Lipanj 16, 2024, 16:05:36 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Đak prvak  (Posjeta: 24096 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #175 u: Prosinac 28, 2009, 19:57:13 poslijepodne »
najprije dodaj sredstvo za  otklanjanje  teških metala...pa  se strpi do sutra  pa  bakterije možeš dodati   i sutra.. a  gnojivo  kad  hoćeš.. ;)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #176 u: Prosinac 28, 2009, 20:02:30 poslijepodne »
Ok, budem onda tako...
Šta kažete na cijenu pandi od 40 kn????

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Đak prvak
« Odgovori #177 u: Prosinac 28, 2009, 20:04:26 poslijepodne »
Pa cijena je katastrofa, ali nist cudno za pet centar. Skalari su kod njih cca 35-50ak kn, a drugdje ih ima i za 15ak kn, itd.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #178 u: Prosinac 28, 2009, 21:36:59 poslijepodne »
Pošto je ovo moja tema, pa ako mi netko može pomoći, kupila bih 15-ak neonkica za akvarij od nekoga tko prodaje iz "kućne radinosti"...
Ako znate nekoga da mi preporučite, i u oglase sam stavila, možda mi se netko javi.

Neki dan je bio oglas da netko iz Sl.Broda prodaje 60-ak neonkica i javim se čovjeku, a on ni da bekne. Oglas više ne vidim nigdje

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #179 u: Prosinac 29, 2009, 02:05:23 prijepodne »
a ima   ljudi  koji daju oglas pa se ne udostoje  ni odgovoriti  po  dva tri  dana... a što ćeš...ima nas svakakvih.. kad slušam te cijena  stvarno su  bezobrazne u odnosu  na    naše   dućane u zg.. :down:

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #180 u: Prosinac 29, 2009, 09:36:28 prijepodne »
a ima   ljudi  koji daju oglas pa se ne udostoje  ni odgovoriti  po  dva tri  dana... a što ćeš...ima nas svakakvih.. kad slušam te cijena  stvarno su  bezobrazne u odnosu  na    naše   dućane u zg.. :down:

Šta da ti kažem, što se cijena tiče, ja sam sretna da sam pronašla taj usisavač dna, baš koji sam tražila. Nemojte me krivo shvatiti da mi novac nije bitan, nego jednostavno u Osijeku durgačije ne možeš doći do nekih stvari. Sretna sam da ga nisam morala naručivati iz Zg i plaćati poštarinu.

A što se cijena ribica tiče, pa to je stvarno smiješno.
Iskreno kad bacim pogled u akvarij (iako znate da to nije istina, ja satima gledam u akvarij) ovaj najobičniji cory za 10 kn je vrijedniji od jedne precijenjene pande, tako da mislim da ću si nabaviti još brojku 2+2, ionako će ih biti sve skupa 6.

A što se oglasa tiče, velim, ništa mi nije jasno. A meni se taj oglas stvorio kao naručen, a ono ništa. Kao da i ne postoji, sada zaista više ne postoji a ne znam nadimak forumaša, no koji je smisao i ganjati ga kad on sam neće odgovoriti


Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #181 u: Prosinac 29, 2009, 09:47:49 prijepodne »

Offline zecky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Dob: 37 Lokacija: osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #182 u: Prosinac 29, 2009, 12:38:06 poslijepodne »
neznam dali si bila u ovom novom zoo repic kod kauflanda ribice jos nemaju dobit ce tek u prvom mj dok se akvariji zacikliraju tako su mi bar  rekli a imaju jako puno drugih jeftinih stvari npr.tabletice za cistace koje kostaju u pet centru 35 kn istu kutiju sam kod njih kupio za 15 kn,pa nije zgoreg da podjes kad imadnes vremena malo pogledat a imaju i jako puno opreme.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #183 u: Prosinac 29, 2009, 22:56:49 poslijepodne »
Javila sam se na oglas, pa šta bude  -?
--i stigao je odgovor..."samo u kompletu"...tako da ništa od toga  :punch:

neznam dali si bila u ovom novom zoo repic kod kauflanda ribice jos nemaju dobit ce tek u prvom mj dok se akvariji zacikliraju tako su mi bar  rekli a imaju jako puno drugih jeftinih stvari npr.tabletice za cistace koje kostaju u pet centru 35 kn istu kutiju sam kod njih kupio za 15 kn,pa nije zgoreg da podjes kad imadnes vremena malo pogledat a imaju i jako puno opreme.
Bila sam u zoo repiću, ali negdje prije 2 tjedna. Vidjela sam dosta plastičnih biljčica, magnetiće i crijeva, nešto za peseke, ali hranu za ribice nisam gledala.
Kupila sam u d.t. spirulina tabletice, to sad klopaju, samo ovaj ancistrus je pravi mali zloćo.

Danas sam malo promatrala kakvo je stanje u mom selu i stvari stoje ovako.
Ubacujem 2 tanke tabletice (to sam dobila na poklon uz ancistrusa, moje koje sam kupila su debele, te inače siječem), držim ih pod vodom, da ih filter ne vozi po površini i one se natapaju i padaju gdje ja hoću.
Onda prvo dolazi "cory za 10 kuna" (to mu je izgleda i ime, tako ga stalno zovem) i prvi pronalazi hranu, taj se ničega ne boji i čak ako nešto čeprkam po akvariju, on je tik uz moju ruku.
Počinje usisavati hranu.
Drugi koji se pojavljuje na gozbi je ancistrus, on onako vrebajući dolazi..Kad dođe, tjera Korija za 10 kuna i uzima si tabletu, uz malo muke je odnosi i sprema ispod panja. Do tada se stidljivi Gibo polako skrivečki probija do druge tablete i nekako uspijeva priključiti svoju sisaljku od usta na tabletu, kad eto Ancistrusa, glavnog negativca, tjera gladnog Gibu i priključuje se na tabletu.
Do tada Kori za 10 kuna pronalazi u njegovom skrovištu, kojeg popularno zovemo Garaža, tabletu i počinje papati.
Onda Ancistrus ne zna gdje bi. Htio bi i jednu i drugu tableticu za sebe.
I tako čuva svoju garažu sa zimnicom i ujedno pazi da se netko ne približi tableti koja nije spremljena na sigurno.
Panda je probao tabletice, ali izgleda da je više oduševljen brsteći po biljčicama.

Ancistus se fino smjestio u jednu rupicu u panju koji je Gibo vrijedno čistio i očistio dok ovaj još nije ni doselio u naše malo selo.
Zavlači se u njega kao kakva zmijica, unatraške, postrance i kako god, samo da se zavuče. Ima je drugu rupicu gdje se zavuče, ta mu je baš preko puta garaže i ima fini pogled na svoje zalihe hrane koje bezobrazno čuva od drugih, dok istovremeno ima super poziciju da izleti van ako se kojim slučajem Gibo previše približi  panju koji očito sada smatra svojim.

Inače, ne mlate se, ali Gibo pokazuje malo kukavičkog karaktera. Ne znam zašto mu se malo ne suprotstavi i nek zavlada mir. Pa makar i takav da svatko ima prvo na jednu tableticu hrane.

Ne znam jesam li napomenula da je Ancistrus za koja dobra 2 cm veći od našeg sićušnog Gibe
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2009, 23:12:56 poslijepodne od Ribica plava »

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #184 u: Prosinac 30, 2009, 01:29:14 prijepodne »
ako sad sjediš  sate  ispred aq...kad ga  napuniš ribicama   vijdet ćeš  tek onda...to  nam se svima  događa i dan danas...i panda je  cory... ;)

Offline Beus

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Split
Odg: Đak prvak
« Odgovori #185 u: Prosinac 30, 2009, 09:04:52 prijepodne »
Pozdrav svima. Dobio sam na poklon isti akvarij i polako ga pripreman. Stavio sam supstrat, šljunak koji sam jako oprao dok nije izlazila čista voda. Nalio vodu i stavio neka dva sredstva, tera safestart i neki iz kockaste plave bočice. Voda mi je jako potamnila od safestarta neznam da li je to normalno? Također me zanima od filtera da li mora citi cili u vodi, i neka cjevčica koja je okrenuta put gore i da li cijeli grijač može biti potopljen u vodi? Danas bi ga stavio u pogon. Hvala puno

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Đak prvak
« Odgovori #186 u: Prosinac 30, 2009, 09:14:23 prijepodne »
Pozdrav svima. Dobio sam na poklon isti akvarij i polako ga pripreman. Stavio sam supstrat, šljunak koji sam jako oprao dok nije izlazila čista voda. Nalio vodu i stavio neka dva sredstva, tera safestart i neki iz kockaste plave bočice. Voda mi je jako potamnila od safestarta neznam da li je to normalno? Također me zanima od filtera da li mora citi cili u vodi, i neka cjevčica koja je okrenuta put gore i da li cijeli grijač može biti potopljen u vodi? Danas bi ga stavio u pogon. Hvala puno

Beuse dobro nam došao na forum, ali molim te odmah na početku dvije stvari:

1. Otvori novu temu pa čemo u njoj odgovarati samo tebi
2. Prije stavljanja akvarija u pogon dobro pročitaj priručnik za početnike: http://www.akvarij.net/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=498

Voda se u akvariju mora isciklirati o tome pročitaj u priručniku, pumpa i grijač moraju biti potpuno potopljeni u vodi a ribe nemoj ni slučajno ubacivati dok ne prođe proces cikliranja.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #187 u: Prosinac 30, 2009, 09:32:26 prijepodne »
ako sad sjediš  sate  ispred aq...kad ga  napuniš ribicama   vijdet ćeš  tek onda...to  nam se svima  događa i dan danas...i panda je  cory... ;)

Znam da je panda koridoraš, alli tako je zovemo Panda, to su imena što sam navodila. Akvarij je super zaraza, htjela sam samo nešto jednostavno, akvarij s ribicama i zasad sam skroz zadovoljna s ovim što imam. Jučer sam malo pojačala filter, zakrenuvši kapicu u lijevo i sada zaista imam pravu struju u akvariju. Nadam se da to ribicama ne smeta. Voda je kod izmjene bila crvena ajme, a filter isto pun toga crvenog. Voda je nešto svjetlija, ali čekujem da će skroz posvijetliti kroz nekoliko mjeseci kako ste mi i reklli.

Imam jedno pitanje, vidjela sam na panju mangrovine jedan dio onako pravilno izglodan, recimo u promjeru 2 cm i sad ne znam jel li to tako bilo a da nisam primjećivala ili su ancistrus ili gibo to stvarno izglodali dobrih 1 mm u dubinu...?

Pozdrav svima. Dobio sam na poklon isti akvarij i polako ga pripreman. Stavio sam supstrat, šljunak koji sam jako oprao dok nije izlazila čista voda. Nalio vodu i stavio neka dva sredstva, tera safestart i neki iz kockaste plave bočice. Voda mi je jako potamnila od safestarta neznam da li je to normalno? Također me zanima od filtera da li mora citi cili u vodi, i neka cjevčica koja je okrenuta put gore i da li cijeli grijač može biti potopljen u vodi? Danas bi ga stavio u pogon. Hvala puno


Koliko vidim krećeš istim putem kojima sam i ja i jako me veseli da ćemo moći pratiti kako se tvoje ideje pretvaraju u stvarnost.
Ono što bih ti ja preporučila je da pratiš male akvarističke oglase i da tamo pokušaš pronaći ponešto za svoj akvarij.

Za grijač i filter si već dobio odgovor. Grijač kamo god želiš stavi, a filter tako da ti ona kapica na cjevčici koja stoji okomito bude izvan vode, samo na to pazi. Ja sam si je čak malo i skratila.

Dobro da si šljunak toliko ispirao, a za ove preparate nemam pojma, možda ti je voda tamna od nekog rekvizita u akvariju. Bilo bi stvarno super da malo to sve poslikaš (i za tvoju kasniju usporedbu) i da vidimo što imaš u akvariju.
Smišljaj polako kako želiš da igleda, što želiš u njemu posjedovati.

Kao što vidiš, ja sam prošla 2 tjedna cikliranja i moje prve ribice su nešto uranile,jer sam ih dobila za Božić, no ipak je sve u redu. Stavila sam ih 10. dan cikliranja, s tim da otkako sam stavila akvarij u pogon više nisam uopće gasila grijač niti filter. To stalno mora raditi, a svjetlo sam palila kako sam ustala i gasila kad sam išla na spavanje.

Grijač će ti u početku raditi vjerojatno nešto duže, a kasnije on samo održava temperaturu, tako da se pali povremeno i to baš na kratko (on sam, ti ga stalno imajuštekanog u struju)...

Od opreme sam nabavila štošta i jako sam zadovoljna, a vidjet ćeš kad ubaciš prve čistače, algojede, staklo će se "samo" čistiti. Jučer sam na generalki oribala samo onaj gornji rub stakla gdje je bio kamenac u visini razine vode.

Filter ćeš čistiti u akvarijskoj vodi. Možda su ti već rekli, ali nije zgorega ponoviti, jer mnogi trgovci ti vele drugačije.
Sad se ovih nekoliko dana pozabavi nabavom potrebnih preparata i jednostavno se nekako strpi. Do tada planiraj, tipkaj na ovaj forum i lijepo ćemo se družiti. Moja tema je polučila nevjerojatan odaziv i jako sam svima zahvalna na savjetima i pomoći koju su mi pružili.

Tako će i tebi, samo otvori svoju temu i piši što god te zanima. Usput malo i studiraj po netu. Dosta sam čitala i činim to i sada. Traži informacije, smišljaj što želiš i mislim da će sve biti kako treba.
Želim ti uspješan početak u kreiranju tvog malenog vodenog svijeta

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Đak prvak
« Odgovori #188 u: Prosinac 30, 2009, 09:44:00 prijepodne »
Ribice Plava i ti si malo brzala... ;)

To što si ribice ubacila deseti dan u akvarij može rezultirati bolestima i pomorom riba. Da bi to spriječila mijenjaj 40% vode naredna dva tjedna svaki sedmi dan i u vodu dodaj "AquaStart" od Easy Life-a (to su žive dobre bakterije) a sa njima ćeš ubrzati (nezavršen proces) cikliranje akvarija.

Sve mora biti ispod površine vode i filter i grijač.

Rasvjeta mora biti uključena 8 do 10 sati na dan jer češ inače imati puno problema sa algama...

Hraniti ribe jednom do dva puta na dan toliko koliko ribe sve pojedu za dvije minute jer inače imaš zagađenje vode+bolesti+alge

mijenjati vodu jednom tjedno ili rjeđe ovisno o veličini filtera, broju biljaka, broju riba, veličini akvarija, sistemu prihranjivanja bilja i dr...

Sretno

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #189 u: Prosinac 30, 2009, 10:09:21 prijepodne »
Ribice Plava i ti si malo brzala... ;)

To što si ribice ubacila deseti dan u akvarij može rezultirati bolestima i pomorom riba. Da bi to spriječila mijenjaj 40% vode naredna dva tjedna svaki sedmi dan i u vodu dodaj "AquaStart" od Easy Life-a (to su žive dobre bakterije) a sa njima ćeš ubrzati (nezavršen proces) cikliranje akvarija.

Sve mora biti ispod površine vode i filter i grijač.

Rasvjeta mora biti uključena 8 do 10 sati na dan jer češ inače imati puno problema sa algama...

Hraniti ribe jednom do dva puta na dan toliko koliko ribe sve pojedu za dvije minute jer inače imaš zagađenje vode+bolesti+alge

mijenjati vodu jednom tjedno ili rjeđe ovisno o veličini filtera, broju biljaka, broju riba, veličini akvarija, sistemu prihranjivanja bilja i dr...

Sretno

Sad mi ništa nije jasno. Ili netko ne prati moju temu, ali moram se obraniti, htjeli vi to ili ne.
Prvo ribice sam dobila, dakle bila je solucija da ih držim u transporteru od jedne litre njih tri komada ili da ih ubacim i vidim što će biti s njima. Za sada su skoro tjedan dana kod mene i čine se ok...Vidjet ćemo, nisam ja stručnjak, i ne mogu predvidjeti što se još može dogoditi...

Drugo mijenjam vodu na tjednoj bazi 20% i nju pripremam sa Start Plus preparatom od Dajane, i još uz to dodajem korisne bakterije...Kako i prvi tjedan, tako i sada kad sam im promijenila vodu...

Hranim ih jednom dnevno s tableticom, jednu prepolovim i dam im tako, a tko dohvati dohvati.

Za filter mislim da se nismo razumjeli, jer mi je strogo rečeno da ta cjevčica s kapicom na njoj mora biti van vode. Kako bi inače vukao zrak i miješao je s vodom. I oni u trgovini tako drže taj isti filter, a i meni radi već 16.dan bez ikakvih problema...

No da sam uranila, jesam, ali će zato ostatak ekipe stići tek krajem sljedećeg tjedna, što će biti i više od 3 tjedna cikliranja...Ovo su u prvoj postavim gibiceps i dva corija i još sam primila jednog ancistrusa....
Žive, rade i jedu, za sada mi je to jedini pokazatelj njihova zdravstvenog stanja

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Đak prvak
« Odgovori #190 u: Prosinac 30, 2009, 10:13:12 prijepodne »
Ma nije to ništa rano za čistače.
Može ti biti cjevčica vani,ali danas-sutra ako budeš dodavala co2 zbog bilja,onda ne jer pojačano mreškanje vode izbacuje taj co2.
 ;)

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Đak prvak
« Odgovori #191 u: Prosinac 30, 2009, 10:13:48 prijepodne »
Evo sada sam pročitao i ništa drugo nego ti čestitati jer baš sve radiš kako treba, slobodno možeš biti uzor mnogim početnicima  :up: :up: :up:

Moja isprika jer nisam čitao prijašnje postove, još jednom čestitam i samo tako nastavi, pozdrav. :klap:

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #192 u: Prosinac 30, 2009, 10:35:05 prijepodne »
Evo sada sam pročitao i ništa drugo nego ti čestitati jer baš sve radiš kako treba, slobodno možeš biti uzor mnogim početnicima  :up: :up: :up:

Moja isprika jer nisam čitao prijašnje postove, još jednom čestitam i samo tako nastavi, pozdrav. :klap:

Hvala  :-[

Offline zecky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Dob: 37 Lokacija: osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #193 u: Prosinac 30, 2009, 12:27:41 poslijepodne »
koliko ti uopce imas sve skupa cistaca sto podnih sto za staklo koliko sve ukupno? dali kada cistace hranis tableticama hranis pod ugasenim svijetlom odnosno kada dajes tabletice cistacima i koliko tabletica dajes?koliko imas cistaca podni aa koliko za staklo?

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #194 u: Prosinac 30, 2009, 13:44:46 poslijepodne »
Ovako  -?

Imam jednog gibicepsa, ali zasada jako maleckog
Onda imam ancistrusa i dva korija i to je to.

Hranim ih tako da svakome dam od debele tablete po pola, a ako dajem onu tanju (nemam pojma kako se zovu jer sam ih dobila, a rečeno mi je da je i to spirulina) onda ubacim dvije dnevno.

I to je sve.
Hranim ih ujutro kad upalim svjetlo.

Offline zecky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Dob: 37 Lokacija: osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #195 u: Prosinac 30, 2009, 14:08:00 poslijepodne »
Ovako  -?

Imam jednog gibicepsa, ali zasada jako maleckog
Onda imam ancistrusa i dva korija i to je to.

Hranim ih tako da svakome dam od debele tablete po pola, a ako dajem onu tanju (nemam pojma kako se zovu jer sam ih dobila, a rečeno mi je da je i to spirulina) onda ubacim dvije dnevno.

I to je sve.
Hranim ih ujutro kad upalim svjetlo.



mozes i te tanke davat po pola a mene su nucili da ih dajem navecer kad ugasim svijetlo,pa bilo bi dobro pitat iskusnije da vidis sta ce reci

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Đak prvak
« Odgovori #196 u: Prosinac 31, 2009, 07:40:00 prijepodne »
mislim da to nema veze... znaju ribice jesti i po noći po danu :) ... po danu ih barem možeš promatrati
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #197 u: Prosinac 31, 2009, 10:46:04 prijepodne »
Meni se isto čini da im nije problem. Čim upalim svjetlo, ubacujem tableticu, u prvoj minuti se svi pojave i klopaju...Navečer im ubacim malo granulica. Tako sam napravila jučer i vidim da su rado to prihvatili. Tako ću i danas. Ujutro tabletica, jedna po pola, a navečer granulice.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Đak prvak
« Odgovori #198 u: Prosinac 31, 2009, 10:47:04 prijepodne »
dobro ti je i jedan dan u tjednu ubaciti post ribicama :)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #199 u: Prosinac 31, 2009, 10:50:16 prijepodne »
Post velite? Meni se čini da bi ovaj ancistrus rado došetao i do mog frižidera da može. Nekako voli klopati, za razliku od Pande koju još uvijek nisam vidjela da jede ono što sam ubacila. Tko zna kako ta preživljava, možda ja zaista ne vidim, a možda su joj dovoljne sasvim male količine.

Dobila sam uz ancistrusa (svašta) između ostalog i neke kockice za koje mi je objašnjeno da su to neki proteinski obroci. Sad ne znam šta da radim s tom bijelom kockicom. Dali da im to stavljam uopće ili da pričekam da se ekipa poveća pa da im onda dam, jer vele da je ta kockica za veliku populaciju cca 20 odraslih ribica...