Travanj 29, 2024, 14:09:56 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv  (Posjeta: 2212 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« u: Srpanj 29, 2010, 19:33:41 poslijepodne »
Konačno je stigao igličasti iz aquatic magica, i to su mi ponovo poslali, prva pošiljka se negdje očito zagubila...

No, sad imam drugi problem. Gledam ja te ventile, gledaju oni mene...viša matematika...tko je ovdje uljez  :D nekako mi se ti ventili ne slažu, što da gdje nataknem i zavidam? Niš mi nije jasno  :-[

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #1 u: Srpanj 29, 2010, 20:27:58 poslijepodne »
Koliko vidim,a ne vidim bas najbolje,mislim da ces izmedju emv i iglicnog morat stavit cijev!
Znaci in-line spajanje.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #2 u: Srpanj 29, 2010, 22:05:45 poslijepodne »
Ili probaj vidjeti da li se da odšarafiti (trebao bi se) ovaj dio koji sam  označio sa crvenim krugom i na to mjesto ušarafiti igličasti.
Označio sam manjim i večim krugom jel na jednom od ta 2 spoja bi se trebao odšarafiti nastavak označen krugom.
Ako ne pašu promjeri možeš dat tokaru da ti napravi premosnicu (to se nekak drugačije zove ali ne mogu se sjetit kak)  ili kao što kaže Zeleni mrav probaj sa crijevom.


Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #3 u: Srpanj 29, 2010, 22:27:14 poslijepodne »
To bi moglo biti nešto nalik na ovo što se spominje na ovoj stranici http://www.gpodio.com/co2_setup.asp nešto da od uskog vijka dobijem široki  :-[ mislio sam da je taj CO2 jednostavniji za upogoniti, al kad ga jednom postaviš onda je valjda to to.

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #4 u: Srpanj 29, 2010, 22:39:52 poslijepodne »
To bi moglo biti nešto nalik na ovo što se spominje na ovoj stranici http://www.gpodio.com/co2_setup.asp nešto da od uskog vijka dobijem široki  :-[ mislio sam da je taj CO2 jednostavniji za upogoniti, al kad ga jednom postaviš onda je valjda to to.
Ma baš to. Bthw. dobra stranica.
Bilo bi dobro staviti teflon na navoj igličastog  da osiguraš nepropusnost ako češ ga spajati direktno na elektromagnetski ili na taj ''nešto da od uskog vijka dobijem široki'' kak se več zove :D 

Offline prodz

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #5 u: Srpanj 29, 2010, 23:22:38 poslijepodne »
aj caramba!!
super stranica! bas sam u izradi jednog co2 difuzora i ovdje sam nasao bas podatke koji su mi trebali.

steta sto nisi blize jer radim kao hidraulicar i kada bi mi rekao koji ti je navoj na EMV i na iglicastom nabavio bih ti redukciju u roku odmah.

probaj vele bit-ov savijet.
ako ne pase posalji mi na pp velicine navoja (pitaj nekog majstora da ti kaze koji su ti navoji na EMV i iglicastom) pa ti posaljem redukciju postom. nije mi neki problem.

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #6 u: Srpanj 30, 2010, 00:19:58 prijepodne »
aj caramba!!
super stranica! bas sam u izradi jednog co2 difuzora i ovdje sam nasao bas podatke koji su mi trebali.

steta sto nisi blize jer radim kao hidraulicar i kada bi mi rekao koji ti je navoj na EMV i na iglicastom nabavio bih ti redukciju u roku odmah.

probaj vele bit-ov savijet.
ako ne pase posalji mi na pp velicine navoja (pitaj nekog majstora da ti kaze koji su ti navoji na EMV i iglicastom) pa ti posaljem redukciju postom. nije mi neki problem.

E to je to! tako se zove!
Eh majku mu senilnu :D

Hvala prodz

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #7 u: Srpanj 30, 2010, 08:08:11 prijepodne »
aj caramba!!
super stranica! bas sam u izradi jednog co2 difuzora i ovdje sam nasao bas podatke koji su mi trebali.

steta sto nisi blize jer radim kao hidraulicar i kada bi mi rekao koji ti je navoj na EMV i na iglicastom nabavio bih ti redukciju u roku odmah.

probaj vele bit-ov savijet.
ako ne pase posalji mi na pp velicine navoja (pitaj nekog majstora da ti kaze koji su ti navoji na EMV i iglicastom) pa ti posaljem redukciju postom. nije mi neki problem.


Hvala na dobroj volji! Ako ne budem ništa iskemijao ću ti se javiti. Nego...još sam malo gledao, za vas znalce, na ovom linku http://www.oprema-uredjaji.com/pdf/OU_Reduktori-Reductors.pdf na dnu druge stranice je kuglasti ventil (ovaj s kodom 781151), to mi izgleda kao ovo što imam ja na izlazu emv? Ako bih to odvidao onda bih na to mogao zavidati igličasti ako promjer odgovara? To bi bilo ono čemu je Velebit pričao.


Offline kejc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: bjelovar
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #8 u: Srpanj 30, 2010, 10:41:12 prijepodne »
imam isti takav igličasti i pasao mi baš kao što je velebit napisao... samo sam morao odrezati onaj batrljak na koji se stavlja crijevo- označio sam crvenom crtom rez.. tako da se može do kraja ušarafit. Pilicom za željezo čas posla, al si prvo provjeri navoj el paše, da ne bi rezao a poslije ti možda bude trebao... U mom je slučaju drugačiji EM ventil..

Offline Pole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 400
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #9 u: Kolovoz 02, 2010, 10:25:35 prijepodne »
Emv je 1/8" i to je otprilike debljine 6,2 mm mjereno preko navoja. Velebit ima pravo,onaj batrljak na emv se da odvidat i garant ti igličasti ide na emv. Znači,na dijelu koji ti je viška imaš onaj uži dio (bliži emv-u),taj dio odvidaš iz emva,navoj na igličastom nazubiš (pilom poprijeko) namotaš teflon,kudjelju ili sl. i zavidaš igličasti u emv. Pustiš co2,namješaš dva kapa čarlija za suđe sa tri kapa vode i to namažeš na upravo sastavljeni spoj. Ako radi pjenu znači da pušta,odvidaš i kreneš ponovo od teflona.
Krastavce treba narezati, te popapriti i dodati octa, pa baciti, jer ne valjaju ništa.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #10 u: Kolovoz 02, 2010, 17:09:42 poslijepodne »
Uspio sam odvidati i igličasti ide u emv, jedino što od sile da uspijem to odvidati mi se sada emv vrti oko sebe, tj vrti se oko ventila lijevo od emv, da li to znači da će CO2 izlaziti van sad na tom mjestu?

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #11 u: Kolovoz 03, 2010, 23:49:54 poslijepodne »
Uspio sam odvidati i igličasti ide u emv, jedino što od sile da uspijem to odvidati mi se sada emv vrti oko sebe, tj vrti se oko ventila lijevo od emv, da li to znači da će CO2 izlaziti van sad na tom mjestu?
Da li ga možeš odvrtiti na početnu poziciju i da li se onda zašarafi,tj prestane vrtiti ili se može slobodno vrtiti u bilo kojem smjeru?

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #12 u: Kolovoz 05, 2010, 08:53:20 prijepodne »
Ne mogu ga vratiti u početnu poziciju, vrti se sam oko sebe oko ovog navoja prvog lijevo od emv.

Mislio sam maknuki skroz emv i imati samo regulator i iglični, na kojem dijelu da to napravim, moze li iglični direkt u regulator ili ne? Bojim se da će mi onda tu trebati reduktor jer je rupa na regulatoru veca od igličnog.

Savjet? :-)

Offline prodz

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #13 u: Kolovoz 05, 2010, 12:12:10 poslijepodne »
ako se vrti elektromagnet (EM) onda nemas problema jer je taj crni plasticni dio samo magnet i on nista ne dihta.
a ako se vrti ispod EM onda probaj skinuti plavo oznacen saraf pa ces moci stinuti EM i stegnuti ventil koji se nalazi na bloku (zeleno oznaceno). vratis EM i stegnaes plavo oznacen saraf (ne jako jer se EM smije okretati)

sve ostalo ako ti se okrece do besvjesti znaci da je ili navoj pokidan pa ne drzi ili da je navoj na prikljucku manji od navoja na bloku

Offline prodz

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #14 u: Kolovoz 05, 2010, 12:28:27 poslijepodne »
ah da i nisam ti napoisao da pripazis u kojem ce ti smijeru proticati co2. pogledaj na blokicu dali imas nesto nacrtano. najvjerovatnije je nacrtana strelica u kojem smjeru treba biti protok.
i slobodno smijes isprobati cijeli EMV. stavis jedan kraj u usta i piris, i dok piris ukljuci EMV u struju i ako zrak vise ne bude proticao, znaci radi. moze biti i obratno da kada je EMV iskljucen iz struje ne propusta zrak, a kada je ukljucen propusta. to je ok, samo ces onda morati timer namjestiti obratno.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #15 u: Kolovoz 05, 2010, 16:02:50 poslijepodne »
Vrti mi se oko svoje osi u ovom označenom dijelu lijevo od emv.

U kojem dijelu se eventualno može maknuti emv i staviti igličasti, bez emv?

Offline prodz

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #16 u: Kolovoz 05, 2010, 16:52:34 poslijepodne »
dali na tom mijestu dihta unatoc tome sto se vrti? ako curi, skini cijev i na navoju prikljucka, namotaj teflon traku (ako nemas, moze i obicna izolir traka) . to bi trebako rijesiti curenje a mozda i okretanje. mada ako se okrece ne mora znaciti da i curi. trebas isprobati.

sad, za spajanje iglicastog, ako ti je EMV u otvorenom polozaju kada nije prikljucen u struju, bilo bi ti naj jednostavnije da ga stavis na mijesto kako ti je rekao velebit i kejc, tako da odrezes onaj batrljak (BTW na taj batrljak se inace spaja crijevo) i zasarafis. EMV ne moras prikljuciti u struju, jer u ovom slucaju on sluzi kao redukcija.

a ako ti je EMV u zatvorenom polozaju bez struje, iglicasti mozes staviti na mijesto koje sam oznacio crvenim krugom
ali cini mi se da je navoj na bloku sa manometrima veci od navoja na iglicastom. dakle, morat ces koristiti redukciju.
sad, koji su navoji i koje redukcije nemam poima to maoras dati nekom majstoru da ti on izmjeri.
 

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #17 u: Kolovoz 05, 2010, 22:45:19 poslijepodne »
Puno hvala na savjetima  :up:

Navoj na manometru je veći od navoja na igličastom tako da bez dodatka, redukcije ne ide sigurno.

Što se tiče emv, da li dihta ili ne nisam isprobao jer mi sve to još nije u upotrebi. Na njemu ispod s jedne strane imam nacrtane dvije strelice, pretpostavljam da u tom smjeru zrak ide van, to je strana na kojoj je bio stavljen kuglični ventil, odnosno na koji se može staviti iglični. Sad treba vidjeti da li kroz neuštekani emv ide zrak skroz pa se može koristiti i bez struje kao reduktor za igličasti.

No, kako mi je to poprilična težina u odnosu na bocu, koja je male zapremnine, mislio sam ostaviti samo manometar s igličastim jer mi svi ti ventili zvrnu bocu, koja pod teretom ventila ne može stajati na mjestu   :(

Offline prodz

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #18 u: Kolovoz 05, 2010, 22:54:47 poslijepodne »
evo moja supruga se sjetila da pokusas sa stalkom za cvijece i u njega stavis bocu, pa ti tako nece padati.
misli na onaj stalak koji se koristi na groblju za vaze. valjda ce ti pomoci.....
iduci tjedan ti je petak 13 pa evo idealno vrijeme i razlog za posjetiti groblje. hahaha  :D

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Pomoć: Spajanje igličastog ventila na emv
« Odgovori #19 u: Kolovoz 06, 2010, 09:21:13 prijepodne »
Nesto cu iskemijati  :up: