Lipanj 15, 2024, 22:30:06 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: prvi akvarij . . .  (Posjeta: 7570 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #50 u: Rujan 03, 2013, 17:30:41 poslijepodne »
Jakove, na 54 l? Zbilja?


Sent from my iPad using Tapatalk 2
da!

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #51 u: Rujan 03, 2013, 19:34:46 poslijepodne »
Svasta. Provjerila bih malo i to staklo. A provjerila bih i taj stalak. Nesto tu gadno nije stimalo jer to fakat nije tako tesko...

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #52 u: Rujan 04, 2013, 11:52:46 prijepodne »
nabavio sam stiropor, tako da cu na slijedecoj promjeni vode ga stavit ispod

no htio sam jos pitati, bio sam u pevecu i gledao neonke (mislim da su commel ili tako nesto) u kucistu sa t5 lampom, ima u dvije dimenzije koje bi meni odgovarale a to su:

571mm t5 sa 15w deblja
490mm t5 13w tanja

pa sam mislio staviti jos dvije izmedu svoje originalne, dali bi to bilo ok?

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #53 u: Rujan 04, 2013, 13:30:12 poslijepodne »
Ove t5 od 15w bi bile ok!
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #54 u: Rujan 04, 2013, 17:35:00 poslijepodne »
grrr znam da vas malo gnjavim, ali ako bi se odlcio za JBL Solar Natur 15W - lampa dnevnog sunčevog spektra za akvarij 9000 k plus moja postojeca  . . . vidim da se prodaju samo "lampe" a gdje mogu kupiti tu kutiju u sta cu je staviti . . .

gledao sam malo ove iz peFca one su sve na 2700K i ova koja je ok ta mi je za cencu prevelika, tako da mi jedina opcija ostaje T8 13W, a onda vec kad kupujem kupit cu pravu  :)

da editiram: zvao sam pet centar i kazu da ne prodaju naravno kutiju u sta se stavlja neonka vec samo one zasebno (super ono mrak  :klap: ) nego ili neonka ili sve zajedno znaci poklopac i lampa za 630kn  :down:
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2013, 17:49:11 poslijepodne od eulogy »

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #55 u: Rujan 04, 2013, 21:17:31 poslijepodne »
E sad neznam na sta mislis (u sta je staviti) u poklopac valjda a grla imas za kupit svuda ima cak i u pet centru t5 grla 20kn t8 neznam!
Ali najbolje je slozit cijelu rasvjetu onda, okreni poklopac i vidi koliko mjesta imas vidi jel stanu 2 t5 od 24w to ti je idealno! Ili ugradit 2 stedne zarulje!
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #56 u: Rujan 05, 2013, 07:00:36 prijepodne »
Najbolje da posaljes sliku. Grla nisu skupa, prigusnica jest...

Offline RedFish

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek (Josipovac)
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #57 u: Rujan 05, 2013, 08:57:00 prijepodne »
Prigusnicu mozes izvaditi iz stedne zarulje iste snage ili jace.
“Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju”
Albert Einstein

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #58 u: Rujan 17, 2013, 21:17:24 poslijepodne »
eto i mene nakon male pauze . . . puno toga se izdogadalo u mom akvariju . . . postao sam tata  :) sa puno gupija . . .

krenuo sam od pocetka i uzeo si novi eheim 2010 za filtraciju, i mogu rec da je opasan  :D poceo mi je usisavati male gupije unutra pa moram paziti i na njih  :roll: i imam feelin kao da je malo prejak  :roll: ali je voda zato nasprem staroga bistra.
za sada ga drzim bez mjehurica samo sa dignutom kapicom da duplo filtrira (valjda je to ok) jel ako upalim i mjehurice ima ih po cijelom akvariju i svo bilje mi tetura po akvariju i ribice se bore sa valovima i mjehuricima, ovako je sve fino . . . .

od ribica imam dva muska gupija i jedno 6 zenki plus jos ove sitnarije ko sodra  :D te 2 anca, 6 korija, dvije helene i 4 kozice, e sad ono sa biljem sam na "vi" nemam ga bas puno ali imam u planu staviti korjen od loze koji bi mi iso preko cijelog dna akvarija prema gore (opasan suplji stari korjen) koji izgleda perfektno sa naborima rupama ma ono mrak, u vodi je vec jedno tri dana i nikako da potone stalno se dize na povrsinu (s time da je bio na vanjskim utjecajima dosta dugo) . . . pa sad neznam kako da ga uglazbim na dno a da mi ne pluta . . . posto nemam nikakvu podlogu planirao sam zadnju stranu  urediti nekako od zadnjeg lijevog coska do sredine akvarija pa do zadnje desne strane coska staviti podlogu i bilje iza, a da prednji plan bude samo obicna postojeca podloga sa nekim pjeskom, planirao sam uzeti 3kg vulcanita za taj dio i po potrebi tabletice u obliku gnoja za njih, no to je jos sve u realizaciji nesto kao amazona-scape napraviti sa prednjim cistim planom od separacije korjena loze pola-pola.

To bi trebalo biti u funkciji tamo negdje iza aktera kad sve skupim i jednu subotu to sve sloziti nabrzaka i nabaviti bilje (valjda ce se prodavati na akteru i bilje) jedini problem koji neznam dali bi bilo moguce izvesti posto imam cijeli plan u glavi i sama dekoracija bi trebala biti brza da ribice zajedno sa tom vodom prebacim staklenu kuglu dok postojeci uredujem i kasnije samo vratim staru vodu zajedno sa ribicama + jos napravim izmjenu od 30% nove vode unutra?? dali je to ok . . .  jel nemam kamo sa ribicama na "duze" vrijeme, sama promjena i dekoracija bi trajala cca 2-3h posto sve znam gdje sta ide bez dodatnih kombinacija i komplikacija . . .

eto nadam se da vas nisam ugnjavio ali jednostavno ovaj link me je toliko inspirirao da moram nes napravit sa svojim  :D



Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #59 u: Rujan 17, 2013, 21:39:45 poslijepodne »
e da  . . . uspio sam i djete rasplakati od srece kad je vidjelo akvarij . . . . hvala ti tata to sam najvise zeljela  :zagrljaj: :-[

eto par slikica trenutne situacije

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #60 u: Rujan 17, 2013, 21:55:40 poslijepodne »
 :klap:

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #61 u: Rujan 17, 2013, 22:14:27 poslijepodne »
:) super je!
Uzivaj!
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline RedFish

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek (Josipovac)
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #62 u: Rujan 18, 2013, 09:32:46 prijepodne »
Svida mi se tamna podloga.

“Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju”
Albert Einstein

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #63 u: Rujan 18, 2013, 10:15:24 prijepodne »
ako se stavi tamnija tapeta biljke ce doci vise do izrazaja..
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg:
« Odgovori #64 u: Rujan 21, 2013, 22:07:46 poslijepodne »
A bas lijepo. :) nek je dijete sretno. ;)
Daj koju frontalnu fotku.

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #65 u: Rujan 22, 2013, 11:32:06 prijepodne »
trenutno je dar-mar, zapravo sve je isto osim podloge koja mi je malo popustila  :) radim neke preinake, sve sam pripremio cekam akter  :AkTer: da vidim dali ce bit na prodaju sta bilja i jos nekih ribica i poslije aktera cu probat napravit neki amazona scape, sa visokim biljem iza i velikim korjenom od loze (koje se trenutno priprema) po sredini a prednji plan pjesak, stazice i niska trava, co2 sustav sam napravio i radi super, jos moram uzeti samo neku hranjivu podlogu (vulcanit) i to sve ukombinirati unutra zajedno sa nekom tamnom podlogom, trenutno je sve na papiru  :up:

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #66 u: Listopad 14, 2013, 21:57:08 poslijepodne »
pozdrav

kao sto sam i obecao tako sam i napravio  :) . . . .

doslo je do malih promjena, za sada su stanovnici ostali isti ali se promijenila podloga, stavio sam vulcanit i jedan dobar panj od loze, nabavio easycarbo i par novih biljcica, zanimljivo kako mi je niknula jedna biljka na sasvim drugom kraju akvarija iz sljunka . . . pa cu vidit u sta ce narast  :D . . . ostala je jos samo rasvjeta, a to mislim da ce biti 2x15w stedne tež 6500k jedna nasuprot drugoj da imam rasvjetu po cijelom akvariju a ne samo po sredini

i eto slike za kraj 

Offline LONGO

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #67 u: Listopad 14, 2013, 22:51:44 poslijepodne »
lipo i jednostavno samo sakrij taj toplpmjer i grijač nekako ovako bode u oći pozzzz

Offline muku

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 121
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Nova Gradiška
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #68 u: Listopad 14, 2013, 22:59:43 poslijepodne »
Zgodno, meni se sviđa, možda ako budeš u prilici negdje nabaviti neko bilje koje se veže za dekoraciju pa da malo ozeleniš taj lijepi panj.

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #69 u: Listopad 15, 2013, 15:37:29 poslijepodne »
super zgleda  :up:

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg:
« Odgovori #70 u: Listopad 15, 2013, 16:16:54 poslijepodne »
Uh kako lijep akvarij...boja podloge mi se svidja,daje odlicne kontraste sa svim ostalim u akvariju...ekstra...

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk now Free

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #71 u: Listopad 15, 2013, 16:39:38 poslijepodne »
 :blushing: hvala

panj bude morao malo pricekati sa mahovinom, jel od mojih je nitko nema pa cu pogledat po nekim zoo centrima ili pet centru a i usput jos neku novu stavim . . . za sada je sve frisko nadam se da ce bilje krenut sada kad sam nabavio easycarbo . . .

Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #72 u: Listopad 19, 2013, 13:15:52 poslijepodne »
eto rijesena je i rasvjeta, diy 2x14w na 6500K phillips, za sada sam zadovoljan . . . jedino sto se malo grije  -? ali ovo je prvi pokusaj nadam se da cemo to rijesit slijedeci tjedan  ;)


Offline eulogy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: prvi akvarij . . .
« Odgovori #73 u: Listopad 25, 2013, 21:11:04 poslijepodne »
jos malo da editiram . . . ubacio sam dva kokosa unutra jedan samo sa rupom da koriji mogu spavat  :) i jos sam uzeo kupio . . . . jednu kuglu mahovine, neku visoku neznam  :( i dobio sam tri anubiasa  :zagrljaj: . . .

no ono sto me najvise zainteresiralo je to sto sam danas isao ocistiti filter (eheim 2010) bio je naravno pun zmazanoce . . . kako sam spustio u umivaoniku kapicu dole i iscjedio sve unutra primjetio sam da se medu trulim listovima i ostalim smece krece neka tanka glistica pa ako mi netko moze reci jel to normalno ili . . . .   sav sam se najezio kad sam je vidio a kako prazinim akvarij sa slaufom na usta nekako mi je sad prisjelo  :roll: heheh morat cu kupit neku pumpicu za vadit vodu jel nemam vise namjeru gutat vodu  :dead:

Offline LekyLuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar BiH
Odg: Re: prvi akvarij . . .
« Odgovori #74 u: Listopad 26, 2013, 00:00:17 prijepodne »
I moj je akvarij pun glista ima onih crvenih dugih u podlozi, sigurno sam ih sa zemljom unio! a filter kad ugasim na 15 min i upalim neke bijele male gliste izbaci i to bude prava gozba ribicama! meni ne smetaju, stovise volim da imam te cudne organizme u agvariju ;D

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2