Travanj 28, 2024, 20:59:57 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: puko akvarij 240l  (Posjeta: 10721 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #25 u: Siječanj 11, 2005, 01:31:00 prijepodne »


da se to meni dogodimje tipa ne bi pravno ganjo, nego ZOLJOM.....


tak je to sa našim majstorima fušerima.... svi jako pametni, a kad prasne, onda je neko drugi kriv............


odmah ime u javnost da se zna za pametnjakoviaa....


Vraćam se odmah - Godot

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
puko akvarij 240l
« Odgovori #26 u: Siječanj 11, 2005, 11:28:00 prijepodne »
Iz mog iskustva ganjanje s zoljom ti neee pomoei. Imao sam sliean problem s gra?evinskom stolarijom i krenuo oštro na tipa nija mi vrijedilo onda mi je frend pravnik rekao da pustim njemu. Ukratko napisao mu je pismo, zaprijetio na fin naein i riješio stvar u tri dana. Prema tom moj savjet ti je da se obratiš pravniku (sposobnom), vjeruj on ee znati nabrojati sve što ti je tip dužan i najvjerovatnije stvar istjerati i bez suda.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #27 u: Siječanj 11, 2005, 11:53:00 prijepodne »
...he he ....... pravniku sa zoljom.......
Vraćam se odmah - Godot

Offline bopacak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1058
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
puko akvarij 240l
« Odgovori #28 u: Siječanj 11, 2005, 11:54:00 prijepodne »


Bio bih jako zahvalan kad bi netko napisao ime tog staklara, da se ne zajebu i drugi elanovi ovog foruma... Admini, ovo sigurno neae biti reklama...

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
puko akvarij 240l
« Odgovori #29 u: Siječanj 11, 2005, 15:14:00 poslijepodne »


ovo je fakat koma, i stvarno se eovjek strese kad proeita što se dogodilo ani1!


ana1, ja se samo iskreno nadam da ti je "majstor" izdao raeun za taj svoj posao. jer ako nema raeuna...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
puko akvarij 240l
« Odgovori #30 u: Siječanj 11, 2005, 16:12:00 poslijepodne »
nemaju admini ništa protiv, samo o ani ovisi kada ae i da li ae pustiti ime u javnost...

Offline ana1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
puko akvarij 240l
« Odgovori #31 u: Siječanj 11, 2005, 23:31:00 poslijepodne »
evo kako je ta priea poeela,
poznanik ima jako dobrog staklara i on to zna kak se treba raditi, navodno eovjek do Piletiaa po strojevima i kvaliteti, eovjek je završio razne stupnjeve obrazovanja i zna sve o tom poslu i staklu i radio je desetke akvarija ( isprva je htio stranice sljepiti na dno 120*40*50!!?, ali na moju želju oko dna je ipak sljepio) tražila sam i 10mm staklo, sve telefonski

1. sve nam je garantirao da neae puknut i plaaa svu štetu akopukne al neae ziher, i kad ga napravi napunit ae ga da tamo u radnji da stoji i vidi jel sve ok, cijena povoljna 800kn

2. akvarij konaeno tri tjedna poslije gotov, zove i kaže da mu smeta u radnji da do?emo po to,
naputak je bio da ne punimo još danas jer je tek zafugirano silikonom, njega nije bilo i 800kn traži pomoanik al nismo dobili raeun ? kao ne treba

((3. sutra dan sve pripremljeno postolje, stiropor, sve u vagu, podni grijae, podloga, šljunak manja terasica, super drvo, grijae, filter s jakim raspršenjem mlaza bez mreškanja vode, difuzor s CO2 bocom, meka voda 3dH, bilje 15-ak vrsta, i teško nabavljena glossostigma, 2*40w arcadia i 2 glo lampe u uradi sam poliester poklopcu s elektronskim prigušnicama, sve savršeno

4. zadnja travka je posa?ena i sretna sve gotovo...... k k kr krcccc, akvarij je zaplesao i pukao te se rasuo, morala sam napisat strašno, a i teško je uvjerit roditelje iako su na katu da bi još jednom stavila takav akvarij u sobu L, sve dvo mjeseene pripreme su propale, bio je to crni petak))

5. zovem stklara u subotu: imam problem pukao mi je akvarij, onda dakle trebate novi akvarij
   
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
puko akvarij 240l
« Odgovori #32 u: Siječanj 11, 2005, 23:58:00 poslijepodne »
ana1 , svaka east tebi, tvom deeku i tvom ocu što ste iz tog gada izmuzli pare, zna da je kriv i to nije mogao porea.

Jedinu grešku koju eu vam zamjeriti je odustajanje zbog oeigledne pogreške staklara...

Uzmite si veai akvarij i ljepite ga kako ste i htjeli i sve ee bit
super , a ako se ne usudite kod staklara, priuštite si original, al
nemojte zbog jednog kretena odustat od onog što ste vidim duuuuugo svi
željeli.

ljep pozdrav



Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
puko akvarij 240l
« Odgovori #33 u: Siječanj 12, 2005, 00:03:00 prijepodne »
Uzas, uzas. Ovo sam citao otvorenih usta. Stvarno neznam sta da ti kazem. Mislim da bi ja poludio i nebi ziher tak "mirno" razgovarao s njim. Slomio bi mu pi** odma iste sekunde. Al onda bi jos zbog budale i ja imo sranja. Takvi me tipovi stvarno lako izbace iz takta. Budi sretna kaj je ipak dao neku lovu
 

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
puko akvarij 240l
« Odgovori #34 u: Siječanj 12, 2005, 00:08:00 prijepodne »
btw. nemoj me krivo shvatit al volio bi da sam ti vidio facu kad je to sve puklo. Mislim da bi osto nepokretan na kojih 2-3h dok se nebi malo ohladio
 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
puko akvarij 240l
« Odgovori #35 u: Siječanj 12, 2005, 00:30:00 prijepodne »
Da mi se staklar tako razbahatio mislim da bi me na kraju policija odvela jer bi ga odma tamo zaklo komadom od puknutog akvariju...

Ma dobro sam ja vec davno reko

Ako oces u ovoj drzavi zivit trebas imat odvjetnika, veze i pistolj, drugacije naprosto nejde.

Offline TraX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Dob: 50
puko akvarij 240l
« Odgovori #36 u: Siječanj 12, 2005, 00:39:00 prijepodne »
Gadno, gadno!

Sreca da ste uspjeli izvuc lovu od tog lika, jer u pocetku mi se cinilo da nace ici.

Sad te dvi milje mores npr. investirati u neki origigi akvarij.

Nema odustajanja!


...Voli ono što imaš, jer ono što voliš nećeš nikada imati...

Offline Dilurekba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 518
  • Lokacija: Zagreb
puko akvarij 240l
« Odgovori #37 u: Siječanj 12, 2005, 02:40:00 prijepodne »


Dal zna netko koji je postotak pucanja akvarija,prvenstveno mislim na akvarije 300-400L koji su ljepljeni silikonom? (fauna?)


Ja sam na svom akvariju (390L, float 10mm, dva pojacanja 5cm od ruba do ruba debljine cm) zaljepio po spojevima ( s vanjske strane)duct tape i isto tako omotao duct tapeom vrh akvarija te dno, to sam napravio radi toga da nebi s poklopcem postrugao akvarij a i radi evrstoae samog akvarija.


Nadam se da nikoga nece zadesiti ovakvo s*anje koje je zadesilo anu.

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
puko akvarij 240l
« Odgovori #38 u: Siječanj 12, 2005, 04:10:00 prijepodne »


 ana1 mislim da si super prosla... Nemoj da te ovo iznenadi sto ti govorim ali takve stvari se ne rade tako. Morala si da trazis nekakve garncije od njega a najveca je greska sto nisi uzela racun kada vec poseduje takvu staklarsku radnju.


 Naravno moze to da se naplati na stotinu nacina ali svaki od od tih 99 je pogresan, samo je jedan ispravan a to je pravnim putem preko advokata i suda. To potezanje kojekavog oruzja i slicne stvari mogu da iskomplikuju do te mere zivot da steta moze da bude neprocenjiva. Dobro je sto se to tako zavrsilo ali u buduce ne samo tebi vec i svima ostalma, treba da bude ovo neka pouka da uvek treba traziti nekakve garancije i ako je to moguce racune ili prisutne svedoke kod placanja ,verujte mi to je najsigurniji nacin da dodjete do nekakvog cilja u slucaju nekakvih komplikacija. Ali najbitnije je da se sve zavrsilo onako kako treba ida si ti zadovljna Nadam se da ce vrlo uskoro opet proraditi akvaristicki "crv"za jedan tako lep i velik akvarijum kao sto si i zelela.


Citat: Dilurekba
...Dal zna netko koji je postotak pucanja akvarija,prvenstveno mislim na akvarije 300-400L koji su ljepljeni silikonom? (fauna?)



 Verovatnoca od pucanja akvarijuma svakako da postoji ali zato treba da postoje razlozi. Razloga moze biti vise, od tih blazihzemljotresa koji najcesce uticu na velike akvarijume u visokim zgradama, pa do nenamernih udaraca i posledica od tih udaraca.


 Hteo bih samo da nestonaglasim na uticaj zemljotresa ,da iz mog iskustva to je jedan od najcescih razloga pucanja velikihakvarijuma . Uvek kada su se desavali tiblazi zemljotresi odmah nakon toga (sutradan) broj poziva za popravke akvarijuma zbog pucanja stakla, bas jeprimetan . Narocito je to primetno kada suti zemljotresi jaci , tada je velik broj puknutih akvarijuma. Ali ne mora uvek da pukne akvarijumzbog tog zemljotresa , moze da se desi da je negde akvarijum dobio pocetnu "tacku" (naprsnuce) koje mi ne mozemo tako lako da vidimo i da se desi posle nekog izvesnog vremena iz cistog mira da vam pukne akvarijum , mislim da se pojavi to vidljivo naprsnuce.


 Zasto vam ovo govorim? Zato sto sam sebi napravio jedan takavakvarijum (50 l)koji sam slucajno udario kod njegovog transporata. Jedva sam uocio pri dnu na sastavu jednu tacku, koju bi neko ko se ne bavi ovim poslom zanemario ili ne bi cak ni primetio. Meni je ona bila toliko sumnjiva da sam je obelezio (markerom)i postavio tako akvarijumna policu, napunio i pustio sve u funkciju. Verujte mi, taj akvarijum je 3 mesecanormalno bez ikavih znakova i promena na tom delu funkcionisao da sam cak zaboravio na njega i tu tackicu . Ali desilio se (sva sreca sto sam bio tu)da je taj akvarijum iz cistog mira uz jedan karakteristican zvuk "cccak"pokazao deset centimetara naprsnuce bas od pocetka te tacke koju sam ja obelezio! Znaci da OBAVEZNO vodimo racuna kada pomeramo, transpotujemo akvarijume da ne zakacimo od neki metalni predmet ili tako nesto slicno. Ako nam se desi da smo udarili slucajno akvarijum sa nekakvim metalnim predmetom ,odmah tog momenta pregledajte sve sastave narocito taj deo gde ste udarili (ako se secate gde). To moze da bude jedan od najcescih razloga pucanja akvarijuma.


 Uh..nisam imao nameru toliko da pisem ,malo sam se zaneo mada bih jos mogao reci dosta toga bas u vezi tog pucnja akvarijuma iz "cistog mira" ...ali bice prilika drugi put.Culi ste nekoliko zajedno sa aninim, gde je bio razlog pogresno lepljenje akvarijuma.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
puko akvarij 240l
« Odgovori #39 u: Siječanj 12, 2005, 14:25:00 poslijepodne »


Bravo Ana! Akvaristi vs. Kreteni 1:O!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Marin99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 260
puko akvarij 240l
« Odgovori #40 u: Siječanj 12, 2005, 19:43:00 poslijepodne »


Mogu samo jedno rec Ani: Grozno je sto se dogodilo, ali kako je vec netko reka, ne daj kretenu da ti unisti san! NAPRID HRABRO!!!


I jos jedno ŽELJANI i MARKU: Iz ovog primjera vidis da ne vridi pravilo lipo= dobro. Meni se mozda vidi malo silikona ali mi barem nece puknit zbog nekog nesposobnog kretena. Ja sam u svog majstora siguran!! Uradi sam i zaj*** kretene
Nek mi neko VRATI "Ed Chigliak"

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #41 u: Siječanj 12, 2005, 22:30:00 poslijepodne »


Citat: Force

Ako oces u ovoj drzavi zivit trebas imat odvjetnika, veze i pistolj, drugacije naprosto nejde.



i ZOLJU.......
Vraćam se odmah - Godot

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #42 u: Siječanj 12, 2005, 22:32:00 poslijepodne »
Citat: Ruki



Bravo Ana! Akvaristi vs. Kreteni 1:O!





jedino treba vidjeti šta još kaže eetvrti sudac u vezi parketa.....
Vraćam se odmah - Godot

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
puko akvarij 240l
« Odgovori #43 u: Siječanj 13, 2005, 08:38:00 prijepodne »
Citat: moto
Citat: Ruki



Bravo Ana! Akvaristi vs. Kreteni 1:O!





jedino treba vidjeti šta još kaže eetvrti sudac u vezi parketa.....


Svaki put kada eitam aktualnosti u ovom postu najježim se i od same pomisli na sve što je Ana prošla. Hm ... mislim da nikako nije "Akvaristi vs. Kreteni 1:O", bojim se da je akvarista izgubio i to na dulje staze (strah od moguaeg ponavljanja) ... da ne govorim kako moto kaže o parketima.
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
puko akvarij 240l
« Odgovori #44 u: Siječanj 13, 2005, 09:58:00 prijepodne »
Parketi schmarketi. Jucer sam citao jednu super knjigu o unutarnjem uredjenju i najbolje ocijenjeni stan u Zagrebu za 2003. na vecini povrsine ima - tamno sivi onak glatki beton! I super izgleda. Da ne spominjem koliko je takav pod zahvalan za ljude koji vole vodu! Edited by: Ruki
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #45 u: Siječanj 13, 2005, 11:43:00 prijepodne »


beton pod je dobra stvar za šminku... bez obzira ako se stavi podno grijanje, opet izgleda hladno.... moj odabir bi bio drveni pod, al mjesta gdje su akvariji ploeice sa"ogradom" od 5cmprema parketima isa velkim sifonom....
Vraćam se odmah - Godot

Offline bimba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
puko akvarij 240l
« Odgovori #46 u: Siječanj 13, 2005, 12:04:00 poslijepodne »
strahota

svaka cast, anci, i drzi se!!!!!!!

i ja bih se nadovezala svojim aktualnim iskustvom na ovu temu, iako nije toliko strasno

naime, i meni je puko akvarij - ne od 240 nego od 20 litara, ali nije
bio pun nego sam ga prala i nekako nespretno okrenula tako da je jedna
od njegovih pet stranica pukla po dijagonali

sto je tu strasno, pitate se?

e pa nakon toga je navratila vlasnica stana koja se nabrijala na tu
jednu jedinu ribu i vodu koju drzim u sobi u kojoj je parket.

iako ranije nije imala nista protiv akvarija, sada je zakljucila da je to VODA i da bi to moglo ostetit njene parkete

(i u vazi za cvijece je isto voda, pomislim ja, ali protiv toga sigurno ne bi imala nista protiv)

ja joj na to kazem da cu nabavit kuglu ako treba da bude manje vode

na sto ona rece:

riba ide van u roku od dva dana!

ja kazem: riba i ja i cimerica i njena papiga tigrica cemo ostat skupa, pa ako treba idemo svi skupa van

ona rece da se onda mozemo selit










Sjenka sumnje kada padne kotrlja se ko gruda snijega.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
puko akvarij 240l
« Odgovori #47 u: Siječanj 13, 2005, 12:11:00 poslijepodne »
Akvaristi vs. Kreteni - 1:1! A jeb'ga kad ih je vise...
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
puko akvarij 240l
« Odgovori #48 u: Siječanj 13, 2005, 18:23:00 poslijepodne »
 Morala si da trazis nekakve garncije od njega a najveca je greska sto nisi uzela racun kada vec poseduje takvu staklarsku radnju.

Ma tip uopae nema neku staklarsku radnju vea je obiani jebek koji se poziva na ime koje PUNO govori u našem gradu što se tiae staklarstva i žao mi je što ana nije navratila do radionice "Piletia" pa da sama vidi razlike!

Offline TraX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Dob: 50
puko akvarij 240l
« Odgovori #49 u: Siječanj 14, 2005, 09:33:00 prijepodne »

Citat: bimba

>CUT<

ja joj na to kazem da cu nabavit kuglu ako treba da bude manje vode

na sto ona rece:

riba ide van u roku od dva dana!

ja kazem: riba i ja i cimerica i njena papiga tigrica cemo ostat skupa, pa ako treba idemo svi skupa van

ona rece da se onda mozemo selit


I? Kako je zavrsilo?

...Voli ono što imaš, jer ono što voliš nećeš nikada imati...