Svibanj 23, 2024, 05:36:18 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Kornjača za nastambu s patuljastim kajmanom  (Posjeta: 1798 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ancient Reptiles

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 45
    • Ancient Reptiles
Kornjača za nastambu s patuljastim kajmanom
« u: Listopad 27, 2013, 20:22:20 poslijepodne »
Pozdrav,

znači pitanje za iskusne kolege koji imaju većeg iskustva sa kornjačama jest koju kornjaču da nabavim da dijeli buduću nastambu sa mojim patuljastim kajmanom, Paleosuchus palpebrosus.

Ono kaj sam ja uspel skužiti s neta, da je vrlo važno da kad upoznajem te dvije vrste da kornjača bude nešto veća da je kroki ne smatra hranom. S druge strane znam da ima i agresivnih kornjača, kao početnik sam pred dosta godina stavio zajedno kinesku mekoštitku sa crvenouhom kornjačom i mekoštitka je izgrizla cijela prsa crvenouhe. Btw sve je bilo OK, malo terapije i preseljenje i happy end.

Ne bi htel stres ni za jednu životinju, pa ako netko ima iskustva, osobna ili tuđa za podijeliti bio bih zahvalan.

Vidio sam da često kajmana stavljaju sa Podocnemis unifilis Yellow-spotted Amazon River Turtle, ali to čudo naraste isto jako veliko.

Evo i fotke ženkice, trenutno je 70 cm i cca 1,3 kg  :)


Offline Josip

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
Odg: Kornjača za nastambu s patuljastim kajmanom
« Odgovori #1 u: Listopad 28, 2013, 19:43:40 poslijepodne »
Phrynops idu doro sa Paleosuchus.

Pozdrav,
Josip

Offline Ancient Reptiles

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 45
    • Ancient Reptiles
Odg: Kornjača za nastambu s patuljastim kajmanom
« Odgovori #2 u: Listopad 28, 2013, 20:10:07 poslijepodne »
Phrynops idu doro sa Paleosuchus.

Pozdrav,
Josip

hvala na odgovoru  :)

vidim i ti imaš ženkicu Paleosuchusa  ;) jer je ova kombinacija sa Phrynops isprobana osobno ili su to neka iskustva drugih terarista?

iskreno volio bih neku malo "egzotičniju" kornjaču, naletio sam na netu na post da u nekom zoo vrtu drže patuljastog kajmana i mata mata kornjaču koja mi je predivna, fascinantna igra evolucije :) da li bi oni mogli zajedno?

koliko čitam "care sheet-ove" mata mata je dosta mirna i ne kreće se puno, usisava svoj plijen, znači nije sklona da grize i trga plijen ....

unaprijed hvala na odgovoru  :)

Offline Josip

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
Odg: Kornjača za nastambu s patuljastim kajmanom
« Odgovori #3 u: Listopad 28, 2013, 21:20:44 poslijepodne »
Ja sam drzo 2.2 Chelus fimbriatus (Mata Mata) blizu 10 godina, njih drzat sa Paleosuchus je skoro nemoguce.
Mata Mata treba vodu kvalitetnu kao Diskusi i jako su mirni i bilo bi problema kad njih ranis.

Ja drzim vec godinama Phrynops sa mojim Paleosuchus bez problema.
Imas Slika od oti Kornjaca na www.phrynops.at

Offline Ancient Reptiles

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 45
    • Ancient Reptiles
Odg: Kornjača za nastambu s patuljastim kajmanom
« Odgovori #4 u: Listopad 29, 2013, 17:28:44 poslijepodne »
Ja sam drzo 2.2 Chelus fimbriatus (Mata Mata) blizu 10 godina, njih drzat sa Paleosuchus je skoro nemoguce.
Mata Mata treba vodu kvalitetnu kao Diskusi i jako su mirni i bilo bi problema kad njih ranis.

Ja drzim vec godinama Phrynops sa mojim Paleosuchus bez problema.
Imas Slika od oti Kornjaca na www.phrynops.at

OK, to me zanimalo, hvala  :)

sad samo da odaberem najluđu kornjaču iz Phrynops reda  :)

ako netko iz iskustva zna neku drugu vrstu koja bi mogla biti sa Paleosuchusom, slobodno podijelite  ;)