Svibanj 23, 2024, 20:19:42 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Zna li netko što je ovo???  (Posjeta: 2585 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline reporter23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Zna li netko što je ovo???
« u: Travanj 02, 2009, 00:01:22 prijepodne »
Ovo bijelo na slici...pojavilo mi se na staklu akvarija...izgleda kao otisak biljke, nije čupavo, nema dlačice, baš je kao naljepnica/otisak...lako se skida, samo sam pobrisala...no problem je što mi se opet stvara i ne znam je li štetno  :( i kako se toga riješiti...ne znam vjerovatno je riječ o nekoj algi ili ??

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #1 u: Travanj 02, 2009, 00:10:58 prijepodne »
Prosao 1.4. Valjda nije neka zakasnjela sala... :clown:


Ovo je fakat cudno! Ko paukova mreza sa ukrasom... :nerd: Jedva cekam nekog pametnog da nas prosvijetli... ;)
Tuzlanka u Sarajevu

Offline reporter23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #2 u: Travanj 02, 2009, 00:21:09 prijepodne »
nažalost nije šala  :(

Googlam cijeli dan, ali ništa slično ne nalazim...kada se spominju alge, onda su to smeđe, zelene...bijela jedino neka čupava...ništa slično ovome...
a ne znam ni kako bi tražila, kad ne znam ni kako bi to opisala, ni što je uopće  :(

Valjda će netko znati  :( ...brine me da nije opasno...sve te opasne stvari lijepo izgledaju...a ovo baš lijepo, čak totalno fora izgleda...ali da...

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #3 u: Travanj 02, 2009, 10:15:09 prijepodne »
baš si nešto mislim o tom tvom čudu!
a s obzirom da je akvarijić malen, ribica beba, ja bih na tvom mjestu lijepo izvukla svu vodu van u neku veliku posudu, naravno i ribicu, filter i pažljivo izvadila šljunak...dakle, ispraznila akvarij...stavila nutra hipermangan (da bude malkice roskastije, recimo poput Pink Pantera) i ostavila najmanje 1 - 2 sata da djeluje...dooooooooooooooooooooooooooooooooooooobro isprala i vratila sve natrag....
pa da vidimo!  :D

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #4 u: Travanj 02, 2009, 12:10:33 poslijepodne »
Ako imaš armirano staklo koje kada puca mrvi se poput vjetrobranskog stakla na autu tada postoji mogučnost da je staklo zbog nekog uzroka dobilo mikro frakture i na tim mjestima rastu alge...

Nadam se da nisam u pravu jer bi mogla imati feštu u stanu glede parketa i dr...
(nadam se da osiguravajuče kuće pokrivaju štetu nastalu izlijevanjem vode iz akvarija...)

pozdrav i sretno.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #5 u: Travanj 02, 2009, 13:05:52 poslijepodne »
Ako imaš armirano staklo koje kada puca mrvi se poput vjetrobranskog stakla na autu tada postoji mogučnost da je staklo zbog nekog uzroka dobilo mikro frakture i na tim mjestima rastu alge...

Nadam se da nisam u pravu jer bi mogla imati feštu u stanu glede parketa i dr...
(nadam se da osiguravajuče kuće pokrivaju štetu nastalu izlijevanjem vode iz akvarija...)

pozdrav i sretno.

ma kakvo armirano staklo :baby: - pa kako bi to izgledalo na akvariju

ovo je nesto drugo ali sta tko zna.
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline AkvaristaBiH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #6 u: Travanj 02, 2009, 13:38:32 poslijepodne »
Evo i ja sam trazio bas sad po netu sta bi moglo biti . Nista se nije naslo  :roll: ... Nema to veze sa staklom . Nego, eto gore Ninina mama rece da lici na paukovu mrezu  :) pa mi je to malo bila vodilja ali nista ... Sve sto sam nasao bilo sa ove stranice , da cijanobakterije stvaraju mreze al bash ove boje  -? ... Mislim da je nesto u vezi toga . Cekat cemo jos koga , neko ko bas mozda zna u cemu je problem . To je novela o algama sa akvarij.net pa procitaj dio od 1.Modrozelene alge do fiksacija dusika , tu se spominju paukove mreze u akvariju  :matt:
Čovječe, ne ponosi se svojom "superiornošću" nad životinjama, jer one su bez grijeha, dok ti svojom veličinom oskrvnjuješ zemlju.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #7 u: Travanj 02, 2009, 13:40:37 poslijepodne »
da, i ja sam prvo pomislila na cijano bakterije, ali bi se one pojavile i po biljkama i kamenju, a ne sam na staklu....zato mi je tako zagonetno to...

mislim ipak da treba dezinficirati staklo, ako ništa drugo, radi mirne savjesti... -?

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #8 u: Travanj 02, 2009, 14:28:42 poslijepodne »
a kakvo je to na dodir???
dal je sklisko, ili se uopce ne osjeti pod prstima?
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline reporter23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #9 u: Travanj 02, 2009, 16:11:36 poslijepodne »
Nisam dodirivala prstima, ali vjerujem da se ne bi osjetilo jer je baš kao otisak, nema tu nekih izbočenja i da sam dodirnula, odmah bi se taj dio vjerovatno obrisao...

Ma čak ne liči na paukovu mrežu...nego baš na cvijet koji je otisnut...ovo dolje izgleda kao peteljka biljke/možda bolje reći korjen, a ovaj kao "ukras" je cvijeće, sitno lišće...

Offline AkvaristaBiH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #10 u: Travanj 02, 2009, 20:26:58 poslijepodne »
Mislio sam da je cijanobakterija i sad sto kaze babyboom bilo bi toga i po kamenju , dekoracijama ... Stvarno ne znam u cem je fazon , cudno je pravo  -?
Čovječe, ne ponosi se svojom "superiornošću" nad životinjama, jer one su bez grijeha, dok ti svojom veličinom oskrvnjuješ zemlju.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #11 u: Travanj 03, 2009, 09:37:34 prijepodne »
Nisam dodirivala prstima, ali vjerujem da se ne bi osjetilo jer je baš kao otisak, nema tu nekih izbočenja i da sam dodirnula, odmah bi se taj dio vjerovatno obrisao...

Ma čak ne liči na paukovu mrežu...nego baš na cvijet koji je otisnut...ovo dolje izgleda kao peteljka biljke/možda bolje reći korjen, a ovaj kao "ukras" je cvijeće, sitno lišće...
e sad mi je nesto sinulo - ako je to novo formirani akvarij (nagadjam :-[) moguce je da je na tom mjestu bila neka naljepnica i to je trag te naljepnice (tako nesto se zna javljat i na izlozima nakon nekoliko godina) ili???
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #12 u: Travanj 03, 2009, 09:52:49 prijepodne »
vidiš i to je jedna mogućnost!  :up:

Offline reporter23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #13 u: Travanj 03, 2009, 11:07:48 prijepodne »
a kakvo je to na dodir???
dal je sklisko, ili se uopce ne osjeti pod prstima?

Akvarij je kupljen novi, tvornički zapakovan, nije bilo na njemu nikakvih sličica...ali to se ne pojavljuje na istom mjestu...kada sam pobrisala to na sredini akvarija, novi mi je nastao u kutu...a i izgleda mi kao neki biljni organizam, neka alga...ne znam...

A sve što je stavljeno u akvarij je prokuhano (drvo/kamenje), biljke u hipermanganu, akvarij je opran sa alk.octom i dobro ispran...

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #14 u: Travanj 03, 2009, 11:18:09 prijepodne »
a kakvo je to na dodir???
dal je sklisko, ili se uopce ne osjeti pod prstima?

Akvarij je kupljen novi, tvornički zapakovan, nije bilo na njemu nikakvih sličica...ali to se ne pojavljuje na istom mjestu...kada sam pobrisala to na sredini akvarija, novi mi je nastao u kutu...a i izgleda mi kao neki biljni organizam, neka alga...ne znam...

A sve što je stavljeno u akvarij je prokuhano (drvo/kamenje), biljke u hipermanganu, akvarij je opran sa alk.octom i dobro ispran...
a hebote imas aliena u akavriju :D...a ocito je to neka vrsta lisaja ;)
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #15 u: Travanj 03, 2009, 11:53:50 prijepodne »
 :D pazi onda da ne počne plaziti izvan akvarija....ko pravi alien... :D

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #16 u: Travanj 03, 2009, 13:46:47 poslijepodne »
Pa da i rekoh ja da to izgleda kao ukras. Zapravo meni kao cipka... :D


Jel se jos pojavljuje, mislim od zadnjeg uklanjanja?
Tuzlanka u Sarajevu

Offline []$@

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #17 u: Travanj 05, 2009, 18:46:54 poslijepodne »
Nisam stručnjak  8) , ali vjerojatno je svako mišljenje dobrodošlo  ;) . Ako si isprobala sa hipermanganom i dezinfekcijom i opet je isto, onda ako imaš mogućnosti probaj sve iz ovog akvarija premjestit u neki drugi (ako nemaš probaj posudit od nekog ko ima praznog, a netreba mu) i premjesti sve od naravno riba, biljaka, šljunka, ukrasa pa do vode. I ako se ponovno javlja to znači da staklo nije krivac, a ako da onda probaj akvarij zamjenit pod garancijom (ako se to može?). Ili ako se javlja probaj predmet po predmet vadit iz akvarija i vidjet ćeš kad će to nestati (znači: obrišeš to bjelo i izvadiš npr kućicu, ako se ponovno pojavi ponovno obriši i izvadi još neki predmet).
Ako sam uspio pomoć drago mi je  :D , a ako ne nadam se da ćeš nać brzo rješenje.
P.S. U kojem vremenskom razmaku ti "naraste" ovo bijelo (dan-dva?)?

Offline reporter23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: Zna li netko što je ovo???
« Odgovori #18 u: Travanj 06, 2009, 20:38:08 poslijepodne »



Jel se jos pojavljuje, mislim od zadnjeg uklanjanja?

Bila sam ostavila malo, nisam uklonila sve...ali više "toga" nema na tome mjestu...ima samo mali, mali dio ne sredini akvarija...sad znači ili je na tome dijelu nestalo ili se "to" preselilo...

Uglavnom to što sam ostavila uglavnom nije preraslo u onog ogromnog aliena ;) ...ako naraste (a znači u ovih tjedan dana nije) javim ;)