Lipanj 07, 2024, 13:10:38 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Ukrstanje razlicitih koridorasa?  (Posjeta: 1649 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dr.dzek

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Jagodina
Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« u: Kolovoz 17, 2010, 18:35:10 poslijepodne »
Koliko je moguce ukrstanje razlicitih vrsta koridorasa u zajednickom akvarijumu (npr. ukrstanje C.pande i C.paleatusa) i da li neko ima iskustva sa tim?
Дејан Стефановић

Offline tikky2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 377
Odg: Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« Odgovori #1 u: Kolovoz 18, 2010, 11:56:32 prijepodne »
ako ti taj mrijest uspije dio malaca će biti pande dio paleatusi, neće biti mješanja značajki na tjelu...

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« Odgovori #2 u: Kolovoz 18, 2010, 12:17:19 poslijepodne »
Dzek ne postoji mogučnost križanja to si morao učiti u školi.

Moguče je samo križanje genetskih srodnika recimo konj i magarac, netko mi je spomenuo križanje vuka sa vučjakom ali to ne vjerujem...

Ribe, iako spadaju u istu porodicu i vrstu ne mogu se križati unutar podvrsta zbog genetske različitosti osim ako se u laboratorijima vrši umjetna oplodnja jajne stanice ili se radi genetska korekcija spolnih stanica...




Offline dr.dzek

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Jagodina
Odg: Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« Odgovori #3 u: Kolovoz 18, 2010, 15:24:53 poslijepodne »
Kapiram ja to oko ukrstanja vrsta, naravno i brojevi hromozoma nisu svuda isti... Takodje i sto je razvijenost vrste na filogenetskom nivou niza to je rad kombinaciji njenih gena jednostavniji tako da su gore pomenuti sisari mnogo komplikovaniji od riba, ali da ne sirimo pricu  :)... Nego rekoh cisto da pitam posto na osnovu fenotipskif karakteristika posmatrajuci koridorose glavne razlike uvidjam u nijansama boje i u  rasporedu sara, gradja i velicina tela mi deluju svuda isto sto me vise navodi na sistematizaciju po rasnom osnovu, a ne kao posebne vrste (kao npr. saran golac, saran supner i divlji saran)? Mozda gresim tek sam 3 meseca u akvaristici od skoro sam saznao za ove forume, pa rekoh da pitam iskusnije   ;). Video sam vise razlicitih (vrsti, rasa ili sojeva ne znam pod koju sistematsku kategoriju da ih stavim) koridorosa, pa sam mislio 3-4 razlicita pojedinacna primerka da stavim u moj 40-tolitarski akvarijum. Nije mi cilj da ribe samo prezive vec i da se razmnoze, pa ako se ne ukrstaju medjusobno da li da kupim u parovima? POZDRAV!!!
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2010, 15:49:46 poslijepodne od dr.dzek »
Дејан Стефановић

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« Odgovori #4 u: Kolovoz 19, 2010, 00:58:47 prijepodne »
Corydorase ne kupuješ u paru već u pravilu ide dva mužjaka na jednu ženku. Meni je pak uspijevao i mrijest pojedinačnih parova. Slobodno uzmi par vrsta corydorasa u akvarij vidjet ćeš da se međusobno ćak niti ne gledaju a kamoli da se snube za mrijest.

Ovdje na forumu ima dosta dobrih članaka posebno na početnoj stranici a gotovo sve teme koje možeš zamisliti već su vjerovatno opisane u forumu a to najlakše saznaš ako gore desno u tražilici upišeš dio pojma koji te zanima.

Sretno i dobro nam došao a posebice jer imaš dosta znanja iz područja biologije pa ga podijeli i sa nama, pozdrav.

Offline dr.dzek

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Jagodina
Odg: Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« Odgovori #5 u: Kolovoz 19, 2010, 13:50:58 poslijepodne »
Bolje vas nasao. Hvala na informacijama.
Ovaj hobi pocinje da me zarazava tako da cu vrlo rado sa ostalima razmenjvati iskustva, kada za to budem imao vremena i znanja.
Дејан Стефановић

Offline dr.dzek

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Jagodina
Odg: Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« Odgovori #6 u: Rujan 03, 2010, 20:49:01 poslijepodne »
Na kraju posle kraceg istrazivanja i iscitavanja mozemo zatvoriti temu,
 posto je odgovor NE MOGUCE  :D
Дејан Стефановић

Offline Niggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
  • Spol: Muški   Dob: 32
Odg: Ukrstanje razlicitih koridorasa?
« Odgovori #7 u: Rujan 06, 2010, 08:38:20 prijepodne »
Nije bas tacno da se razlicite vrste Corydorasa ne primecuju u akvarijumu. Ja imam trio C. sterbai i muzijaka C. aeneus koji je ostao bez zenke pre 2 godine. On je stalno bio sa sterbai-jima i jurio je zenku, cak i kada su se ovi mrestili. Kasnije sam ga odvojio u drugi akvarijum jer me je to nerviralo, ali sterbai se vise ne mreste.
Poznat nacin mresta "tvrdoglavih" Cory-ja je da im stavis vodu iz akvarijuma u kojem se mresti neka druga vrsta Cory-ja, jer oni mogu da osete hormone u vodi.