Lipanj 16, 2024, 04:04:36 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: prvi akvarij . . .  (Posjeta: 7582 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
prvi akvarij . . .
« u: Kolovoz 26, 2013, 20:20:45 poslijepodne »
pozdrav  ;)

kao sto naslov kaze (moj) prvi akvarij koji sam kupio kcerci za rodendan (kakav bi ja bio tata da ne ispunim zelju  -? )

dakle radi se o 60x30x30 (54l) neznam jel smijem reklamirat gdje sam ga kupio no 450kn (PC) ispao me komplet set, dobio sam filter, grijac i rasvjetu, sto mi je bilo najisplativije za prvi pocetnicki i "naucni" akvarij  :) . . . . prosao sam brzinsku fazu cikliranja jel sam dobio ribice i bilje sve u jednom mahu, tako da je to se islo unutra . . . no ispalo je sve ok ribice su super iako malo prezivahne (nikako je uloviti za jedan photo  :) ) naravno da je akvarij odradio svoje jedno cca dva tjedna prije ribica sa potrebnim sredstvima AquaSafe pa SafeStart i na kraju sam za bilje uzeo PlantaMin sve od tetre, na dnu mi je samo crni kvarcni pjesak granulacije 2-3mm bez podloge

trenutno su unutra samo (muski) Gupiji jedno 7komada, no planiram staviti jos zenke gupija, jedno 2-3 ancitrusa i kozice za pocetak . . . no kako vidim ovi gupiji su fine guz...  :) ili im ne pase hrana (JBL Gupi) sve pojedu ali zeleni listici im bas nejdu u . . . tako da se dole stvara vec polagano talog no to mislim rijesiti sa ancitrusima  . . . i na kraju posto nemogu jos u oglase, ako ima netko iz novog zg-a za prodat 2-3 ancitrusa bio bih zahvalan . . . . a gupije i kozice planiram tamo sredinom mjeseca staviti tako da mi se mozete javiti ako nemate kamo sa njima  :zagrljaj: :zagrljaj:

ako nesto ne valja slobodno recite da promjenim

pozdrav

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #1 u: Kolovoz 26, 2013, 20:34:43 poslijepodne »
Za početak čisto solidno. Ona tri crvenkasta kamena malo bodu oči.Ja bi ih probao izvaditi pa da vidimo onda.Jedan ancistrus će ti biti dovoljno.Rađe ubaci 5-6 coridorasa.

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #2 u: Kolovoz 26, 2013, 21:02:16 poslijepodne »
to je zena slagala interijer  :) no svakako cu jos i to predloziti, cak je i podloga bila njena zamisao, no kad smo vec kod podloge . . . jedno bedasto pitanje ali kako se ona stavlja na straznju stranu akvarija, dali se to mora lijepiti sa vanjske strane . . . ja sam je samo sa selotejpom zaljepio i kao da je napuhnuta, no primjetio sam da kad mi je slucajno dosla voda izmedu folije i stakla da je folija dobila svoj pravi izgled :clown: (nemojte me pokopat  :) )
« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2013, 21:09:26 poslijepodne od eulogy »

Offline Astrobobo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #3 u: Kolovoz 26, 2013, 21:05:53 poslijepodne »
Bok Eulogy :) Aaaa, žena je radila, pa sad je jasno zakaj je prvi pokušaj akvarija tak dobar ;) Jedva čekam vidjeti kad se napuni i razraste...

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #4 u: Kolovoz 26, 2013, 21:07:09 poslijepodne »
 :D hehe a cuj, bolje nek ona zezne nego ja, nego kako se ta podloga zaljepi za akvarij a nije samoljepljiva vec je dvostrana kao neki fotopapir  . . . tudum sam  :clown:

Offline Astrobobo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #5 u: Kolovoz 26, 2013, 21:14:22 poslijepodne »
Ne znam ti za podlogu, ja imam samo crni tvrdi papir zakeljen sa vanjske strane. Unutra se stavljaju samo umjetne stijene.

BTW pazi da ti rasvjeta ne bude konstantno upaljena jer će ti se stvoriti alge..obično se pali 4 sata, pa 2-3 sata pauze, pa opet 4 sata.

Offline ent

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 592
  • Spol: Muški   Lokacija: Našice
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #6 u: Kolovoz 26, 2013, 21:19:51 poslijepodne »
:D hehe a cuj, bolje nek ona zezne nego ja, nego kako se ta podloga zaljepi za akvarij a nije samoljepljiva vec je dvostrana kao neki fotopapir  . . . tudum sam  :clown:
Nije podloga nego pozadina  :)
Uzmi neku spužvu i umoči u sapunicu i polako preko fotopapira,onda priljepi uz staklo i sa nekom karticom istiskaj sve balončiće koji su nastali prilikom priljepljivanja.I bolje uzmi neki jednobojni papiri (crni,plavi) prirodnije je i bilje bolje dolazi do izražaja.  :)

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #7 u: Kolovoz 26, 2013, 21:22:52 poslijepodne »
Ne znam ti za podlogu, ja imam samo crni tvrdi papir zakeljen sa vanjske strane. Unutra se stavljaju samo umjetne stijene.

BTW pazi da ti rasvjeta ne bude konstantno upaljena jer će ti se stvoriti alge..obično se pali 4 sata, pa 2-3 sata pauze, pa opet 4 sata.

oky fala  :up:

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #8 u: Kolovoz 26, 2013, 21:24:07 poslijepodne »
:D hehe a cuj, bolje nek ona zezne nego ja, nego kako se ta podloga zaljepi za akvarij a nije samoljepljiva vec je dvostrana kao neki fotopapir  . . . tudum sam  :clown:
Nije podloga nego pozadina  :)
Uzmi neku spužvu i umoči u sapunicu i polako preko fotopapira,onda priljepi uz staklo i sa nekom karticom istiskaj sve balončiće koji su nastali prilikom priljepljivanja.I bolje uzmi neki jednobojni papiri (crni,plavi) prirodnije je i bilje bolje dolazi do izražaja.  :)

hvala na savjetu, no citao sam da se namaze "pozadina"  :) sa uljem i onda lagano stavi uz staklo pazeci na te mjehurice  -?

Offline Clio

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 157
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #9 u: Kolovoz 26, 2013, 21:25:58 poslijepodne »
Sviđa mi se akvarij,posebno crni pjesak obožavam,samo jedna opaska 7 muških gupija inače ti ide 3 ženke na jednog mužjaka ako se nevaram.Gupaći su ti ludi kad prorade hormoni znaju ganjat ženku dok bogac ne izdahne


Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #10 u: Kolovoz 26, 2013, 21:28:30 poslijepodne »
Za sada je to lijepo zamišljeno, što se tiče (podloge)  :D pozadine kolega sve reko a akvarij hm znam točno koji je i sam imam to sr..... a zakaj to kažem zato kaj filter koji si dobio uz akvarij je dobar za filtriranje možda 15,20 litara aq, a rasvjeta koju si dobio uz njega je katastrofa mislim rastu neke biljke ali jako,jako mali izbor tak da obavezno promijeni filter i naravno rasvjetu ali polako čitaj malo pa ćeš svremenom skuzit kaj pričam i naravno dobro nam došao  :up:

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #11 u: Kolovoz 26, 2013, 21:28:36 poslijepodne »
Sviđa mi se akvarij,posebno crni pjesak obožavam,samo jedna opaska 7 muških gupija inače ti ide 3 ženke na jednog mužjaka ako se nevaram.Gupaći su ti ludi kad prorade hormoni znaju ganjat ženku dok bogac ne izdahne

aaaa kod mene je sve crno-bijelo  (te zene)  :D pa je tako i pijesak morao biti, da znam za te gupije da je takav omjer zato i trazim neke zenke da ih malo smirim :o

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #12 u: Kolovoz 26, 2013, 21:31:44 poslijepodne »
Za sada je to lijepo zamišljeno, što se tiče (podloge)  :D pozadine kolega sve reko a akvarij hm znam točno koji je i sam imam to sr..... a zakaj to kažem zato kaj filter koji si dobio uz akvarij je dobar za filtriranje možda 15,20 litara aq, a rasvjeta koju si dobio uz njega je katastrofa mislim rastu neke biljke ali jako,jako mali izbor tak da obavezno promijeni filter i naravno rasvjetu ali polako čitaj malo pa ćeš svremenom skuzit kaj pričam i naravno dobro nam došao  :up:

:122:

ah to je bila pocetnicka greska, a posto mi je za kcer cisto da vidim kako se ponasat prema njemu i da dobije neku naviku da se o necemu mora i brinuti, a ako jos se nece dopasti ha budem ga ja sebi uzeo  :D ovako je sve po njezinom diru  . . .


Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #13 u: Kolovoz 26, 2013, 21:39:14 poslijepodne »
Odličan početak! Ajde popuni profil da znamo odkud si mozda ti mi nešto ponudimo!  ;)
Ovo crveno kamenje izvadi van.
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #14 u: Kolovoz 26, 2013, 21:39:49 poslijepodne »
Za sada je to lijepo zamišljeno, što se tiče (podloge)  :D pozadine kolega sve reko a akvarij hm znam točno koji je i sam imam to sr..... a zakaj to kažem zato kaj filter koji si dobio uz akvarij je dobar za filtriranje možda 15,20 litara aq, a rasvjeta koju si dobio uz njega je katastrofa mislim rastu neke biljke ali jako,jako mali izbor tak da obavezno promijeni filter i naravno rasvjetu ali polako čitaj malo pa ćeš svremenom skuzit kaj pričam i naravno dobro nam došao  :up:

:122:

ah to je bila pocetnicka greska, a posto mi je za kcer cisto da vidim kako se ponasat prema njemu i da dobije neku naviku da se o necemu mora i brinuti, a ako jos se nece dopasti ha budem ga ja sebi uzeo  :D ovako je sve po njezinom diru  . . .







Ma samo vi uživajte  :up: ;)

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #15 u: Kolovoz 26, 2013, 21:43:41 poslijepodne »
Odličan početak! Ajde popuni profil da znamo odkud si mozda ti mi nešto ponudimo!  ;)
Ovo crveno kamenje izvadi van.

jooj crveno kamenje, da kaze zena "zato kaj nisam imala vise crnih"  :D :D joooooj . . . eto krecem u profil, pa idem maloj stavit pozadinu  :zagrljaj:

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #16 u: Kolovoz 26, 2013, 21:50:31 poslijepodne »
Odličan početak! Ajde popuni profil da znamo odkud si mozda ti mi nešto ponudimo!  ;)
Ovo crveno kamenje izvadi van.

jooj crveno kamenje, da kaze zena "zato kaj nisam imala vise crnih"  :D :D joooooj . . . eto krecem u profil, pa idem maloj stavit pozadinu  :zagrljaj:




Nećemo više o kamenju da nebu neko jos dobil po piksi  :D

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #17 u: Kolovoz 26, 2013, 21:51:48 poslijepodne »
... i na kraju posto nemogu jos u oglase, ako ima netko iz novog zg-a za prodat 2-3 ancitrusa bio bih zahvalan . . . . a gupije i kozice planiram tamo sredinom mjeseca staviti tako da mi se mozete javiti ako nemate kamo sa njima  :zagrljaj: :zagrljaj:

Dođi ovdje https://www.facebook.com/pages/AkTer-Fest/284368375603 i dobiš ih besplatno

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #18 u: Kolovoz 26, 2013, 22:06:44 poslijepodne »
Nisam iz novog zagreba ali djelim ančije! A na akter svakako dođi!
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #19 u: Kolovoz 26, 2013, 22:16:22 poslijepodne »
da da to pod obavezno idem  :up:

a kako doc do tih ancija  -? . . .  :)

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #20 u: Kolovoz 26, 2013, 23:19:38 poslijepodne »
ljepo je slozeno,izgleda veci nego sto je(slazem se s ostalima za crveno kamenje)  :)

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #21 u: Kolovoz 26, 2013, 23:30:47 poslijepodne »
 :D da definitivno treba ici van nema druge, no da vas upitam jos, koju pumpu i rasvjetu bi mi preporucili za ovaj akvarij a da je relativno pristupacna cijena za 54l . . . ili je ovo dovoljno?

a posto se bas i ne razumijem vidim da ova pumpa (filter) radi ko luda baca mi mjehurice po cijelom akvariju, a mali gupiji su ludi popnu se gore onda udu u to strujanje vode pa se puste  :D :D pravi saljivci

Offline LVL

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #22 u: Kolovoz 27, 2013, 09:56:50 prijepodne »
ja sam imao isti takav akvarij, pa sam nakon mjesec dana uzeo drugi, višlji od 72L, ali za poklopac istih dimenzija

rasvjetu sam pojačao tako da sam maknuo originalnu i sa stražnje strane izbušio 3 rupe za grla žarulje tako da imam tri štedne, a uz to sam s doljnje strane poklopca nalijepio samoljepljivu foliju

Filter sam isto uzeo drugi, eheim 2010, a za 54L bio bi dovoljan i 2008

Offline Martina Oscar

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #23 u: Kolovoz 27, 2013, 11:09:46 prijepodne »
Samo polako i sve ce se sredit s vremenom..nitko nije sve od prve rjesio..osim onih koji su u akvaristici vec dugo ;)

Filter..ovisi koje je jacine, iako ima jako malo filter materijala i to samo spuzvu, moze odradit posao..naravno ciscenje filtera (prnje spuzvice u vodi iz akvarija) svaki tjedan kao i izmjena 20-30% vode (voda odstajala)..

Rasvjeta..pogledaj koja je jacina lampe pa nas obavjesti..ako neces imat neko zahjetvno bilje mozda za pocetak neces morat mjenjat lampu ;)

Sve ostalo je tvoj izbor..odnosno zenin koliko vidim  :D :D :D :D

Samo polako i bit ce to dobro...i naravno uzivajte u akvariju ;)

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #24 u: Kolovoz 27, 2013, 11:17:26 prijepodne »
Lampa je 11 w a filter ima filter materijala ko kutija pljugi možda i manje  ;)