Lipanj 16, 2024, 16:14:25 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: 700l mora u dnevnom :)  (Posjeta: 218736 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #225 u: Siječanj 09, 2012, 18:24:23 poslijepodne »
treba i jedan takav plovak da se skimer naknadno pali kad je nivo u sumpu previsok.

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #226 u: Siječanj 10, 2012, 17:49:06 poslijepodne »
 Nije me bilo dugoali ovo je definitivno jedan od najpedantnijih i naj kompletnijih projekata koji sam vidio. Stvarno svaka čast :klap: :klap: :up: :up:

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #227 u: Siječanj 14, 2012, 12:05:06 poslijepodne »
Evo jos jedna sitnica sto mi upala u oko, mozda mi korisnici ATI PowerConea mogu potvrditi ili demantirati.

Naime, sam skimming podesavam na wet, tako da vrh pjene bude na pola vrata collection cupa. Medjutim gledam malo baluncice na vrhu i poprilicno su mi veliki. A bolji su mi mali baluni, uz to sto bolje izbacuju smece iz same vode, isto tako mogu izbaciti vece komade junka dok preko velikih baluncica to cesto sklizne preko njih i teze izbaci to vani u cup.




To ovako u biti izgleda. Skimmer je na idealnoj visini za powercone 200 (oko 18cm) tako da nije do toga da je skimmer preduboko. Jedino kako mogu dobiti finije baluncice je da smanjim dovod zraka u skimmer. Posto ovaj skimmer nema ugradjenu regulariju zraka idemo to sami napraviti.







Komad crijeva koji moze se nataknuti na skimmer i jedan kuglicni ventil. To dvoje spojimo i onda....







...to spojimo na skimmer. Sada namjestimo skimm nivo do pola collection cupa i onda se igramo s ventilom dok ne dobijemo idealne bubbles. Paziti da se ne stisne previse jer pumpa ima ugradjenu zastitu ako se zastopa dovod zraka da se pumpa ugasi. Nac cete idealnu poziciju ravno za 10 sekundi igre s ventilom.





Sada to vec izgleda bolje  ;)





Evo usporedno 2 slike da se vidi velicina bubblsa.


Jos sto trebam napraviti da na drugi dio ventila dodam jos jednu cijev i napravim jedan prigusivac jer sada se cuje ostar zvuk pri strujanju zraka. Za sada je samo dodana jedna cijev i zabijena iza sumpa, pa kada se zatvori postolje nista se ne cuje. Al isto cu od kinder jaja napraviti prigusivac :)



I jos da pokazem kako za sada radi prebacivanje skimmata u kanistar:




Hoce neko ledenog caja? :)


Offline Jan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Cernik Primorski
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #228 u: Siječanj 15, 2012, 18:08:52 poslijepodne »
Na drugi kraj ventila stavi dulju cijev i izbaci je van kroz otvor za ventilaciju (znaći da ti viri van kuće) i riješio si se zvuka a direktno unosiš friški zrak jer preko zime kad je sve zatvoreno i slabije se prozračuje i slab je unos kisika i višak je CO2 u prostoriji u akvariju zna doći do pada PH pa sa dotokom u skimer friškog zraka direktno izvana podižeš PH.Naravno ako imaš ili ćeš imati takav problem ja to radim i funkcionira OK samo nemam taj ventil nego direkt cijev van  :up:.

Offline neznam

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski   Dob: 51
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #229 u: Siječanj 15, 2012, 19:07:24 poslijepodne »
Ovo je bolesno dobroooooo !!!!!!!!Svaka čast  :up:

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #230 u: Siječanj 16, 2012, 12:17:16 poslijepodne »
Na drugi kraj ventila stavi dulju cijev i izbaci je van kroz otvor za ventilaciju (znaći da ti viri van kuće) i riješio si se zvuka a direktno unosiš friški zrak jer preko zime kad je sve zatvoreno i slabije se prozračuje i slab je unos kisika i višak je CO2 u prostoriji u akvariju zna doći do pada PH pa sa dotokom u skimer friškog zraka direktno izvana podižeš PH.Naravno ako imaš ili ćeš imati takav problem ja to radim i funkcionira OK samo nemam taj ventil nego direkt cijev van  :up:.

Je mislija sam i ja to napraviti ali to mi onda znaci novo busenje zida. Iako nesto vec razmatram da napravim jos jednu rupu dolje za ventilaciju unutar stalka, pa ako budem isao na to onda cu i tu cijev izbaciti vani, ako ne, onda cu ostaviti u stalku i napraviti prigusivac. Inace dobra ti je ideja...

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #231 u: Siječanj 20, 2012, 15:28:12 poslijepodne »
mali update? hehe 

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #232 u: Siječanj 22, 2012, 09:49:59 prijepodne »
Pa generalno nista se zanimljivo nije dogodilo, pa zato nistam nista pisao.

Ali evo mislim da je interesantno vidjeti i ostalima, a pogotovo pocetnicima kako izgleda cikliranje i sazrijevanje tanka, da to nije sve divno i prekrasno, da ima i gadnih i ruznih stvari :)

Moram pohvaliti Petra iz CMA za ovaj kamen sto sam u njega uzeo. Kamen je od posve bijelog/zutog do ljubicastog dosao za 3-4 tjedna, sto je stvarno super, a boja kamena se moze vidit na slikama.

Idemo s slikama i najezdom raznih algi po kamenu i pijesku:




















Testovi vode nam kazu sljedece:

Temp - 25
Sg - 1.026
Kh - 7,7
Ph - 8
PO4 - 0.25 (ovo je prije nego sam rowu dodao)
NO3 - 3 (prije nego su alge narasle)
NH4 - < 0.25
Ca - 400
Mg - 1320

Dakle cikliranje u punom jeku. Foto period mi bio samo 4h dnevno i samo 4 lampe ito najtamnije (2xacintic, 1xpurple, 1xblue), i onda sam nakon mjesec dana digao to na jedno 8 sati, pa su se alge malo razmahale, pa sam sada ponovo vratio na 4-6h dnevno. Po testovima nitrati i fostvati su gore, nakon ovoga sam dodao lagano malo rowaphosa (nisam htjeo od samog pocetka s kemijama ici), a nitrati su visi jer ide cikliranje, pa sada ce mi lagano alge spustiti taj nitrat, ali svakako je biopelet reaktor spreman da ga uvalim u funkciju, ali bi isto htjeo da se sam pocetak tanka s sto manje prtljanja, kemija, aparature rijesi, tako da ce to jos malo sacekati. Amonijak sam mjerio cisto iz predostroznosti da vidim jel mi more koje sam uzimao bilo kvalitetno, i jel nesto "umire" u tanku. Vrijednost je nemjerljiva tj. po tablici ispod 0.25. Magnezij i kalcij u standardnom rangu jer nema nista koralja u tanku pa ga niko ne koristi. Kh eventualno malo podici, ali to cu rijesiti s ballingom kada ga upalim. Ponovo kazem necu da sam pocetak nista forsiram i kemijam, nego je najbolje pustiti tank na miru da priroda napravi svoje.

Sto se ostalih stvari tice ribe sam laaagano poceo prebacivati, prvi put 2 klauna, pa za 2 tjedna jednog tanga (zuco je odusevljen svjezim algama :))) , pa kozice itd itd. Generalno lagano s ribama u tank.

Od tehnike malo je doslo do zastoja s GHL computerom, ali nadam se da ce se to rijesiti kroz sljedeci tjedan, onda cemo se igrati s dimanjem svijetla, ph, temp sondom i sl.

Isto tako trebali bi mi doci i novi testovi od Red Sea. Do sada sam koristio iskljucivo salifert, sada dok sam malo citao okolo dosta se hvale RedSea testovi, a i dosta profesionalnije mi izgledaju, i lakse za raditi ih i ocitati. Kada mi to dojde napravit cu usporedni test saliferta i redsea pa javim ovdje.

Ugljen mi isto treba doci od CMA Teama, Fauna Marinov Ultra Carb L pa cemo vidjeti kako ce se on pokazati. Do sada od reefera imam samo pozitivna iskustva, pa vidit cu i ja jel ima istine u tome :)

Danas cu napraviti nove testove pa cu vidit kako se situacija razvija.

« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2012, 09:56:40 prijepodne od Vipko »

Offline div

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb - REMIZA - TREŠNJEVKA-
  • wave 250 l biljni
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #233 u: Siječanj 22, 2012, 21:51:23 poslijepodne »
Ovo je strava bravo na tvom trudu,vidi se rezultat. :klap:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #234 u: Veljača 05, 2012, 16:20:09 poslijepodne »
molim koju sliku! :D

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #235 u: Veljača 06, 2012, 21:04:50 poslijepodne »
Ma Morino nema nista novog, osim eto da pokazem kako jos uvijek ide cikliranje i sazrijevanje tanka.

Neke stvari su se pocele cistiti, neke stvari su pocele tek hvatat alge (pijesak) pa evo slika jednog kamena iz proslog posta (cropana da kamen bude u prvom planu):





Pa onda nakon 15 dana jos vise shita po njemu, cak i salata pocela rast, žućo odusevljen :)





i evo opet nakon 10-15 dana se situacija pomalo cisti i jos je samo malo salate ostalo, ali i to ide ca pomalo:





Tako da ta stvar ide svojim tokom.

Pijesak u drugu ruku je pomalo poceo tamniti, sada se vec nesto nitastih algi uhvatilo za njega i generalno to nista ne diram nego cekam CUC, i to sada izgleda ovako:





Inace iz kamenja poceo izlaziti raznorazni zivot i svako par dana nesto novo vidimo:



Prije 10tak dana na jednom kamenu jedna mala zvijezdica se pojavila, i seta gore dolje po kamenu:





Pa u jedno kutu se jedna mala spuzvica pojavila:


 


I sad prije neku vecer jednog puza vidili, neznam koji, jako je brz i izgleda dosta slicno petrovom uhu, obicno unutar kamenja bude, pa veceri izajde vani.





I evo jos jedna slika sve zajedno tanka kako sada izgleda:





Mislim da ce se stanje dosta poboljsati kada uvalim clean-up-crew unutra, ali eto za sada tako je. Generalno sto manje ruke u tank, redovito minjat more i paziti na filtraciju mi je za sada posao :)

Fakin snjeg mi pokvario planove pa mi jos uvijek GHL computer nije dosao i sonde i testovi i sve ostale đinđe, tako kada to stigne napisat cu update.


Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #236 u: Veljača 06, 2012, 22:27:53 poslijepodne »
Kako to lijepo izgleda!
Puž je Stomatella.
Šta je CUC?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #237 u: Veljača 06, 2012, 22:30:30 poslijepodne »

skraćenica od clean-up-crew  (CUC)

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #238 u: Veljača 08, 2012, 16:38:57 poslijepodne »
super to izgleda!
samo polako bit će to bomba!!! :up:

Offline sdanijel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški   Lokacija: Sl.Brod
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #239 u: Veljača 14, 2012, 14:41:12 poslijepodne »
Fantastičan projekt. Sve pohvalu za ideju i realizaciju projekta. Jel se podvukla crta, koliko kunića je potrošeno?! :D

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #240 u: Veljača 15, 2012, 08:39:35 prijepodne »
Fantastičan projekt. Sve pohvalu za ideju i realizaciju projekta. Jel se podvukla crta, koliko kunića je potrošeno?! :D

Kad se uloži puno truda naravno da je fantastičan projekt ...  :up:

Što se tiče cijene najbolje će ti na to pitanje odgovoriti jedna stara narodna
koja kaže:"Nemožeš od govana napraviti pitu!" ...

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #241 u: Veljača 15, 2012, 13:11:10 poslijepodne »
Evo jucer na valentinovo moja najdraza zenica me iznenadila s poklonom  :zagrljaj:

Naime kako smo vec pricali da trebam uzet nove reaktore za pelete i ugljen/rowu, dosta smo gledali po netu, trazili cijene, i od hrvatskih prodavaca opreme, i inozemni, pa koja firma, pa pumpa, pa se odlucili na jedan, pa procitali neke recenzije, pa odustali, pa uhvatili se nekih drugih stvari, a posto nije hitno (peleti jos nece u tank, a ugljen imam trenutni diy reaktor), pomalo zaboravio na to.

I evo jucer valentinovo izmjenjujemo mi poklonice, dobio milka cokoladu, dobio starwars legiće (jer smo prije tjedan/dva vidili u One-to-play neke legice i ja reko da je to fun :)) i idemo mi skupa sastavljati legice, kad donosi ona jos zadnji poklon, 2 veeeelike kutije. Odma mi se svidilo jer je veliko :D

I otvaram ja to, kad ono 2 reaktora, nova, zapakirana :D Prvo sam iskazao odusevljenje i khm.....zahvalnost... :) , pa su onda isla pitanja, ko gdje kako koliko i sl. Medjutim nista nije tila mi rec, ali s obzirom da su Reef Octopus, a nabavljala je u hrvatskoj i zna se ko u hrvatskoj to dila, mogu misliti od koga je nabavila. A mozda i nece da mi kaze jer sam joj davno pricao da bojkotiram tog sellera i koje sam neugodnosti imao s njime, pa ne zeli da se zakacimo oko toga. Never-the-less sto je tu je. Reaktori su tu, ja  :heart: svoju zenicu i idemo to pogledati kako to izgleda.



Modele iskreno neznam, tj. napisani su na kutiji, al trenutno sam na poslu pa eto.

Prvi je pelet reaktor i izgleda mi dosta dobra izrada, robustna dobar mi izgleda sistem zatvaranjagornjeg dijela s vidama, svidja mi se da dolje u dnu izlaz vode klize kroz konus, pa mi izgleda da jako dobro to moze rotirati pelete (vidio sam youtube filmic, izgleda kul, kako ce u praksi neznam). Nesvidja mi se sto nema ventila na prihvatu vode da se regulira usis (ali to cu sam rijesiti s jednim ventilom izmedju pumpe i reaktora, al steta, jer konkurencija ima to) i to sto ona mrezica gore na vrhu lagano plese, tj. ima slobodan hod, pa mi izgleda kada voda bude po tome isla da mi se moze cuti suskanje udaranja te mrezice o stijenku reaktora. Kazem MOZDA, jer sam ovo dobio sinoc, nisam nista do jutros radio kada sam ih samo slozio na kauc i slikao, tako da mislim da cu danas konkretno nesto testirati s vodom. Visina je nekih 40-45 tak cm sto meni ne radi problem ali eto potencijalno nekome s nizim stalkom moze raditi problem. Promjer je nekih 10-15cm. Volumenski mi izgleda taman za moju litrazu ako uzmemo u obzir da cu puniti peleta do nekih 1/4 maaaaximalno 1/3 volumena. Ovo kazem cisto evo iz glave odokativno, danas cu vidit koliki je stvarno volumen i koliko ce mi visine zauzimati recimo 250ml ili 500ml peleta.

Drugo je generalni media reaktor isto od reffoctopusa. Drugaciji ima sistem zaklapanja, s 3 "kopce" se stisne, kao na eheim filterima ako ce se lakse shvatiti. Iskreno vise mi uljeva povjerenje zaklapanje na pelet reaktoru jer ovde mi uvijek visi nad glavom da moze ta kopcica nekako puknit i onda idemo sklapat DIY poklopac, a na pelet reaktorima jedino sto se moze dogodit da vida provrti ako ides zatezat ko sivonja, ili cisto s vremenom, al ko ga sisa, narezat malo siru rupu, nove vide i pici sljedecih par godina. Ovo kazem je cisto moje primjecivanje u nekih 15 minuti vrimena koliko sam ih gledao. Zazim posto je to kao medi reaktor koji ce meni sluziti za ugljen i rowu (u pocetku dok peleti nemognu dio ili cak cijeli posao rowe na sebe preuzeti, vidit cemo kako ce to ici) bitno mi je da se medij ne pokrece. Tako da je super to sto se moze stisnit s onim plasticna mreza/spuzva pregrada. Malo me mozda zabrinjaje da to u biti se stisce iskljucivo s time sto plasticna mreza je malo uza i ona kako klize kroz plastiku s vremenom kako se bude koristila i stiskala i otpustala (radi izmjene ugljena) moze se prosiriti i onda nece bas tako cvrsto drzati medij na mjestu da ga jacina pumpe ne bude gurala nazad. Al opet ako se to i dogodi mogu opet napraviti neki DIY kocnicu koju cu uvalit nakon druge mrezice koja ce i ako je full slobodna braniti ce da ode prema gore. Opet kazem ovo je samo moje razmatranje i gledanje mogucih problema nakon godine-dvije koristenja. Ni ovaj reaktor nema ventil na ulazu (pa sto je to tesko staviti nije mi jasno?). Na slici se vidi da je malo manji od onog za peleta, ali s obzirom da ce unutra ici samo ugljen i rowa (koji ne trebaju fluktaciju nego stoje sitsnuti skupa) mislim da je cak i predimenzioniran za moje potrebe jer nece niti pola biti napunjen, ali to ne uzimam kao minus nego kao plus za zenu koja razmislja ko ja u ovim stvarima vezano za akvaristiku. Ako si na granici realne potrebe ili nisi siguran, uvijek uzmi vece :) E sada veliki plus, sto sam tek na kraju vidio da s ovim reaktorom dolazi i pumpa od 2000 l/s i jedno metar ipol crijeva. Necu uopce ulaziti kakva je pumpa, niti koja je marka (nisam niti gledao), niti jel bucna, nit jel ima problema, jer inace ne radim s ovim kineskim vendorom, ali definitivno je plus da su to stavili u paket s reaktorom. U pocetku mi je 2000 l/s za media reaktor bilo malo prilicno puno, ali ako uzme se u obzir da u slucaju potrebe da se cijeli reaktor napuni ugljenom, ipak treba prilicna snaga da gura vodu kroz cijeli reaktor i kroz cijeli taj ugljen u njemu, mozemo reci da je to u redu. Al poslje kada sam gledao pumpu vidio sam da ima neki manualni sistem prigusivanja protoka, sto je opet pozitivna stvar, i sto ajmo reci moze opravdati nedostatak ventila na ulazu u reaktor. Jer ako s reaktorom dolazi ova pumpa, a pumpa podrzava regulaciju (neznam kakvu i u kojim stupnjevima), onda mozemo ajmo reci prilagodjavati protok kroze reaktor potrebema.

Ipak cu ja ovu ili newjetovu pumpu staviti da mi pogoni oba reaktora s jednim Y razdjelnikom (cisto da mi ne rade 2 pumpe nego samo 1) i na jedan ili na oba kraja staviti ventil da mogu korigirati protok u svaki reaktor zasebno. Izlaz iz pelet reaktora normalno ide na ulaz pumpe skimmera, a izlaz iz media reaktora ce biti postavljena na dnosumpa da mi dize cestice koje ostanu eventualno na dnu, pa da ih skimmer uhvati. U pocetku ce biti dan dva posla, dok trenutne cestice ne podigne, al poslje kada dno sumpa bude cisto i konstantno se bude dno "provjetravalo" s izlaznim mlazom iz media reaktora tu u biti nece niti doci do mogucnosti da se ista natalozi na dno. Jos imam drugu ideju da u biti napravim Y s 3 izlaza. 1 u jedan reaktor, 2 u drugi i treci ostaviti slobodan. Kada se podesi dostatan protok kroz oba reaktora, u biti odušak sto je visak pumpa sto gura ce ici kroz tu trecu cijev. S time mogu staviti pumpu na najaci protok, namjestiti oba reaktora da rade pod odredjenim protocima, i imati 2 ispuha koja ce mi cistiti dno sumpa (iz media reaktora i ovaj treci "odušak").

Veceras cu malo vise ovo istraziti. Za koji dan bi mi trebalo stici zadnji komadi opreme, pa cu onda napisati par novih stvari.

Stanje u tanku ide na bolje i bolje, alge s kamenja lagano nestaju, s pjeska ce uskoro kada dojde CUC i sl. al otom potom.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #242 u: Veljača 15, 2012, 13:16:17 poslijepodne »
 :up: za poklone, svaki poklon je dobar osim onih mekih na dodir  :D

ja sam zeni uzeo 100 kuna  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #243 u: Veljača 15, 2012, 20:43:29 poslijepodne »
Žena ti je Car  :klap: :up:

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #244 u: Veljača 15, 2012, 20:53:25 poslijepodne »
Bravo za ženicu!
Očekujemo rezenciju i nakon pokretanja.

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #245 u: Veljača 15, 2012, 21:32:47 poslijepodne »
mrzimo teeee  :nerv:

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #246 u: Veljača 16, 2012, 08:56:27 prijepodne »
prvo nisam čitao... nego samo vidio slike...

mislio sam da je žena nekaj drugo kupila :D :D :D
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #247 u: Veljača 16, 2012, 14:46:24 poslijepodne »
Sorry što upadam u temu, ovako kao padobranac, ali vidim ovaj dio sa štimanjem skimmera i nije mi jasan!??!

Ti si svjesno smanjio dovod zraka u skimmer, da bi dobio onaj čaj od skimmata??
Jesam li dobro shvatio ili sam malo? mutav (ne isključujem ni tu opciju u današnje doba!! :clown:).


Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #248 u: Veljača 16, 2012, 14:51:52 poslijepodne »
Sorry što upadam u temu, ovako kao padobranac, ali vidim ovaj dio sa štimanjem skimmera i nije mi jasan!??!

Ti si svjesno smanjio dovod zraka u skimmer, da bi dobio onaj čaj od skimmata??
Jesam li dobro shvatio ili sam malo? mutav (ne isključujem ni tu opciju u današnje doba!! :clown:).



Onaj "caj" je bio unutra samo kada sam testirao namjerni overskimming da vidim jel mi moze onaj moj sistem sve to prokljuviti kada naglo dojde overskim. Unutra je bilo jedno 2-3cm pravog skimmata, pa je s overskimmingom sto sam ga pustio par minuta to naraslo za jos 10tak cm (defacto cistog mora), i zato je se onako razvodnio. Kada dojdem kuci s posla slikam ti kako sada skimat izgleda u onom kontejneru. Nemogu niti reci tamno zeleno ili kafeno, nego crno :)

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #249 u: Veljača 16, 2012, 17:38:34 poslijepodne »
Evo dosa doma, odma slika, pa da ti stavim slike ko sta sam obecao:



Slika case kako izgleda





Slika kanistra di ide cili skimat



Generalno subjektivni dojam mi je da skimmer puno bolje cupa odkada sam smanjio velicinu mjehurica, ali kazem subjektivno. S obzirom da je generalno u skimmeru bolje imati manje mjehurice nego vece, rekao bi covik da to ima smisla, ali kazem, mozda je to sve meni u glavi :D