Travanj 28, 2024, 19:11:15 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Apistogramma agassizi - što činim krivo  (Posjeta: 2726 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Apistogramma agassizi - što činim krivo
« u: Srpanj 15, 2011, 08:03:22 prijepodne »
Imam u akvariju mužjaka i tri ženke i nikako ništa na učine već godinu dana. Akvarij je gusto zasađen, imaju ljuske kokosovog oraha, voda bi trebala biti meka jer dodajem CO2, a inače kod nas nije tvrda voda. Akvarij je zajednički a sustanari su im razbore, kuliji, sijamski algojed i ancistrus. Tu i tamo vidim da se motaju, ženka pokaže crnu točku ali ništa...gdje griješim?

Offline ra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 186
  • Spol: Muški   Lokacija: zgb
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #1 u: Srpanj 15, 2011, 14:04:00 poslijepodne »
previše sustanara
po mom mišlenju, ako su parametri ok

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #2 u: Srpanj 15, 2011, 15:08:01 poslijepodne »
previše sustanara
po mom mišlenju, ako su parametri ok

I mene zanima ovo pitanje, ali i tvoj odgovor. Puno sam tražio po netu, i izvukao dosta informacija, i u svakoj temi u kojoj se govori o mrijestu apistogramma našao sam manje više ovakav savjet: "Da bi se smanjila sramežljivost ali i pretjerana agresivnost riba u vrijeme parenja, moguće je staviti ribe koje će u tome pomoći. Razne tetre, neonke, pa i manje agresivni ciklidi kao diskusi biti će odličan izbor. Od čistača u obzir dolaze ansistrusi i corydorasi, s time da treba naglasiti da agresivnije vrste Apistogramma mogu raditi velike probleme corydorasima, a pošto oni preferiraju hladniju vodu, nisu pogodni za većinu vrsta Apistogramma."

Tako da nisam siguran ako je previše sustanara problem, a pogotovo ako se uzme u obzir da aquaticov akvarij nije nakrcan i prekrcan ribama...

Offline ra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 186
  • Spol: Muški   Lokacija: zgb
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #3 u: Srpanj 15, 2011, 18:40:04 poslijepodne »
čuj nisam neki veliki poznavatelj mrijesta apistograma ali mislim da im kuliji i sijamski algojed nikako ne pomažu pri mrijestu
možda im orah ne paše

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #4 u: Srpanj 15, 2011, 19:55:45 poslijepodne »
Ako želiš mrijestiti apistograme onda bi bilo najljepše imati zaseban akvarij! Možda si i imao mrijestove u akvariju ali nisi primjetio ikru..i majka brani jajašca sve dok vidi ..tj.dok je upaljeno svjetlo ačim se ugasi svijetlo ona nevidi šta brani a tada nastupaju kuliji i ancitrusi koje su definitivno ribe koje izlaze po noći i lijepo papaju ikru!

Sezona parenja kod apistograma je stalno i zato nemrem vjerovati da ti se nije ništa mrijestilo u godinu dana. meni se mrijeste svakih desetak dana..ali u pravilu svakih..normalno dosta toga neuspije ali kad si dam truda bude i ribica!  :)

Zato nabavi još jedan akvarij i samo par unutra stavi i da vidiš mrijest,nema da neće!!! :D
tom82

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #5 u: Srpanj 16, 2011, 15:49:01 poslijepodne »
Zaista ne znam, imao sam u tom akvariju kribenzise i redovito su se mrijestili i imali mlade, ženka je uspjela očuvati jajašca i mlade, to što ih nisam uspio podignuti da porastu to je drugi par rukava  :) jedino ako je ženka apistogramme manje agresivna prilikom mrijesta pa ne čuva leglo tako žestoko kao kribenzis. Ali, niti vidim da su te ženke apistogramme zaokružene tj. da nose jaja, ponekad pokaže crnu točku ali nije zaokružena, uvijek su isto vitke da tako kažem. Preostaje mi jedino da ih probam izdvojiti, imam jedan akvarij od 10 litara, pa da stavim par kamena i kokosov orah, jedino moram još filter zaciklirati.

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #6 u: Srpanj 16, 2011, 20:02:50 poslijepodne »
Mislim da je 10 litara ipak malo premali da bi se mrijestili u njemu! minimalno 25 litri. A što se tiče okruglog trbuha neka te nezamara..jer znaš da su ženkice skroz male pa nije baš lako primjetiti kad je trudna!!  :D

Netrebaš nešto posebno ciklirati filter,dovoljna je spužva filter sa zrakom i par dana odstoji i ubaciš par unutra..i onda čekaš mrijest!! S tim da ako imaš 25 litara akvarij neka barem 30 % bude destilirana u njemu jer ih to potiče na mrijest!
tom82

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #7 u: Srpanj 16, 2011, 21:18:54 poslijepodne »
kribenzisi su ribe koje se znaju puno bolje nametnuti od apistogramma. meni se u set up-u ne sviđaju kuliji i možda sijamac. zanima me na koju crnu točku misliš?

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #8 u: Srpanj 17, 2011, 00:36:16 prijepodne »
Mislim da misli na crnu točku na boku koju ženka dobije kad joj se mužjak udvara i kad se "nakostriješi".

Mene bi malo zanimalo, ako netko zna, i sa koliko mjeseci apistogramme postaju spolno zrele?

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #9 u: Srpanj 17, 2011, 09:23:38 prijepodne »
Mislim da je 10 litara ipak malo premali da bi se mrijestili u njemu! minimalno 25 litri. A što se tiče okruglog trbuha neka te nezamara..jer znaš da su ženkice skroz male pa nije baš lako primjetiti kad je trudna!!  :D

Netrebaš nešto posebno ciklirati filter,dovoljna je spužva filter sa zrakom i par dana odstoji i ubaciš par unutra..i onda čekaš mrijest!! S tim da ako imaš 25 litara akvarij neka barem 30 % bude destilirana u njemu jer ih to potiče na mrijest!

 :up: e hvala, ovo  je nešto što nisam znao. Imam akvarij od 30 litara u kojem su mali kribenzisi koje planiram uskoro dati ća tako da će mi se akvarij osloboditi. Ovo za destiliranu nisam znao. Probat ću ovo svakako čim uzmognem i nadam se da će upaliti. Velika mi je želja da mi se agassizi izmrijeste a nikako da mi to uspije.

kribenzisi su ribe koje se znaju puno bolje nametnuti od apistogramma. meni se u set up-u ne sviđaju kuliji i možda sijamac. zanima me na koju crnu točku misliš?

agassizi imaju crnu bočnu crtu preko cijelog tijela, a kad su spremne za mrijest onda tu čitavu crtu kamufliraju u boju ostatka tijela i na sredini te crte ostave prikazanu samo crnu točkicu.

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #10 u: Srpanj 17, 2011, 21:52:00 poslijepodne »
Neznam kako je kod drugih vrsta apistograma ali meni su se cocatuoidesi double red mrijestili već 10-ak  puta  i imam ih nekoliko generacija othranjenih.Tak da sam se mogao uvijeriti sa koliko postaju spolno zrele. Prije sam si mislio da je to negdje oko barem 6-7 mjeseci,pošto ribe žive kratko,ali šipak!
Kad sam ženkicu staru 3 mjeseca iz prvoga mrijesta stavio kod dečka kojeg sam nabavio kao njenoga potencijalnoga  reko neka se malo druže i upoznavaju pa možda jednoga dana nešto bude!   :)
Drugi dan već negdje popodne sam ju primjetio da se nemiče od keramičke improvizacije pećine,i vrag mi neda mira moram idem pogledati jel se šta nalazi ispod ;kad ono imam šta vidjeti ,30-ak jajašaca je poljepljeno iznutra!  Nitko sretniji od mene  :)  :)
Odmah sam dečka izvadio vanka i ostavio ju solo sa jajašcima! Nakon 5-6 dana mladunci proplivali i mama pazi na njih, a prizor dok ih šeta po akvariju predivan! Nešto slično kao što mama kribenzise voda po akvariju...samo što je ova mama imala svega 2,5- 3  centimetra i samo 3 mjeseca!
tom82

Offline Triput

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava / Dubai
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #11 u: Srpanj 18, 2011, 21:17:11 poslijepodne »
Ja bi definitivno izvadio kuhlije. Oni se doslovno svugdje zavuku tako da je moguće da ti svaki put pojedu ikru a da niti ne skužiš. Neznam kako ih hraniš, ali hranjenje sa raznolikom hranom koja je bogatija proteinima također može potaknuti mrijest. Ako je diy co2 možda oscilacije u količini co2 mogu smetati. Ovo je samo teorija i možda slučajnost, ali meni su se apistograme u pravilu parile kad mi co2 nije bio u pogonu. Dakle co2 kao takav sigurno ne smeta, ali ako ima većih oscilacija onda je možda i to prepreka. Ribe mislim da ne smetaju, pogotovo razbore i u brojnim slučajevima druge ribe mogu potaknuti mrijest (tzv, "dither fish").

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #12 u: Srpanj 19, 2011, 08:03:35 prijepodne »
CO2 je iz  boce tako da nema oscilacija. A kuhliji...njih ne mičem jer su mi jako dragi i dugovječni, prebacit ću par apistogramma u mali akvarij pa nek tamo obavljaju bračne dužnosti  :D

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #13 u: Srpanj 24, 2011, 11:58:47 prijepodne »
Evo, zahvaljujući forumašu sonnyarba, kojem još jednom ovdje želim posebno zahvaliti na susretljivosti, stigao je par agassizia fire red  :) za njih sam složio akvarij od 25 litara s kamenjem i kokosovim orahom tako da imaju dom samo za sebe. Uglavnom, petak su stigle, a od jučer i danas borave stalno u tom kokosovom orahu, nadam se da ne zbog toga jer su plahe  :D  uglavnom, planiram pri idućoj zamjeni vode dodati destiliranu pa bih pitao da li u nju treba ubacivati sredstvo za pripremu vode, inače koristim easy life ffm, ili samo ulijem destiliranu vodu?

Ukoliko dođe do mrijesta u budućnosti, što mi je činiti kad se izmrijeste? Micati roditelje ili samo mužjaka ili?

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #14 u: Srpanj 24, 2011, 12:28:32 poslijepodne »
Ja sam ubacivao aquahum i to jedno 10-ak kapi na cca25 litara vode.  Nemoj zaboraviti da apistograme vole kiselu vodu,a naročito je to potrebno za inkubaciju ikre i daljnji razvoj mlađi.
Kada primjetiš da su jajašca položena,možeš izvaditi samo dečka a možeš i curku,sve ovisi od njih kako se ponašaju,dali jedu ikru...
Slobodno im ubaci i koju biljčicu da se sigurnije osječaju.

Šta si stavio od filtracije ?
tom82

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #15 u: Srpanj 24, 2011, 14:36:17 poslijepodne »
Ja sam ubacivao aquahum i to jedno 10-ak kapi na cca25 litara vode.  Nemoj zaboraviti da apistograme vole kiselu vodu,a naročito je to potrebno za inkubaciju ikre i daljnji razvoj mlađi.
Kada primjetiš da su jajašca položena,možeš izvaditi samo dečka a možeš i curku,sve ovisi od njih kako se ponašaju,dali jedu ikru...
Slobodno im ubaci i koju biljčicu da se sigurnije osječaju.

Šta si stavio od filtracije ?

Čiji je taj aquahum, je to kao i tetrin black water extract? Filtracija mi je mali fiter sa spužvom unutra. Ne znam kako ću vidjeti jesu li jajašca položena, jedino da maknem kokos tj. okrenem ga naopako da vidim ima li što, ali koliko je to uputno učiniti, neće li se ribice prestrašiti pa onda pojesti sva jajašca? U svakom slučaju već su dva dana unutra i ne mrdaju van. Ako se izmrijeste znači morat ću izdvojiti mužjaka van, sreća da imam još jedan mali akvarij za privremeno hlađenje  :D

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #16 u: Srpanj 24, 2011, 17:53:24 poslijepodne »
Aquahum sam kupio u aquateri  i pokazao se kao odličan. Slobodno ti zaviri ispod  kokosa i pogledaš dali je ikra položena,ako kažeš da neizlaze ispod nje..vjerojatno da je ikra položena. Nemoj se bojati da će poklopati ikru odma istoga trena,ali dobro gledaj šta se dešava.
Nema sikiracije ako ti i prvi mrijest i propadne jer će se vjerojatno opet biti mrijest.  :)
tom82

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #17 u: Srpanj 24, 2011, 22:09:32 poslijepodne »
Lažna uzbuna   :o pod kokosom je bio samo mužjak, a ženka se zavukla iza filtera na drugoj strani akvarija pa ju nisam vidio i mislio da su obje pod kokosom na poslu  :clown:

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #18 u: Srpanj 26, 2011, 21:56:38 poslijepodne »
Jel se dešava šta u ljubavnome gnijezdu agasizija??  :)
Nakon što se omrijeste može biti da ženka naganja mužjaka jer je i on potencijalna opasnost za ikru...tako da treba biti oprezan i dobro promatrati da ga nezatuče,što može rezultirati da mužjak čak i rikne,bez obzira što je ova duplo manja!
tom82

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #19 u: Srpanj 27, 2011, 08:08:37 prijepodne »
Jel se dešava šta u ljubavnome gnijezdu agasizija??  :)
Nakon što se omrijeste može biti da ženka naganja mužjaka jer je i on potencijalna opasnost za ikru...tako da treba biti oprezan i dobro promatrati da ga nezatuče,što može rezultirati da mužjak čak i rikne,bez obzira što je ova duplo manja!

Ništa se još ne dešava, tj. nema još mrijesta. Mužjak ju naganja i šepuri se oko nje ali njoj se baš i ne da  :D kako ovdje nema tog aquahuma, uzeo sam tropol od jbl-a, to bi trebalo biti isto - treset, humus...ubacio sam rogolista da ima bilja, planiram pri idućoj promjeni vode staviti destiliranu.

Jedino što se još nisu naučili odakle im dolazi hrana pa se desi da sva padne na dno nepojedena pa onda moram gledati gdje su i na to mjesto baciti hranu.

Ali, evo i malo slika mojih ljubimaca  :)

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #20 u: Srpanj 27, 2011, 20:59:19 poslijepodne »
Dobro si složio mrijesni akvač!
Manje je važno gdje im baciš hranu,već šta im bacaš unutra.Bitno je da je raznovrsna i po mogućnosti živa! Idealno bi bilo davati im žive crviće,recimo grindale..ili pak smrznutu u kockicama,crveni crvi,dafnija,artemija itd... Jer ta ih hrana definitivno potiče na mrijest!! Isprobano!!!  :)
tom82

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #21 u: Srpanj 28, 2011, 08:17:51 prijepodne »
Žive hrane nemam, ali smrznute u kockicama mogu kupiti, već imam doma bloodwormse (doduše potrošio jučer) i to su pojele ko pomahnitale. Znači mogu im davati i svaki dan tu smrznutu u kockicama?

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #22 u: Srpanj 28, 2011, 17:22:09 poslijepodne »
Možeš davati smrznutu svakodnevno,ali nemoj pretjerivati. Najbolje si nabavi grindal crve i nemaš frke sa kupovanjem smrznute,a i dobro će ti doći ako bude malaca!
Ja im kombiniram grindal crve i još nekakvu drugu vrstu crvi ,bijeli šta su mi se pojavili u posudi gdje sam imao mikrocrve u kukuruznom brašnu.veliki su oko o.5 do 1 cm i debeli su..Smrde ko vrag al ribe se dave u njima.  :D  Znale su mi doći vinske mušice oko te posude tak da mislim da je to njihovo potomstvo.
Nije ih uopće problem napraviti,sad imam već par posuda sa njima.
tom82

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #23 u: Srpanj 28, 2011, 18:00:21 poslijepodne »
Evo, zahvaljujući forumašu sonnyarba, kojem još jednom ovdje želim posebno zahvaliti na susretljivosti, stigao je par agassizia fire red  :) za njih sam složio akvarij od 25 litara s kamenjem i kokosovim orahom tako da imaju dom samo za sebe. Uglavnom, petak su stigle, a od jučer i danas borave stalno u tom kokosovom orahu, nadam se da ne zbog toga jer su plahe  :D  uglavnom, planiram pri idućoj zamjeni vode dodati destiliranu pa bih pitao da li u nju treba ubacivati sredstvo za pripremu vode, inače koristim easy life ffm, ili samo ulijem destiliranu vodu?

Ukoliko dođe do mrijesta u budućnosti, što mi je činiti kad se izmrijeste? Micati roditelje ili samo mužjaka ili?
Oprosti kolega, malo sam ubrzan, prezaposlen i površan u zadnje vrijeme pa tek sad vidim ovaj topic. Drago mi je da ti sve ide po planu i držim fige da uspije mrijest. Ako još šta trebaš iz ZG, tu sam :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #24 u: Srpanj 28, 2011, 19:02:36 poslijepodne »
Možeš davati smrznutu svakodnevno,ali nemoj pretjerivati. Najbolje si nabavi grindal crve i nemaš frke sa kupovanjem smrznute,a i dobro će ti doći ako bude malaca!
Ja im kombiniram grindal crve i još nekakvu drugu vrstu crvi ,bijeli šta su mi se pojavili u posudi gdje sam imao mikrocrve u kukuruznom brašnu.veliki su oko o.5 do 1 cm i debeli su..Smrde ko vrag al ribe se dave u njima.  :D  Znale su mi doći vinske mušice oko te posude tak da mislim da je to njihovo potomstvo.
Nije ih uopće problem napraviti,sad imam već par posuda sa njima.

Sad ću morat počet i crve uzgajat  :nerv:  :D čitao sam nešto o uzgoju crva tu na forumu ali ću izgleda morati produbiti gradivo.

Oprosti kolega, malo sam ubrzan, prezaposlen i površan u zadnje vrijeme pa tek sad vidim ovaj topic. Drago mi je da ti sve ide po planu i držim fige da uspije mrijest. Ako još šta trebaš iz ZG, tu sam :up:

Sad će brzo godišnji, nadam se i tebi, pa ćeš malo predahnuti  :) evo kako vidiš tetošim agassizie, motaju se jedno oko drugog al ženska je starinska i neće seks prije braka  :D

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #25 u: Srpanj 28, 2011, 19:58:59 poslijepodne »
Da, ni kod mene nije pokazivala interes za sex  :D

A da im pustiš sa youtube-a neki filmić mrijesta riba, pa da nauče?  :D

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #26 u: Srpanj 28, 2011, 20:03:43 poslijepodne »
Čista pornografija... :)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #27 u: Kolovoz 02, 2011, 20:22:15 poslijepodne »
Koliko im treba da ženka popusti  :D subotu sam mijenjao vodu i dolio 5 litara destilirane u akvarij od 25 litara, hranim ih smrznutom artemijom i bloodwormsima, primijetim pojačano naganjanje al ženka se još ne da. Kad će postati liberalnija i popustiti?

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #28 u: Kolovoz 05, 2011, 12:32:11 poslijepodne »
 :a040:   :a040:   :a040:   :a040:   :a040:   :a040:

Jutros me dočekalo iznenađenje, obavljena je bračna dužnost  :D

Offline Triput

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava / Dubai
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #29 u: Kolovoz 05, 2011, 12:44:38 poslijepodne »
Čestitam  :klap:


Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #30 u: Kolovoz 05, 2011, 18:58:06 poslijepodne »
Eto vidiš ženka je konačno popustila!  :D
Jesi ostavio roditelje sa jajašcima?
Nadam se da si ubacio sredstvo protiv plijesni ikre! (sera mycopur)
tom82

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #31 u: Kolovoz 05, 2011, 19:09:09 poslijepodne »
Pridruzujem se cestitkama!
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #32 u: Kolovoz 05, 2011, 20:05:10 poslijepodne »
Eto vidiš ženka je konačno popustila!  :D
Jesi ostavio roditelje sa jajašcima?
Nadam se da si ubacio sredstvo protiv plijesni ikre! (sera mycopur)

Nisam stavljao ništa protiv plijesni, treba?

U međuvremenu je ženka valjda pojela jajašca, ostalo ih je 6-7, više sreće drugi put...što da drugi put odvojim jajašca od roditelja, lako prebacim kamen u drugi akvarij, samo nema iskustva s njihovim mrijestom pa ne znam sve zamke - plijesan, odvajanje jajašca...što me još može zaskočiti?

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #33 u: Kolovoz 05, 2011, 21:04:45 poslijepodne »
Pa bilo bi poželjno kakvo sredstvo protiv plijesni.
Kad bude drugi mrijest netrebaš jajašca prebacivati već ti je bolje odmah po završetku mrijesta da odvojiš roditelje....i onda čekaš... za već 2 dana vidiš dal je ikra oplođena,ak nije neoplođena jajašca će pobijeliti ili propasti a oplođenim će se vidjeti da migolje maleni repići.....za još 3-4 dana bi trebali proplivati.. A onda znaš već,mikrocrvi,artemija,čista voda sa čestim izmjenama itd...
Idući mrijest bi mogao biti u roku 7-10 dana!   Sretno!  :)
tom82

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #34 u: Kolovoz 14, 2011, 22:12:27 poslijepodne »
Mali update, čini mi se da je ženka spremna za mrijest, čak je mrvicu potkopala jedan kamen, naganja mužjaka, ali ovaj put je obrnuto, ona naganja mužjaka, a on nezainteresiran, ovaj put se čeka da muško popusti  :D

U drugi mali akvarij sam prebacio par isto apistogramma agassizi, ali super red, ženka se već nekoliko dana izvija pred mužjakom, al se i taj još premišlja bi li ili ne bi li nešto poduzeo  :D

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Apistogramma agassizi - što činim krivo
« Odgovori #35 u: Kolovoz 15, 2011, 13:04:32 poslijepodne »
Desio se još jedan mrijest, prebacio sam tu zdjelicu gdje su položena jajašca u mali akvarij, stavio filter, grijač i ubacio mycopur. Ajd da vidim hoće li biti čega. Sad ženka traži po akvariju gdje su jajašca  :roll:

EDIT:
Nakon 4 dana jajašca je uhvatila plijesan unatoč tome što sam stavio mycopur, a već je prije toga bilo vidjet mrdanje repića...možda sam trebao staviti zračnu pumpu...više sreće drugi put, u idućem pokušaju prepuštam sve ribama da obave. Kribenzise sam uspio odrasti nakon gotovo godinu dana pokušaja i pogrešaka, sad sam kao malo iskusniji pa ću apistogramme uspjeti podići valjda nakon bar pola godine  :D