Lipanj 07, 2024, 16:21:45 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka  (Posjeta: 26002 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #25 u: Prosinac 14, 2012, 09:57:59 prijepodne »
povlače svoje urede ali mislim da ti se ništa neće promjeniti
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #26 u: Prosinac 14, 2012, 10:26:17 prijepodne »
Već kad smo kod ebay-a i paypal-a, negdje pročitah (više ne znam na kojem portalu) da se isti povlače sa hrvatskog tržišta, te da će poslovati samo do 31.12.
Ne znate koliko bi volio da me netko demantira ili da sam krivo pročitao jer i sam dosta toga preko njih naručujem.

Gasi se lokalni ured u Splitu koji je za njih razvijao aplikacije i koji nema nikakve veze sa samom uslugom placanja, dakle sve ostaje po starom.

Offline ROCCO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #27 u: Prosinac 14, 2012, 12:10:31 poslijepodne »
Ako je tako, onda sve 5.
Ispričavam se na off-topicu..
Radimo kao crvi, zato nam je sve tako trulo!

Offline gašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Ploče
  • Žuja je zakon
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #28 u: Prosinac 14, 2012, 12:58:31 poslijepodne »
Ja sam ove god. naručio oko 40 paketa. Od toga mi nije došlo samo dva, ali mi je novac refundiran bez problema. Par paketa su mi ponovo poslali i dobio sam ih. Jedan paket sam dobio nakon ponovnog slanja, a sutradan sam dobio i onaj paket koji je prije poslan. Dobio duplo!
Dođe mi iz HK ili Kine za 25-30 dana max. a iz USA do 20 dana. Ja do sada nisam imao neugodnosti i problema na eBayu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #29 u: Prosinac 14, 2012, 19:59:30 poslijepodne »
S kojim slovom pocinje tracking ?  Obicno to nije tracking u pravom smislu nego ekvivalent nase preporucene posiljke gdje je sve sto ces vidjeti ovaj status koji sad imas te sam primitak posiljke, tako da je lako moguce kako je ona vec ovdje.


Prva slova su LK, evo cijeli shipment details:

Tracking #: LK................

Carrier: USPS

Status: ACCEPTED    IN TRANSIT    DELIVERED

            Dispatched to Sort Facility

            2012-11-13, 19:00:00, GREAT NECK, NY 11021


Znači status je prošao accepted i in transit a delivered još nije.
I što sad da radim, ako je paket poslan a očito je (ako dobro isčitavam gornji status), dali dispute ima smisla? Hoću reći paket će najvjerojatnije doći ali će kasniti, možda i preko 45 dana. Nisam nikad bio u ovoj situaciji pa neznam kako postupiti....


Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #30 u: Prosinac 14, 2012, 20:16:24 poslijepodne »
S kojim slovom pocinje tracking ?  Obicno to nije tracking u pravom smislu nego ekvivalent nase preporucene posiljke gdje je sve sto ces vidjeti ovaj status koji sad imas te sam primitak posiljke, tako da je lako moguce kako je ona vec ovdje.


Prva slova su LK, evo cijeli shipment details:

Tracking #: LK................

Carrier: USPS

Status: ACCEPTED    IN TRANSIT    DELIVERED

            Dispatched to Sort Facility

            2012-11-13, 19:00:00, GREAT NECK, NY 11021


Znači status je prošao accepted i in transit a delivered još nije.
I što sad da radim, ako je paket poslan a očito je (ako dobro isčitavam gornji status), dali dispute ima smisla? Hoću reći paket će najvjerojatnije doći ali će kasniti, možda i preko 45 dana. Nisam nikad bio u ovoj situaciji pa neznam kako postupiti....



otvori dispute, i nek ti vrate novce.  Nakon što paket dode ti im uplati ponovno novac.  Ako to ne napraviš i ne dođe ti paket, nemožeš ništa i izgubio si lovu
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #31 u: Prosinac 14, 2012, 22:17:37 poslijepodne »
Znači status je prošao accepted i in transit a delivered još nije.
I što sad da radim, ako je paket poslan a očito je (ako dobro isčitavam gornji status), dali dispute ima smisla? Hoću reći paket će najvjerojatnije doći ali će kasniti, možda i preko 45 dana. Nisam nikad bio u ovoj situaciji pa neznam kako postupiti....

Brojevi koji pocinju s LK nemaju tracking i ovo sto sad vidis je jedini status sve dok ne primis posiljku - ona je vec odavno otisla van USA,   Za sve ostalo sam ti vec opsirno napisao u prethodnom postu, sve je vrlo jednostavno.

Ako ti posiljka nema smisla nakon Bozica onda vec sad pokreni dispute i u slucaju da se posiljka kasnije pojavi jednostavno je nemoj preuzeti i ona ide natrag posiljatelju.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #32 u: Prosinac 14, 2012, 23:38:50 poslijepodne »

Pošiljka mi ima smisla bilo sad bilo za mjesec dana..:)   Andrej, ako sam te dobro shvatio u tom slučaju ti bi pričekao pošiljku jer je ionako izvan USA i nebi pokrenuo dispute...?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #33 u: Prosinac 15, 2012, 00:43:14 prijepodne »
Buni te tracking izvjestaj za kojeg je najbolje zamisliti da ga niti nemas jer od njega nikakve koristi.

U slucaju da posiljka ne stigne unutar 45 dana od trenutka placanja (bolje koji dan prije) uredno pokreces dispute.

Ili da pojednostavnim - ako posiljka ne stigne na vrijeme i ti pokrenes postupak unutar definiranog roka dobiti ces svoj novac natrag.

Ako se pravovremeno ne zalis i rok, trgovca zaboli i prema tebi nema nikakvih obveza u slucaju nedolaska posiljke.

Dispite mozes pokrenuti vec danas.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #34 u: Prosinac 15, 2012, 02:06:06 prijepodne »
Ok, prvi put mi je, može kratka navigacija kroz proces disputea, ima i neki claim jel, koliko to traje....imam kreditnu karticu Amex, gdje se novci vraćaju, kod slijedećeg hr računa za karticu pa mi se smanji račun ili......sveukupno vremenski cca?

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #35 u: Prosinac 15, 2012, 08:04:05 prijepodne »
Ok, prvi put mi je, može kratka navigacija kroz proces disputea, ima i neki claim jel, koliko to traje....imam kreditnu karticu Amex, gdje se novci vraćaju, kod slijedećeg hr računa za karticu pa mi se smanji račun ili......sveukupno vremenski cca?

Renta, kad ti istice 45 dana?
Pise ti ispod stvari koju si kupio s malim slovima da ostavis feedback do nekog datuma ili otvoris slucaj u ebay resolusion centru.
Ako imas jos koji dan, najbolje ti se javit direktno prodavacu i reci mu da ti nije stiglo i trazi ga da ti uplati novce natrag ili ces pokrenuti slucaj protiv njega. Ako ti u roku dva dana ne uplati (vidjet ces na paypal prometu), onda otvori slucaj i dobit ces novce.

Mozda stvarno kasni radi spore poste i ko zna cega, a ti ces mu nastetit ako otvoris slucaj protiv njega. On to zna, i vratit ce ti radije novce, nego da dobije negativni feedback ili zalbu.

A vjeruj mi, poste znaju fino zakazati. Ja sam znao dobit paket nakon 3 mjeseca, kad sam odavno trazio novce natrag, i dobio ih naravno.

A na paketu ima datum kad je slano i vidi se da je bilo na vrijeme.
Na paypal racunu ces vidjet transakciju i na slijedecem obracunu ce ti racun biti umanjen za tu cifru

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #36 u: Prosinac 15, 2012, 09:14:42 prijepodne »
Renta prije nego pokreneš dispute javi se prodavatelju da nisi dobio paket i traži refund.Po pravilu je rok za dispute 45 dana ako se nevaram,a prodavatelji vole kad ih se prvo obavijesti.Ja sam neki dan dobio povrat jer mi nije stigao rgb kontroler i led traka za morski akvarij,to sam htio koristiti za podešavanje željenog spektra.Kad ti prodavatelj napravi refund vidi se i na ebay računu gdje su transakcije,feedback i status pošiljke.Uglavnom prije disputea prvo kontak sa prodavateljem,a ako odbija suradnju onda dispute.E da,primjetio sam zadnjih mjeseci da pošiljke iz kine koje idu kao pismo puno brže dolaze,nego kao paketi.Evo na slici sa ebay računa kako izgleda kad se dobije refund,prvi item je uredno stigao,a ovaj ispod mi je refundiran.


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #37 u: Prosinac 15, 2012, 12:10:53 poslijepodne »
Ok, prvi put mi je, može kratka navigacija kroz proces disputea, ima i neki claim jel, koliko to traje....imam kreditnu karticu Amex, gdje se novci vraćaju, kod slijedećeg hr računa za karticu pa mi se smanji račun ili......sveukupno vremenski cca?

Sve sam ti napisao prije par postova, nema nikakve mudrosti.
Na sljedecem AmEx racunu ce iznos povrata biti naveden pod posebnom stavkom i sam racun ce biti umanjen za taj iznos.

Pristojno je prije pokretanja postupka kontaktirati trgovca, ali se nemoj dati zavlaciti s obecanjima, cudenjem kako refund nije prosao ili slanjem nove posiljke - ako nisi dobio paket ili novac unutar roka za prigovor uredno dizi dispute.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #38 u: Prosinac 15, 2012, 14:48:56 poslijepodne »
kad sam jednom imao namjeru poslat dispute ispostavilo se da ne mogu jer prodavatelj ne postoji!?
predmet (mijenjač za bicikl) je na kraju ipak stigao ali je nekako čudan - vjerovatno krivotvorina.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #39 u: Prosinac 15, 2012, 15:22:05 poslijepodne »
Vjerojatno si pokusao pokrenuti na eBayu gdje je trgovac zatvorio account, ali ga zato mozes otvoriti na PayPalu.
Sto se tice krivotvorina tu nema previse spasa niti mjesta za zalbu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #40 u: Prosinac 15, 2012, 17:52:26 poslijepodne »
Predmet je kupljen 11.11. znači 27.12. istječe 45 dana. Obratiti ću se prvo prodavaocu i zatražiti refund (kako ste savjetovali) a tek onda eventualno dispute ako ne vrati novce. Gdje bi trebao vidjeti ako prodavaoc vrati novce, na ebayu ili paypalu/ kreditnoj kartici? I koliko to traje? Za dispute preko paypala je Andrej objasnio da se lova vidi na mojoj kartici, to kužim al za prodavaoca me zanima...

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #41 u: Prosinac 15, 2012, 18:35:37 poslijepodne »
Gdje bi trebao vidjeti ako prodavaoc vrati novce, na ebayu ili paypalu/ kreditnoj kartici? I koliko to traje? Za dispute preko paypala je Andrej objasnio da se lova vidi na mojoj kartici, to kužim al za prodavaoca me zanima...

Pa pogledaj sliku koju sam stavio,prvi item je uredno stigao,a drugi je refundiran,pogledaj detalje i ikonice na slici.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #42 u: Prosinac 15, 2012, 19:05:35 poslijepodne »
Predmet je kupljen 11.11. znači 27.12. istječe 45 dana. Obratiti ću se prvo prodavaocu i zatražiti refund (kako ste savjetovali) a tek onda eventualno dispute ako ne vrati novce. Gdje bi trebao vidjeti ako prodavaoc vrati novce, na ebayu ili paypalu/ kreditnoj kartici? I koliko to traje? Za dispute preko paypala je Andrej objasnio da se lova vidi na mojoj kartici, to kužim al za prodavaoca me zanima...

Dakle dispute pokreni na PayPalu (mozes i na eBayu ali ipak preferiram ovog drugog) u trenutku kad trgovac odradi refund dispute se automatski zatvara.

Ako se uspijes dogovoriti bez ookretanja disputea, odes na PayPal te desno u sredini imas opciju "View all my transactions", kliknes i vrijednost bez minusa je refund.  Obicno ga registrira za koji sat, ali zna potrajati i dan-dva. Svakako trgovcu napomeni da odradi refund, a ne uplatu jerbo se onda prica zakomplicira.

Sto se tice uobicajene prakse i ako mi se cini da je trgovac fer i posten onda negdje u cetvrtog tjedna (sto je uglavnom normalan rok za  posiljke iz USA) kontaktiram trgovca i priupitam kad je poslana posiljka i da jos nije stigla. Ako se odazove onda pricekam par dana do uoci disputea pa ako i dalje nije stigla saljem mu poruku pa ili vrati novac ili pokrecem dispute i to pod geslom "ajmo ostati prijatelji ali za svaki slucaj". Pokretanjem disputea dobijemo dodatnih 20 dana i onda se ili jos malo priceka ili ako vidim da nista od posiljke, a trgovca boli briga onda ide eskalacija u claim.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #43 u: Prosinac 15, 2012, 21:48:22 poslijepodne »
Fala svima redom do sada na korisnim savjetima, dobro će doći i drugima. :122:  

Može samo malo pojašnjenje što nakon disputea... Zašto se ide na claim?  Kad paypal vraća novce, tek nakon claima ili može i prije?
Sa trgovcem je bolje slati poruke putem ebaya? Treba li te poruke pokazivati ebayu i pozivati se na njih? Jer ak se ne varam gore je savjetovano da je bolje da sve ide preko paypala a ne ebaya...


EDIT: evo pročitaš što je Andrej napisao baš vezano uz ovo na prethodnoj stranici. Ova tema je pravi tutorial..skoro da je za sticky. :D  :122:

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #44 u: Prosinac 16, 2012, 20:13:12 poslijepodne »

Sa trgovcem je bolje slati poruke putem ebaya? Treba li te poruke pokazivati ebayu i pozivati se na njih? Jer ak se ne varam gore je savjetovano da je bolje da sve ide preko paypala a ne ebaya...
:

Uvijek šaljem poruke preko ebay-a,tako da ima pisani trag ako ovi sa ebaya zatrebaju dokaze.Do sada sam samo jednom pokretao dispute preko paypala,sve sam uspijevao preko ebaya riješiti,a kako Anderj kaže,obavijestiš prodavatelja prvo,a ako se on pravi grbav pokreneš daljnje akcije.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #45 u: Prosinac 17, 2012, 00:28:17 prijepodne »
Pravda, upravo sam tako i učinio, poruka trgovcu preko ebaya je poslana. Ali poslije sam vidio da je tipu moja uplata od 11.11. sjela tek 21.11.  Neznam zašto tako kasno ali možda i to objašnjava kašnjenje paketa.

Offline Antonio BJ

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #46 u: Prosinac 17, 2012, 08:42:36 prijepodne »
Od 41 kupnje, 2 mi nisu stigle, 1 neispravna i 1 nije bila kao što je opisano.

Za 1 koja nije stigla sam dobio refund, za ovu neispravnu i ovu koja nije odgovarala opisu vraćeno mi je 1/2 vrijednosti.

Ali ova zadnja koja nije stigla uplaćena je još 16.10., inače sam više puta uzimao od tog sellera iz Francuske,
a pošiljke su dolazile u roku 5-7 dana, no ova nije dolazila, otezao sam sa otvaranjem slučaja na resolution centru
jer sam bio uvjeren da je problem kod pošte, pa je nakraju prošlo 45 dana i nije bilo mogućnosti za refund,
ma da sam u više navrata kontaktirao sellera koji tvrdi da je problem u pošti i da je on odradio sve kako treba.

Uglavnom, izgleda da pošiljka neće nikada stići, a ja popušio 4,5€

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #47 u: Prosinac 18, 2012, 11:51:40 prijepodne »
Pravda, upravo sam tako i učinio, poruka trgovcu preko ebaya je poslana. Ali poslije sam vidio da je tipu moja uplata od 11.11. sjela tek 21.11.  Neznam zašto tako kasno ali možda i to objašnjava kašnjenje paketa.


da se referiram na ovo gornje...
Dobio sam odgovor na ebayu od trgovca i veli da je poslao paket 13.11. ali da USPS-u treba ponekad i više od 30 dana za dostavu...To mi je sve jasno ali ne kužim slijedeće;
Paypal veli da je moja uplata trgovcu sjela 21.11. (zar tako kasno kad je uplaćeno 11.11.??) a trgovac veli da je poslao paket 13.11.  Tko tu laže?? Paypal ili trgovac? Zar je moguće da je trgovac poslao paket 8 dana prije nego mu je sjela moja uplata za taj isti paket??  Konfuzno mi je ovo malo...

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #48 u: Prosinac 18, 2012, 11:55:19 prijepodne »
mislim da je on dobio potvrdu od paypal-a da si ti uplatio, to mu je bilo dovoljno da ti pošalje paket... kada je on njima dostavio potvrdu da je poslao oni su njemu prosljedili novce... mislim da to tak ide
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: ebay kupovina i nedolaženje pošiljaka
« Odgovori #49 u: Prosinac 21, 2012, 10:24:38 prijepodne »
Bok, moja situacija je slijedeća. U srijedu 26.12. ističe 45 dana od naručivanja, još nisam dobio paket. Pisao sam prodavaču mail u kojem tražim refund, uputio me na ovu stranicu http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp gdje kada upišem svoj tracknig broj (RC223013949HK) piše: The item (RC223013949HK) was in transit within its destination country on 20-Dec-2012.

E sad, mogu li ja vjeroavati tom tracking infu ili da pokrenem dispute? Stvar je u tomu kaj sad dolazi vikend, ponedjeljak je Badnjak, utorak Božić, a u srijedu je 45. dan. Ne vjerujem da će paket doći na Badanjak ili Božić. Postoji li mogućnost da taj tracking info nije točan?
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8