Travanj 29, 2024, 09:06:04 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: puko akvarij 240l  (Posjeta: 10722 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ana1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
puko akvarij 240l
« u: Siječanj 09, 2005, 18:03:00 poslijepodne »


nakon dan i pol,netom posa?en i ure?en, prije testiran punjenjem pa ispražnjen,


odjednom krcccccci rasipao se po cijeloj sobi, užas


no pokupili smo 20l vode, ostalo se valjda upilo i otišlo u zidove nešto i kroz brodski pod koji je ispod laminata u zemlju, malo su se napuhali zasad


akvarij je bio na evrstom ravnom postolju na stiroporu, i postolju nije ništa bilo


sam akvarij je 120*40*50 , 10mm staklo float


ljepljen je uv- zrakama, i tu je problem jer mislim da nije dobro sljepljen iako staklar tvrdi da je i kaže da je on najbolji vodeai staklar i ne može pogriješiti


nakon sakupljenih krhotina i komada na nekim spojevima oko dna vidi se tanka folija koja je vjerojatno ljepilo, ali su stranice izme?u kojih je bilo to ljepilo potpuno glatke znaei kao da se nije primilo, naime taj kljueni dio spoja dna i stranice velik je oko 60cm, a veaina spojevaje ostala evrsto sljepljena i staklo je svugdje drugdje pucalo


mene zanima dali su svi spojevi trebali biti tako evrsti nakon tog uv ljepljenja, ili što bi drugo mogao biti uzrok pucanja akvarija, oni koji nešto znaju o tom molim da mi jave jer staklar nam ne želi vratiti novce za staklo, a štetu nisam ni spominjala a gdje je trud i svo razoearanje, uništena oprema, dva dana saniranja štete, a i u trenutku pucanja je moglo biti ozbiljnih ozljeda no sreaom svi su živi i zdravi


please help
 

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #1 u: Siječanj 09, 2005, 18:09:00 poslijepodne »


ovo je stvarno grozno..... nadam se da šteta nije "pre"velika...............


sad treba ustanoviti krivca i udri po njemu........... bez milosti......
Vraćam se odmah - Godot

Offline piastrella

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
puko akvarij 240l
« Odgovori #2 u: Siječanj 09, 2005, 18:25:00 poslijepodne »


kao prvo trebala si pustiti vodu u akvariju duže vrijeme (testiranje) bar 6-7 dana.Ovaj dio nisam najbolje shvatio da li se cijeli akvarij raspao(da niti jedna stranica nije ostala sljepljena),to bi trebalo biti malo vjerovatno.Uglavnom u veaini slueaja procuri tu i tamo,jako rijetko se raspada.Možda je staklo bilo podložno vremenskim uvjetima (dugo vani pa zima, ljeto i ostalo je moglo djelovati na njega)
Rovinj

Offline Jednooki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
puko akvarij 240l
« Odgovori #3 u: Siječanj 09, 2005, 18:30:00 poslijepodne »
Kako je ljepljeno staklo dali na dno akvarija ili sa strane dna akvarija.Nama je jedan profi -akvarista savjetovao da stakla ljepimo sa strane dna akvarija jer tako silikon ima daleko veau snagu.On ih ima oko 50-ak i svi su tako ljepljeni pa sam i sam tako ljepio i nemam problema (130 lit).Float staklo je istih karakteristika na evrstoau kao i obieno razlika je u tome što se iz pijeska za njega izvlaee metali da bi se dobila bolja bistrina kod stakla.
Lipik  Croatia

Offline ana1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
puko akvarij 240l
« Odgovori #4 u: Siječanj 09, 2005, 18:40:00 poslijepodne »


ljepljene su stranice okolo dna i UV je ljepljen dakle ne drži ga silikon vea ljepilo


akvarij je nov,UV ljepljen, jedan dio oko 60cm gdje se spaja dno i boena stranica mi je jako sporan, imam još par dijelova manjih gdje pretpostavljam da je loše sljepljeno al mislim da nisu bitni


tamo gdje je po mom mišljnju dobro sljepljeno staklo se eupalo i lomilo al spoj je uvijek cijeli


akvarij je prvo zaplesao kad se eulo krccc i dok se sklizao s police(okosekundu)i razletio se po sobi jer se najvjerojatnije prelomio na rubovima police dok je klizio, bio je to šok i bježanje pa ne mogu toeno opisati samo približno


važno mi je da ak neko zna jel se može uv ljepljenjem krivo sljepiti jer staklatr ne želi ni prieati da je moguae krivo napravljeno
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
puko akvarij 240l
« Odgovori #5 u: Siječanj 09, 2005, 18:48:00 poslijepodne »
KAO PRVO NISI TI KRIVA!

Kao drugo, ja imam 7 akvarija i NITI JEDAN nije 7 dana stojao vani na
testiranju... pa tak je hladno da bi se voda smrzla i ode akvarij.



KRIV je staklar i nema ko DRUGI, a jedino gdje si ti pogriješila je u razgovoru sa staklarom kad si mu dopustila da se brani...

Obavezno odi do njega, opsuj mu sve po spisku i reci da eeš bit toliko
pristojna da mu neeeš poslat raeun štete koja je nastala zbog
NJEGOVIH RUKU DJELA, te da ZAHTJEVAŠ novi akvarij koji si platila.

Eto, toliko od mene, vrlo mi je žao što ti se to desilo...

pozdraf



Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
puko akvarij 240l
« Odgovori #6 u: Siječanj 09, 2005, 18:49:00 poslijepodne »
Neznam koliko bih se ufao lijepiti UV-om, s obzirom da je silikon kao materijal za ljepljenje vea provjeren, no svakako bih nastojao naplatiti štetu kod "majstora" staklara ... ili u slueaju da se pravi blesav ...
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
puko akvarij 240l
« Odgovori #7 u: Siječanj 09, 2005, 18:58:00 poslijepodne »
OKO ZA OKO! Pa tko je kriv nego on? Jesi li ti mozda zato sto si u akvarij stavila vodu? Ako se mene pita, on je trebao testirati akvarij, a ne ti! Ma zapali mu radnju ako ti ne plati akvarij i stetu ucinjenu pucanjem istog!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Jednooki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
puko akvarij 240l
« Odgovori #8 u: Siječanj 09, 2005, 19:23:00 poslijepodne »
Slažem se da je staklar kriv jer on mora i garantirati za svoj posao. Radio sam u staklani u Lipiku i uvijek se garantiralo za posao koji smo obavili.
Lipik  Croatia

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
puko akvarij 240l
« Odgovori #9 u: Siječanj 09, 2005, 19:45:00 poslijepodne »
Evo za primjer ja imam par akvarija od jednog deeka što se tim bavi, i
on je sam testirao akvarij prije nego mi ga je dao... pa neee eovjek
dat svoj proizvod bez da ga testira...

Mislim da bi nam trebala ree ko je taj eovjek koji se tako loše ponio, neg ga svi sa foruma znaju i nek ga izbjegavaju.



Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 46
puko akvarij 240l
« Odgovori #10 u: Siječanj 09, 2005, 20:07:00 poslijepodne »


ajajjajajaa , moje saueešae.


Stvarno ne znam sta da kažem, grozno, noana mora svakog akvarista.Definitivno je kriv taj kretan, daj reci barem tko je i gdje je, da netko od nas ne ode kod njega.Mi smo na Radio Rijeci imali tužibabu(ne znam dal toga još ima), pa bi se ljudi javno žalili...
Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
puko akvarij 240l
« Odgovori #11 u: Siječanj 09, 2005, 20:29:00 poslijepodne »
gle, meni logika govori sljedeae, ako su spojevi cijeli, a akvarij je
pukao , a ne se razlijepio , onda je problem u staklu... koja je to
toeno metoda sa uv lijepljenjem i sa float staklom , ne bih znao, ali
Dubravko je dosta toga staklenog proueavao pa se valjda bude i ovdje
oglasio...



u svakom slueaju- sreaa da nikom nije ništa bilo....



Offline riza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 329
puko akvarij 240l
« Odgovori #12 u: Siječanj 09, 2005, 22:19:00 poslijepodne »


Pretpostavljam da je krivo to UV ljepljenje, jer silikon sam po sebi je elastican i amortizira naprezanja, a i stakla nemaju izravan dodir nego je izme?u njih silikon. Ljepilo je pretpostavljam u puno tanjem sloju i kruce pa nedozvoljava staklu da radi pod naprezanjem.


Znaci upri staklo u staklo i dobijes krc, krc


Slicne se stvari desavaju kad ljudi rade akvarije u metalnim okvirima
Lokve, Gorski Kotar Hrvatska

Offline ana1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
puko akvarij 240l
« Odgovori #13 u: Siječanj 10, 2005, 00:10:00 prijepodne »
ovo je dno, i vidi se pod 3. trakica koja je najvjerojatnije, zapravo sigurno ljepilo koje vidi na slici odvojilo od stakla i znaei ne drži uopae, a pod 4 se vidi ostatak dobro sljepljenog dijela stranice koji se odlomio jer kad je sljepljeno kak treba na spoju ne smije pucati



tu se vidina komadiau, 1.ljepilokoje se oeito odljepilo od stakla i ostala je glatka pobrušena površina pod 2, a i stranica koja je na to bila priljepljena nema ljepila što znaei da je to zapravo ostalo nepovezano




evo cijelog dna, dužina x je skroz glatka kao i naliježuaa stranica, i tu je moja pretpostavka gdje je popustilo, a dužina y je cijela dužina akvarija 120cm





i još jedan primjer gdje je okomita stranica bila dobro sljepljena, dakle na spoju nesmije pucati




dakle nakon svega mislim dase jednostavno previše dijelova loše uhvatilo, zapravo uopae nije, i tu mislim da je razlog popuštanja i pucanja


još jednom molim ako netko zna jel to razlog pošto staklar ne želi ni raspravljati da je moguae nešto krivo sljepio, a fino je garantirao za štetu prije nego što nam je pukao, a sad ne znam ni kako da sežalim, valjda au nekog naa da mu kaže kako je u krivu


kad vidim kako se razvija situacija obavijestit au vas o svem jer tako biti dvoliean i bezobrazani kršiti obeaanja zaslužuje svaku osudu, a ja bih i da se kazni za neodgovornost, svakako au objaviti ime jer ne zaslužuje da napravi ni jedan akvarij do kraja života, pozdrav i hvala svima
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
puko akvarij 240l
« Odgovori #14 u: Siječanj 10, 2005, 08:25:00 prijepodne »
Vidiš tu ti je mali problem..teško da ae priznati grešku jer bi ga to dosta koštalo ( i love i ugleda) i može se u biti vadit na to da ste vi akvarij negdje lupili pa je prasnuo..ajd ti dokaži da niste...tako?er mislim da ima nešto u rizinom postu...

Offline cosmo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 832
puko akvarij 240l
« Odgovori #15 u: Siječanj 10, 2005, 08:58:00 prijepodne »
koji bed,covjece sav sam se najezio kad sam procitao,brrrr.
Zagreb/Hrvatska

Offline ZEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1314
    • http://htnet.hr
puko akvarij 240l
« Odgovori #16 u: Siječanj 10, 2005, 19:18:00 poslijepodne »
Odi kod njega i reci da ga buš tuzil pa mozda popusti
Lipik - Pakrac / Hrvatska
Covjek uci dok je ziv i opet umre glup

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
puko akvarij 240l
« Odgovori #17 u: Siječanj 10, 2005, 20:19:00 poslijepodne »
ana1, bok!
Bilo bi dobro da si odmah imenovala tog BISERA no dobro.. (može i na PM.)
Odmah au ti reai tko je kriv!!!
Pošalji svojeg vrhunskog staklara najbnoljeg na svijetu u sto khm.......... !
UV ljepilo se koristi u staklarskoj "industriji" iskljueivo u svrhe ljepljenja staklenih ormara,kutija koje iskljueivo služe za izložbene primjerke do kojih se može samo sa jedne strane radi nedostupnosti ili im se još dodatno tim istim UV ljepilom ljepe panti na koje se postave staklena vratašca (obrati pozornost na umanjenicu- VRATAŠCA) ili se buši rupa na jednu od stranica i onda se postave panti sa vratima!!!
Podloga mora biti idealno ravna koliko je god moguae!!!
Može se to isto UV ljepilo koristiti u raznorazne svrhe kao što je ljepljenje staklene površine na idealno ravni metal i na taj naein možemo dobiti prekrasne stolove za dnevne boravke ili kuhinje ALI NIKAKO NE ZA LJEPLJENJE AKVARIJA!!!!!!!!!!!!!!!!
ZAŠTO !!!!
ZATO ŠTO JE TO IZUZETNO KRUTI SPOJ I KADA DO?E DO BILO KAKVOG POMICANJA KOJE UZROKUJE SILU KOJA DJELUJE NA NEKO ISKRIVLJENJE PREDMETA DOLAZI DO PUCANJA STAKLA JER JE SPOJ UV-ljepila JAEE OD SILE STAKLA (99% puta puca staklo, a 1% otpada na odvajanje po površini ljepljenja što ti dokazuje da u tom slueaju i samo ljepljenje nije obavljeno kako treba!!!)
Stoga!!!! Staklara prije svega na obrtnieki sud ukoliko  nastavi pametovati jer NIJE UPRAVU I AKO NEZNA NEKA SE NE PRESERAVA, a zatim na galge!!!
Ako nisi znala po novom zakonu ukoliko nisi zadovoljna izvo?enjem radova obrtnika ili bilo koje druge usluge koju si platila imaš pravo na arbitražu Obrtnieke komore koja je nadležna za takve ispade pojedinaca  i komora donosi odluku i ovisno o njihovom sudu mogu i prisilno naplatiti štetu od izvo?aea radova (malo se još bolje raspitaj koji su putevi do toga ali 100% se može i na taj naein istjerati pravda!
Ovo što sam ti napisao uvezi UV-ljepila je 1 000 000% toeno i zgazi tog seronju!!!
Bilo bi dobro da napišeš bar na PM. tko je taj jadnik možda ga i znam jer njihov svijet staklara je mali i svako svakog zna, a vjeruj mi ja znam u Zagrebu zaista trojicu najjaeih staklara!!!
Žao mi je što si naišla na takvog flajpana i nadam se da ideš na drugi akvarij!!!
Btw.
nigdje ne stoji da ae ti i najbolji staklar bolje zaljepiti akvarij od eovjeka koji to radi godinama kao hobist,a staklo nabavlja od Ive Iviaa!!!Edited by: DUBRAVKO

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
puko akvarij 240l
« Odgovori #18 u: Siječanj 10, 2005, 21:13:00 poslijepodne »


 U poceku nisam hteo da se mesam u diskusiju jer vecito prvi potezem sa konkretnim odgovorima pa malo deluje napadno za ljude koji to prate. Ali posto se bavim ovim poslom i veoma ga dobro poznajem, hocu da podrzim coveka koji je dao najispravniji odgovor i savet, a to je Dubravko. Sve sto je rekao, doslovce se slazem sa njim.


 Eto toliko od mene, mislim da je dosta


 

Offline lula

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1475
puko akvarij 240l
« Odgovori #19 u: Siječanj 10, 2005, 21:24:00 poslijepodne »

Slažem se da je staklar kriv jer on mora i garantirati za svoj posao.

I ja sam baš danas dao da mi sljepi 225 litara akvarij. Nadam se da
neeu doživjeti to što si ti. Držim fige da riješiš slueaj eim prije i
stvarno žalim to što ti se dogodili






Varaždin / Hrvatska

Offline ana1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
puko akvarij 240l
« Odgovori #20 u: Siječanj 10, 2005, 22:27:00 poslijepodne »
svi aete saznati konaenu cijelu bez cenzure prieu kad se obraeunamo konaeno, i onda se možete pitati kakvi to ljudi sebe nazivaju, a i drugi ih drže, profesionalcima,

i pazit aete do kraja života i nikom ne vjerovati
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
puko akvarij 240l
« Odgovori #21 u: Siječanj 10, 2005, 22:33:00 poslijepodne »
drž se ana! fight for your right!

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
puko akvarij 240l
« Odgovori #22 u: Siječanj 11, 2005, 00:15:00 prijepodne »
Ana,napisao sm ti PM prije nego što sam još proeitao komentare poslije mojeg odgovora i jedino ti još mogu jednom porueiti da napraviš što sam ti napisao jer tip NIJE NORMALAN.
Vjeruj mi imam veliko iskustvo sa tom tehnologijom i vjerujem da sam ja držao to ljepilo u rukama dok se je on još igrao u pjesku!!!
Pozdrav Fauni i volio bi da me napadne sa jednim 500 litrašem!!! Može ha      

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
puko akvarij 240l
« Odgovori #23 u: Siječanj 11, 2005, 01:06:00 prijepodne »
 Je li to neko se pojacava sa pestolitrasem? hehe..pola tone ...to je vec za respekt

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
puko akvarij 240l
« Odgovori #24 u: Siječanj 11, 2005, 01:12:00 prijepodne »
E a ko je taj Ivo Ivia i jel i meni može malo satakla isfurat!?!?!?!





(da malo unesemo humora u ovu tužnu prieu)



Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #25 u: Siječanj 11, 2005, 01:31:00 prijepodne »


da se to meni dogodimje tipa ne bi pravno ganjo, nego ZOLJOM.....


tak je to sa našim majstorima fušerima.... svi jako pametni, a kad prasne, onda je neko drugi kriv............


odmah ime u javnost da se zna za pametnjakoviaa....


Vraćam se odmah - Godot

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
puko akvarij 240l
« Odgovori #26 u: Siječanj 11, 2005, 11:28:00 prijepodne »
Iz mog iskustva ganjanje s zoljom ti neee pomoei. Imao sam sliean problem s gra?evinskom stolarijom i krenuo oštro na tipa nija mi vrijedilo onda mi je frend pravnik rekao da pustim njemu. Ukratko napisao mu je pismo, zaprijetio na fin naein i riješio stvar u tri dana. Prema tom moj savjet ti je da se obratiš pravniku (sposobnom), vjeruj on ee znati nabrojati sve što ti je tip dužan i najvjerovatnije stvar istjerati i bez suda.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #27 u: Siječanj 11, 2005, 11:53:00 prijepodne »
...he he ....... pravniku sa zoljom.......
Vraćam se odmah - Godot

Offline bopacak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1058
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
puko akvarij 240l
« Odgovori #28 u: Siječanj 11, 2005, 11:54:00 prijepodne »


Bio bih jako zahvalan kad bi netko napisao ime tog staklara, da se ne zajebu i drugi elanovi ovog foruma... Admini, ovo sigurno neae biti reklama...

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
puko akvarij 240l
« Odgovori #29 u: Siječanj 11, 2005, 15:14:00 poslijepodne »


ovo je fakat koma, i stvarno se eovjek strese kad proeita što se dogodilo ani1!


ana1, ja se samo iskreno nadam da ti je "majstor" izdao raeun za taj svoj posao. jer ako nema raeuna...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
puko akvarij 240l
« Odgovori #30 u: Siječanj 11, 2005, 16:12:00 poslijepodne »
nemaju admini ništa protiv, samo o ani ovisi kada ae i da li ae pustiti ime u javnost...

Offline ana1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
puko akvarij 240l
« Odgovori #31 u: Siječanj 11, 2005, 23:31:00 poslijepodne »
evo kako je ta priea poeela,
poznanik ima jako dobrog staklara i on to zna kak se treba raditi, navodno eovjek do Piletiaa po strojevima i kvaliteti, eovjek je završio razne stupnjeve obrazovanja i zna sve o tom poslu i staklu i radio je desetke akvarija ( isprva je htio stranice sljepiti na dno 120*40*50!!?, ali na moju želju oko dna je ipak sljepio) tražila sam i 10mm staklo, sve telefonski

1. sve nam je garantirao da neae puknut i plaaa svu štetu akopukne al neae ziher, i kad ga napravi napunit ae ga da tamo u radnji da stoji i vidi jel sve ok, cijena povoljna 800kn

2. akvarij konaeno tri tjedna poslije gotov, zove i kaže da mu smeta u radnji da do?emo po to,
naputak je bio da ne punimo još danas jer je tek zafugirano silikonom, njega nije bilo i 800kn traži pomoanik al nismo dobili raeun ? kao ne treba

((3. sutra dan sve pripremljeno postolje, stiropor, sve u vagu, podni grijae, podloga, šljunak manja terasica, super drvo, grijae, filter s jakim raspršenjem mlaza bez mreškanja vode, difuzor s CO2 bocom, meka voda 3dH, bilje 15-ak vrsta, i teško nabavljena glossostigma, 2*40w arcadia i 2 glo lampe u uradi sam poliester poklopcu s elektronskim prigušnicama, sve savršeno

4. zadnja travka je posa?ena i sretna sve gotovo...... k k kr krcccc, akvarij je zaplesao i pukao te se rasuo, morala sam napisat strašno, a i teško je uvjerit roditelje iako su na katu da bi još jednom stavila takav akvarij u sobu L, sve dvo mjeseene pripreme su propale, bio je to crni petak))

5. zovem stklara u subotu: imam problem pukao mi je akvarij, onda dakle trebate novi akvarij
   
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
puko akvarij 240l
« Odgovori #32 u: Siječanj 11, 2005, 23:58:00 poslijepodne »
ana1 , svaka east tebi, tvom deeku i tvom ocu što ste iz tog gada izmuzli pare, zna da je kriv i to nije mogao porea.

Jedinu grešku koju eu vam zamjeriti je odustajanje zbog oeigledne pogreške staklara...

Uzmite si veai akvarij i ljepite ga kako ste i htjeli i sve ee bit
super , a ako se ne usudite kod staklara, priuštite si original, al
nemojte zbog jednog kretena odustat od onog što ste vidim duuuuugo svi
željeli.

ljep pozdrav



Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
puko akvarij 240l
« Odgovori #33 u: Siječanj 12, 2005, 00:03:00 prijepodne »
Uzas, uzas. Ovo sam citao otvorenih usta. Stvarno neznam sta da ti kazem. Mislim da bi ja poludio i nebi ziher tak "mirno" razgovarao s njim. Slomio bi mu pi** odma iste sekunde. Al onda bi jos zbog budale i ja imo sranja. Takvi me tipovi stvarno lako izbace iz takta. Budi sretna kaj je ipak dao neku lovu
 

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
puko akvarij 240l
« Odgovori #34 u: Siječanj 12, 2005, 00:08:00 prijepodne »
btw. nemoj me krivo shvatit al volio bi da sam ti vidio facu kad je to sve puklo. Mislim da bi osto nepokretan na kojih 2-3h dok se nebi malo ohladio
 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
puko akvarij 240l
« Odgovori #35 u: Siječanj 12, 2005, 00:30:00 prijepodne »
Da mi se staklar tako razbahatio mislim da bi me na kraju policija odvela jer bi ga odma tamo zaklo komadom od puknutog akvariju...

Ma dobro sam ja vec davno reko

Ako oces u ovoj drzavi zivit trebas imat odvjetnika, veze i pistolj, drugacije naprosto nejde.

Offline TraX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Dob: 50
puko akvarij 240l
« Odgovori #36 u: Siječanj 12, 2005, 00:39:00 prijepodne »
Gadno, gadno!

Sreca da ste uspjeli izvuc lovu od tog lika, jer u pocetku mi se cinilo da nace ici.

Sad te dvi milje mores npr. investirati u neki origigi akvarij.

Nema odustajanja!


...Voli ono što imaš, jer ono što voliš nećeš nikada imati...

Offline Dilurekba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 518
  • Lokacija: Zagreb
puko akvarij 240l
« Odgovori #37 u: Siječanj 12, 2005, 02:40:00 prijepodne »


Dal zna netko koji je postotak pucanja akvarija,prvenstveno mislim na akvarije 300-400L koji su ljepljeni silikonom? (fauna?)


Ja sam na svom akvariju (390L, float 10mm, dva pojacanja 5cm od ruba do ruba debljine cm) zaljepio po spojevima ( s vanjske strane)duct tape i isto tako omotao duct tapeom vrh akvarija te dno, to sam napravio radi toga da nebi s poklopcem postrugao akvarij a i radi evrstoae samog akvarija.


Nadam se da nikoga nece zadesiti ovakvo s*anje koje je zadesilo anu.

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
puko akvarij 240l
« Odgovori #38 u: Siječanj 12, 2005, 04:10:00 prijepodne »


 ana1 mislim da si super prosla... Nemoj da te ovo iznenadi sto ti govorim ali takve stvari se ne rade tako. Morala si da trazis nekakve garncije od njega a najveca je greska sto nisi uzela racun kada vec poseduje takvu staklarsku radnju.


 Naravno moze to da se naplati na stotinu nacina ali svaki od od tih 99 je pogresan, samo je jedan ispravan a to je pravnim putem preko advokata i suda. To potezanje kojekavog oruzja i slicne stvari mogu da iskomplikuju do te mere zivot da steta moze da bude neprocenjiva. Dobro je sto se to tako zavrsilo ali u buduce ne samo tebi vec i svima ostalma, treba da bude ovo neka pouka da uvek treba traziti nekakve garancije i ako je to moguce racune ili prisutne svedoke kod placanja ,verujte mi to je najsigurniji nacin da dodjete do nekakvog cilja u slucaju nekakvih komplikacija. Ali najbitnije je da se sve zavrsilo onako kako treba ida si ti zadovljna Nadam se da ce vrlo uskoro opet proraditi akvaristicki "crv"za jedan tako lep i velik akvarijum kao sto si i zelela.


Citat: Dilurekba
...Dal zna netko koji je postotak pucanja akvarija,prvenstveno mislim na akvarije 300-400L koji su ljepljeni silikonom? (fauna?)



 Verovatnoca od pucanja akvarijuma svakako da postoji ali zato treba da postoje razlozi. Razloga moze biti vise, od tih blazihzemljotresa koji najcesce uticu na velike akvarijume u visokim zgradama, pa do nenamernih udaraca i posledica od tih udaraca.


 Hteo bih samo da nestonaglasim na uticaj zemljotresa ,da iz mog iskustva to je jedan od najcescih razloga pucanja velikihakvarijuma . Uvek kada su se desavali tiblazi zemljotresi odmah nakon toga (sutradan) broj poziva za popravke akvarijuma zbog pucanja stakla, bas jeprimetan . Narocito je to primetno kada suti zemljotresi jaci , tada je velik broj puknutih akvarijuma. Ali ne mora uvek da pukne akvarijumzbog tog zemljotresa , moze da se desi da je negde akvarijum dobio pocetnu "tacku" (naprsnuce) koje mi ne mozemo tako lako da vidimo i da se desi posle nekog izvesnog vremena iz cistog mira da vam pukne akvarijum , mislim da se pojavi to vidljivo naprsnuce.


 Zasto vam ovo govorim? Zato sto sam sebi napravio jedan takavakvarijum (50 l)koji sam slucajno udario kod njegovog transporata. Jedva sam uocio pri dnu na sastavu jednu tacku, koju bi neko ko se ne bavi ovim poslom zanemario ili ne bi cak ni primetio. Meni je ona bila toliko sumnjiva da sam je obelezio (markerom)i postavio tako akvarijumna policu, napunio i pustio sve u funkciju. Verujte mi, taj akvarijum je 3 mesecanormalno bez ikavih znakova i promena na tom delu funkcionisao da sam cak zaboravio na njega i tu tackicu . Ali desilio se (sva sreca sto sam bio tu)da je taj akvarijum iz cistog mira uz jedan karakteristican zvuk "cccak"pokazao deset centimetara naprsnuce bas od pocetka te tacke koju sam ja obelezio! Znaci da OBAVEZNO vodimo racuna kada pomeramo, transpotujemo akvarijume da ne zakacimo od neki metalni predmet ili tako nesto slicno. Ako nam se desi da smo udarili slucajno akvarijum sa nekakvim metalnim predmetom ,odmah tog momenta pregledajte sve sastave narocito taj deo gde ste udarili (ako se secate gde). To moze da bude jedan od najcescih razloga pucanja akvarijuma.


 Uh..nisam imao nameru toliko da pisem ,malo sam se zaneo mada bih jos mogao reci dosta toga bas u vezi tog pucnja akvarijuma iz "cistog mira" ...ali bice prilika drugi put.Culi ste nekoliko zajedno sa aninim, gde je bio razlog pogresno lepljenje akvarijuma.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
puko akvarij 240l
« Odgovori #39 u: Siječanj 12, 2005, 14:25:00 poslijepodne »


Bravo Ana! Akvaristi vs. Kreteni 1:O!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Marin99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 260
puko akvarij 240l
« Odgovori #40 u: Siječanj 12, 2005, 19:43:00 poslijepodne »


Mogu samo jedno rec Ani: Grozno je sto se dogodilo, ali kako je vec netko reka, ne daj kretenu da ti unisti san! NAPRID HRABRO!!!


I jos jedno ŽELJANI i MARKU: Iz ovog primjera vidis da ne vridi pravilo lipo= dobro. Meni se mozda vidi malo silikona ali mi barem nece puknit zbog nekog nesposobnog kretena. Ja sam u svog majstora siguran!! Uradi sam i zaj*** kretene
Nek mi neko VRATI "Ed Chigliak"

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #41 u: Siječanj 12, 2005, 22:30:00 poslijepodne »


Citat: Force

Ako oces u ovoj drzavi zivit trebas imat odvjetnika, veze i pistolj, drugacije naprosto nejde.



i ZOLJU.......
Vraćam se odmah - Godot

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #42 u: Siječanj 12, 2005, 22:32:00 poslijepodne »
Citat: Ruki



Bravo Ana! Akvaristi vs. Kreteni 1:O!





jedino treba vidjeti šta još kaže eetvrti sudac u vezi parketa.....
Vraćam se odmah - Godot

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
puko akvarij 240l
« Odgovori #43 u: Siječanj 13, 2005, 08:38:00 prijepodne »
Citat: moto
Citat: Ruki



Bravo Ana! Akvaristi vs. Kreteni 1:O!





jedino treba vidjeti šta još kaže eetvrti sudac u vezi parketa.....


Svaki put kada eitam aktualnosti u ovom postu najježim se i od same pomisli na sve što je Ana prošla. Hm ... mislim da nikako nije "Akvaristi vs. Kreteni 1:O", bojim se da je akvarista izgubio i to na dulje staze (strah od moguaeg ponavljanja) ... da ne govorim kako moto kaže o parketima.
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
puko akvarij 240l
« Odgovori #44 u: Siječanj 13, 2005, 09:58:00 prijepodne »
Parketi schmarketi. Jucer sam citao jednu super knjigu o unutarnjem uredjenju i najbolje ocijenjeni stan u Zagrebu za 2003. na vecini povrsine ima - tamno sivi onak glatki beton! I super izgleda. Da ne spominjem koliko je takav pod zahvalan za ljude koji vole vodu! Edited by: Ruki
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
puko akvarij 240l
« Odgovori #45 u: Siječanj 13, 2005, 11:43:00 prijepodne »


beton pod je dobra stvar za šminku... bez obzira ako se stavi podno grijanje, opet izgleda hladno.... moj odabir bi bio drveni pod, al mjesta gdje su akvariji ploeice sa"ogradom" od 5cmprema parketima isa velkim sifonom....
Vraćam se odmah - Godot

Offline bimba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
puko akvarij 240l
« Odgovori #46 u: Siječanj 13, 2005, 12:04:00 poslijepodne »
strahota

svaka cast, anci, i drzi se!!!!!!!

i ja bih se nadovezala svojim aktualnim iskustvom na ovu temu, iako nije toliko strasno

naime, i meni je puko akvarij - ne od 240 nego od 20 litara, ali nije
bio pun nego sam ga prala i nekako nespretno okrenula tako da je jedna
od njegovih pet stranica pukla po dijagonali

sto je tu strasno, pitate se?

e pa nakon toga je navratila vlasnica stana koja se nabrijala na tu
jednu jedinu ribu i vodu koju drzim u sobi u kojoj je parket.

iako ranije nije imala nista protiv akvarija, sada je zakljucila da je to VODA i da bi to moglo ostetit njene parkete

(i u vazi za cvijece je isto voda, pomislim ja, ali protiv toga sigurno ne bi imala nista protiv)

ja joj na to kazem da cu nabavit kuglu ako treba da bude manje vode

na sto ona rece:

riba ide van u roku od dva dana!

ja kazem: riba i ja i cimerica i njena papiga tigrica cemo ostat skupa, pa ako treba idemo svi skupa van

ona rece da se onda mozemo selit










Sjenka sumnje kada padne kotrlja se ko gruda snijega.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
puko akvarij 240l
« Odgovori #47 u: Siječanj 13, 2005, 12:11:00 poslijepodne »
Akvaristi vs. Kreteni - 1:1! A jeb'ga kad ih je vise...
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
puko akvarij 240l
« Odgovori #48 u: Siječanj 13, 2005, 18:23:00 poslijepodne »
 Morala si da trazis nekakve garncije od njega a najveca je greska sto nisi uzela racun kada vec poseduje takvu staklarsku radnju.

Ma tip uopae nema neku staklarsku radnju vea je obiani jebek koji se poziva na ime koje PUNO govori u našem gradu što se tiae staklarstva i žao mi je što ana nije navratila do radionice "Piletia" pa da sama vidi razlike!

Offline TraX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Dob: 50
puko akvarij 240l
« Odgovori #49 u: Siječanj 14, 2005, 09:33:00 prijepodne »

Citat: bimba

>CUT<

ja joj na to kazem da cu nabavit kuglu ako treba da bude manje vode

na sto ona rece:

riba ide van u roku od dva dana!

ja kazem: riba i ja i cimerica i njena papiga tigrica cemo ostat skupa, pa ako treba idemo svi skupa van

ona rece da se onda mozemo selit


I? Kako je zavrsilo?

...Voli ono što imaš, jer ono što voliš nećeš nikada imati...

Offline bimba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
puko akvarij 240l
« Odgovori #50 u: Siječanj 14, 2005, 12:14:00 poslijepodne »
...to be continued....

vjerojatno cemo se maknut u dogledno vrijeme jer zena ocito nije
normalna, sto se da zakljuciti i iz nekih drugih detalja koji stvarno
nemaju veze s ovom temom...

ali glavni razlog za otkaz je, dakle, jedna zlatna ribica...


Sjenka sumnje kada padne kotrlja se ko gruda snijega.

Offline bimba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
puko akvarij 240l
« Odgovori #51 u: Siječanj 15, 2005, 20:12:00 poslijepodne »
nasli smo jeftiniji i bolji stan!


Sjenka sumnje kada padne kotrlja se ko gruda snijega.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
puko akvarij 240l
« Odgovori #52 u: Siječanj 15, 2005, 20:52:00 poslijepodne »
a sad mrcinu od 400 litara unutra !!!

Offline lula

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1475
puko akvarij 240l
« Odgovori #53 u: Siječanj 15, 2005, 21:00:00 poslijepodne »
tako je samo nemoj odustat. sad jedan 400 litarni!
Varaždin / Hrvatska

Offline TraX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Dob: 50
puko akvarij 240l
« Odgovori #54 u: Siječanj 15, 2005, 21:22:00 poslijepodne »

Citat: bimba
nasli smo jeftiniji i bolji stan!



Sad mozete zahvaliti bivsoj vlasnici.

...Voli ono što imaš, jer ono što voliš nećeš nikada imati...

Offline bimba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
puko akvarij 240l
« Odgovori #55 u: Siječanj 15, 2005, 21:35:00 poslijepodne »

Citat: Vedran
a sad mrcinu od 400 litara unutra !!!

u stan od 50 kvadrata

bila bi to scena da pukne akvarij...

Sjenka sumnje kada padne kotrlja se ko gruda snijega.

Offline TraX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Dob: 50
puko akvarij 240l
« Odgovori #56 u: Siječanj 15, 2005, 21:47:00 poslijepodne »

Citat: bimba

u stan od 50 kvadrata

bila bi to scena da pukne akvarij...


Kupaci ili toples pa se buckas u plicaku.

...Voli ono što imaš, jer ono što voliš nećeš nikada imati...

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
puko akvarij 240l
« Odgovori #57 u: Siječanj 21, 2005, 15:35:00 poslijepodne »


vea par dana kontam o tome da se moram ulogirati i proeitati nastavak ove grozote koju je ana prošla... kaj da velim, svi se slažemo oko toga da je ana grdo prošla, a svakako je svima nama pouka ubuduae tražiti garancije i raeun za takve stvari (ako treba i ugovor sastaviti, s elankom koji ae specificirati einjenicu da ae u akvariju zaista biti voda, i da neae biti u garaži nego u stanu!!!).


Moram priznati usput da je nakon ove anine horor priee i mene malo prošla volja za nekim veaim tankom: ono, ak se razlije, bolje da je 75 l nego 150... :( I naravno, 2000 kuna je odšteta, ali koliko budes anka moja draga platila za laminat i eventualne ostale stete? Uopae se smrznem kad razmislim da mi se to desi,a ja pri tome eak nisam u položaju kao ana; moji starci nisu u stanu iznad mene!Moji su ispod.Da im nekaj procuri mislim da bi uslijedio izgon iz kuae... Brrrr!