Lipanj 16, 2024, 13:52:44 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka  (Posjeta: 26127 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #50 u: Prosinac 21, 2012, 10:29:03 prijepodne »
Ja sam maloj narucio blitz za fotoaparat(nije mala cifra...cca 200$) i nikako da stigne. U nekoliko sam navrata kontaktirao prodavaca moleci ga da provjeri gdje je posiljka buduci je meni tracking number bio totalno beskoristan(nista nije pisalo)...on me uvijek molio za jos par dana strpljenja..i, to sam postovao. 44 dan i dalje nije bilo posiljke...poslao sam mu mail da bi volio dobiti refound a, ako posiljka stigne da cu mu svakako uplatiti (sto i definitivno imam namjeru!)...istovremeno otvorio dispute za svaki slucaj. Dobio full refound i...sada...cekam jos jedno mjesec dana...ako ne stigne, narucjem maloj novi blitz...ako slucajno stigne, placujem covjeku njegov iznos i...amen.
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #51 u: Prosinac 21, 2012, 11:34:38 prijepodne »
Bok, moja situacija je slijedeća. U srijedu 26.12. ističe 45 dana od naručivanja, još nisam dobio paket. Pisao sam prodavaču mail u kojem tražim refund, uputio me na ovu stranicu http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp gdje kada upišem svoj tracknig broj (RC223013949HK) piše: The item (RC223013949HK) was in transit within its destination country on 20-Dec-2012.

E sad, mogu li ja vjeroavati tom tracking infu ili da pokrenem dispute? Stvar je u tomu kaj sad dolazi vikend, ponedjeljak je Badnjak, utorak Božić, a u srijedu je 45. dan. Ne vjerujem da će paket doći na Badanjak ili Božić. Postoji li mogućnost da taj tracking info nije točan?

Potpuno je nebitno sto kaze tracking (nigdje niti ne pise da je to tvoj paket) , posiljku nisi primio i pokreci dispute vec danas.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #52 u: Prosinac 21, 2012, 14:29:24 poslijepodne »
Bok, moja situacija je slijedeća. U srijedu 26.12. ističe 45 dana od naručivanja, još nisam dobio paket. Pisao sam prodavaču mail u kojem tražim refund, uputio me na ovu stranicu http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp gdje kada upišem svoj tracknig broj (RC223013949HK) piše: The item (RC223013949HK) was in transit within its destination country on 20-Dec-2012.

E sad, mogu li ja vjeroavati tom tracking infu ili da pokrenem dispute? Stvar je u tomu kaj sad dolazi vikend, ponedjeljak je Badnjak, utorak Božić, a u srijedu je 45. dan. Ne vjerujem da će paket doći na Badanjak ili Božić. Postoji li mogućnost da taj tracking info nije točan?

ITEM n° RC223013949HK    new search
Local Date and Time    Country    Location    Event Type    Extra Information   
11/15/2012 3:52:00 PM    HONG KONG       Receive item from customer       
12/17/2012 8:13:00 PM    HONG KONG    HONG KONG AIR MAIL CENTRE    Insert item into bag       
12/20/2012 10:57:00 AM    CROATIA    ZAGREB 10003    Receive item at office of exchange (Inb)       
12/20/2012 1:25:00 PM    CROATIA    ZAGREB 10003    Send item to domestic location       
12/21/2012 11:04:00 AM    CROATIA    10004 ZAGREB CARINA    Send item to domestic location       

dobit češ to u ponedjeljak  :D

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #53 u: Prosinac 21, 2012, 16:53:28 poslijepodne »
Bok, moja situacija je slijedeća. U srijedu 26.12. ističe 45 dana od naručivanja, još nisam dobio paket. Pisao sam prodavaču mail u kojem tražim refund, uputio me na ovu stranicu http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp gdje kada upišem svoj tracknig broj (RC223013949HK) piše: The item (RC223013949HK) was in transit within its destination country on 20-Dec-2012.

E sad, mogu li ja vjeroavati tom tracking infu ili da pokrenem dispute? Stvar je u tomu kaj sad dolazi vikend, ponedjeljak je Badnjak, utorak Božić, a u srijedu je 45. dan. Ne vjerujem da će paket doći na Badanjak ili Božić. Postoji li mogućnost da taj tracking info nije točan?
Pa ti pokreni dispute, lako ga ugasiš ako u međuvremenu dobiješ pošiljku, tako bar ja radim.
Već 2 godine kupujem preko ebaya i gotovo uvijek sve dođe na vrijeme, a zadnjih mjesec i pol mi već šest pošiljki kasni, sve su prešle 30 dana(i to sve od top prodavača koje svi hvale za brzu isporuku).
Koji vrag se događa, jeli to u našoj pošti frka? I ranijih godina sam naručivala mjesec, dva prije Božića, ali uvijek je sve dolazilo na vrijeme.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #54 u: Prosinac 21, 2012, 18:32:49 poslijepodne »
Sam da javim...iz New Yorka paket poslan 13.11. a stigao je konačno jučer, danas sam ga preuzeo.
Nisam pokretao dispute, učinio bi to za par dana da nije došlo.

Hvala još jednom svima koji sudjeluju u ovoj korisnoj temi. :122:

Offline gašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Ploče
  • Žuja je zakon
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #55 u: Prosinac 21, 2012, 21:24:25 poslijepodne »
Vjerovali ili ne, meni je danas došao paket (naručeno preko AliExpresa) poslan iz Hong K. 08.12. Za samo 12 dana!! Nisam mogao vjerovati!
Čak ga je i Carina u Dubrovniku otvarala. Ludilo brale :D :D :D

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #56 u: Prosinac 21, 2012, 22:38:26 poslijepodne »
Bok, moja situacija je slijedeća. U srijedu 26.12. ističe 45 dana od naručivanja, još nisam dobio paket. Pisao sam prodavaču mail u kojem tražim refund, uputio me na ovu stranicu http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp gdje kada upišem svoj tracknig broj (RC223013949HK) piše: The item (RC223013949HK) was in transit within its destination country on 20-Dec-2012.

E sad, mogu li ja vjeroavati tom tracking infu ili da pokrenem dispute? Stvar je u tomu kaj sad dolazi vikend, ponedjeljak je Badnjak, utorak Božić, a u srijedu je 45. dan. Ne vjerujem da će paket doći na Badanjak ili Božić. Postoji li mogućnost da taj tracking info nije točan?

ITEM n° RC223013949HK    new search
Local Date and Time    Country    Location    Event Type    Extra Information   
11/15/2012 3:52:00 PM    HONG KONG       Receive item from customer       
12/17/2012 8:13:00 PM    HONG KONG    HONG KONG AIR MAIL CENTRE    Insert item into bag       
12/20/2012 10:57:00 AM    CROATIA    ZAGREB 10003    Receive item at office of exchange (Inb)       
12/20/2012 1:25:00 PM    CROATIA    ZAGREB 10003    Send item to domestic location       
12/21/2012 11:04:00 AM    CROATIA    10004 ZAGREB CARINA    Send item to domestic location       

dobit češ to u ponedjeljak  :D

Kak si to vidio? :) Jel to znači da ne moram pokretati dispute? Nadam se da mi ne budu naplatili carinu, paket je taman nešto iznad 160 kn (32 dolara)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #57 u: Prosinac 21, 2012, 22:43:39 poslijepodne »
lako , upišeš svoj broj kod naše pošte - http://www.posta.hr/provjera-statusa-medunarodne-posiljke
Uglavnom, iz carine je otišlo u poštu, prilično urgentno. Zato ne vjerujem da ćeš nešto platiti. Kad se nešto dugo kiseli na carini očekuj  :th_Rage2:

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #58 u: Prosinac 21, 2012, 23:36:51 poslijepodne »
E hvala ti, nisam znao da se to može :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #59 u: Prosinac 27, 2012, 21:16:55 poslijepodne »
Znam da se ne tiče ove teme,ali da ne otvaram novu.  :-[
Koliko bi mogla koštati poštarina(shipping) malog paketića poslanog kao poklon,iz Ny-SAD od rođaka? Najjeftinija varijanta?
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #60 u: Prosinac 27, 2012, 21:55:10 poslijepodne »

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #61 u: Prosinac 27, 2012, 22:46:54 poslijepodne »
Znam da se ne tiče ove teme,ali da ne otvaram novu.  :-[
Koliko bi mogla koštati poštarina(shipping) malog paketića poslanog kao poklon,iz Ny-SAD od rođaka? Najjeftinija varijanta?

paket do 2kg je 15$

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #62 u: Kolovoz 30, 2013, 00:47:05 prijepodne »

Pitanjce... Dispute i claim se može pokrenuti sa ebaya ili sa paypala jel? Ima li razlike i što je bolje, iskustva?

Dali se feedback može dati i nakon 60 dana od dana kupnje, ako ne, ima li načina da se "ocrni" prodavač na neki drugi način?

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #63 u: Kolovoz 30, 2013, 05:40:28 prijepodne »

Pitanjce... Dispute i claim se može pokrenuti sa ebaya ili sa paypala jel? Ima li razlike i što je bolje, iskustva?

Dali se feedback može dati i nakon 60 dana od dana kupnje, ako ne, ima li načina da se "ocrni" prodavač na neki drugi način?

paypal mi bolji.. ebay me jednom zahebo.. otvorio dispute za neki item, ali je stvar bila takva da sam kupio 2 itema od istog proizvodjaca.. ili tako nesto... i dobio sam refund samo za jedan...ne sjecam se tocno detalja, ali neka cak aje bila sa kvantitetom i oni su uvazili samo jedan... zalio sam se na odluku, ali nikad nisam dobio reply. Srecom pa nije bila velika cifra....

mislim da nemozes dat feedback.. jedini nacin ocrnjenja je da narucis nesto drugo i onda mu frknes negativni za taj drugi item, makar on dosao ili ne, samo pazi da uzmes nesto bez trackinga jer se svaki trgovac moze zaliti na negativni feedback....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #64 u: Kolovoz 30, 2013, 07:50:12 prijepodne »
Ja sam dosad uvijek isao preko ebay-a, nikad preko paypala. Sve korektno, i uglavnom bih dobio novce natrag. Feedback mislim da mozes ostavit nakon 60 dana. Ja sam ostavi jednom nakon 50-ak, i islo je bez problema.

Jednom nisam dobio paket i slao sam u par navrata poruke prodavacu, da vidi sta je s tim. Nije mi se 10 dana javljao i dao sam mu negativni feedback. Iste sekunde se javio i molio me da povucem to i da ce mi vratiti novce. To sam i napravio. Paket nisam dobio.

Od 150 paketa u zadnjih par godina, oko 5-6 puta mi nije stiglo, i uglavnom sam dobio novce natrag, ili nove pakete. Nikad nisam ostao zakinut. A narucivao sam pakete do 100 dolara.

I da, ja sam Jurica i ovisnik sam o ebay-u  :zagrljaj:

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #65 u: Kolovoz 30, 2013, 08:22:01 prijepodne »
Ajmo sada svi... booook Jurica  :D :D Evo do sada sam narućivao 100-injak puta i uvijek je došlo,ok nikada neš jako vrijedno tako do 100$  samo uvijek pazim ako je moguće da prodavač ima oznaku top seller ili da je na 99,5+ %
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #66 u: Kolovoz 30, 2013, 08:42:44 prijepodne »
Ajmo sada svi... booook Jurica  :D :D Evo do sada sam narućivao 100-injak puta i uvijek je došlo,ok nikada neš jako vrijedno tako do 100$  samo uvijek pazim ako je moguće da prodavač ima oznaku top seller ili da je na 99,5+ %

Mislim da to nema neke opake uloge. Ja sam znao naruciti od nekog koji nije top seller, pa nisam imao problema.

Uglavnom ako paketi kasne ili ne dodju, to je do poste. Cak bih reko do nase poste. Imao sam slucajeva da se dogodi slijedece:

narucim 4-5 razlicitih paketa s raznih krajeva kine i od raznih sellera i svi kasne. Ja poludim i pocnem gnjaviti  nasu postu i oni mi vele da na mene adresirano nemaju nista kod sebe. Odjednom nakon 3-4 sata dolazi postar i nosi sve pakete koji mi kasne. Slucajno? mislim da ne.

Offline student

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #67 u: Kolovoz 30, 2013, 12:54:51 poslijepodne »
Pozdrav ,odlicna tema .. da li je nekom od vas ikad postar naplatio dostavu paketa ili slicno ? (bas postar ne carina)

Do sad sam narucivao preko 100 narudbi u zadnjih par godina ,i zadnji paket sto je stigao  (data kabel za mobitel vrijednost 1$ ili 2$) i postar to donio i mojima napraltio 4,5kn ,objasnio je to zato sto na paketu pise small packet da posta to naplacuje ..  e sad nije problem te 4,5 kn  nego da nebi bilo vise od toga ili naplacivanje po svakom paketu,  nekad znam narucivat i po 15-20 paketa (sto za sebe sto za druge) ..

Sto se tice teme iskustva su mi slicna ,vecina stvari dodje ,vecina paketa koji kasne ,mislim da dosta dugo leze u carini i Os .. prvi puta mi je isteklo vrijeme za otvaranje case-a ,no nakon toga e-bay mi je do sada uvijek presudio u moju korist i seller vratio ili polovicno ili full ..  osim ako sam trazio da se posiljka ponovno poslje .. po mojem misljenju gotovo nikad ju ponovno neposalju .. jednom mi je paket stigao 4 mjeseca nakon narudbe sav izlomjen i neupotrebiv ..

Prijemjetio sam da vecina stvari koja ima neku vrijednost (vise od 100 kn) da mi dodje brze ,ubiti da uvijek dodje ..
..postoji posebna vrsta ribica ,zovu ih corydorasi..

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #68 u: Kolovoz 30, 2013, 14:22:11 poslijepodne »
Dostava paketa na kucna vrata se naplacuje i Kinezi su u zadnje vrijeme iz nekog cudnog razloga vecinu posiljaka poceli slati deklarirane kao pakete.

Od 1.7. postoji samo zagrebacka postanska carinarnica, sve ostale su ukinute.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #69 u: Studeni 06, 2013, 15:38:43 poslijepodne »
Problem....pošiljka iz HK mi nije dostavljena iako je bila na našoj carini i vraćena je natrag u Kinu.
Kinez je poslao sliku paketa s nekim štambiljem naše carine tako da je to čisto.

Nisam dobio nikakvu obavijest u poštanskom pretincu da me čeka paket tako da je očito zbog nepodizanja vraćen pošiljaocu.

Dakle, zeznula je naša kurirska služba. :down:  Kinez mi je paket opet slao (dokaz tracking broj) i bojim se da se opet ne ponovi neobavještavanje da je paket stigao.

Što mogu učiniti da to spriječim? Tko dostavlja pakete od naše carine, HP možda? Da se idem interesirati kod njih ili carine direktno?
Jer moguće da im paket opet stoji na carini a mene nitko ne obavještava...

Offline hrxxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Tovarnik
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #70 u: Studeni 06, 2013, 15:47:39 poslijepodne »
trebao bi HP slati dalje
do prije 1 mj nisam imao nikakvih problema
narucio sam nanu i moss ball
drzace za grijac i nekakav jeftini filter

znaci od 2 prodavaca
da vidim u kakvom ce stanju biti kad stigne

moss je stigao nakon 15 dana u dobrom stanju
ali od nane i ostalog ni traga
najgore sto nemam tracking numb.

Offline gašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Ploče
  • Žuja je zakon
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #71 u: Studeni 06, 2013, 16:14:52 poslijepodne »
U zadnju godinu dana naručio sam i primio 62 paketa preko neta (eBay  i  Aliexpress). Zadnji je bio iz HK i to led lampa za lov liganja plaćena 30 USD. Carina taj paket nije niti otvorila!? Nemam loših iskustava s našom poštom i carinom.Ako ima traking broj pratim paket i stvarno je kod naše pošte brzo i striktno. Primjer: Stiglo u poštu u ZG danas oko 12:00sati , već sutra oko 09:00 je u Dubrovniku a oko 11:00 na carini u DU. Popodne oko 15:00 je ponovo u pošti DU da bi prekosutra ujutro stiglo u Ploče oko 09:00 sati i kod mene doma oko 11:00 sati.Prezadovoljan!!!
Kinezi jedino zajebavaju sa svojom carinom gdje paket nekada zna stajati i 20 dana dok se ne ukrca na avion za Europu. Obično Beč kad je HR u pitanju. Možda je problem u sadržaju paketa jer smo ulaskom u EU morali prihvatiti i neke norme.To se posebno odnosi na elektro materijale tj. makinje. Možda se ne smije uvesti u HR pa je carina vratila pošiljaocu. Ne znam što si ti Renta naručio pa ne mogu suditi.
Uglavnom mislim da su u HP korektni i uredni , barem kod nas na jugu :up:

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #72 u: Studeni 06, 2013, 16:21:54 poslijepodne »
Ja narucio ove godine dvadesetak proizvoda uglavnom iz Kine. Neki dosli za 10-tak dana, neki kasnije a u slucaju nekih ljepljivih trakica nikada. Obavijestio posiljatelja, dva puta otvorio i onaj Case i sve uredno dogovorili tj. da mi ponovno posalju robu a u slucaju primitka obje posiljke ja im se javim i platim za drugu posiljku. Na zalost ni nakon 4 mjeseca posiljka nije stigla. Nikakvu obavijest od posiljatelja ili poste nisam dobio. Ispadne kakve si srece.

Offline gašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Ploče
  • Žuja je zakon
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #73 u: Studeni 06, 2013, 16:24:00 poslijepodne »
Pratim pošiljku po traking broju na    http://www.17track.net/index_en.shtml

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #74 u: Studeni 06, 2013, 17:34:40 poslijepodne »
Problem....pošiljka iz HK mi nije dostavljena iako je bila na našoj carini i vraćena je natrag u Kinu.
Kinez je poslao sliku paketa s nekim štambiljem naše carine tako da je to čisto.

Nisam dobio nikakvu obavijest u poštanskom pretincu da me čeka paket tako da je očito zbog nepodizanja vraćen pošiljaocu.

Dakle, zeznula je naša kurirska služba. :down:  Kinez mi je paket opet slao (dokaz tracking broj) i bojim se da se opet ne ponovi neobavještavanje da je paket stigao.

Što mogu učiniti da to spriječim? Tko dostavlja pakete od naše carine, HP možda? Da se idem interesirati kod njih ili carine direktno?
Jer moguće da im paket opet stoji na carini a mene nitko ne obavještava...

Kojom uslugom je posiljka poslana ?


Ja narucio ove godine dvadesetak proizvoda uglavnom iz Kine. Neki dosli za 10-tak dana, neki kasnije a u slucaju nekih ljepljivih trakica nikada. Obavijestio posiljatelja, dva puta otvorio i onaj Case i sve uredno dogovorili tj. da mi ponovno posalju robu a u slucaju primitka obje posiljke ja im se javim i platim za drugu posiljku. Na zalost ni nakon 4 mjeseca posiljka nije stigla. Nikakvu obavijest od posiljatelja ili poste nisam dobio. Ispadne kakve si srece.

Kad ti Kinez napise da ce poslati drugu posiljku to je obicno da ti iscuri vrijeme za dispute pa se vise ne mozes zaliti.