Svibanj 23, 2024, 15:16:48 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Zlatna ribica bez repa molim pomoć  (Posjeta: 2095 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline micamaca85

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Porec
    • Facebook profil
Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« u: Siječanj 25, 2012, 01:28:59 prijepodne »
..pomoc molim...dobila sam jednu zlatnu ribicu bez repa u akvariju od 5l...pocela sam lijecenje bactopurom od sere...sutra ili prekosutra palim po veci akvarij..pomozite da mi ta ribica prezivi dok novi akvarij prodje fazu cikliranja..plizzzzzzzzzzzzzz

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #1 u: Siječanj 25, 2012, 11:39:41 prijepodne »
Pozdrav micamaca,

Uh, riba bez repa....

Čuj ako riba uopće nema repa a ima otvorenu ranu koja se širi na mišićno tkivo tada Bactopur ne pomaže već možda (nema fotografije da vidimo) može pomoći samo ANTIBIOTIK, recimo od Sere "Bactopur Direct" ili od JBL-a "Furanol 2" ali sa njima moraš liječiti barem 5 dana a svaki drugi dan bi trebala promijeniti 50% vode i uliti ponovo toliko lijeka (50%).

Također, ne znam da li si upoznata ali ribu se može staviti u akvarij tek kada se provede CIKLIRANJE akvarija a o tome možeš više pročitati na našem portalu (upiši u tražilicu portala i foruma cikliranje),

Više o ovoj bolesti možeš pročitati također na našem portalu i to ovdje: http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=708:-bakterijsko-raspadanje-&catid=33:bolesti&Itemid=117

Još nešto, molim te da ispuniš ostale podatke u svom profilu(datum i godina rođenja, mjesto u kojem živiš i dr.) a radi lakše komunikacije i davanja savjeta.

Pozdrav i sretno.

Offline micamaca85

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Porec
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #2 u: Siječanj 25, 2012, 15:35:36 poslijepodne »
...ribica nema rep,mozda malo peraje se jos vidi.. koliko ja vidim nema otvorenu ranu,niti krvavu mrljicu..nikakvih drugih znakova po tijelu nema,sve druge peraje normalne....vesela je,jede...ja za pola sata krecem za Kopar po akvarij tako da cu ostale podatke popunit cim stignem... a po tebi koji je bolji filter, tetratec in 400 ili fluval 1,ili ima neki skroz stosni fluval nano cca za akvarij od 50l ,tako nesto.....i jedino ne kuzim,na ovom bactopuru pise da se prvi dan stavi,onda drugi pauza,pa opet treci...jeli to dovoljno? ..ili treba ponoviti kuru?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #3 u: Siječanj 25, 2012, 15:54:29 poslijepodne »
Za 50l bolje kupi fluval 1.

Što se tiče kupnje akvarija pogledaj naše oglase ljudi nude akvarije ili upola cijene ili poklanjaju pa bolje uzmi ovdje nego iči putovati.

Ako rana nije otvorena tada je liječenje Bactopurom dovoljno a možda i nepotrebno, moraš ovdje postaviti fotografiju kako bismo mogli sa sigurnošću reči o čemu je riječ.

Liječi sa Bactopurom baš ovako kako piše, pozdrav i sretno.

PS. također uzmi sredstvo sa dobrim bakterijama jer češ morati ubrzati cikliranje novog akvarija (Easy Life EasyStart ili slično).

Offline micamaca85

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Porec
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #4 u: Siječanj 25, 2012, 15:58:30 poslijepodne »
hvala na brzom odgovoru....a moze link za te oglase...a Kopar je od mene pola sata,hi,hi...osim ako netko iz istre nesto nudi..

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #5 u: Siječanj 25, 2012, 23:49:01 poslijepodne »
a moze link za te oglase...

Eto ti link na oglase. Tu su, malo niže na forumu...

https://www.akvarij.net/forum/index.php?board=115.0

I eto, ko što sam ti reko na forum.hr, samo slušaj Plavog i ako je to ikako moguće, spasit ćeš ribicu...  :up:

Offline micamaca85

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Porec
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #6 u: Siječanj 26, 2012, 10:21:47 prijepodne »
..mislim da ova ribica ne ide na bolje..mogu kome poslat sliku na mail jer ovdje neznam stavit...

Offline ShockViper

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #7 u: Siječanj 26, 2012, 10:23:08 prijepodne »
..mislim da ova ribica ne ide na bolje..mogu kome poslat sliku na mail jer ovdje neznam stavit...

pogledaj tu za slike https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=19955.0

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #8 u: Siječanj 26, 2012, 11:53:19 prijepodne »
..mislim da ova ribica ne ide na bolje..mogu kome poslat sliku na mail jer ovdje neznam stavit...

pošalji na moj mail - imaš ga u profilu!

no, jedno moram odmah reći - repić, ako se oporavi, nikad neće narasti kakav je bio, već će biti deformiran
osim toga, bilo bi jako dobro kad bismo znali kako ga je izgubila - bolešću, netko joj ga je pojeo, ozlijedila se sama....

Offline micamaca85

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Porec
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #9 u: Siječanj 26, 2012, 12:25:54 poslijepodne »
..probala sam i ovdje stavit al vjerovatno je prevelika datoteka pa nece...tako da mogu samo na mail

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #10 u: Siječanj 26, 2012, 13:57:57 poslijepodne »
evo, odgovoreno na mail slijedeće - citat:

 uffff!
siroček! ali ima jako jako razoren repić!

ovak:
liječi je u ovom malom akvariju, a novi, koji, kako si rekla nabavljaš, slobodno cikliraj po "propisu"
naime, bubana ribica je bolje da je u manjem prostoru
nastavi liječiti bactopurom, on je sjajan za bolest koja se doslovno zove "raspadanje peraja" i zapravo je
vrlo jaka bakterijska infekcija uzrokovana padom imuniteta ribice zbog loših uvjeta u kojima živi
lijek doziraj ovako: 1 kap na 1 l vode u kojoj se malena nalazi, svaki drugi dan, kroz (s obzirom na
jačinu bolesti) najmanje dva do tri tjedna (vidjet ćeš kako se stvar razvija, jeli repić počeo rasti i td.) s time da
u one dane kad joj ne daješ lijek, promijeniš 30 % vode sa čistom vodom koja je odstajala najmanje 24 sata
(pazi kod sipanja iz posude te vode da ne isipaš talog koji će vjerojatno nastati na dnu - to su ostaci klora
koji mogu ovako bubanoj ribici napraviti male opekotinice)
svakako joj treba pojačati "zračenje", dakle, ako imaš (bilo kakvu) pumpicu za zrak, stavi je nutra i na najače namjesti
što vidiš da ribica podnosi, a ako nemaš, onda filter stavi tako da što jače bućka i mreška površinu...

hranjenje je isto jako važno
ono što bi joj dala kroz dan, podijeli na što veći broj obroka, minimalno dva...i tako joj davaj u približno jednakim intervalima
ako vidiš da ne jede - preskoči obrok, ali samo jedan...

ako bi ribica krenula čudno plivati, daj joj za jedan obrok 1-2 zrnca kuhanog graška koje zgnječiš prstima, pa vidi kako će reagirati...

i, moram te upozoriti, kao što sam napisala i na forumu - liječenje će dugo trajati s obzirom na jačinu bolesti, ali ima nade!

Offline micamaca85

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Porec
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #11 u: Siječanj 26, 2012, 22:28:50 poslijepodne »
...a kako da dno pocistim ili operem tako mali akvarij a da zadrzim donekle kvalitetu vode?..mogu ja odvadit 70% vode i nju,oprat ga,pa vratit tu staru vodu plus30% nove?..da stavim taj fluval filter,oce li joj to bit prejako za 5l vode..ili bolje da odem kupit pumpicu za zrak?  A mozda neke vitamine da joj kupim,ili hranu,zasad imam samo Sera Goldy hranu?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zlatna ribica bez repa molim pomoć
« Odgovori #12 u: Siječanj 27, 2012, 09:40:28 prijepodne »

Vodu mijenjaš sa crijevom tako da plastično crijevo jedan kraj postaviš na dno akvarija a u drugom kraju naglo uvučeš vodu tako da voda slobodnim tokom curi u posudu koju ćeš postaviti ispod akvarija i na takav način sa crijevom pokupiš ostatke izmeta i nečistoće sa dna a ribu ne vadiš napolje. Nikada nemoj mijenjati svu vodu već samo dio.

Fluval ne može iči u tako mali akvarij, bez brige ribi će biti sve ok ako svaki dan mijenjaš cca 30% vode uz usisavanje podloge ali ta voda koju češ uliti mora biti odstajala 24 sata a tada ti ne treba niti zračna pumpa.

Vitamini su uvijek dobrodošli a posebno bolesnim ribama pa predlažem nabavku JBL Atvitola ili Sera Fishtamin.

PS. Hajde molim te pročitaj i nauči na pamet Priručnik za početnike a link se nalazi ispod moga posta, pozdrav.