Travanj 28, 2024, 15:10:06 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 760l Akvarij sa ciklidima  (Posjeta: 8707 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #25 u: Studeni 14, 2012, 12:48:48 poslijepodne »
Sto se tebi svidja?
Budi svoj,razmisljaj glavom,ne kopiraj,i pitaj...budi originalan hehe
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #26 u: Studeni 15, 2012, 18:11:26 poslijepodne »
Lijepo sve više velikih tankova daj mi reci dimenzije akvarija

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #27 u: Studeni 15, 2012, 19:05:04 poslijepodne »
koliko sam shvatio akvarij je od Bure2, pa su dimenzije kako je naveo 180x70x60, poprilicno lijepe dimenzije i zavidne... i ja bi takve  :'(

 ;)

Offline hrhonda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Osijek
    • Tanganiyika 840l Frontosa zaire kitumba
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #28 u: Studeni 15, 2012, 20:17:32 poslijepodne »
Potpisujem stavove da bi bilo najbolje dobro prouciti potrebe odredjenih ciklida i u skladu sa svojim mogucnostima i zeljama informirano i sigurno krenuti u realizaciju. Nigdje ne zuris. Polako prouci nekoliko malawi tankova s foruma nekoliko Tanganyika akvarija nekoliko americkih i kad odlucis sta ti je najbolje leglo i kad budes znao koliko novaca zelis uloziti u ribe postavi novu temu s konkretnim pitanjima o odredjenom biotopu i puno lakse ce ti se moci pomoci . Ovako tema moze ici u nedogled jer puno nas zna sta bi mi htiheli i to te jos vise zbunjuje . Moras znati sta zelis ti i mi cemo ti rado pomoci.

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #29 u: Studeni 17, 2012, 09:53:43 prijepodne »
Evo i prve fotke kako akvarij izgleda ugrubo, jučer je napunjen i zasada je voda još dosta mutna a i na sve to krepala mi je jedna elektronska prigušnica pa radi samo jedna lampa u akvariju umjesto dvije.
ovo je samo gruba postavka akvarija panjevi mi plutaju a ovi na podu još nisu na svom mjestu.
jučer je voda bila toliko mutna da nisam ni vidio kak je sve izgledalo sve do danas ujutro.
ako ko ima kakav savjet da nešto promjenim ili dodam neka slobodno priloži na forum.

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #30 u: Studeni 17, 2012, 10:03:11 prijepodne »
jesi odlucio na kraju sta ce plivati unutra? jer ciklidi i ova podloga nije bas dobitna kombinacija...

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #31 u: Studeni 17, 2012, 10:12:00 prijepodne »
Kakav si to uzas stavio za podlogu?! :roll: vadi to cudo od granita ili sta vec je van. Nabavi normalan pjesak ili sljunak sitne granulacije. Niti ces moci odrzavat akvarij, niti ce ti ribe moci kopat, niti ce ti bilje imat iz cega rasti.....

Voda ti je premutna za  tek oformio akvarij samo s kamenjem. Jos bi shvatio da niiti isprao pjesak pa da ti se sve zamutilo, ali da od ove hrpe kamenja imas mutnu vodu...jesi opce oprao to kamenj ?

Valjda si svjestan da 99% ciklida treba sitni pjesak ili sitnu granulaciju sljunka ili zbog kopanja gnjezda ili zbog prosijavanja pjeska kroz skrge?

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Prijedor
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #32 u: Studeni 17, 2012, 10:25:09 prijepodne »
Prijetelju moj ti je savjet, normalno koji možeš ,a i nemoraš da prihvatiš je da te kamenčiće izbaciš jer neide to u životni prostor riba pogotvo ciklida.Onda teško ti je za održavanje,kupljenje po dnu ostataka izmeta i prljavštine.Imaš lijep akvarijum i šteta je da ga uradiš samo da se kaže da ga imaš.Polako prijatelju razgledaj po forumu ima akvarijuma da počneš plakati kad ih vidiš.Pa ako ništa neka ti te slike daju uzor kao da napraviš enterijer.Strpljen spašen.Pozdrav  :)

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #33 u: Studeni 17, 2012, 10:58:55 prijepodne »
ajme koliko negativnih komentara, naravno da je sve isprano i prokuhano frend ima identičnu stvar za podlogu i akvarij funkcionira besprjekorno. što se održavanja tiče ovo izgleda kao teško kamenje ali zapravo nije vrlo je slojevito i ribice ga bez problema mogu pomicat i kopat.
neki dan je došlo 12 nigrića i sntavio sam ih u 100l akvarij sa takvom podlogom i kopaju ko mutavi bez problema.
ako če bit potrebno mogu dio ove podloge zamjenit sa sitnijom odnosno pomješat.
što se tiče zamučenosti vode nisam još upogonio glavne filtere nego samo pumpukoja tjera vodu preko spužve.
u akvarij ne namjeravam stavljat bilje u tome je i poanta ovog akvarija neda mi se u svakom akvariju koji imam gnjavit sa biljem, co2 i gnojenjem a o šišanju bilja da i ne govorim.
ovdje na forumu samo svi kritiziraju a nitko se ne usudi probat nešto drukčije....
prije par dana tražio sam savjet oko uređenja svi samo kritiziraju da ne kopiram kad napravim nešto po svom opet kritike vidim da ču odustat od foruma...

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #34 u: Studeni 17, 2012, 11:06:39 prijepodne »
Denis, podloga je po meni odlična jer je porozna i prozračna, a i sam si svjedok da ciklidi to mogu kopati kao mali buldožeri.
Držim  :up: da ne stavljaš bilje jer ono će ioanko stradati možda od nekih ciklida ili neadekvatne vode - možda Anubias jer je tvrdokoran i otporan do bola  ;)
Svaka čast na postavki i daj pucaj koju sliku, we're dying out here.  :klap: :klap:


Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #35 u: Studeni 17, 2012, 11:17:35 prijepodne »
kritiku treba znati primiti  ;) nisu ovo negativni komentari..naprotiv...savjetuje ti se da mijenjas sad dok je jos najbezbolnije, dok se nije zacikliralo i dok nema riba...
imas odlican akvarij, odlicne dimenzije...bilo bi steta da se to potrati...

probati nesto drukcije je uvijek dobro doslo, ali uvijek treba imati na umu za koje ribice slazes akvarij ;) pogledaj malo prirodno staniste tih riba koje zelis..ako im omogucis nesto slicno, one ce biti najsretnije...a kad ih vec drzimo u zatvoru, onda bi im barem trebali omoguciti da se osjecaju kao kod kuce...

ako ti se ta podloga bas jako svida, mozes probati ona napraviti neke prijelaze, npr. jedna strana takva, druga sa nekim sitnim sljunkom...mjesta imas dovoljno, mozes jednu stranu urediti samo kamenjem, na drugu staviti pijesak i par grana i sl...bubam, ali mislim da se kuzi kaj zelim reci...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #36 u: Studeni 17, 2012, 11:35:02 prijepodne »
Lijepe dimenzije akvarija. Nažalost, na slikama izgleda ko da ima 120 litara zbog jako grube i za ciklide totalno neprirodne i neodgovarajuce podloge.

Zato nemoj te kritike smatrat kao nešto negativno, vec kao pokušaj davanja savjeta koje si i sam tražio u prvom postu teme.

Uz ovu podlogu i kamen, idu dvije tri kornjace, a čak ni one nebudu najsretnije.  A ciklidi nipošto.

Imaš stvarno veliki akvarij i šteta je da te prednosti koje mi mnogi nemamo ne iskoristiš.

Evo primjeri fino iskorištenih akvarija kakve bi svatko poželio, možda hočeš nesto drugacije, ali nemoj unustiti dimenzije akvarija sa jako lošim izborom hardscape-a za ribe koje namjeravas imati.  One ce naravno zivjeti u uvjetima koje im zadaš, ali nipošto nece bit najsretnije. 

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=73358.0

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=70870.0

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=65722.0

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=78291.0

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=67342.0

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=62184.0

Malo prouči i stvarno razmisli da li ces nastaviti u ovom štihu, ili ces ici na nešto cemu ce se ljudi diviti.

Bilo bi mi drago pratiti još jednu temu s velikim akvarijem sa pravom prirodnom atmosferom.

A što se tice ciklida, danas možeš izvana nabaviti svašta što kod nas nitko ili jako malo ljudi drži.


Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #37 u: Studeni 17, 2012, 12:07:34 poslijepodne »
Ljudi ne stavljaju pijesak za podlogu zato jer se njima sviđa.
Ciklidi trebaju pijesak, jer ga uzimaju ustima i prosijavaju ga kroz škrge. Teško da će to uspjeti sa ovom podlogom.

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #38 u: Studeni 17, 2012, 12:19:53 poslijepodne »
ok, danas ču zamjeniti podlogu, to je bar u ovom trenutku bar najmanji problem.
koju granulaciju da uzmen a da opet ne pogrješim?
dio ove podloge ostaje definitivno u kutovima akvarija kao ukras....

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #39 u: Studeni 17, 2012, 12:39:57 poslijepodne »
ok, danas ču zamjeniti podlogu, to je bar u ovom trenutku bar najmanji problem.
koju granulaciju da uzmen a da opet ne pogrješim?
dio ove podloge ostaje definitivno u kutovima akvarija kao ukras....

Naravno, ostavi slobodno onako oko pokojeg kamena nabacano, ali bitno je da ribe imaju pijesak.

Što se tice granulacije, neke ribe vole sitnije, neke krupnije. Sad ovisi o tebi koje ribe ces stavljati unutra :)

Ali mislim da ako uzmeš 0,5-2 mm neces fulati.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #40 u: Studeni 17, 2012, 12:45:08 poslijepodne »
ako ce ici nigrici, idi na sto sitniji pijesak. po centrima imas vrecu 40kg za nekih 20-tak kn kvarcnog pijeska, 03-06 granulacije, i on se pokazao jako dobar sa tim ciklidima sto stalno kopaju i preturaju pijesak. a nikakav problem nije za odrzavati ga.

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #41 u: Studeni 17, 2012, 12:55:54 poslijepodne »
danas idem u banuhaus pa ču pogledat kaj nude.... i do navečer bi sve trebalo bit nazad u akvariju.
ako itko ima neki drugi dučan gdje bi se moglo nešto za podlogu nabavit neka kaže prije nego što odem za cca 2 sata...

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #42 u: Studeni 17, 2012, 13:01:19 poslijepodne »
Koji god da uzmes ne bi bilo lose da ga isperes prije ubacivanja u akv.  
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2012, 13:09:28 poslijepodne od ZliBrka »
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #43 u: Studeni 17, 2012, 13:04:48 poslijepodne »
danas idem u banuhaus pa ču pogledat kaj nude.... i do navečer bi sve trebalo bit nazad u akvariju.
ako itko ima neki drugi dučan gdje bi se moglo nešto za podlogu nabavit neka kaže prije nego što odem za cca 2 sata...

na culineckoj prodaju dravski pijesak na vrece...tamo odmah kod reto centra...samo nisam siguran do kad rade subotom...

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #44 u: Studeni 17, 2012, 13:20:20 poslijepodne »
ok, na nagovor ljudi na forumu mjenjam danas podlogu ali ovo veliko kamenje ostaje..
a ako i onda nekaj neče valjat vračam akvarij u pogon za uzgoj mladih skalara kojih tako i tako imam oko 1000komada...

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #45 u: Studeni 18, 2012, 14:25:17 poslijepodne »
akvarij preuređen i napokon složen. stavio sam 120kg kvarcnog pjeska dobro ispranog i prokuhanog
pala je i odlkuka o ribama idem na afriku.
sada trebam samo savjet oko afričkih ciklida i to je to, da mi se ne dogode greške kao sa podlogom

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #46 u: Studeni 18, 2012, 14:43:41 poslijepodne »
evo nadam se da je zasada sve ok još fali anubijas kojeg imam podosta i pokoji panj ali sve to dolazki u akvarij još malo...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #47 u: Studeni 18, 2012, 15:02:14 poslijepodne »
ta podloga je vec mnogo bolja, a i potrebnija za ciklide..

neznam kako kome, al meni se nesviđaju ovi panjevi sto su unutra, jer oni ce ti vodu praviti meksom i voda ce biti zuta, ali sve ovisi sto ces drzat unutra.. vidim da ides na nigriće, hm.. fina je dimenzija i litraza, i vjerujem da si ju mogao mnogooo bolje sloziti, jer da se tu stosta sloziti.. ali naravno ako je tebi dobro i tebe veseli, mi smo uz tebe.. :)

i nebi bilo lose da stavis odozada crnu tapetu, ovak malo izgleda cudno.. i na predhodnim slikama vidim da su lampe zuckaste, moj savjet zamjeni ih sa aquastarkom..

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #48 u: Studeni 18, 2012, 15:10:18 poslijepodne »
ispravka, vidim gore odlucio si se za africke ciklide, a koje, malawi, tangu ili druge? nisi nam puno bas rekao.. :)

nisi se bas dobro informirao, trebao si prvo odluciti se sto bi unutra imao, pa slozit akvarij i za vrijeme cikliranja malo prouciti o vrstama koje bi zelio gledati unutra, a ovako je to sve malo nabrzaka.. jer od zurbe neces dobiti bas nista, samo ces pogrijesiti i sve ces ici ispocetka..

Offline denis1987

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb - gornja dubrava
Odg: 760l Akvarij sa ciklidima
« Odgovori #49 u: Studeni 18, 2012, 15:27:18 poslijepodne »
ekipa polako, doči če crna pozadina i lampe če se promjenit ovo je zasada samo ugrubo postavljen akvarij, sutra idem nabavit još kamenja da malo dopunim svoukupnu postavku akvarija.
ovo mi je prvi akvarij sa ciklidima pa valjda mogu malo pogrješit na početku.
poslikat ču vam jedan od mojih akvarija doma sa skalarima ili sa živorodkama ako vas zanima pa slobodno njih komentirajte. :)