Travanj 28, 2024, 17:23:03 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a  (Posjeta: 5123 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« u: Prosinac 20, 2013, 07:17:55 prijepodne »
nakon mjesec dana cikliranja, dogovorila sam s gospodinom krešom kupnju ribica iz njegovog uzgoja. kako je bio na putu i trebalo je čekati desetak dana na njih, kupili smo u viliju po par ribica od svake vrste koje smo htjeli,dok čekamo na ostatak gospodina kreše.
vrlo ljubazan i sve prema dogovoru, dostavio je svoje ribice koje su u startu bile micro veličine u odnosu na gore navedene kupljene u viliju, no nismo se zabrinjavali, jer sve te vrste uz pravilnu ishranu i zdrav akvarij, brzo rastu i napreduju.
radi se o 300-litrenom akvariju, punom bilja,savršenim eihemovim filterom i sastavom riba: pande,albino cory,albino ancistrus,kuli,sijamski algojed,botia macracantha,barbus- ukupno 50-tak riba.desetak godina sam imala takav sastav riba u akvariju i nikad zapravo problema s ugibanjem. voda je  testirana,vitaminizirana,a hrana raznolika...od svih vrsta smrznute koje vili nudi,sakovih raznolikih mixeva,tetrinih tabletica itd...

ne znam što se dogodilo s ribicama gospodina kreše, no kako su i u startu bile značajno manje i mršavije  od vilijevih, mogli smo pratiti njihov napredak, odnosno nenapredak. u roku dva mjeseca, sve do jedne  ribe su uginule ...prvo pande, a onda i sve ostale...barbusi zadnji. nikad se nisu ni razvile ni nešto narasle. paralelno s njima, ove kupljene u viliju su se udvostručile.

ovdje mi nije namjera reklamirati vili i blatiti biznis gospodina kreše, jer sam i sama radije kupila njegove ribe koje su bile i do 40% jeftinije, no 500 kuna je pougibalo u dva mjeseca i onda mi je to postalo jako skup šoping.
pretpostavljam da ima članova koji su zadovoljni kupnjom njegovih riba, no ovo je moje iskustvo i zaista ne znam u čemu je bio problem.

 u svakom slučaju, da je problem u našem akvariju, valjda bi imali problema i s vili ribama. no one i dalje veselo plivaju.


Offline ivekzg

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb, Maximir
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #1 u: Prosinac 20, 2013, 11:59:28 prijepodne »
U čoporativi su se pande uvijek uzimale od kreše i različita su iskustava nekima su sve pokrepale, nekima većina,a neki nisu izgubili niti jednu ribu. Meni je od 17 pandi kroz cca 8-9mj koje sam imao uginula 1. Trenutno skoro 2 mjeseca imam trilineatuse i svi su na broju.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #2 u: Prosinac 20, 2013, 12:24:21 poslijepodne »
ja se držim one stare - škrtac uvijek plača dva puta  :D zato kod nekih stvari ne treba štedit, pa ako se primjetilo da su ribe manje i mršavije nije ih trebali uzet  :nerd:

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #3 u: Prosinac 20, 2013, 15:54:57 poslijepodne »
Ja sam uzimao pande, od 12 ostalo ih je 7, kod sogora ih je otišlo svih 10, nešto ne valja, ribe dolaze tko zna od kuda, meni se čini da to nema veze sa uzgojem kod nas. jel se sječam da i te pande nisu bas bile u top stanju.... to je moje iskustvo sa kupnjom kod kreše

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #4 u: Prosinac 20, 2013, 16:09:48 poslijepodne »
who the fuck is Krešo????
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #5 u: Prosinac 20, 2013, 16:24:02 poslijepodne »
who the fuck is Krešo????

Diler pandi  :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #6 u: Prosinac 20, 2013, 16:35:24 poslijepodne »
Ovdje je hrpa grešaka
Prvo nabava riba se vrši tako da se dođu i pogledaju ribe,sve ali bas sve ribe u zdravom akvariju i sa zdravim ribama ce biti u top stanju
Obratiti na svaku krzljavu ribici ako ih ima,i odma dokuciti u cemu je problem dali mozda ima genetski problema ili je slucajno oštecena u hvatanju ili je pak zarazena parazitima,tada obratiti pozornost na izmet

Druga stvar ne mogu ribe krepavati mjesec dva,a da se ne pronađe uzrok
Kazes da su sve od Kreše krepale a od Vilija ostale,po meni je totalna glupost,jer da se radi o ikakvoj bolesti bile bi zarazene i ribe iz Vilija
Vjerojatno se radi o malim ribama sa posebnim zahtjevima koje ti duze vrijeme nisi uspjela ispuniti  :(

Riba moze uginuti samo iz par razloga,prvo losa kvaliteta vode,drugo bolest,trece duzi period losega i slaboga hranjenja+ neki paraziti

Loša kvaliteta ribe ne mora znaciti da riba mora uginuti,nego samo treba malo vise obratiti pozornosti na njih

Nadam se da ce ljudi napokon shvatiti da ne nabavljaju premlade i sitne ribe da bi uštedjeli koju kn,a kasnije im te iste krepaju jer nemaju pojma o režimu hranjenja mladih ribica koji se par puta dnevno hrane sa raznim i nerijetko zivim hranama da bi odrasle u zdrave ribice

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #7 u: Prosinac 20, 2013, 16:45:53 poslijepodne »
ne bi se nužno zarazile, imunitet u zdravih riba odradi svoje

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #8 u: Prosinac 20, 2013, 17:26:53 poslijepodne »
I covjek ima imunitet,pa ga zatvori u sobu sa nekim sa gripom,dan dva mozda se moze tijelo odupirati,ali u konacnici ces se zaraziti
Isto je sa ribama,u tako zatvorenom sistemu koji ne lijecis,i jos ako je bolesni riba više nego zdravi zaraza svih se ne moze izbjeci

Offline LONGO

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #9 u: Prosinac 20, 2013, 17:38:09 poslijepodne »
Moje pande ni jedna nije uginula , dok kod kolege skoro sve.

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #10 u: Prosinac 20, 2013, 17:44:46 poslijepodne »
Kod mene iz prve ture jedna uginula a druga tura sve!
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #11 u: Prosinac 20, 2013, 17:52:01 poslijepodne »
Od mojih 10 pandi uginulo je 5. Prvih 15 dana su bili u karantenskom akvariju, bili su malo manji, ali zdravi i veseli. Ubrzo nakon preseljenja u veliki akvarij broj im je pao na 5, a da nisam vidio ni jednog uginulog ili bolesnog. U akvariju imam i 7 nanusa koji su tu otpočetka  formiranja akvarija - već 3 godine, tako da mislim da je jedini uzrok uginuća pandi u velikom akvariju CO2. Ne vjerujem da je uzrok nešto drugo jer mi od ulaska pandi niti jedna druga ribica nije uginula

Offline gašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Ploče
  • Žuja je zakon
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #12 u: Prosinac 20, 2013, 18:56:42 poslijepodne »
Kao što je kolega LONGO rekao meni su skoro sve riknule i to u prvih 20 dana. Mislim da je problem u hranjenju. Nisam primjetio nikakve vanjske znakove bolesti(izgled,izmet). Negdje sam pročitao da su kod dilera hranjenje  tubifleksima, a ja sam kod sebe u akv. primjetio da ispočetka uopće nisu jele razne tabletice za dno i ovu drugu hranu u listićima. Primjetio sam odmah na početku da se ribica u svom tumaranju po dnu i traženju hrane doslovno zaletila zabila u tableticu i samo produžila dalje kao da je kamen. Uopće nije skužila da je to hrana. Druge ribe doslovno bi poludile u trenutku hranjenja, a one bi se bezciljno vucarale okolo bez nekog vidljivog apetita. Ostalo mi je samo dvije i situacija se skroz promijenila. Sada piče na tabletice i goraju se oko nje s drugim ribama.
Mislim da je to problem. Trebalo je njih od početka kod dilera  hraniti raznovrsnom hranom da se naviknu na nju prije nego dođu u zajednički akv. kod kupca. Ovako su upale u naše zajedničke akv. nepripremljene i crkle od gladi!!!

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #13 u: Prosinac 20, 2013, 18:59:46 poslijepodne »
Mozda je voda problem ph, tvrdoca i to...jos ak su mlade ribe....jel tko zna kakvu vodu uzgajivac koristi?

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Re: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #14 u: Prosinac 20, 2013, 19:08:34 poslijepodne »
Pa dajte citajte kod koliko ljudi su uginule ribe.
Ja bi rekao da su ribe problem, a ne voda kod akvarista.

S mobitela...

Offline renatofil

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Osijek, RH
  • Cayman 110
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #15 u: Prosinac 20, 2013, 19:25:34 poslijepodne »
Kao što je kolega LONGO rekao meni su skoro sve riknule i to u prvih 20 dana. Mislim da je problem u hranjenju. Nisam primjetio nikakve vanjske znakove bolesti(izgled,izmet). Negdje sam pročitao da su kod dilera hranjenje  tubifleksima, a ja sam kod sebe u akv. primjetio da ispočetka uopće nisu jele razne tabletice za dno i ovu drugu hranu u listićima. Primjetio sam odmah na početku da se ribica u svom tumaranju po dnu i traženju hrane doslovno zaletila zabila u tableticu i samo produžila dalje kao da je kamen. Uopće nije skužila da je to hrana. Druge ribe doslovno bi poludile u trenutku hranjenja, a one bi se bezciljno vucarale okolo bez nekog vidljivog apetita. Ostalo mi je samo dvije i situacija se skroz promijenila. Sada piče na tabletice i goraju se oko nje s drugim ribama.
Mislim da je to problem. Trebalo je njih od početka kod dilera  hraniti raznovrsnom hranom da se naviknu na nju prije nego dođu u zajednički akv. kod kupca. Ovako su upale u naše zajedničke akv. nepripremljene i crkle od gladi!!!


Mislim da je gašo našao najbolji mogući zaključak za vaš problem.

Offline ante78

  • Trade Count: (+12)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 458
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: NOVA GRADIŠKA
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #16 u: Prosinac 20, 2013, 19:31:27 poslijepodne »
jeftina roba mačku zaplot ima jedna uzrecica kod nas u slavoniji

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #17 u: Prosinac 20, 2013, 19:43:24 poslijepodne »
Ribice nisam uzimao od Kreše ali sam procitao cijelu temu narudzbi pandi u coporativi. Svi koji su uzimali pandice odmah su primjetili problem sa hranjenjem istih tj. potrebu za specificnom hranom koje su ribice trebale. Uginuca su spominjali i najcesce su spominjali uzrok izgladnjelosti pandica jer nisu naucile jesti drugu hranu osim onom kojom su hranjene odmalena.
Problem sa bolescu ribica ili problem sa vodom nitko nije spominjao kao ni zarazne bolesti u zajednickim akvariju.

Offline ALFA145QV

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Pazin
  • bilo kuda Alfa svuda
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #18 u: Prosinac 21, 2013, 21:35:10 poslijepodne »
Kao što je kolega LONGO rekao meni su skoro sve riknule i to u prvih 20 dana. Mislim da je problem u hranjenju. Nisam primjetio nikakve vanjske znakove bolesti(izgled,izmet). Negdje sam pročitao da su kod dilera hranjenje  tubifleksima, a ja sam kod sebe u akv. primjetio da ispočetka uopće nisu jele razne tabletice za dno i ovu drugu hranu u listićima. Primjetio sam odmah na početku da se ribica u svom tumaranju po dnu i traženju hrane doslovno zaletila zabila u tableticu i samo produžila dalje kao da je kamen. Uopće nije skužila da je to hrana. Druge ribe doslovno bi poludile u trenutku hranjenja, a one bi se bezciljno vucarale okolo bez nekog vidljivog apetita. Ostalo mi je samo dvije i situacija se skroz promijenila. Sada piče na tabletice i goraju se oko nje s drugim ribama.
Mislim da je to problem. Trebalo je njih od početka kod dilera  hraniti raznovrsnom hranom da se naviknu na nju prije nego dođu u zajednički akv. kod kupca. Ovako su upale u naše zajedničke akv. nepripremljene i crkle od gladi!!!

Čini mi se da je baš to razlog što je meni isto stradalo 10 od 10 pandi ... sva druga živina raste i množi se bez problema

Offline brzi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zadar
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #19 u: Prosinac 21, 2013, 22:42:44 poslijepodne »
Moje pande kupljene tada u čoporativi još su na broju.
Sa hranjenjem nisam imao problema i papaju sve što im se ponudi.

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #20 u: Prosinac 22, 2013, 08:19:11 prijepodne »
...pošto sam i ja dugogodišnji uzgajivač,reći ću svoje mišljenje...iz postova,vidim da su neki zadovoljni,dok neki imaju 100%-tnu smrtnost,a radi se o istim ribama koje dolaze iz istih uvjeta(akvarija)...e sad,razloga za uginuće može biti nekoliko.Neko je ovdje spomenuo da su pande hranjene sa živim tubifexom,a to može biti jedan od razloga.Tubifex je izvrsna hrana od koje riba strašno dobro napreduju,imaju žarke boje,vesele su i vigorosne,ali isto tako tubifex može biti nosioc raznih bakterijskih bolesti.Ali,ako ribe ugibaju kroz dva mjeseca,ne radi se o nikakvoj bolesti ili infekciji.Isključio bi mogućnost da ribe,ako su hranjene tubifexom,neće uzimati drugu hranu.Zapravo,vjerovatno neće neko kraće vrijeme,ali kad ga nema,a ogladne,prihvatiti će bilo koju drugu hranu,tablete,listiće,sušeni tubifex.Netko drugi je napisao da su ribe sitne.Po meni,to bi mogao i biti odgovor za uginuća,jer sitne ribe ako stavimo u veliki prostor(akvarij),jednostavno se neće prilagoditi,bit će dezorjentirane,ne mogu naći hranu.Po meni,rješenje bi bilo(ono čega se akvaristi slabo pridržavaju) je staviti novopridošle ribe u karantenski akvarij koji nije veći od pedesetak litara,bez dekoracije i bilja,ali sa svim tehničkim uvjetima,kvalitetnom filtracijom i bistrom,zacikliranom vodom.Prvi dan se ribe uopće ne hrane dok se ne aklimatiziraju,a drugi dan ima ponudimo neku sitniju hranu,iz mog iskustva,tabletirana hrana je odlična za to.Ribe promatramo,te ako izađu i pokažu interes za hranu,pretraživaju cijeli akvarij,znači da je sve u najboljem redu.Karantena bi trebala biti 3 tjedna,i ako se do tada ne pojave nikakvi simptomi,možemo ih preseliti u zajednički akvarij sa drugim neagresivnim vrstama.Da napomenem još nešto;kod uzgoja riba,mlađ se ne prebacuje iz mrijesnog akvarija odmah u veliki,gdje će ribe postići prodajnu veličinu,već se to odvija u više etapa,iz mrijesnog u 35-litarski,pa 60-litarski i na kraju 200 litara gdje odrastaju do prodaje.To se radi iz razloga što ribe lakše nađu hranu u manjem prostoru,a bitno je i da vide jedna drugu od svoje vrste,jer se tako osjećaju sigurnije i boljeg su apetita.Discusi,npr.veličine 5-.6 cm ako se stave u 200-300 litarski akvarij znaju slabo uzimati hranu i često zakržljaju i nikada ne narastu do željene veličine,no međutim,ako se stave prvo u 50l,zatim 100,pa 200 budu dobrog apetita i puno bolje napreduju...nadam se da sam vam pomogao....

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #21 u: Prosinac 22, 2013, 08:45:35 prijepodne »
Osim ranjenja bih napomenuo da su coriy osjetljivi na parametre vode,pogotovo u novo zacikliranim akvarijima gdje parametri još nisu stabilni,pa brzo uginu,ovo što je Hrvoje napisao isto sve stoji.Prije nekoliko mjeseci sam prebacivao aeneuse iz 12L akvarija u 35L akvarij,nakon čega su coryji postali neurotični i brzo je jedan bacio kašiku,a kod mene su već 2 godine i onda opet nakon dva mjeseca novi šok uplivali su u 180L gdje su totalno prošvikali,a u prvom akvariju su stalno bili naprijed i nisu bježali,smirili su se tek kad sam ubacio još 3 nova,ali su stalno skriveni u bilju,tako da po meni oni su dosta osjetljivi na vodu i onda se svjerovatno poklopilo sve skupa,pa su uginuli,neki prije,neki poslije.

Offline cvrkutalo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #22 u: Prosinac 22, 2013, 09:08:09 prijepodne »
Mi smo isto uzeli 5 pandi u posljednjoj narudžbi i u jednom danu su uginule 4  :'(, ostao je jedan i to najmanji i najslabiji. Jedino što smo primjetili dan prije su se primirili nisu se naganjavali po akvariju kao inače. Mi smo to pripisali nekoj bolesti, iako su ostale ribice bile ok, i parametri vode savršeni ali imali smo preslabi filter u vrijeme kad smo ih nabavili. Ovaj samac koji je preostao je cijelo vrijeme živahan, jede sve redom i napreduje vjerujem da je jedino usamljen jer sad zna nekad plivati sa ostalim ribicama a ne usuđujem se do daljnjeg nabavljati nove ribice :( da ne bi ponovno došlo do uginuća.

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 45 Lokacija: Zg
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #23 u: Prosinac 22, 2013, 09:21:30 prijepodne »
Uzeo 5 kom. i svi uginuli kroz 20 dana. Bolesti nema voda super svi ostali stanovnici super samo njegove pandice uginule.
Bez nekog vidljivog razloga.
sad vidim da je problem u ribama.... :(
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Re: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #24 u: Prosinac 22, 2013, 10:20:32 prijepodne »
A temperatura vode??sad mi je to palo na pamet jer sam se sjetio da sam negdje vidio da pande trebaju hladniju vodu od drugih korija

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #25 u: Prosinac 22, 2013, 11:11:04 prijepodne »
I dalje ne vjerujem da ljudi krive samo ribe,iako u istim turama nekima nije krepala niti jedna nekima sve,kako je to moguce ?  8)

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 45 Lokacija: Zg
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #26 u: Prosinac 22, 2013, 11:43:49 prijepodne »
I dalje ne vjerujem da ljudi krive samo ribe,iako u istim turama nekima nije krepala niti jedna nekima sve,kako je to moguce ?  8)

nemam odgovor na to,znam samo da akvarij imam godinama,imao sam i diskuse koji su putovali busom satima i nisam imao uginuća.
Ovih 5 redom iako su uvjeti u akvariju bili odlični.
Koliko vidim po postovima rijetki su oni koji nisu imali gubitke sa tim uzgajivačem. Ja više neću imati sigurno.
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #27 u: Prosinac 22, 2013, 12:32:05 poslijepodne »
Uzeo sam 6 pandica prilikom jedne narudžbe, jednu sam izgubio svojom greškom (CO2), ostalih 5 sretne i žive, dapače prije tjedan - dva dobio i podmladak jednu malu pandicu, koja evo super napreduje.

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=91105.msg856689#msg856689

Od prvog dana kad su došle kod mene hranim ih s Tetra Tabimin tableticama i niš drugo posebno, možda čope neš i od hrane za neonkice, ali nisam primjetio da su nešto pretjerano zainteresirane za nju.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #28 u: Prosinac 22, 2013, 12:37:33 poslijepodne »
...možda bi ipak trebalo porazgovarati sa uzgajivačem,mislim da bi tako otkrili uzrok...izgleda mi i dalje kao problem u aklimatizaciji,a ne bolest...npr.ako ribe iz vrlo mekane vode prebacimo u trenutku  u tvrdu vodu,u većini slučajeva neće rezultirati uginućem,ali ako iz kisele sredine prebacimo u alkalnu,dolazi do svojevrsnog šoka i ribe ugibaju,ne odmah i odjednom,već postepeno i danima...promjena temperature ne predstavlja problem,pande se mrijeste od 22-26 C,a to je optimum za zajednički ukrasni akvarij,može čak kratkotrajno u transportu pasti i na 16 C,neće biti pogubno,samo se povećava rizik od ich-a....naglo prebacivanje riba iz "zasoljene"vode čistu također može stvarati probleme,ali ne vidim razlog da bi se pande držale u takvoj vodi,ovo vrijedi prvenstveno za živorotke...tako postepeno ugibaju i uvozne ribe koje imaju dugi transport od preko 35 sati tokom kojega bivaju omamljene kojekakvim kemikalijama da bi smanjile metabolizam i manje prljale vodu i trošile kisik,ali o tome nije ovdje riječ...u svakom slučaju,obaveza uzgajivača prije prodaje je ribe naviknuti na uvjete koji će ih zateći u shop-ovima,priviknuti ih na ljuskastu hranu i kondicionirati što je više moguće,jer nema ništa od posla ako krajnjem korisniku ribe konstantno ugibaju.Ovo ne znači da sad prozivam i okrivljujem uzgajivača,niti kritiziram njegove kupce,jednostavno pokušavam naći odgovor na problem...

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: pomor ribica od uzgajivača kreše zg-a
« Odgovori #29 u: Prosinac 22, 2013, 15:18:04 poslijepodne »
Da, najbolje bi bilo kad bi netko kontaktirao izgajivača, pa da i on veli svpju stranu.

ja sam svoje pandice od uzgajivaca svojom greskom ubila visokom temp ljeti dok sam bila na moru.

sumljam da je greska samo s njegove strane( ako ke uopće ima)  jer su ribice uginule nakon mjesec, dva, ne nakon par dana nakon sto su dosle u novi akvarij