Svibanj 05, 2024, 06:15:24 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: "Medvednica Roots"  (Posjeta: 13941 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
"Medvednica Roots"
« u: Ožujak 24, 2013, 20:22:26 poslijepodne »
Kolega sa foruma condor mi je prije 6-7 mjeseci poklonio 5 skalara iz njegovog mrijesta (još jednom mu zahvaljujem ovom prilikom).
Priča počinje još kad sam bio samo klinac '89-'90.
Tada sam imao pretrpani akvarij od 70tak L u kojem sam zbog ne poznavanja imao stalne gubitke u ribicama.
Tada sam imao par skalara i već onda bio zaljubljen u ove prekrasne ribe.
Ideja za novi akvarij je počela dozrijevati još u 10. mjesecu sa sezonom gljiva.
Kako sam strastveni gljivar dosta hodam po šumi.
Jednom prilikom sam "išao u gljive" a da nisam ubrao niti jednu, ali sam doma došao sam cekerima punih panjeva za moj akvarij u nastajanju.
Prekrasne primjerke sam našao u šumi na Medvednici ispod doma "Pod Lipom", tamo bi strastveni aquascaperi bi uživali.
Šogor mi je u međuvremenu poklonio stari 160 L akvarij kojeg sam morao pojačati sa gronjim i donjim ojačanjima zbog ogromnog trbuha koji se stvarao.
Akvarij je dosta dugo stajao cca 3-4 mjeseca zbog nedostatka vremena.
Nabavio sam HAQOS-ovu hang on rasvjetu 4x39, ali sam odlučio koristiti samo 2x39W što se čini dovoljno za ovaj akvarij.
Filtriranje obavlja vanjski TetraTec Ex700 + unutaranji EHEIM (zaciklirani) koji ide van nakon cikliranja.
Inače sam medije izmjenio u vanjskom filteru, odlučio sam se baciti u trošak i uzeo Symbiont, te keramičke valjke (drugi stupanj) iz drugog vanjskog filtera, te sam ostatak popunio spužvama (po dvije na zadnja dva stupnja).
Tijekom ubrzanog cikliranja (tjedan dana) sam odlučio ubaciti platyje uz skalare.
Inače kćerima su se platyji svidjeli prije dvije godine, pa sam kupio 1M i 2 Ž. Od tada sam imao jako puno okota, a vratio sam selekcijom na čistu crvenu verziju.
Podlogu sam pripremio po metodi NPT (već u par akvarija oprobanoj) sa zemljom bez namakanja. Proizvođač je AGRO AquaPlant od 20 L kupljena u Bauhausu.
Tamo sam i kupio šljunak AQUA Fugensand (od 1 do 3 mm).
Od početnih ideja i peripetija nastalo je ovo (slike su slikane mobitelom):

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #1 u: Ožujak 24, 2013, 23:20:41 poslijepodne »
Da si dolazio kod mene u Gorski kotar po gljive sad tu nebi imao akvarij nek frizider  :D
Sad neznam ni ja kud i kad cu opet po gljive... :roll:

Sad malo o akvariju,hm,akvarij je dosta dug i nizak...bio bi idealan za neki iwagumi al dobro,ja ih bas ne volim pa bi u ovome slucaju radio akvarij sa 2 fokusne tocke,u lijevom i desnome kutu(ispred kripe iza nesto visoko),sa travnjakom u sredini.
Izbacio bi kamenje i sve bazirao na dva panja,ovaj desno mi izgleda odlicno,bas se prirodno uklopio.
Malo je zeznuto sta ti rasvjeta ne pokriva bokove akvarija ali posto vidim da ionako koristis low light bilje to nebi trebao biti problem,dapace rotala(ili koja vec biljka) bi se recimo usmjeravala prema svijelu,naginjala prema sredini pa bi tako dobio na dubini sa tom prazninom/travnjakom u sredini a ribe bi imale puno prostora za plivanje:



Dobro,to sam u sekundi nacrtao...onako.
Mahovinu bi trebao na panj bolje privezati,da lezi na drvu a ne da leluja okolo i skuplja smece jer ce ti se teze uloviti,bolje bi sad bilo da posisas ove duge niti.
Fali ti i bilja,kolicinski,da imam viska rado bi ti poslao al to sta ja sisam su pelcer dva tu i tamo.

Uglavnom,ovo sve sta ja kazem je onako,moje razmisljanje na glas,nekad mi je i glupo ovako pisati al evo,mozda dobijes kakvu ideju...mada ja uvijek kad mi netko nesto kaze napravim po svome i rijetko kad slusam druge :roll:
Sa vremenom ces bolje vidjeti u kojem smjeru ce ti sve ici al nije si naodmet unaprijed isplanirati ako imas neku viziju kako bi htjeo da ti sve ovo izgleda,poslje samo ides korak po korak... :up:

20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #2 u: Ožujak 25, 2013, 07:52:48 prijepodne »
Puno hvala na korisnim sugestijama. Stvarno su korisne.
Da, mahovina se vremenom otkida, sa žicom sam je nastojao blago vezati za panj gdje sam mogao, ali uglavnom sam je obmotao oko izbočina na panju.
Ne sviđa mi se obmotavanje sa flaksom/koncem.
Ti bi izvadio panj i kamen u sredini?
Vidiš, to bi otvorilo prostor, mogao bih to učiniti :)
Ajde napravim to pa javim kako izgleda.

Posadio sam cubu na kraju ispred. Hoće li uspjeti bez CO2, sa 2x39W?
Ostale biljke su više manje "low light".

Vidim da je delete premjestila topic u "Vaši akvariji", ok valjda, ako nije po pravilima.



Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #3 u: Ožujak 25, 2013, 09:37:43 prijepodne »
UUUU vidi moje bebe kako su lijepo narasli :D Uzivat ce u ovom akvariju, lijepo je slozen  :klap:
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #4 u: Ožujak 25, 2013, 13:20:20 poslijepodne »
Q:Ne sviđa mi se obmotavanje sa flaksom/koncem.
A:Sta ti smeta?Radi riba da se ne zapetljaju ili?Tako je najednostavnije i poslje se to lako skine kad se mahovina ulovi.
Mahovina bi cim vecom povrsinom trebala biti priljubljena za drvo i tako ce se najbrze prihvatit a vezati bi se trebalo da nebude hrpica nek da se pravilno rasporedi.
Malo vise posla al to se kasnije isplati.Ovako ce ti se mahovina uloviti samo na odredjenim podrucjima i cekat ces dugo dugo da ti prekrije panj.

Q:Ti bi izvadio panj i kamen u sredini?
A:Izvadio bi iz dva razloga.Jedan je sta bi radje imao vise prostora za bilje,a drugi je sta mislim da bi tako bilo ljepse.
Drvo u akvariju smanjuje ph sta onda utjece i na kh sta na kraju utjece i na topljivost co2(a i na stetnost amonijaka da jos spomenem),dok kamen sa druge strane ako ga nisi probao recimo solnom kiselinom dali reagira moguce da jos podize karbonate.
Voda kod vas je ionako tvrda,sta ne vole ni skalari ni bilje i oboje ce ti izgledati ljepse u akvariju sa meksom vodom.
Dobro,drvo nece napraviti toliku razliku ali eto,nesto za imati na umu.
Sa vecom kolicinom biljaka dobio bi i bolju ravnotezu sistema a i ljepsi akvarij.Jednom kad znas kakve navike ima koja biljka onda ih mozes lako i kombinirati.
Bilje ce ti sluziti i kao filter,neces toliko cesto morati mjenjati vodu i sa vremneom ce se i tvrdoca malo spustiti.Osnova npta su biljke.
Evo i kratka lista biljaka koje trose karbonate: Vallisneria,Elodea/Egeria densa,Ceratophyllum demersum,Hydrilla verticillata...to bilje je osjetljivo na easycarbo/excell tj na glutaraldehyde al to ionako ne ide u npt.
Ako ti se neda previse zezat sa biljem odlicno bilje za ovakav lowlight npt bi ti bili i echinodorusi ili hygrophile,jednom biljkom bi pokrio veliki dio akvarija i vjerujem da bi uzivali kad imas zemlju za podlogu.
Razne kripte,anubiasi,microsorumi bi isto isli na bokove akvarija koji su malo tamniji a onda vise prema sredini razne rotale,alternanthere ili sta vec....dalo bi se puno toga reci al da ne davim ;)

Q:Posadio sam cubu na kraju ispred. Hoće li uspjeti bez CO2, sa 2x39W?
A:Hm,vjerovatno ce ti rasti ali tako sporo i u vis da ce ti dojadit i da ces je zamjenit,uglavnom  ostavi je pa ces vidjeti kako ce ti ici.
Bolji izbor po meni bi bila glosa koja provjereno raste u ovakvim akvarijima a ima i jos drugog bilja,ovisi sta mozes nabaviti ili sta ti se svidja.

Uglavnom,pomalo,vjerujem da ces dobiti neku ideju i sa vremenom ce sve doci na svoje mjesto :up:
Pravilnim planiranjem se mozes rijesitit puno problema i sve olaksati!
Nije ti ni ovako lose kako si sada slozio,ova mahovina malo bode u oci al dobro to je uvijek tako kod novih akvarija.




20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #5 u: Ožujak 25, 2013, 14:28:47 poslijepodne »
Da, mahovina se vremenom otkida, sa žicom sam je nastojao blago vezati za panj gdje sam mogao, ali uglavnom sam je obmotao oko izbočina na panju.
Ne sviđa mi se obmotavanje sa flaksom/koncem.
Evo jedna tema kao za tebe: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=84257.0

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #6 u: Ožujak 26, 2013, 10:43:37 prijepodne »
Na kraju sam se jučer igrao i napravio sam onako kako mi je ZeleniMrav sugerirao.
Izvadio sam kamenje, te središnji panj, čime se otvorio prostor koji sada mora biti popunjen biljkama.
Htio bih neku veliku širokolistnu staviti u sredini (neke sugestije?).
Desni panj sam izvadio i sa koncem sam obmotao mahovinu.
Lijevi još nisam (morao sam žuriti na nogomet).
Sigurno Vam je poznata scena, ruke do lakta u vodi i tako satima :)
U prilogu su dvije slike jutros slikane:

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #7 u: Ožujak 26, 2013, 10:51:26 prijepodne »
Da, mahovina se vremenom otkida, sa žicom sam je nastojao blago vezati za panj gdje sam mogao, ali uglavnom sam je obmotao oko izbočina na panju.
Ne sviđa mi se obmotavanje sa flaksom/koncem.
Evo jedna tema kao za tebe: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=84257.0
Konac mi se ne sviđa iz ovih razloga:
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=4389.0
Ali mi se još manje sviđa akrilno ljepilo.
Ipak sam se ipak odlučio za konac jer još ne namjeravam staviti ancistruse u akvarij.
Također kad se potpuno zaciklira vadim unutarnji EHEIM iz akvarija.
Tada ću ubacit i koridorase te ancistruse i skinuti konac (valjda će se mahovina primiti kroz par tjedana).

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #8 u: Ožujak 26, 2013, 11:41:12 prijepodne »
Evo ovo mi se cini vec malo prozracnije,desni kut ti je super sad i dolazi do izrazaja taj korijen.
Kad posadis bilje i kad se razraste vidjet ces koliko ce biti bolje.
Lijeva strana je jos uvijek problematicna,velik je taj korijen,u visinu ti zauzima skoro 3/4 akvarija a bome i u duzinu...sad dali se to tako vidi radi mahovine...neznam!
Mozes ga jedino onda popunit anubiasima ili microsorumima da ga iskoristis al kad se to bilje digne bit ce do vrha akvarija i onda opet iza ne vidis sta imas.
Al dobro,to ja samo tako kazem...ja bi ga pokusao smjestiti tako da ove spice sta mu tuku u vis budu na zemlji,kao i kod ovog desnoga.Neznam dali je to izvedivo.
Uglavnom vjerujem da neces pogrjesiti sta god da napravis jer ipak je to akvarij i slazes ga za sebe ili svoju djecu...a kakav je drugima :dead: ;)

PS: to za konac sam i mislio...zeznuto da.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #9 u: Ožujak 26, 2013, 13:27:31 poslijepodne »
ljep prirodni aq  :up: ..mahovinu slobodnu stucaj, brze se rasti  :up: .. pratim temu ..

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #10 u: Ožujak 26, 2013, 13:29:25 poslijepodne »
Lijeva strana je jos uvijek problematicna,velik je taj korijen,u visinu ti zauzima skoro 3/4 akvarija a bome i u duzinu...sad dali se to tako vidi radi mahovine...neznam!
Kad vidiš sliku Panjevi 1 i 2. Lijevi panj je isti na svim slikama i on je manji od ovog na desnoj strani ;)
A čini se zbog mahovine, da je kako ti kažeš do 3/4 akvarija.
Mukotrpno je jedino sve vaditi van.
Ne znam jeste li primjetili hrge od olova koje sam nabavio zbog plovnosti panjeva :)
Desni sam privezao olovo za dno panja "skrivenoj u pećini" vidi se na slici gdje su skalari.
Lijevi panj je odličan, pun šupljina i pećina, ali je bilo puno teže staviti olovo. Zato ga je bilo bed vadit.
Kad budem nabavio fotić - a šogor je profić u slikanju riba i akvarija ;)
Valjda će se onda bolje vidjeti, jer su sve slike slikane mobitelom.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #11 u: Ožujak 26, 2013, 13:31:52 poslijepodne »
Makni filter da se ne vidi... ne moraš odmah, ali jednom svakako! :up:

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #12 u: Ožujak 26, 2013, 13:49:32 poslijepodne »
Kao kemičar, smatraš da olovo u velikim količinama (za potapanje panjeva) ne šteti u vodi? Da li se može ostaviti na duži rok u akvariju?

Offline zeko1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #13 u: Ožujak 26, 2013, 14:08:53 poslijepodne »
Akvarij ti je sad super,mahovinu štucaj čim više,šta ju više režeš to će ti brže rast.Imaš lijepe skalare ali ovi šverovi me bodu u oči :-[ Ako imaš mogućnosti izbaci ih van a ubaci jato neonkica ili nekih drugih jatašica da skalari dođu do izražaja ipak su oni carevi u akvariju :up:

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #14 u: Ožujak 26, 2013, 15:20:06 poslijepodne »
Kao kemičar, smatraš da olovo u velikim količinama (za potapanje panjeva) ne šteti u vodi? Da li se može ostaviti na duži rok u akvariju?
Olovo ima jedno od najmanjih Kpt u vodi (konstanta produkta topljivosti) sa karbonatime je red veličine 10^(-13).
Stari Rimljani su koristili olovne posude u prehrani, čaše za piće itd.
Topljivost hidroksida olova je 1.42 x 10^-20 što znači da je praktički zanemariva količina olovnih iona, nemjerljivo je izmjeriti 10^(-20).
Jedino nezgodno je da nikako ne smije nikako doći u dodir sa octenom kiselinom koji dramatično mijenja topljivost 44.39 g/100 mL.

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #15 u: Ožujak 26, 2013, 15:42:57 poslijepodne »
Super, sad znam za što ću iskoristiti staru olovnu cijev :D :D

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #16 u: Ožujak 27, 2013, 07:40:00 prijepodne »
Evo ga nakon puno muke, vađenja lijevog panja iz akvarija i malo presađivanja bilja (čupanja iz drugog akvarija) sada to izgleda ljepše.
Echinodoras sam posadio u sredinu jer je ostala rupa, malo sam popunio biljkama stražnji plan (h. polysperma, rotala r), a prednji plan desno do cube sam stavio još sagitarije, a prednji plan lijevo do cube sam stavio crypti.




Offline cathfish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Belišće
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #17 u: Ožujak 27, 2013, 13:09:47 poslijepodne »
Ljepo izgleda.
Kad se bilje razraste bice super.Echinodorus zna narast,inace ima jako razgranat korjen.
Nebi bilo lose posaditi ga u necemu da se korjen toliko ne rasiri u podlozi.

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #18 u: Ožujak 27, 2013, 16:44:24 poslijepodne »
Imam osjecaj da ce ovo biti bomba od akvarija, super je!
Ovaj filter malo zamaskiraj i ako imas folije ili trake nekakve za gornji rub da se nevidi razina vode!
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #19 u: Ožujak 27, 2013, 17:14:22 poslijepodne »
Imam osjecaj da ce ovo biti bomba od akvarija, super je!
Ovaj filter malo zamaskiraj i ako imas folije ili trake nekakve za gornji rub da se nevidi razina vode!
Joj nemojte ga odmah hvaliti, prvo kritika, kritika, kritika... pa onda kada malo očvrsne onda koja pohvala. Ovako će se samo prerano opustiti. :)

Treba još korijenje do kraja potopiti (dok ga olovo drži teško je nešto s njim raditi) pa onda još pojačati stražnji plan, doduše razrast će se posađene biljke ali mislim da ih još treba ubaciti iza. Sve je to još goluždravo... pa provjeriti još malo proporcije, pa kao što condor kaže sakriti gornji rub vode, pa onda kad se već radi također i donji rub. Možda s crnim forexom!?

Ja ću preko vikenda skoknuti da to malo bolje pofotkam pa će se onda još bolje vidjeti što i kako dalje! ;)

Šogore, bitno je da si krenuo, a sad po malo... za par mjeseci bit će taman! :up:

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #20 u: Svibanj 03, 2013, 07:52:34 prijepodne »
mali update, sinoć slikano opet s mobitelom.
Na prvoj slici sadašnje stanje, na drugoj condorovi prekrasni skalari (sada već mrcine).

Offline slina666

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Podsused
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #21 u: Svibanj 03, 2013, 10:53:36 prijepodne »
 :klap:

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Re: "Medvednica Roots"
« Odgovori #22 u: Svibanj 03, 2013, 11:16:19 prijepodne »
Lijepo ti se popunjava akvarij!
Malo kriptica il sl. jos u mracne kuteve i bit ce milina.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #23 u: Svibanj 03, 2013, 12:37:39 poslijepodne »
Stvarno su se primile one biljke koje sam ti donio, lijepo rastu... :up:

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: "Medvednica Roots"
« Odgovori #24 u: Svibanj 04, 2013, 12:24:12 poslijepodne »
Jako lijepo rastu i bilje i skalari! Sad izgleda dosta tamnije akvarij kad se sve malo popunilo super je!  :up:
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."