Travanj 28, 2024, 21:33:15 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: svaka ideja dobrodošla  (Posjeta: 1992 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
svaka ideja dobrodošla
« u: Rujan 05, 2007, 10:42:00 prijepodne »


radi se o sljedećem:








Lijevi kut mi nikako ne odgovara. Mislio sam sa L. aromatica postići neku punoću, ali radi nedostatka svjetla u stražnjem dijelu akvarija moja ideja se nije pokazala najsretnijim rješenjem(koje budale rade te poklopce...)


Sada razmišljam izvaditi Alternantheru (malo su joj listovi preglomazni) i Limnophilu, te ih zamijeniti grmom Ludwigije ili staviti Bacopu carolinianu. Ima li tko kakav drugi prijedlog? Otvoren sam za premišljanja...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
svaka ideja dobrodošla
« Odgovori #1 u: Rujan 05, 2007, 13:28:00 poslijepodne »
Koliko litara, koliko svjetla imas?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
svaka ideja dobrodošla
« Odgovori #2 u: Rujan 05, 2007, 15:06:00 poslijepodne »


Tank je 75 litarski, ima 3×15W. Ajmo reći onako čisto matematički da je 0,6W/l. Ipak, problem je taj što su lampe radi strukture poklopca smještene maltene u prednju polovicu tanka, što stražnju stranu ostavlja u malo slabije osvjetljenom dijelu cijele priče, što je vidljivo na aromatikama - svinute su skroz prema izvoru svjetlosti.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
svaka ideja dobrodošla
« Odgovori #3 u: Rujan 05, 2007, 15:29:00 poslijepodne »
Pusti da se aromatika razraste po povrsini i onda ju takvu gustu popikaj u taj kut, to tek toliko da zadovoljis svoju znatizelju kako bi akvarij izgledao kad bi bilo dovoljno svjetla. Poslije ju zamijeni necim sitnolisnim crvenkastim mozda? Alternantera se ni meni ne svidja. Desno od aromatike je neki ehinodorusic ili java fern? Prednji plan desno je glossa? Sto je u sredini naprijed i straga? Desno od kripte je ricija? Skroz lijevo naprijed?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
svaka ideja dobrodošla
« Odgovori #4 u: Rujan 05, 2007, 16:32:00 poslijepodne »


Haha... to je i meni palo na pamet, ali nije trajno rješenje! Ubo sam sad popodne Rotalu wallichii koja svojedobno nije bilazadovoljna s svije lampe. Sad ih je tri pa ćemo vidjeti šta bude. Dakle to stavljam umjesto Alternathere i aromatike.Alternathera u ovom rasporedu bode oči, neuredna je u ovako malom prostoru. Desno iza aromatike je neki Echinodorus koji tek treba pokazati svoje pravo lice (postav je star 15-tak dana), a lijevo skroz do stakla je Java. Prednji plan desno je glossa koja se lijepo počela širiti, lijevo je Eleocharis. Sredina naprijed je Micranthemum umbrosum, iza toga je Rotala rotundifolia. Između M. umbrosum i kripte - Riccia. Ispred Heteranthere je Sagittaria subulata, koja baš ne dolazi do izražaja, ali uspješno skriva "bose noge" od Heteranthere. Edited by: Tompa

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
svaka ideja dobrodošla
« Odgovori #5 u: Rujan 05, 2007, 16:52:00 poslijepodne »
Cudno mi kako ti rotundifolija ne crveni, meni je uz toliko svjetla. Od echinodorusa ne ocekuj previse, premali je akvarij... barem se meni tako pokazalo pa ga bacio van. Probaj ovo s walichii pa cemo komentirati!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
svaka ideja dobrodošla
« Odgovori #6 u: Rujan 05, 2007, 22:09:00 poslijepodne »


Treća lampa dodana je pred nepunih tjedan dana, a tada sam i šišao Rotalu. Novi izrasti upravo krenuli, svi do zadnjega crveni i narančasti.


Sutra stavim R. wallichii, nisam stigao danas. Javim se s novim stanjem za kojih 10-twk dana. Thanx!