Lipanj 16, 2024, 02:46:35 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Zmija za pocetnike  (Posjeta: 7462 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline nini7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Zmija za pocetnike
« u: Listopad 13, 2007, 10:54:00 prijepodne »
ja sam pocetnik i volio bih imati zmiju naravno neku neotrovnu nesto tipa kukruzne ili neke boe ili pitona ali da ne naraste previse koje su cijene zmije i sve opreme.
 

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
Zmija za pocetnike
« Odgovori #1 u: Listopad 13, 2007, 11:25:00 prijepodne »


Ovakvo pitanje postavi svatko tko se prijavio na forum a nije procitao npr. pravila foruma ili opcije koje nudi ovaj forum. Prva greska tema je u krivom topicu, postoji topic Novi u teraristici. Sto se tice tvojeg izbora zmije, procitas na internetu sve sto je dostupno a ima toga puno mnogi dijele vrste kao pocetnicke i za experte, pa pocmes sa koliko prostora imas pa tom logikom odlucis koje zmije mozes imati. I sad kada imas 1-4 vrste pogledas koje su im navike pa postavis pitanje u stilu sta mi je bolje kukuruzna zmija ilimliječna zmijaili procitas topice koji su tu sa slicnim pitanjima. i onda kad krenes kupovati opremu postavi pitanje treba mi terarij za zmiju toliki i toliki gdje mi ga je najjeftinije kupiti ili napraviti kako se radi (vec postoje topici o tome) zatim gdje ima ta i ta lampa koliko mi treba grijanja za taj terarij i gdje to ima(vec postoje topici o tome). Mozda ovo zvuci zlocesto i bezobrazno od mene ali ovo ti je prva poruka na forumu i znas li koliko se ljudi tako prijavi i pita stvari koje su vec odgovorene, onda razmisli mozda postoji vec topic pocetnicko pitanje / pocetnik ili nešto apsurdno poput mala, šarena, bezopasna?ili logicnije Africka kucna - infoznas nekad kada stavis kursor od misa na samu temu ti pokaze pocetak teksta pa ne moras otvarati topic da saznas sta je unutra ako je naslov nejasan. Više manje skoro pa svako jednostavnije pitanje se pojavilo 20 puta i isto toliko je puta odgovoreno, posebno ta pitanja ja bih sad ... Zato obružaj se vremenom i strpljenjem i počni čitati zapisuj na papir pluseve i minuse ...


Ali nije svako zlo za zlo, barem nisi kupila zmiju i drzis je u kutiji ispod kreveta i sad pitas sta cu
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline oopp

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #2 u: Veljača 03, 2011, 21:53:51 poslijepodne »
i ja sam pocetnik imo sam svakakve zivotinje al nikad zmiju pa me zanima kaju bi te mi zmiju preporučili volijo bi da ta zmija nije brza i da je mogu drzat u rukama  i da nije bas jako velika :)

Offline N@meless

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #3 u: Veljača 03, 2011, 22:19:05 poslijepodne »
i ja sam pocetnik imo sam svakakve zivotinje al nikad zmiju pa me zanima kaju bi te mi zmiju preporučili volijo bi da ta zmija nije brza i da je mogu drzat u rukama  i da nije bas jako velika :)

Ovo je presmješno...

Ne samo da nisi pročitao po forumu, i potražio odgovor na pitanje prije nego kaj si ga postavio, nego se nisi udostojio pročitati ni odgovor od amauro13, koji se tiče i tebe!!!

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #4 u: Veljača 03, 2011, 22:36:54 poslijepodne »
i ja sam pocetnik imo sam svakakve zivotinje al nikad zmiju pa me zanima kaju bi te mi zmiju preporučili volijo bi da ta zmija nije brza i da je mogu drzat u rukama  i da nije bas jako velika :)

Evo je!
Mislim da je savršena za tebe, potpuno mirna, slobodno ju možeš držati u rukama i nije jako velika.
Čak i ne traži neke posebne uvjete, tu i tamo usisavač...
Mislim da je to i jedina vrsta gmazova koja podnosi pranje u perilicama rublja...

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #5 u: Veljača 04, 2011, 00:26:37 prijepodne »
Evo je!
Mislim da je savršena za tebe, potpuno mirna, slobodno ju možeš držati u rukama i nije jako velika.
Čak i ne traži neke posebne uvjete, tu i tamo usisavač...
Mislim da je to i jedina vrsta gmazova koja podnosi pranje u perilicama rublja...

 :D :D

Može ta, ili si uzmeš Moreliu  :D

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #6 u: Veljača 04, 2011, 01:32:06 prijepodne »
Ako nemaš Moreliu nisi kul... :D

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #7 u: Veljača 04, 2011, 07:56:02 prijepodne »
To je već postala sprdačina, vidim... :D  :D  :D

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #8 u: Veljača 04, 2011, 08:32:48 prijepodne »
 :D :D  :D Zajebancija..

Iako.. ovo je vec 4-5 tema u zadnjih mjesec dana gdje nove clanove gazite na prvu..
Ako vam se neda odgovarat konstantno na pocetnicka pitanja...zasto odgovarate uopce?
Ocigledno je da mladi clanovi ne citaju forum i milion tema koje su o istom vec napisane...

N@melells je vec odgovorio...jos da je postavljen jos koji link da dete procita...

Kolko se sjecam neke od vas sam kao urednik foruma davno jos zamolio da napisete clanke i "pokazete" svoje znanje... i pomognete i doprinesete radu foruma... al lakse je trkeljat bezveze...

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #9 u: Veljača 04, 2011, 08:33:06 prijepodne »
i ja sam pocetnik imo sam svakakve zivotinje al nikad zmiju pa me zanima kaju bi te mi zmiju preporučili volijo bi da ta zmija nije brza i da je mogu drzat u rukama  i da nije bas jako velika :)

Ovo je presmješno...

Ne samo da nisi pročitao po forumu, i potražio odgovor na pitanje prije nego kaj si ga postavio, nego se nisi udostojio pročitati ni odgovor od amauro13, koji se tiče i tebe!!!
:D :D :D
A koju zmiju da ja uzmem  ;)
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #10 u: Veljača 04, 2011, 08:47:37 prijepodne »
Kolko se sjecam neke od vas sam kao urednik foruma davno jos zamolio da napisete clanke i "pokazete" svoje znanje... i pomognete i doprinesete radu foruma... al lakse je trkeljat bezveze...

Evo, stali smo mu na žulj s moreliama - to nam nikad neće oprostit  :D

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #11 u: Veljača 04, 2011, 09:08:50 prijepodne »
nisu u pitanju samo Morelie..  u pitanju je cjelokupan odnos prema forumu, novim članovima.. i hobiju u kojem ga toliko ograničavamo da tko got pita za nešto za početak.. ili ga se ispljuje..ili mu se predlože po jedna ili dvije vrste životinja.. a hvala qrcu životinja za početnike ima na stotine.. (da... i neke od njih su i Morelie... kolko got neki koji spilote nisu vidli osim na slici pričali protiv njih  :P)
 
i onda se svi čudimo ko pura dreku kako na forumu nema ništa zanimljivo?! normalno da nema.. kad jedino što se predlaže za držanje su Grammostola rosea i Brachypelma smithi... leopard gekon i bradata agama, kukuruzna, afrička i kraljevski piton...  a ako netko i pomisli uzet nešto drugo?!?! onda je antikrist i neprijatelj društvenog poretka, žena i nejači...

zamislite..za neke vrste treba jača lampa... nekoj treba dvaput više stisnut špricalicu da se podigne vlaga... a nekoj treba terarij 20 cm duži?!

prema svim novim članovima se odnosite sa podjebavanjem, sprdačinom... kao da su retardirani... istina..ima ljudi koji po meni nebi smjeli doma imat ni sliku sa životinjom.... ali smatram da i neko od ove dece ima volje i želje za naučit nešto, i našao je forum i hoće pitat ljude koji imaju iskustva..a oni ga ispljuju na prvih par pitanja?! zar nije lakše napisat "Pročitaj to i to"?! svi smo mi bili klinci koji nisu imali pojma ni o čemu..i kamo sreće da je postojao koji ovakav forum da sam mogao pitat nekog...

a sad smo svi baje i stare iskusnjare kojima je ispod časti napisati nekaj pametno.. nego se tu izdrkavamo na početnike.. ?! ako vam se neda pametno napisat..zašto pišete uopće?
jedno je zajebancija..i svima nam je treba... ali ako tjerate ljude sa foruma na prvu... to nije dobro ni za forum..ni za hobi kojim se svi bavimo...

Nino.. nedavno si rekao da je ovo "specijalizirani" forum ili tako nešto..(?) .. specijaliziran za šta? podjebavanje?

Offline oopp

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #12 u: Veljača 04, 2011, 09:40:44 prijepodne »
ja sam pročito svako pitalje i odgovor prije nego što sam se registriro na forum! umjesto da budete ponosni sto sam vas pito i sto vas cjenim ko ljude koji sigurno imaju vise iskustva sa zmajama nego ja  vi mene zajebavate .ima i dobrih forumasa kaji su mi dali odgovore i zahvaljujem in na tom. al neki su bezobrazni i kvare ovaj forum kakva pomoc o pravilima kad nemogu postavit pitalje koje me zanima .umjesto da se zezamo i usput razgovaramo o zmijama vi me vrjeđate i govorite o pravilima a u stavari nemate pojma za sta sluze pravila ne govorim vezano uz pravila foruma.

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #13 u: Veljača 04, 2011, 10:27:05 prijepodne »
ja sam pročito svako pitalje i odgovor prije nego što sam se registriro na forum! umjesto da budete ponosni sto sam vas pito i sto vas cjenim ko ljude koji sigurno imaju vise iskustva sa zmajama nego ja  vi mene zajebavate .ima i dobrih forumasa kaji su mi dali odgovore i zahvaljujem in na tom. al neki su bezobrazni i kvare ovaj forum kakva pomoc o pravilima kad nemogu postavit pitalje koje me zanima .umjesto da se zezamo i usput razgovaramo o zmijama vi me vrjeđate i govorite o pravilima a u stavari nemate pojma za sta sluze pravila ne govorim vezano uz pravila foruma.

Ja mislim da tebe nitko nije vrjedjao , nego je jednostavno ljudima dosta jednih te istih tema sa istim pitanjima , tko god novi se registrira postavi pitanje tipa : hello ja sam tu novi blablabla sta bi mogao imat doma , drzat u rukama itd... blablabla

Cinjenica je da u zadnje vrijeme nisam naisao na neku temu koja je zanimljiva i u kojoj se konkretno razgovara o necemu sto se tice zmija a da to nije bilo koju zmiju da uzmem, cak su se pocele i stare dobre teme kvariti ...

Po meni bi trebalo otvoritu jednu temu pod zmijama i zakeljit ju na vrh foruma , tema nek se zove tipa pocetnicka pitanja ili tako nesto .... gdje ce se svima odgovarati na ova pitanja , ili neka se u toj temi ''iskusni'' isprse i napisu nekoliko rijeci s kojima ce se odgovoriti na vecinu pocetnickih pitanja i tako rijesiti ovaj problem ...

Why So Serious ?

Offline oopp

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #14 u: Veljača 04, 2011, 11:17:33 prijepodne »
pa sta nije ljepse da se smijemo i razgovaramo o zmijame nego da se raspravljamo o pravilima

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #15 u: Veljača 04, 2011, 14:23:12 poslijepodne »
zamislite..za neke vrste treba jača lampa... nekoj treba dvaput više stisnut špricalicu da se podigne vlaga... a nekoj treba terarij 20 cm duži?!
Ovo mi je posebno zapelo za oko...Drugim riječima smatraš kako ne postoji kača koja nije prikladna za nekog ko bi se želio okušat u teraristici, jer je to sve više, manje tu negdje.

i onda se svi čudimo ko pura dreku kako na forumu nema ništa zanimljivo?! normalno da nema..

Kak nema!?
Eno tamo ljudi puštaju moloruse po kući da slobodno lutaju, pa će ta deca koju spominješ naučit od njih kako se ispravno brine za zmije i bez da otvaraju posebne teme.

Tamo negdje pri dnu imaš Tominim temu sa  Zelenim pitonima, vjerujem da si vidio...Obrati samo pozornost koliko je malo ljudi ostavilo komentar, a aktivnih članova ima koliko oćeš.
Pa nije čovjek stavljao fotke da ih sam gleda, nego kako bi svi mi guštali u njima!A to očito mnogima nije jasno, jer mi smo narod koji sve zna i u sve se razumije.

pa sta nije ljepse da se smijemo i razgovaramo o zmijame nego da se raspravljamo o pravilima

Moram priznat da mi ništa nije izmamilo osmijeh ovom forumu kao ova krasna tema  :D

i ja sam pocetnik imo sam svakakve zivotinje al nikad zmiju pa me zanima kaju bi te mi zmiju preporučili volijo bi da ta zmija nije brza i da je mogu drzat u rukama  i da nije bas jako velika :)

Matija ako malo bolje pročitaš kaj je ovaj dečec tu napisao, shvatit ćeš da mu je Igzu dao najbolji mogući odgovor na pitanje.
Jer sa takvim filmom u glavi nije još zreo da se ispravno brine o zamorcu, a kamoli zmiji.

ja sam pročito svako pitalje i odgovor prije nego što sam se registriro na forum! umjesto da budete ponosni sto sam vas pito i sto vas cjenim ko ljude koji sigurno imaju vise iskustva sa zmajama nego ja  vi mene zajebavate .ima i dobrih forumasa kaji su mi dali odgovore i zahvaljujem in na tom. al neki su bezobrazni i kvare ovaj forum kakva pomoc o pravilima kad nemogu postavit pitalje koje me zanima .umjesto da se zezamo i usput razgovaramo o zmijama vi me vrjeđate i govorite o pravilima a u stavari nemate pojma za sta sluze pravila ne govorim vezano uz pravila foruma.

Ne brini braco, Striček Matija je ponosan na to i sad će ti sve lijepo u detalje objasnit  :D ;)



Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #16 u: Veljača 04, 2011, 14:53:15 poslijepodne »
zamislite..za neke vrste treba jača lampa... nekoj treba dvaput više stisnut špricalicu da se podigne vlaga... a nekoj treba terarij 20 cm duži?!

Tamo negdje pri dnu imaš Tominim temu sa  Zelenim pitonima, vjerujem da si vidio...Obrati samo pozornost koliko je malo ljudi ostavilo komentar, a aktivnih članova ima koliko oćeš.
Pa nije čovjek stavljao fotke da ih sam gleda, nego kako bi svi mi guštali u njima!A to očito mnogima nije jasno, jer mi smo narod koji sve zna i u sve se razumije.



Pa pogledaj i moju temu koju sam otvorio nedavno sa slikama,  nitko ni jednog komentara osim tome i mene i onda uleti lik sa bok! novi sam na forumu... al ajde pitao je nesto u vezi sa zelenim pitonima ali sam isto tako vidio da je u jos 3 teme postavio isto pitanje ...

Uglavnom odlucio sam da vise slike nebudem stavljao dok se stanje ne popravi malo , vidim da su i malo bolji i iskusniji clanovi vec odustali .....
Why So Serious ?

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #17 u: Veljača 04, 2011, 16:16:38 poslijepodne »
.Drugim riječima smatraš kako ne postoji kača koja nije prikladna za nekog ko bi se želio okušat u teraristici, jer je to sve više, manje tu negdje.

ne..baš nasuprot... ali "pod zmije za početnike" nemožeš stavit samo kraljevskog pitona, afričke i kukuruzne...
dobrom dijelu vrsta koje mogu držati i početnici se uvjeti razlikuju u tek nekim sitnicama od ovih uvjeta za gore navedene..

primjer ti je Morelia bredli po kojoj ti pljuješ kad got se spomene  (ili bilo koja druga spilota).. ta zmija živi na na području gdje žive bradate agame i treba indentične uvjete... pa ako se ne preporučuje takva zmija..onda se nemože ni takav gušter preporučiti..

...drugi primjer su dugine boe.. treba malo više vlage u terariju i veća posuda sa vodom... jel to problem? nije... sve su to sitnice koje i najveći idioti mogu naučiti ako im se objasni..a ne otjera na prvo glupo ili loše postavljeno pitanje..

za vrste koje ne držim ili nisam držao ne želim komentirat jer iskustva sa njima nemam...
 
već je rečeno da neki ljudi nisu za držanje životinja ... ali nemožeš u startu sve odpilit...sa razlogom jer se tebi ne sviđa kako je neki klinac formulirao pitanje...  

Kak nema!?
Eno tamo ljudi puštaju moloruse po kući da slobodno lutaju, pa će ta deca koju spominješ naučit od njih kako se ispravno brine za zmije i bez da otvaraju posebne teme.

i eto.. zašto ne napišeš tamo boldano ogromnim fontom da to nije ispravno i da to nebi trebalo radit? što zbog higijene što zbog opasnosti od tako velike zmije koja plazi slobodnim stilom po cijeloj kući...


Tamo negdje pri dnu imaš Tominim temu sa  Zelenim pitonima, vjerujem da si vidio...Obrati samo pozornost koliko je malo ljudi ostavilo komentar, a aktivnih članova ima koliko oćeš.
Pa nije čovjek stavljao fotke da ih sam gleda, nego kako bi svi mi guštali u njima!A to očito mnogima nije jasno, jer mi smo narod koji sve zna i u sve se razumije.

pa otkud da ja znam zašto ljudi ne ostavljaju komentare u temi sa zelenim pitonima? možda im se ne sviđaju..možda ni ne pomišljaju na nešto takvo.. posjeta na temi ima podosta..tako da vjerojatno ljudi i guštaju u njima...  i ako se nema što pametnije od smjalića i "super su ti zmije" za napisat bolje da se ni ne piše...

Matija ako malo bolje pročitaš kaj je ovaj dečec tu napisao, shvatit ćeš da mu je Igzu dao najbolji mogući odgovor na pitanje.
Jer sa takvim filmom u glavi nije još zreo da se ispravno brine o zamorcu, a kamoli zmiji.

i to je razlog da ga se sprdanjem otjera sa foruma? ili da mu se objasne neke stvari? jer ako on baš hoće kupit zmiju..kupit će je preporučio mu je ti ili ne... a nitko ko bi mu odgovorio mu neće dat odgovor nakon vaših postova ...


Ne brini braco, Striček Matija je ponosan na to i sad će ti sve lijepo u detalje objasnit  :D ;)

? zbog čeg si ti na forumu? i šta ti ovo sad treba?

 stvarno ne razumijem ljude kojima je jedina stvar na forumu se pravit najpametniji ..a tamo di ima znanja ga ne želi pružit...  :down:


Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #18 u: Veljača 04, 2011, 17:23:38 poslijepodne »
Sve ovo ide u krivom smjeru i neće dobro završiti.

... ali nemožeš u startu sve odpilit...sa razlogom jer se tebi ne sviđa kako je neki klinac formulirao pitanje...  

Nije u pitanju otpilivanje, već "packe" koje itekako imaju smisla. Puno (previše) novih članova foruma ulijeće s pozicije "ja-sam-novi-ne-znam-niš-baš-mi-je-kul-kaj-me-briga-bum-ih-pital" što se ne može tolerirati - bar ne ako se misli održati kakva-takva kvaliteta, ona zbog koje Akvarij.net ima najbolji/najpoznatiji/najkorisniji takav forum u Hrvatskoj, a i šire.
Primjetio sam da su neki klinci (oni kojima je stalo do tematike, a za one ostale ionako nije važno ako odu) nakon naše kritike pročitali, saznali i naučili nešto o predmetnoj informaciji, pa se potom vratili s konkretnijim pitanjima. Osobno teško podnosim aroganciju s pozicije potpunog neznanja i ignorancije, pa ću se i dalje (tj. dok god mi bude stalo da trošim svoje vrijeme i energiju na ovaj forum) boriti protiv toga. Da ne misliš da imam (kao pravi stari prdonja) nešto protiv klinaca ovog foruma, reći ću da sam ovdje upoznao mnogo sjajnih mladih terarističkih entuzijasta (npr. Tinny, Kori, Dombe, Kloki95, Fily, itd. - neka se ne nađu uvređeni oni kojih se trenutno nisam sjetio) pred kojima je definitivno svjetla budućnost ovog hobija. S druge strane, hrpetini novopridošlih treba korekcija i usmjerenje - ovakva gore postavljena pitanja nisu vrijedna odgovora drugačijeg od onog koji je dao Igzu.

Nino.. nedavno si rekao da je ovo "specijalizirani" forum ili tako nešto..(?) .. specijaliziran za šta? podjebavanje?

Ne znam čime sam ovo zaslužio...  -?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #19 u: Veljača 04, 2011, 17:35:07 poslijepodne »
Auuuuuu opet sranje ha? Svima jedan  :down: u pak!  ... znam da se tak ne razgovara na forumu... ali samo sam sljedio riječnik od gore ..... pa drugovi moji ka je to sad? .. bumo sve poterali?
... stvarno se mora priznati da su  zadnje vrijeme djeca sjela na forum i gluposti pišu... jednog sam čak ja jučer banirao... nakon upozerenja je i dalje po istom tupio.... i tak.

.. Igzu  :D .. tebi dva  :down: u pak ;)  ... ostalima samo po jedan ... :)

... ne bum sad svima pisal zasebno ... jel i se onda ovo sve oteglo. .. Nino nisi još stari prdonja..... buš bil kad dođeš do magične brojke 50 ;)

@ oopp: pa sta nije ljepse da se smijemo i razgovaramo o zmijame nego da se raspravljamo o pravilima

... hmm gle je lijepo je smijati se i razgovarati o zmijama, ali bi se trebalo držati pravila, jer nismo ih pisali bez veze. Znam da nisi apelirao na taj kontekst, ali sam morao naglasati.

Na kraju rijeć admina je slijedeća: tko ne želi pisati adekvatne odgovore, molimo Vas da onda ne pišete niti postove koje dovedu do trenutne situacije! .. jel dosta Vas mi često govori i piše kako bi ovo trebao biti ozbiljan forum.... ajd sad pročitajte ovo iz početka sve i recite da je ovo ozbiljno?!?!
Znam da nas sve pomalo piči južina... ali jbg ... malo se treba kontrolirati.
Znam da ovo tu sad ne bi trebao napisati, ali budem. Pokrenuo sam nedavno pregovore vezano za ozbiljniji terra dio foruma. Dio foruma u kojem bi se diskutiralo o konkretnim tera stvarima.. bolestima, problemima, saznanjima .... ALI, taj dio foruma bi mogli svi čitati, ali pisati bi mogli samo oni kojima bi Admini dali ovlasti. Znaći konkretne ozbiljne teme sa ozbiljnim ljudima.....

.. a nakon ovog danas ... ko da me neko mokrom krpom po glavi lupio  :doh: ... tak da bum si malo oko toga još razmislio.


Čovijek je pitao koju zmiju bi si uzeo, a uz to je i početnik, jel? ... pa ovako. Prvo bi ako nije problem htio znati koliko imaš godina... čisto da bi mogao dati konkretniji odgovor, odnosno da bi lakše mogao ja ili netko drugi odabrati ili predložiti zmiju.

Teško je sad reći ... gle ovo je zmija za početnike... kaj je je afrička kučna zmija, kraljevski piton, te kukuruzne zmije su u tom periodu naj češće, što ne znaći da na tome treba ostati.
Napiši da li imaš ikakva iskustva sa gmazovima, te ostalim životinjama ... jel ako pročitaš svoj prvi post ponovo i sam češ vidjeti ja pomalo smješan :)

Lp
Saša

« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2011, 17:46:17 poslijepodne od skorpac »
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #20 u: Veljača 04, 2011, 17:51:26 poslijepodne »
Nino..znas da ne mislim nista lose...  :dead:
Ali moram rec da su packe i edukacija jedno...a ovo sprdanje je sasvim nesto drugo...
I ne slazem se da je igzuov odgovor prikladan..a ni neki poslije... pogotovo ako zelimo da ovo bude ozbiljan forum.

Imamo dosta clanaka napisano upravo zbog toga da se moze pocetnike uputit na neke od njih.
A zato i postoji dio za pocetnike...samo jef problem sto oni pitanja postavljaju posvuda..

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #21 u: Veljača 04, 2011, 18:08:25 poslijepodne »
Kao prvo Matija, frende, kada si zadnji puta stavio bilo koju sliku svoje živine? Ne seri molim te... ;)

Svi koji me znaju, ili koji su me kontaktirali preko maila, PP, mogu potvrditi da sam uvijek spreman pomoći savjetom, ili bilo čim drugim...

Kada sam uletio u regiuse 2004. godine nisam imao internet, niti jednu knjigu, ništa.
Ostajao sam duže na poslu da bi si printao SVE o regiusima šta bi mogao naći na bespućima interneta.
Sa stranice Ralpha Davisa sam isprintao pojedinačno svakog morfa, stotine stranica ker šitsa i kojekakvog drugog štiva..., uglavnom upijao sam kao spužva.
Da ne pričam o tome da nije bilo ovakvih foruma, pa ti procjeni šta je dobro, a što nije...
Da ne pričam o tadašnjoj brzini interneta...
Taj puni registrator mi je negdje kod staraca u kući i potruditi ću se da ga nađem da vam pokažem o čemu pričam.

Nije uopće problem u novim klincima, evo navesti ću primjer "malog" Luke (Agama), prvo mi se javio on, nakon toga njegov otac, koji je odobrio nabavku zmije uz jedan uvjet - može zmija ako Luka uspije uzgojiti štakore, zato što im je nabavka hrane bila problem i da vidi da li će Luka biti dovoljno odgovoran. Naravno da ih je uzgojio...

E sad, ako u današnje vrijeme, sa ovakvom tehnologijom, "novi u teraristici" nemaju vremena bar suziti izbor na par vrsta onda sve u...
oopp bi zmiju da nije brza, da ju može držati u rukama i da nije velika... nemojte me...
Jedina zmija za koju ja znam da nije brza je ona na slici...

I opet bi tako odgovorio, a ti Matija, frende, nemoj...

.. Igzu  :D .. tebi dva  :down: u pak ;)  ... ostalima samo po jedan ... :)

Sale ti? Nisam te shvatio?

Prst u pak, Dinamo prvak?

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #22 u: Veljača 04, 2011, 18:36:18 poslijepodne »
Eee...izvukli ste temu iz naftalina!!!
 :D

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #23 u: Veljača 04, 2011, 18:46:55 poslijepodne »


Sale ti? Nisam te shvatio?

Prst u pak, Dinamo prvak?

.. da :D   ;)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Zmija za pocetnike
« Odgovori #24 u: Veljača 04, 2011, 19:05:13 poslijepodne »
Ne razumijem kakve veze s bilo cime ima dal ja stavljam svoje slike na forum ili ne? Slike mozes nac na googlu od ceg hoces...pa cak i od mojih zmija...

Da ima novih clanova koji se potrude..i onih koji pitaju sve na forumu... sto ne znaci da ih se treba isprdat..zar ti nije bilo lakse prec preko toga i pustit da neko drugi odgovori? Da smo svi isti..i sve naucimo sami sa interneta il knjiga... forum bi nam tu bio da se preseravamo ko ima veceg...