Svibanj 23, 2024, 07:57:14 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Zoo Vili  (Posjeta: 26096 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Zoo Vili
« u: Veljača 14, 2009, 17:35:10 poslijepodne »
Ako niste dugo bili u viliju niste ni primjetili da se i on dosta npokvario, stalno neke deformirane ribe a cijene im sve veče, domači uzgajivači im nude svoje ribe a oni ni makac neg ti pljuni 40-50 kuna za ribu koja je kao prvo jako mala i ne baš vrhunske kvalitete i izbor im je sve slabiji :down:
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2009, 21:54:06 poslijepodne od Maxim »

Offline *Vandalka*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Vili
« Odgovori #1 u: Veljača 15, 2009, 12:15:33 poslijepodne »
Ako niste dugo bili u viliju niste ni primjetili da se i on dosta npokvario, stalno neke deformirane ribe a cijene im sve veče, domači uzgajivači im nude svoje ribe a oni ni makac neg ti pljuni 40-50 kuna za ribu koja je kao prvo jako mala i ne baš vrhunske kvalitete i izbor im je sve slabiji :down:
Ovo sam ja neki dan komentirala nekome na kavi. I nije istina da kod njih ne plivaju mrtve ribe... I smeta me kaj skoro svaki put kad dođem imaju florescentne ribe "bombončiće"
Zagreb

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Vili
« Odgovori #2 u: Veljača 15, 2009, 12:54:53 poslijepodne »
Tema je kritika Tukana i Repića - ne Vilija, za to bi trebalo otvoriti novi topic. :D
No kad se već išlo u OT, ne mogu da ne kažem da se ne slažem sa onime što su rekli Dare i Vandalka. U Viliju sam sigurno jednom u tjedan-dva dana i tako zadnjih 6 mjeseci i uopće mi se ne čini da su se pokvarili po ponudi riba, štoviše mislim da su se popravili. Cijene nisu paprene kako ste naveli već rekao bih umjerene, a za pojedine vrste i niske. Ne sjećam se kada sam u njihovim akvarijima vidio ribe da plutaju potrbuške. Znaju imati bolesne ribe, ali ih redovito i liječe, za razliku od nekih drugih ZOO shopova gdje ribe na očigled propadaju. Lijepo kažem ljudima u dućanima da su ribe bolesne, a oni ni A ni Be ni Bu. Prođem da nekih deset dana a slika puuno gora. Pitam hoće li prodati bolesne ribe po nižoj cijei, a odgovor je u pravilu da ne dolazi u obzir, bolje nek krepaju bez liječenja jer tako gazda kaže... :roll:
Prije nekih tjedan dana u Vilija je došla pošiljka i riba je bilo mooore. Neke riblje vrste se brzo prodaju, pa sad zbog toga neće nručivati cijelu pošiljku, već čekaju da se narudžba upotpuni a vi ste očigledno nabasali prije nego je riblja pošiljka stigla.
Iz moje prspektive, Viliji je naš najbolji dućan ako usporedim dpjmove iz svih dućana koje sam prošao ili redovito prolazim po Puli, Rijeci i Zagrebu što se tiče stručnosti prodavača, ponude i cijene riba.

Offline *Vandalka*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Vili
« Odgovori #3 u: Veljača 15, 2009, 13:43:24 poslijepodne »
U Pet centru stalno liječe ribe, čak i kad sam jednom rekla da nekej ne valja jednoj zlatnoj odmah su došli i povadili druge ribe van i pozvali veterinara da ide lječit. Svaka čast na tome. Jednom kad mi je dečko bio samnom pa je nekog tipa ispitivao gluposti, čak mu je tip sve točno i reko. A s druge strane sam bila prisutna kad je drugi tip ljudima trpao u vrećicu jednu zlatnu, jednog barbusa i 5 neonki. Jedna tura corydorasa od njih mi je pokrepala. Kad dolazim, često mrtve ribe i one koje se jedva drže i sam kaj ne  :dead:.
Kod Vilija crvene neonke koštaju 14kn (sad odobre popust od 40%), a svigdje drugdje koštaju 10kn cijelo vrijeme. enska mi rekla da u 200lit mogu stavit 1-2 otocinclusa, te da je molly platy, jer sam htjela platye. Onda su dobili (napominjem dobili)jedan par skalara, pa im nabili cijenu od, bubnut ću, 250kn/kom, skupo u svakom slučaju, ženka im krepala drugi dan, a mužjaka su ostale ribe oslijepile na jedno oko, jer je bio s nekim velikim ribama u aq, ne mrem se sjetit... mislim čak da je izgubio i centar za ravnotežu pa se vrtil. Zlo mi je svaki puta od onih njihovih bombončića. Da znaju nekej o ribama, znaju, barem neki, dobila sam dobre savjete često.
Sve u svemu, Vili koliko god da je dobar ima dosta mana
Zagreb

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Vili
« Odgovori #4 u: Veljača 15, 2009, 13:58:52 poslijepodne »
Gdje ima crvenih neonki po 10 kuna?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline *Vandalka*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Vili
« Odgovori #5 u: Veljača 15, 2009, 16:57:16 poslijepodne »
Zadnje sam gledala u Ozaljskoj, tam sam ih ja uvijek i kupovala. Ni jedna mi nije krepala kad sam ih kupila, i obično mi je tip na 5-10kom dodao 1-2kom
Zagreb

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Vili
« Odgovori #6 u: Veljača 15, 2009, 17:06:05 poslijepodne »
jel u viliju jos snizenje na neonke

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Vili
« Odgovori #7 u: Veljača 15, 2009, 18:10:18 poslijepodne »
jel u viliju jos snizenje na neonke

yep.


kad uspoređujemo cijene evo jedne: crvenonosa tetra u Viliju 15kn, a u pet centru 28kn

ma nije u ducanu vazna samo cijena i stanje te ponuda riba, vazno je kak se ljudi odnose prema kupcu a tu mi je Vili izvan konkurencije.


Offline kjunno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
Vili
« Odgovori #8 u: Veljača 15, 2009, 21:26:10 poslijepodne »
za mene je VILI definitivno jedini i najbolji dućan s ribama,posebno zato što im je izbor vrsta a i cijene zaista korektan.o pet centru nebi više trebalo trošiti rječi jer je jadan,s obzirom da tamo rade likovi koji se ne kuže u ribe a i ne radi im se baš.a onaj mali dućaan na trešnjevci je da zn nekad imat neke zanimljive ribe al sve u svemu ništa spektakularno.osim toga da bi neki ozbiljan zoo dućan kupio ribu od domaćeg uzgajivaćataj bi morao biti registriran za prodaju iste,i isto tako konkurentan cijenom u odnosu na uvoznika,pa bi trebalo malo vidjeti kako tu stojimo....ne vjerujem da vili ima robu na crno...a opet ne bi bilo loše da se mlade snage naših riboljubaca udruže i otvore nešto zajednički!čini mi se da je moguće oformiti udrugu građana ili klub i da se onda može užicat nekih kvadrata gradskog prostora za članove,KAJ MISLITE O TOME DA OSNUJEMO UDRUGU GRAĐANA?! :question: :D :question:

Offline JohnnyV

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Vili
« Odgovori #9 u: Veljača 15, 2009, 21:33:12 poslijepodne »
Baj d vej u Viliju sam kupio gupije iz domaćeg uzgoja, jer uvozni gupiji brzo rikavaju, dakle i oni dio ribica kupuju od akvarista kojima vjeruju, a one teže za uzgoj se uvoze.
Sisak; N45°27.472692, E016°23.090616

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #10 u: Veljača 15, 2009, 22:02:58 poslijepodne »
i meni je vili sto se bilja i riba tice najbolji,a ovo su sve subjektivni dojmovi,netko naletio na ovo netko na ono.imaju dobru ponudu i to se mora priznat
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #11 u: Veljača 16, 2009, 10:13:07 prijepodne »
Ja svaki put kad uđem u vili (nisam sad dugo bio) vidim neku krepanu ribicu u slatkom akvariju... I KAJ SAD!?!?!?
KREPANIH RIBICA IMA U SVAKOM DUĆANU.
..samo je pitanje dal ih je prodavač od posla stigao izvadit da ih vi ne vidite...
Stog pustite te krepane ribice da krepaju u miru.

 :up:

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #12 u: Veljača 16, 2009, 11:03:06 prijepodne »
Ja svaki put kad uđem u vili (nisam sad dugo bio) vidim neku krepanu ribicu u slatkom akvariju... I KAJ SAD!?!?!?
KREPANIH RIBICA IMA U SVAKOM DUĆANU.
..samo je pitanje dal ih je prodavač od posla stigao izvadit da ih vi ne vidite...
Stog pustite te krepane ribice da krepaju u miru.

 :up:
:klap: :klap: :klap:

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #13 u: Veljača 16, 2009, 11:50:06 prijepodne »
Dajte ljudi polako...Jeste radili kad u zoo dućanu gdje ima toliko posla?Vjerovatno niste.Jel ima još koji dućan s takvom ponudom riba i ostalog za akvaristiku?Teško.
Prema tome,cjenimo ono što imamo,da imamo u blizini takvo nešto kao što je Vili.I nek se javi onaj kome riba nije uginula.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Vili
« Odgovori #14 u: Veljača 16, 2009, 11:57:40 prijepodne »
KAJ MISLITE O TOME DA OSNUJEMO UDRUGU GRAĐANA?! :question: :D :question:

been there, done that, not repeating :diablolol:

bilo je pokušaja, čak su i osnovane 2 udruge na području Zg-a , ali nikad nije zaživjelo kak se spada... ultra je posrnula pod inercijom, a uma pod raznim interesima...

u Rijeci djeluje RIBA koja je jedina ozbiljna udruga te vrste u HR koliko vidim i rade odlično... ali za to naravno treba biti barem 10-tak ljudi nabrijano i aktivno na dulje pruge..toga u zg nećeš nać...

Offline kjunno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #15 u: Veljača 16, 2009, 23:05:02 poslijepodne »
pa žalosno je da nema deset nabrijanih riboljubaca u metropoli(evo mene,ja sam prvi!)koji bi nekaj mogli pokrenut,a vidiš na netu ima puno akvarista i to vrlo aktivnih.možda i nije baš tak crno...ajmo ljudi glavu gore i u nove riblje pobjede!kad se male ruke slože,sve se može sve se može........ ;) :D

Offline goby

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #16 u: Veljača 17, 2009, 21:34:27 poslijepodne »
Sarita, ja se javljam - meni nikad riba nije uginula!

Uz to, Vili daleko od svih u Zg ima najvecu i najbolju ponudu ali se TA ISTA PONUDA U (barem) ZADNJIH 6 mjeseci nekako pogorsla odnosno smanjila!

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #17 u: Veljača 17, 2009, 21:36:34 poslijepodne »
Sarita, ja se javljam - meni nikad riba nije uginula!

bravo za tebe i tvoje ribe.Još ako si dugo godina akvarist,odlično :up:

Offline kjunno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #18 u: Veljača 17, 2009, 22:37:37 poslijepodne »
evo vidiš to je problem u nama hrvatima,stalno kukamo,stalno se žalimo,te nevalja ovo,te nevalja ono,bla,bla.a dajte si zamislite ponudu riba u zg da NEMA vilija?ha?i ako ima nekih primjedbi,možda i jesu te primjedbe ok al nema boljeg!osim toga,pošteno bi bilo viliju napisati na što se to mi(vi)žalimo,i siguran sam da će oni primjedbe i te kako uvažiti,pa žive od toga!ajmo konkretno TKO JE ZA DA OSNUJEMO ZAGREBAČKU UDRUGU AKVARISTA? ;)

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #19 u: Veljača 17, 2009, 23:27:33 poslijepodne »
ja bi jedino volio da je ponuda koza bolja,inace opcenito ponuda za akvaristiku u zg je odlicna,uvijek se moze bolje naravno.ali ja sam zadovoljan
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline JohnnyV

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški   Lokacija: Sisak
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #20 u: Veljača 18, 2009, 07:51:05 prijepodne »
Sorry moderatori što idem offtopic ili prebacite ovaj dio u novu temu.
Kjunoo u Zg ti djeluje Zagrebačko društvo za zaštitu i uzgoj ptica i ribica, nisam upoznat s radom tog društva imaš ih na webu pa proguglaj malo.
Moderatori još jednom sorry zbog OT
Sisak; N45°27.472692, E016°23.090616

Offline Zlatna ribica4

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #21 u: Ožujak 03, 2009, 09:45:38 prijepodne »
evo ja i nemam puno iskustva s tim ali mogu reci da je u viliju osoblje jako ljubazno.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #22 u: Ožujak 03, 2009, 11:30:04 prijepodne »
evo ja i nemam puno iskustva s tim ali mogu reci da je u viliju osoblje jako ljubazno.

Jeah right... pogotovo na akvaristici dolje jedan određeni
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #23 u: Ožujak 03, 2009, 11:34:52 prijepodne »
ko rokica :D

Offline Damber

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 347
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
  • Katkada je bolje ne činiti ništa.
Odg: Zoo Vili
« Odgovori #24 u: Ožujak 03, 2009, 11:54:00 prijepodne »
evo vidiš to je problem u nama hrvatima,stalno kukamo,stalno se žalimo,te nevalja ovo,te nevalja ono,bla,bla.a dajte si zamislite ponudu riba u zg da NEMA vilija?ha?i ako ima nekih primjedbi,možda i jesu te primjedbe ok al nema boljeg!osim toga,pošteno bi bilo viliju napisati na što se to mi(vi)žalimo,i siguran sam da će oni primjedbe i te kako uvažiti,pa žive od toga!ajmo konkretno TKO JE ZA DA OSNUJEMO ZAGREBAČKU UDRUGU AKVARISTA? ;)

Ja sam definitivno za!  :)
*Zagreb - Trešnjevka*
RIO 180
Nano 20