Lipanj 16, 2024, 10:55:34 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: 700l mora u dnevnom :)  (Posjeta: 218728 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #200 u: Prosinac 20, 2011, 09:37:21 prijepodne »
Lipo, puno lipo odrađeno....sve pohvale  :klap:.
Samo jesi to spojia povratnu pumpu direktno na plastične cijevi ili je između nešto fleksibilno !?.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #201 u: Prosinac 20, 2011, 09:44:32 prijepodne »
Direktno plasticne cijevi. Sve do vertikale u sumpu je sve zaljepljeno, a kada se pocme spustati prema dolje to nije zaljepljeno nego je dobro s teflon trakom namotano i nabijena cijev. To plus sto mi se bez problema oni ventili odvidaju i rastave bez da se razbija lipilo dobijem da mogo to sve rastaviti kada hocu. Isto tako kad budem uzima jacu povratnu pumpu samo skinem s kolina sta ide prema doli cijev, skratim ili stavim duzu, i sve 5.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #202 u: Prosinac 20, 2011, 11:59:58 prijepodne »

Ti se smijes ali ja sam vec razmisljao o 2-3 solara staviti na balkon, taman sam na juznoj strani. Nakon sto ovo sve zavrsimo uhvatiti cu se i toga i vidit koliko bi me doslo rijesiti solare da mi moze napajati samo akvarij :) I koliko vremena ce proci za return of investment.

Nažalost kod nas još uvijek neisplativo.

Ovo je posao odrađen do boli  :klap:, i uopče ne sumljam da če biti jedan od ljepših tankova u Hrvata ako ne i šire,kolko znam strpljenje je pola uspjeha a vidim da ga ti imaš a bogami ni oprema nije za baciti.

Ja bi ga napunio več drugi dan kak je bio sljepljen  :D
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #203 u: Prosinac 20, 2011, 13:21:03 poslijepodne »
Vipko ti si vanzemaljac!

Divim ti se! Svaka ti dala!

Sve savršeno! Točka!

 :klap: :klap: :klap:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #204 u: Prosinac 20, 2011, 14:24:13 poslijepodne »
stvarno fantastično, pratim odpočetka i čekam nove update-ove svaka čast!!  ;)

Offline Leon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 323
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Šibenik
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #205 u: Prosinac 20, 2011, 23:12:47 poslijepodne »
Nije me dugo bilo i onda šok. Pozitivni naravno
Šibenik/HR

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #206 u: Prosinac 30, 2011, 17:20:04 poslijepodne »
super, ono što me najviše zanima je kako ti funkcionira odvod vlage gore kod glavnog akvarija??
jer imas kondenzacije iznutra?

Offline pero zd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #207 u: Prosinac 30, 2011, 17:46:20 poslijepodne »
VRHUNSKI...  :klap: :klap:

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #208 u: Siječanj 01, 2012, 21:57:46 poslijepodne »
super, ono što me najviše zanima je kako ti funkcionira odvod vlage gore kod glavnog akvarija??
jer imas kondenzacije iznutra?

Evo jedva da uvatim vrimena i poslikam ovo vezano za odvod vlage.

Dakle evo da ne ispane da stavljam sve divne i krasne stvari, evo jedan dupli epic fail :)

Znaci ideja mi je bila uzet jedan veliki computerski ventilator (120mm), i s nekim pretvaracima napraviti da mi ta rupa od 120mm smanji se na 50mm, jer mi je tolika plasticna cijev u zidu planirana za ovo. Znam da bi bilo bolje radi xyz razloga da je 100  ili 120 rupa u zidu ali nije se moglo, i moralo je se jedino ovako. Racunao sam na to da su s suzenjem izgubiti dosta na protoku al sta ces.

I na kraju najdem ja nekako te sve pretvarace i uspijem s 120 spustiti na 50mm ALI S 2 KOLINA. Ovo je bila prva epic greska jer kolina doslovno su ubila protok zraka. Evo kako je to izgledalo:






Dakle prvo kolino je u onom samom pretvaracu jer je izlaz za 90 stupnjeva, a drugo kolino je da to ispravim da mi moze uci ravno u zid. Mogao sam i bez ovog kolina, ali onda bi ventilator bio okrenut prema vratnici i nebi idealno izvlacio zrak. U svakom slucaju gubitak zraka je ogroman.

Druga epic fail sto takodjer treba da napomenem da ovi computerski ventilatori su za q. Treba mi nesto puno jace (pogotovo radi redukcije) da to izbacuje vani inace ce mi ventilator raditi 24/7 i jos uvijek nece sve uspiti izbaciti. Malo kopanja po netu za cost efective solutionima (imali su 12v WC ventilatori ali su mi i oni bili pod 1) slabi jer se ocekuje da se ima rupa od 100-120mm i pod 2) skupi, jer placas krcato stvari sto mi niti ne treba (plastika okolo, trafo blabla) i tako najdem u ZGu firmicu koja ima identicna ova kao computerska 120mm ventilatora, ali puno jaca. Usporedjivao sam statistike od jednog najblizeg WC ventiatora (oko 300kn komplet) i ovog jednog 120mm samo ventilatora i omjer je bio sve za ovaj mali ventilator: izbacuje 189m3 zraka na sat - WC 90m3 zraka na sat, buka 44dB - WC 47dB, potrosnja 6W - WC 25W ?!? Enivej, narucio ovo, poslali, dobio i sada to izgleda ovako:



Primjetite koliko je deblji u kompletu i koliko mu je motor jaci (siri). Generalno kada to se upali e bome to vuce ko ludo. Malo se glasnije cuje ali kada se stavi gore i sve vratnice pozatvaraju skoro se nista ne cuje, a ionako to nece 24/7 raditi (o tom potom).

I spojim ja taj ventilator na ono rijesenje s 2 kolina, i ajd, puuuno bolje ide zrak nego s originalnim, ali jos uvijek to nije to. Odem do ducana s vodoinstalaterskom opremomi pitam ih imaju li radukciju ali RAVNU s 120 na 50. Da nemaju ali imaju s 100 na 50. Ceh 6kn. Ko ga sisa idem uzet pa ako i zeznem nesto nije bed. Najprije mi se nije svidjalo to sto je 100 a ne 120, ne toliko sto ce mi propadati zrak okolo i ne ici u cijev, nego sto je to najefikasniji dio ventilatora, i gubitak tih krajnjih 2cm mi je ko da sam pola protoka zraka ispusio. Nema veze. Fen za grijanje plastike u ruke i malo pomalo zagrijat obod i lagano prosiriti na 120 ili i vise, nije bitno ako je vise, zato jer cu preko toga staviti komad forexa kojeg cu zaljepiti za tu cijev, a ujedno mi sluzi da mi se na to zavida ventilator.

Evo kako to sada izgleda:





Ne komentirati da forex nije po spagi izrezan i kako je to silikon iza ostao šugavo neizravnan :)


E sada kada se ventilator upali to vuce ko ludo, jedno 3-4 puta jace nego prijasnja kombinacija.




Na kraju evo ga postavljeno u zidu. Dakle da ti odgovorim Morino, kondenzacije bas nista, 0 bodova, u gornjem dijelu obloge ne da nema kondenzacije, nego kada i otvorim vratnicu ne osjeti se ono vise vlazan zrak, sto kaze da ovo sasvim dobro izvlaci vlagu vani.


Druga stvar sto sam vec bio rekao da ventilator nece raditi 24/7. Ideja je bila izvuc jednu uticnicu iznad strujnog ormarica, znaci u istom zracnom prostoru di je i svijetlo i povrsina mora i sl. U tu uticnicu ustekam higrostat, na njemu namjesti na kojoj vlaznosti da mi se aktivira, tipa na 70-75%, i onda u taj higrostat ide trafo, koji napaja ventilator.

To ovako izgleda (nemontirano, ovo su stare slike kada sam to tek slagao, pa zaboravio staviti tu na forum, sada je to sve skupa vec na zidu :)):








I za kraj evo 2 slike s napokon upaljenim svijetlom u tanku.

Za sada u pocetku cikliranja ostavljam kraci foto period i samo s 4 lampe ito sve sto tamnije. Ove 4 koje gore su 2xacintic + 1xpurple + 1xblue. Poceli su se vidjeti pocetci cikliranja, ali nema prise, nema zurbe, neka to se jos bolje zavrti :) Za koji dan bi mi trebao doci i GHL computer pa na njega spajam i lampe pa ih s GHLom kontroliram i dimmam, jos cu na njih spojiti i tunze pumpe, a poslje mozda i ph i temp sonda i ko zna sto jos :)




I jos jedna slika kako to izgleda s svim ugasenim lampama, te samo s moonlightom upaljenim .




Do sljedece interesantne novosti  :D

Offline white

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški   Lokacija: ZAGREB
  • 095/742-0003
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #209 u: Siječanj 01, 2012, 22:07:36 poslijepodne »
svaka cast....sa uzitkom pratim tvoju temu :up:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #210 u: Siječanj 01, 2012, 23:02:24 poslijepodne »
 :klap:

svaka čast super izgleda.
koliko ti okvirno sad taj ventilator radi dnevno?

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #211 u: Siječanj 02, 2012, 08:23:29 prijepodne »
Iz ove teme se toliko puno ideja da izvući...bravo majstore :klap:

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #212 u: Siječanj 02, 2012, 09:20:32 prijepodne »
Nadam se da negdje zbrajaš i troškove, ovakav projekt uz ovakav opis i slike treba na kraju reći koliko to sve košta neračunajući stotine sati vlastitog uloženog vremena...( do sada viđeno - vrhunski)
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2012, 09:53:56 prijepodne od Balto »

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #213 u: Siječanj 02, 2012, 20:30:25 poslijepodne »
:klap:

svaka čast super izgleda.
koliko ti okvirno sad taj ventilator radi dnevno?

Pa sad da ti mogu tocno reci toliko i toliko sati dnevno pojma nemam, ali kada sam ga tek namjestao onda sam svako malo gledao jel ventilator radi i kolika je vlaznost. Potrebno je bilo naci optimalnu granicu na kojoj vlaznosti da se pali, da nije prenisko, onda ce cesto raditi, i da nije previsoko onda ovo nema smisla jer ima previse vlage. Za sada ga drzim na 73% vlaznosti. Posto unutrasnja i vanjska temperatura obloge (dakle vanjska temperatura obloge je unutrasnja temperatura dnevnog) nisu velike razlike, tako da vlaznost se tesko moze pretvoriti u kondenzaciju. Ako ista primjetim da se vlazi, spustam granicu vlaznosti za paljenje ventilatora. Ako ce ti pomoci evo ti odokativno: onda kada sam ga upogonio recimo da sam dnevno jedno 10 puta provjeravao jel radi. Od tih 10 puta - 2 puta je radio, a vlaznost je se kretala od 68-73%.


Nadam se da negdje zbrajaš i troškove, ovakav projekt uz ovakav opis i slike treba na kraju reći koliko to sve košta neračunajući stotine sati vlastitog uloženog vremena...( do sada viđeno - vrhunski)

Oooooo da, imam ja jednu excelicu u kojoj su mi ovi svi troskovi, i samo malo pomalo nadopisujem. Na kraju projekta stavit cu i to ovde pa da ljudi znaju realno koliko to sve u biti dojde :) iako ima jedna dobra tema vezano za ovu problematiku.

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #214 u: Siječanj 02, 2012, 20:38:21 poslijepodne »
bravo vec stoti put ovo gledam i mogu reci takvi su rijetki koji sve rade profesionalno nista drugo osim bravo  :klap: :klap:

Offline Otto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
  • Homo Delphinus is not just a concept!
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #215 u: Siječanj 02, 2012, 20:53:30 poslijepodne »

Oooooo da, imam ja jednu excelicu u kojoj su mi ovi svi troskovi, i samo malo pomalo nadopisujem. Na kraju projekta stavit cu i to ovde pa da ljudi znaju realno koliko to sve u biti dojde :) iako ima jedna dobra tema vezano za ovu problematiku.


Koliko me strašno zanima ova informacija, toliko se i bojim odgovora ;)

Offline buba33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški  
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #216 u: Siječanj 04, 2012, 08:15:12 prijepodne »
Stari, svaka čast na gigantu.....  :up: :up:
izgleda vrhunski i kvalitetno, što je naj bitnije.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #217 u: Siječanj 04, 2012, 08:50:57 prijepodne »

Oooooo da, imam ja jednu excelicu u kojoj su mi ovi svi troskovi, i samo malo pomalo nadopisujem. Na kraju projekta stavit cu i to ovde pa da ljudi znaju realno koliko to sve u biti dojde :) iako ima jedna dobra tema vezano za ovu problematiku.


Koliko me strašno zanima ova informacija, toliko se i bojim odgovora ;)

Da, mnogi bi mogli odustati kada to vide  :roll:
Bolje da šalješ na pp tko te zatraži  :D

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #218 u: Siječanj 05, 2012, 11:39:55 prijepodne »
Koliko me strašno zanima ova informacija, toliko se i bojim odgovora ;)

Ma joo , nema jebenog projekta , a da ne potrošiš lovu , sve DIY varijante sa jeftinim materijalima i šparanjem na svim elementima su jeftine ali tako i izgledaju - ćelavo

ovo je kombinacija jebenog dizajna i kvalitetne opreme , naravno i vrhunski majstor koji to sve smišlja i provodi u djela - mozak operacije

Bez da daš pare nemreš ovo napravit tak da mene uopće lova ne zanima .... projekt je jeben od samog početka i vrlo vjerovatno će takav završit ....

nemojte ga nagrdit komentarima , a koliko to košta ? ... košta jebote , ali i vrijedi .... 

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #219 u: Siječanj 08, 2012, 19:48:34 poslijepodne »
Evo update da sam napravio "top off" za skimmer kao sto sam najavio. Dakle posto je skimmer tik do stijenke sumpa, kada dojde do overskimminga, za cas se napuni cup i dojde "blup-blup" efekta skakanja poklopca kape skimmera. Pri tom pa kapi mi zavrsi na vratnici te se sljeva dolje = nakon par sati lokvica = problem.

Evo jucer kako je bila nevera ovde kod nas, struja je svako malo blicala, i za divno cudo povratna pumpa (AM OR 3500) prestala raditi. Poslje sam je rastavio i vidio da je impeler zaglavio za magnet, tj. da nije imalo onaj dio praznog hoda sto je potrebno da se pumpa starta, i tako je samo pokusavala se zavrtit ali neuspjesno. Izvadio impeler, malo cimnuo, isprao vodom ako je neki puzic ili nesto zaglavilo ismedju, i ponovo imamo pumpu. Al problem je opet bio to sto je pumpa povratna stala, kroz povratne cijevi se vratio dio vode u sump (sump ofc to moze izdrzati i 3x taj volumen vode + OF box), ali problem je da je skimmer uredno nastavio raditi ali s jedno 10cm vecom razinom mora = overskimming = kapljice = lokvica. Tako da sam odlucio vise napokon dovrsiti tu pricu da vise nemam straha da cu se ujutro probuditi s lokvicom.


Idemo pomalo u slikama pricati kako sam to sastavio.





Ovo je nas klasicni plovak. Tu su mi 2 problema. 1 je sto ako cu plovak staviti direktno na čep onda mi on zauzima skoro pa kompletni opseg cepa, i nema mi nigdje da jednostavno mi ulazi cijev od skimmera, koju sam namjerno stavio nesto siru (15mm) jer da stavim onu najuzu kao sto je za zracne pumpe postoji vrlo lako mogucnost da mi se zastopa od skimmata, i eto mi onda problema. Dakle i plovak i cijev kroz cep nemogu zajedno. Naravno mogao bih sa strane probiti jednu rupu sa strane ali to mi je sve nekako fušerski jer trebao bi tocno naci razinu visu od plovka, a ako je plovak direktno na cepu to je jaaaako pri vrhu, tako da mi tu moze biti problema. A isto tija bi da samo jednostavno odvidam cep od kanistra i sve ostaje na njemu. Drugi problem je sto hocu da mi razina plovka bude nesto niza, a ne na vrhu plovka, cisto radi sigurnosti.





To sam na kraju napravio ovako :) Platila je jedna kemijska koja mi je imala najbolju debljinu za spojiti je na plovak. Unutra nabiti silikona i spojiti skupa. Sada sam dobio cvrst nastavak plovka koji mogu nakaciti na cep ito ne po sredini nego sa strane. Posto mi je visina sada plovka veca nego onaj konus od kanistra, mogu ga postaviti totalno sa strane i nema problema. To mi je omogucilo da mogu i s druge strane probiti rupu za cijev iz skimmera. Sada ne samo da mogu proci oboje skupa, nego ima i jedno 1-2cm lufta izmedju njih dva sto mi je bitno da mi slucajno cijev ne nasloni se na plovak, i kada se plovak treba dignuti da mi ugasi skimmer, on zapne za cijev i odeeeee.




Rupa probijena na skimmeru, totalno je na knap u odnosu na L koji cu nabit na nju, tako da skoro nije niti trebalo niti ljepiti niti silikonirati, ali ja to volim da je sve silikonirano :)






Evo sada je stavljen L, silikoniran i nabijena cijev. Sve ima lufta tako da se moze i cijev bez problema skinuti s L ako zatreba.






Evo sve skupa kako to izgleda. Relej je stavljen unutar strujne kutije. Ulaznih 220V dolazi preko jednog prekidaca cisto ako nekada ocu iskljuciti skimmer nevezano za nivomat i da ga ne cupam iz uticnice. 12V za relej ja izbacim na utikac pa ga lakse spojim na trafo. Unutar ormarica imam samo jedan 12V travo, i sve spajam na njega s ovim uticnicama. I plovak je spojen i zaljepljen za čep. Svrsto ko kamen.





Evo kako to izgleda na kanistru. Tu vidite nivo samog plovka u odnosu na kanistar, i rupu na cepu za cijev iz skimmera.





Evo kako to izgleda unutar uticnice. Jedan 12/220V relej (20tak kn) i malo lemljenja i sve 5 :)





I evo kako to izgleda sve spojeno (ove gore 2 uticnice su sve s relejima, prva je za nivomat i el.magnetski relej za RO/DI, i sada ova druga je za skimmer).





I evo kako ispod to izgleda.


Ako ste vizualne osobe kao i ja evo kratki filmic kako to u praksi izgleda :)





Offline alany

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #220 u: Siječanj 09, 2012, 00:27:23 prijepodne »
Super projekt, pratim od pocetka  :up:

Offline benak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 174
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #221 u: Siječanj 09, 2012, 13:45:25 poslijepodne »
Dobro zamisljeno sam jesi li probao napraviti overskiming pa da vidis dali ti ono zeleno crijevce moze popiti svu vodu iz case i kojom brzinom ti otice voda u kanister u odnosu na overskiming.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8101
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #222 u: Siječanj 09, 2012, 14:01:49 poslijepodne »
gledam ovo od početka i samo jedno ću te pitat...
jel si si ti normalan? :D :D :D

manijak, diy majstor, pedantan, precizan... ženi ideš na živce, jel da? ;) :D

svaka ti čast  :klap:

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #223 u: Siječanj 09, 2012, 14:08:52 poslijepodne »
Kad bi ja moga doć vidit ATI Powercone 200 skimer, baš razmišljam o njemu kao o slijedećoj mogučoj investiciji :)

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #224 u: Siječanj 09, 2012, 15:41:22 poslijepodne »
Dobro zamisljeno sam jesi li probao napraviti overskiming pa da vidis dali ti ono zeleno crijevce moze popiti svu vodu iz case i kojom brzinom ti otice voda u kanister u odnosu na overskiming.

Nisam bas overskimming isao raditi ali sam s jednom pumpicom doslovno iz sumpa uljevao more u kapu, i to ide bez ikakvog problema. Siroko je crijevo stavljeno upravo radi toga razloga. Mogao bi mozda testirati i s actual overskimmingom, nije ni to problem.


ženi ideš na živce, jel da? ;) :D

Zena je zakon, njena ideja je bila koristiti kemijsku za produziti plovak, ona glavni asistent u projektu i kamerman za onaj video :) Doduse neke druge stvari poprilicno joj idem na zivce  :D


Kad bi ja moga doć vidit ATI Powercone 200 skimer, baš razmišljam o njemu kao o slijedećoj mogučoj investiciji :)

Nema problema, samo ja sam ti u Trogiru, tako da radnim danima popodne/navecer (jer preko dana radim), ili vikendom nije problem. Inace skimmer je stvarno zakon.