Ožujak 28, 2024, 18:48:04 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: pur pjena iskustva?  (Posjeta: 7950 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Ravnice
pur pjena iskustva?
« u: Lipanj 30, 2013, 19:08:26 poslijepodne »
kemijam nekakav paludarij,pa bih u kopnenom dijelu koristio za izradu reljefa između ostalog i pur pjenu.
Zanima me kakva su vam iskustva sa istom u terarijima i vivarijima sa visokom vlagom?, naravno premazao bih sa ljepilom za pločice i silikonom, ali je nemoguće zatvoriti je sa svih strana...

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: pur pjena iskustva?
« Odgovori #1 u: Lipanj 30, 2013, 19:19:16 poslijepodne »
Nista ne smeta vlaga, i ja upravo zavrsavam paludarij od pur pjene. Premazivala sam ju silkonom na kojeg sam posipala treset. Dijelove koje nisam mogla prevuci silikonom (zbog jako izrazenog reljefa) sam premazala akrilnim bojama iz tube (slikarske). Nemam bas neka dobra iskustva sa fug masama jer mi je sa pu pjene dosta brzo otpala.. Na stiroporu se dobro drzi ali na pu pjeni ne, valjda jer nisam nahrapavila ona glatka podrucja. Za ljepilo ne znam.

Jos jedan tip: pur pjenu mozes modelirati rukama i/ili nekim alatom dok je jos mekana. Znaci trebas pogoditi neki određeni period kada se jos nije skroz stvrdnula ali nije vise ni ljepljiva (odnosno je, ali puuuno manje). Kod mene je to bilo cca sat i pol-dva nakon nanosenja, varira od proizvođaca, temp, vlage itd. Tako sam mogla izvuci brojne I sitne detalje, nije mi se pretvorila u par "kugla"  kako izgleda nakon sto zavrsi ekspanzija. Rukavice obavezne :)

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Ravnice
Odg: pur pjena iskustva?
« Odgovori #2 u: Lipanj 30, 2013, 19:23:35 poslijepodne »
super! tnx na brzom odgovoru možda krenem onda jos danas u to :)

meni bude vjerojatno samo doljnja strana ostala otvorena za utjecaj vlage, nanosim ju na stirodur pa ću okolo vjerojatno isto silikon i treset.
Jesi čime razrijeđivala silikon ili onako gust prstima/kistom razmazivala?
akrilne boje su mi isto spremne :)

da se onaj glatki sloj razreže,vjerojatno bi ljepilo bolje upilo i primilo, a sa glatke površine pjene valjda nije bilo dovoljno poroznosti da primi ljepilo

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: pur pjena iskustva?
« Odgovori #3 u: Lipanj 30, 2013, 19:32:38 poslijepodne »
Ma meni je samo vidljiva strana namazana. Imala sam pur pjenu u akvariju vise od pola godine pa se nist nije dogodilo. Kad se dobro posusi je potpuno neutralna.

Silikon sam nanosila ravno iz tube pa razmazivala rukom.

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Ravnice
Odg: pur pjena iskustva?
« Odgovori #4 u: Lipanj 30, 2013, 19:43:42 poslijepodne »
jel prima pur pjena na pur pjenu?  :-[

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: pur pjena iskustva?
« Odgovori #5 u: Lipanj 30, 2013, 19:48:15 poslijepodne »
Da, iako ja sve ljepim sa orcom, stiropor, kamenje, plastiku, drvo, itd.. :)

Kupila sam premalo pur pjene pa sam drugi dan nadostukala s novom i primilo se. Isto tak mozes ljepiti stiropor s njom, pogotovo ako imas neki veliki kamen ili nesto gdje bi bilo besmisleno potrositi toliko pur pjene. Napravis grubi umanjeni oblik od stiropora i gore naspricas pur pjenu

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pur pjena iskustva?
« Odgovori #6 u: Lipanj 30, 2013, 21:00:18 poslijepodne »
ako misliš treset ljepit na silikon, uzmi si acetatni crni silikon mislim da je nekih 20kn. Za razliku od skupljih silikona kao što je npr ceresit čini mi se da je rijeđi pa se lakše razmaže po površini, a kad se osuši i dobro provjetri je isto tako neutralan