Lasiodora parahybana

Ovoj se vrsti treba osigurati veći terarij jer može narasti i do 25cm, a minimalne dimenzije terarija za odrasli primjerak su: 50cm dužina, 40cm širina i 40cm visina. Budući da Lasiodora parahybana potječe iz vlažnih predjela, trebala bi joj se osigurati malo veća vlaga u terariju (70-80%) što se postiže vlaženjem treseta koji ujedno služi i kao podloga. U terariju bi uvijek trebala biti posuda napunjena vodom koja ima jako važnu ulogu u održavanju vlage, a također bi joj trebalo osigurati dosta duboku podlogu jer neke jedinke vole kopati, te mjesto za skrivanje. Temperatura u terariju ne bi smjela pasti ispod 22 stupnja, kao ni prijeći 30 stupnjeva.

Porodica: Theraphosidae
Podporodica: Theraphosinae
Rod: Lasiodora
Vrsta: Lasiodora parahybana
Engleski naziv: Brazilian Salmon Pink Birdeater
Rasprostranjenost: istočni Brazil
Zaštićenost: nije zaštićena vrsta prema CITES-u

Karakteristike

Lasiodora parahybana je crne boje sa smeđim dlakama, raste jako brzo, a kod manjih primjeraka prilikom presvlačenja tijelo naraste skoro za duplo, tako da mogu dosegnuti impresivnih 25cm. Životni vijek ove vrste je oko 20 godina, ako se drži u pravilnim terarijskim uvjetima.

Temperament

Ovo je vrlo plaha vrsta koja će rijetko pokušati ugristi i prije će pobjeći nego napasti, ali kad je iziritirana, aktivno baca iritirajuće dlačice koje mogu prouzročiti jaki svrbež. Ima malo jači «otrov» od drugih tarantula tako da bi se s tom vrstom trebalo postupati opreznije, a i sama njezina veličina dovoljan je razlog za opreznost.

Hrana

Lasiodora parahybana hrani se, kao i ostale tarantule, uglavnom insektima - žoharima, cvrčcima, skakavcima, brašnarima, fobasima i ponekad manjim glodavcima.
Hrane se u pravilu jednom tjedno, ali ima iznimaka, kao na primjer poslije presvlačenja, kada se mogu hraniti svaki dan i to po nekoliko puta dok ne počnu odbijati hranu.
Vrlo je proždrljiva vrsta koja jako rijetko odbija hranu te je vrlo vješt i brz lovac.

Komentar

Ovo je definitivno pauk za one koji žele nešto veliko i impresivno, ali i ujedno za one koji žele tarantulu koja će cijelo vrijeme biti aktivna u terariju!

Zadnje na forumu

  • Odg: Pomoć! AQUASAFE
    04 Travanj 2024
    samo školski odradi cikliranje akvarija i po potrebi izmjeni tjedno količinu vode da izbaciš višak...
  • Odg: Pomoć! AQUASAFE
    23 Ožujak 2024
    Pa ak propisno cikliraš akvarij ta kemija ti u principu niti ne treba.
    Znači ti razni...
  • Odg: Pomoć! AQUASAFE
    23 Ožujak 2024
    A u tu vodu koja se mijenja dodam jos aquasafe i tetra safe start ili nista?
  • Odg: Pomoć! AQUASAFE
    22 Ožujak 2024
    Postoji puno teorija. Ja osobno u toku cikliranja ne mijenjam vodu jer realno nema potrebe.....
  • Odg: Pomoć! AQUASAFE
    22 Ožujak 2024
    A kolko puta treba mijenjati tijekom cikliranja? I koliko vode se mijenja?

Podržite nas!

Akvarij.NET je već 18 godina s Vama primarno zahvaljujući velikom broju volontera. Naš rad možete podržati i svojim donacijama koje će se koristiti za aktualne troškove servera, domena, licenci te planirane humanitarne akcije.

http://www.paypal.me/AkvarijNET

Donate

3PAzE2vhfNmWwYoQtRALYL2Mn3DUczc8i3

Da bismo poboljšali Vaše iskustvo ova stranica koristi kolačiće (cookies). Nastavkom pristajete na njihovo korištenje.