Lipanj 16, 2024, 13:19:09 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Đak prvak  (Posjeta: 24079 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Đak prvak
« Odgovori #200 u: Prosinac 31, 2009, 10:54:51 prijepodne »
daj uslikaj tu kockicu ... nekako mi zvuči kao vikend tableta ?!?!
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #201 u: Prosinac 31, 2009, 10:58:17 prijepodne »
Evo, samo da skočim do tržnice dok još nešto radi i čim se vratim, poslikam...Vikend tableta  :D...

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Đak prvak
« Odgovori #202 u: Prosinac 31, 2009, 11:01:54 prijepodne »
ne, ozbiljno imaš "vikend tableta" ... bijele su i raznih oblika... lagano se otapaju u vodi i traju zavisi od veličine i količine riba... al nisu baš preporučljive... jer ako ribice ostaviš i tjedan dana bez hranjenja neće im ništa biti ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #203 u: Prosinac 31, 2009, 11:09:18 prijepodne »
Post velite? Meni se čini da bi ovaj ancistrus rado došetao i do mog frižidera da može. Nekako voli klopati, za razliku od Pande koju još uvijek nisam vidjela da jede ono što sam ubacila. Tko zna kako ta preživljava, možda ja zaista ne vidim, a možda su joj dovoljne sasvim male količine.

Dobila sam uz ancistrusa (svašta) između ostalog i neke kockice za koje mi je objašnjeno da su to neki proteinski obroci. Sad ne znam šta da radim s tom bijelom kockicom. Dali da im to stavljam uopće ili da pričekam da se ekipa poveća pa da im onda dam, jer vele da je ta kockica za veliku populaciju cca 20 odraslih ribica...



Što ne pitaš mene ;)
To je tubifex (crvići) od nutrafina. Prereži na manje dijelove i daj ribicama. Ne pretjeruj, jer ne bih rekao da imaš toliko ribica da pojedu cijelu kockicu. Za cijelu kockicu treba veća ekipa :)
S istim ne hranim svakodnevnom, jer su puni proteina. Obično dajem navedenu hranu nakon posnog dana, odnosno - 1 - 2 puta tjedno :)

FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #204 u: Prosinac 31, 2009, 12:03:02 poslijepodne »
Filipe, nisam eto stigla...ali vidim, došao si malo pogledati temu.
Lud ti je ancistrusić, hoće taj narasti kao morski pas?  :D...Zauzeo špilju, prvi uzima hranu, a vidim i gibo ima rasječenu leđnu peraju, dakle bilo je "razgovora o teritoriju" kako reče netko na ovom forumu.

Čini se da moj gibo uz ancistrusa neće doseći ni 10 cm  :D

Jel vam onda treba slikica "tabletiranih crvića" ili ne?

Kad gledam kako vi hranite te ribice, pa ni sebi ne dajem toliko raznovrsno jesti. Crviće će onda dobiti kad se poveća ekipa, sad da ne moram mrviti tu kockicu.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #205 u: Prosinac 31, 2009, 12:09:03 poslijepodne »
Ne treba slika - mogu ljudi googlati tubifex :D
Da, raznovrsna hrana vrlo je bitna za zdrav život riba. Kod mene raznovrsnost prehrane zamjenjuje dodatno dokapavanje vitamina ;)
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #206 u: Siječanj 04, 2010, 12:18:05 poslijepodne »
Forumaši, pomagajte  :'(

Pri čišćenju filtera, kad sam ga vratila nazad, vidjela sam da je nešto zaplelo i izvadi ja to "nešto", nisu dijelovi nego komad biljčice, i kad sam vratila, moj filter više ne radi mjehuriće, samo tjera vodu, kao struju, ali izgleda je ne miješa sa zrakom. Ne znam šta da napravim. cvjevčicu sam osušila nekoliko puta, ali nije do toga...ne znam šta ću joj, joj

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #207 u: Siječanj 04, 2010, 12:22:58 poslijepodne »
znam za to to ti je i meni bilo ja sam kroz ovu cjevcicu puho zrak i onda ponovo ukopco u struju i proradilo je.... :up:

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #208 u: Siječanj 04, 2010, 22:28:27 poslijepodne »
Ta ti cjevčica ni ne treba :hug: Samo usmjeri filter da lijepo mreška površinu, tj. podigni ga malkoc bliže površine i imat ćeš pravog kisika dovoljno za ribice... Ovako dodavanje kisika nije baš učinkovito, a i ne izgleda mi akvarij pun mjehurića lijepo ;)
Dok je bilja - bit će i kisika :)
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #209 u: Siječanj 05, 2010, 10:58:28 prijepodne »
Vidiš Filipe i meni se čini da to malo narušava estetiku cijelog dojma, jer izgleda kao da nešto leti po akvariju...

Ako izvadim cjevčicu (mogu  jel da?) onda stvarno mogu filter povući višlje za kojih 8-9 cm i bit će uz površinu.
Jel onda u redu da samo onako tjera vodu bez da bućka s mjehurićima...


Imam još jedno pitanje, nekako mi akvarij izgleda jako jako tamno.
Stavila sam crnu pozadinu jer sam mislila da će biljke tako biti u prvom planu i da će se isticati njihova  boja, no nekako je sve pretamno.
Imate li neku ideju za pozadinu (na zadnjoj vanjskoj stranici akvarija)...Ova folija je s druge strane plava, bi li to dalo malo svjetlosti.

Čini mi se da ta crna strašno upija svjetlost, a i voda je malo tamnija, no istina već se dosta posvijetlila od samog početka...Jučer je akvariju bilo 3 tjedna cikliranja...Slijedeći tjedan ću po ostatak ribica...
Ne znam samo da li da mi konačni broj corija bude 6 ili 4...vidim da drugima s istim ovakvim akvarijem preporučaju 4 corija...I koliko neonkica da stavim a da ne bude gužva, ja sam planirala oko10-12

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #210 u: Siječanj 05, 2010, 11:53:31 prijepodne »
Vidiš Filipe i meni se čini da to malo narušava estetiku cijelog dojma, jer izgleda kao da nešto leti po akvariju...

Ako izvadim cjevčicu (mogu  jel da?) onda stvarno mogu filter povući višlje za kojih 8-9 cm i bit će uz površinu.
Jel onda u redu da samo onako tjera vodu bez da bućka s mjehurićima...


Imam još jedno pitanje, nekako mi akvarij izgleda jako jako tamno.
Stavila sam crnu pozadinu jer sam mislila da će biljke tako biti u prvom planu i da će se isticati njihova  boja, no nekako je sve pretamno.
Imate li neku ideju za pozadinu (na zadnjoj vanjskoj stranici akvarija)...Ova folija je s druge strane plava, bi li to dalo malo svjetlosti.

Čini mi se da ta crna strašno upija svjetlost, a i voda je malo tamnija, no istina već se dosta posvijetlila od samog početka...Jučer je akvariju bilo 3 tjedna cikliranja...Slijedeći tjedan ću po ostatak ribica...
Ne znam samo da li da mi konačni broj corija bude 6 ili 4...vidim da drugima s istim ovakvim akvarijem preporučaju 4 corija...I koliko neonkica da stavim a da ne bude gužva, ja sam planirala oko10-12

Tako je - makneš cjevčicu i filter blago približiš površini da ju mreška... na taj način dobivaš puno sitnije, finije mjehuriće zraka koji se tope potom u vodi.
Što se svjetlosti tiče...ne znam, ipak se radi o 15W ... plavu pozadinu ne preporučam... nekako mi nije lijepa za vidjeti u svakom akvariju.... čak mi u nekim slučajevima izgleda sve nekak umjetno... a kakav ti je zid iza? Možda bijeli ili svjetliji, pokušaj maknuti pozadinu, da vidiš kako ti onda izgleda. Meni je fenomenalno vidjeti biljkice u akvariju bez pozadine, samo zid iza, i jato neonkica :)

Što se neonkica tiče - 10 kom će biti dovoljno! Nemoj ići na 12 (iako može ako su same).
Corydorasa će biti dosta 4 :) I jedan anci :P
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #211 u: Siječanj 05, 2010, 12:01:44 poslijepodne »
Isprobavala sam malo s pozadinom sad dok sam čačkala filter. Filter sam sredila i sada mreška vodu onako kao da je struja ispod, a mjehurića više nema.

Nije mi loše ni bez pozadine jer mi je zid neke boje bijela kava, tako da izgleda dobro, samo onda se više vidi filter.
Zaista kad dođu neonkice, vjerojatno ću maknuti pozadinu. Plava strana izgleda jednako tamno kao i crna, nema neke velike razlike.

Akvarij bez pozadine djeluje nekako prozračnije, jer se vidi da ima tu zadnju stanicu,a i tamno zelena alga, ona u klupku mi dolazi tada do izražaja, jer ovako uz crnu pozadinu se ne ističe toliko...

Jučer sam šišala onu igličastu biljčicu, jer je previše mjesta zauzimala, ali svi su izbojci bili nekako smećkasti, pa ti to nisam htjela poslati (Filipe) ...no šišat ću ja nju opet, jer vidim da brzo raste, a i ne treba mi zauzimati baš toliko mjesta. Od početne biljke sam je smanjila na sigurno polovicu i sada je bolji dojam u akvariju...

Evo slikica akvarija bez pozadine...
Ova prva je s blicem, pa dobijete pravi dojam koliko mi je još uvijek voda crvenkasta (ali popravlja se svakom izmjenom vode)








I za usporedbu jedna stara slikica s crnom pozadinom i mjehurićima
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 12:15:19 poslijepodne od Ribica plava »

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Đak prvak
« Odgovori #212 u: Siječanj 05, 2010, 12:28:40 poslijepodne »
Stavi grijač iza filtera da se ne vidi i nabavi ancistrusa da pojede sluz sa panja.  :up:

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #213 u: Siječanj 05, 2010, 13:05:45 poslijepodne »
Stavi grijač iza filtera da se ne vidi i nabavi ancistrusa da pojede sluz sa panja.  :up:

Plavi, tu gdje vidiš panj sa sluzi je fotka od prije, vidiš da piše 'za usporedbu'
Vidiš da su je gibo i moj anci sredili :)
FILIP (Valpovo)

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Đak prvak
« Odgovori #214 u: Siječanj 05, 2010, 14:00:21 poslijepodne »
Plavi, tu gdje vidiš panj sa sluzi je fotka od prije, vidiš da piše 'za usporedbu'
Vidiš da su je gibo i moj anci sredili :)

Hvala Puffy sada vidim.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #215 u: Siječanj 05, 2010, 16:44:19 poslijepodne »
Taman sam htjela reći "šta, kakva sluz?"...Sve je čisto, krasno, svi su vrijedni i sve je super....
Ovako s grijačem malo muku mučim jer, ne mogu ga postaviti niže zbog dužine kabla (utičnica mi je na podu, produžni) koji je možda samo metar dužine, a da bi tajao okomito, iza filtera, nisam sigurna da mi je akvarij dovoljno dubok...

Inače, sad gledam akvarij bez pozadine i mogu reći da je puno svijetliji i da su one stražnje biljke dobile sad više svjetla, jer je izgleda crna boja samo upijala...

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #216 u: Siječanj 05, 2010, 16:45:27 poslijepodne »
Vidiš da su je gibo i moj anci sredili :)

Filipe moram te razočarati, ali dok je ancistrus stigao, Gibo je vrijedno to sve sam počistio  :D, ali ancistrus caruje na panju...evo i sad ga usisava ili glođe, nisam sigurna što točno radi...ali tu obitava i zavlači se u njegovu unutrašnjost...Ma pravi mali poglavar

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #217 u: Siječanj 05, 2010, 16:48:59 poslijepodne »
Vidiš da su je gibo i moj anci sredili :)

Filipe moram te razočarati, ali dok je ancistrus stigao, Gibo je vrijedno to sve sam počistio  :D

Ovo je bilo nisko ! :D :D :D
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #218 u: Siječanj 05, 2010, 17:05:12 poslijepodne »
Moram vas ovo pitati, jer mi zaista nije jasno...
Otkako sam ubacila čistače, niti jednom nisam morala čistiti stakla iznutra, a dok nisam imala ribice, stalno su bila kao prašnjava, ondako neki tanki sloj bijeloga je bio na njima.

ja ne vidim da moji čistači ikad operiraju po staklima, ali da sam zadovoljna, uh...Kad bi postojala neka nevodena verzija, imam puno prozora u stanu  :D

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #219 u: Siječanj 05, 2010, 21:13:07 poslijepodne »
Hahahahhahha,. što si me sad lijepo nasmijala.
Nesumnjivo - anci i gibo su noćne ribice i pretpostavljam da su po noći mnogo mnogo češće po staklu nego li po danu. Pa su oni to ispolirali ;)

Baš bi mogla poslikat jednom tog ancija.... već mi fali :D
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #220 u: Siječanj 05, 2010, 22:14:01 poslijepodne »
Evo sutra ću ga za doručkom poslikati, samo za tebe. Kao da sam čula neke glasove po noći...nešto sitno...onako tuli Filipeeee, Filipeee gazda moj, gdje si?  :P

A gazda dragi ga posjeo na bus i poslao u svijet...no nemam mu to srca reći...

Sutra fotosešn samo za ex gazdu

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #221 u: Siječanj 06, 2010, 00:00:40 prijepodne »
Ma može :D
Jadničak moj ancić.... sad ga moraš puno maziti :D,paziti i ljubiti za dobro jutro i laku noć kako bi i tebe tako zavolio :D
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #222 u: Siječanj 07, 2010, 16:29:32 poslijepodne »
Idem za koji trenutak u nabavku ribica, pa me zanima, vidim da za ove smeđe alge preporučate sijamskog agojega, smijem li uzeti kojeg s obzirom da imam jednog ancistrusa, jednog gibija i bit će u konačnici 4 koridorača + ja to neonkica.

Na igličastoj biljčici (kojoj ne znam ime) stalno posmeđuju vrhovi, ne znam je li to od algi jer je to najvišlja biljka u akvariju ili je nešto drugo u pitanju...Mislila sam zbog toga uzeti sijamskog algojeda, što preporučate?

Nitko ne odgovara, što će reći da ih neću nabavljati, barem ne još, jer po slikama "crnih končastih agli" ispada da ja uopće nemam problema s tim... a i vidim da s.algojedi rastu do veličine prevelike za moj maleni akvarij, pa neću eksperimentirati...

Onda kupujem još 2 corija i 10 neonkica...I dosta za vodeni svijet
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2010, 17:03:40 poslijepodne od Ribica plava »

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #223 u: Siječanj 07, 2010, 18:29:34 poslijepodne »
Uglavnom, u međuvremenu dok se ja dopisujem sama sa sobom, kupila sam 15 neonkica (čini mi se i to tako malo jer su sićušne), običnih, tako se zovu  :D, to su one s neon plavom bojom i crvenom do pola trupa ili od pola, kako vam je draže i dva corija za 10 kn, sazah da se zovu zeleni coriji.

Pandi nije bilo, bilo je nekih točkasti, ali mi se nisu svidjeli, pa sam se odlučila za ove provjerene "zelene"...Ugasila sam svjetlo i otvorena vrećica pliva na površini akvarija...sad već više od pola sata (od trgovine do kuće nam je trebalo samo nekoliko minuta, oko 5, ne više) i nadolila sam im svoje ak. vode. Za koju minutu ih pušta u svoj vodeni svijet, s tim da ću ih procijediti  :D

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #224 u: Siječanj 07, 2010, 18:32:15 poslijepodne »
moze par slika i di si kupila ribice i cistace??