Svibanj 20, 2024, 05:55:54 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: 300l diskusari  (Posjeta: 3212 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
300l diskusari
« u: Listopad 04, 2010, 20:05:44 poslijepodne »
Evo da pokazem svoje malo carstvo i njegove stanovnike:)
Akvarij je 300l,rasvjeta 4x 54 w,voda obična pipovača sa 40l RO vode
Stanovnici:5 diskusa,13 otocinclusa,2 mala foxa,2 microgalaxy razbore,>6 puževa
Evo želim čut vaše kritike,savjete  :) I na dam se da vam se sviđa :-[
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2010, 20:33:35 poslijepodne od Akvarist* »
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #1 u: Listopad 04, 2010, 20:46:35 poslijepodne »
 Zanimljiv postav,još kad se razrastu pozadinske biljke bit će sasvim ok!
 Jedino bih ja stavio nekakvu pozadinu (crnu) i sve bi puno bolje izgledalo. :up:
Who dares-wins!

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #2 u: Listopad 04, 2010, 21:37:53 poslijepodne »
Zanimljiv postav,još kad se razrastu pozadinske biljke bit će sasvim ok!
 Jedino bih ja stavio nekakvu pozadinu (crnu) i sve bi puno bolje izgledalo. :up:
potpisujem

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #3 u: Listopad 04, 2010, 21:40:42 poslijepodne »
18 godina?

dečko dragi, ako ne pređeš na teraristiku u međuvremenu čeka te sjajna akvaristička budućnost  :up:

Offline astralis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 187
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Novska
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #4 u: Listopad 04, 2010, 21:46:11 poslijepodne »
doista krasan setup...bit ce divno kad se razraste....  :up:  :klap:
eruption of emotions

Offline koraljka

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb,Dubrava
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #5 u: Listopad 04, 2010, 21:52:03 poslijepodne »
meni je ovako savršen,super :klap:

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #6 u: Listopad 04, 2010, 21:55:09 poslijepodne »
iskreno je ljepo...ali pozadina obavezna i malo dolit vode...a i ovaj grijec stavit bocno i malo ga zamaskirat i sve :up:

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #7 u: Listopad 04, 2010, 22:34:20 poslijepodne »
drago mi je sta vam se sviđa  :) tražim crnu pozadinu,biljke mi nekak sporo rastu a ocekujem da pokriju zadnji plan...dolit vode? mislis odlit? xd voda je do 3 mm od ruba samo kaj se ne prelije morao sam ju tako napunit jer mi onda svjetlost pici u oci kad gledam...
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #8 u: Listopad 04, 2010, 22:39:19 poslijepodne »
koliko ja vidim fali... :roll:

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #9 u: Listopad 04, 2010, 22:42:55 poslijepodne »
koliko ja vidim fali... :roll:
pogledaj desni rub skroz iza,poklopac nije sjeo skroz zbog cijevi za co2 i to moram sredit
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #10 u: Listopad 04, 2010, 22:50:12 poslijepodne »
tako vec da :D

Offline homers

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Garešnica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #11 u: Listopad 04, 2010, 22:54:55 poslijepodne »
o da,prva liga

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #12 u: Listopad 04, 2010, 23:08:36 poslijepodne »
Bit će belaja. Vidim da su ti otići potrebni s obzirom na bilje i rasvjetu ali kad krenu na diskuse imat ceš velikih problema, jer kad jednom krenu, đubrad mala ne prestaje maltretirat.

E da, akvarij je odličan. :klap:

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #13 u: Listopad 04, 2010, 23:13:37 poslijepodne »
Bit će belaja. Vidim da su ti otići potrebni s obzirom na bilje i rasvjetu ali kad krenu na diskuse imat ceš velikih problema, jer kad jednom krenu, đubrad mala ne prestaje maltretirat.

E da, akvarij je odličan. :klap:
to sam čuo da bi ih maltretirali al mislim da kad zajedno odrastu da nebi trebalo bit problema....znaju zajedno plivat s foxovima valjda jer zabriju da su ista vrsta al ak sam zagnjave diskuse idu van bez pitanja hahaha  :D
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #14 u: Listopad 04, 2010, 23:19:12 poslijepodne »
Ma samo ti pojačaj rasvjetu da oni imaju posla umjesto da se zahebavaju okolo :D

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #15 u: Listopad 04, 2010, 23:22:10 poslijepodne »
Ma samo ti pojačaj rasvjetu da oni imaju posla umjesto da se zahebavaju okolo :D

ma ne smijem više pojačavat :D :D to je opasna stvar grije vodu na 3-4 stupnja po ljetu,tak da su mi se ribe skuhale dok sam bio na moru,moram ugradit ventilator  :P
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline SREJA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Split- Mertojak
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #16 u: Listopad 05, 2010, 08:25:36 prijepodne »
Odlično  :klap:
posebno me oduševilo ovo drvo  :)


Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #17 u: Listopad 05, 2010, 08:41:35 prijepodne »
Bravo, bit će super kad se razraste...ovako sad fali malo nečeg visokog. Ovu blyxu odmakni malo od stakla, nek tamo ide hc jer nece blyxa dobro izgledat u prvom planu.

Co2 predpostavljam da dodaješ, kakva je podloga? Ajde baš me zanima kako će izgledat za koji mjesec.  :up:


Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #18 u: Listopad 05, 2010, 09:57:19 prijepodne »
Voda je malo mutna! reci koji imaš filter i koliko imaš usisnih cijevi.

Foxove što prije napolje a umjesto njih ubaci tri skroz mala sijamska algojeda jer vidim da ima dosta posla za njih (smeđa čupava alga na panju).

Koja je temperatura vode, nemoj zaboraviti da mora biti minimalno 28C.

Kolika je tvrdoča i ph?

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #19 u: Listopad 05, 2010, 15:46:36 poslijepodne »
drago mi je kaj vam se sviđa :) da b. japonica se mice iz prvog plana to je tu sam dok ne pošaljem jednom liku,nemam kam s njom.Co2 iz boce,sad bi se začudio kad kažem da nema nikakve podloge.Evo dokazano je da u akvaristici ne treba imat podlogu te da sve biljke rastu bez nje,samo tekuce gnojivo,jaka rasvjeta i dosta co2.
Filter je unutrašnji,flual 400,voda nije mutna sigurno jer sam mjenjao skoro sve stavio novu odstajalu pipovaču i 40l RO vode.Mislim na siamce kad kazem foxovi  :D :D znači imam sijamce rade oni posao sam sporo -?Da temp mi je 28(noc)-29(dan,zbog rasvjete),ph i dh nisam mjerio
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline cribenzis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Lokacija: Bjelovar
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #20 u: Listopad 05, 2010, 17:20:53 poslijepodne »
Akvarij je super :klap:,još kad se razraste bilje i diskusi dobiju boje bit će neopisivo

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #21 u: Listopad 05, 2010, 17:35:01 poslijepodne »
Slaba ti je to filtracija. Tako male diskuse moraš hraniti 4-5 puta na dan da bi normalno naprdovali a taj filter će se teško to rješavat.
Rješi to prije nego ribe obole.

Offline artal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #22 u: Listopad 05, 2010, 18:49:15 poslijepodne »
Ovo izgleda jako obećavajuće i kad se bilje (koje djeluje zdravo i lijepo) razraste bit će to bomba  :up:
Iako se meni osobno ne sviđa onolika panjina ali to je sve stvar ukusa i čak i s njom sve izgleda super.

Jedino ovo šta Baja kaže u vezi filtera možda bi trebao nabaviti malo jači jer 400 l protoka čini se kao jako malo na ovakav akvarij.

Uglavnom samo naprijed i baš me zanima kako će to izgledati za koji mjesec  :klap: :klap:
Razlika između genijalnosti i gluposti je ta da genijalnost ima granice

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #23 u: Listopad 06, 2010, 09:33:58 prijepodne »
Ovako prijatelju, vidim da si mlad i prepun entuzijazma te da imaš lijepe planove i vizije..., međutim, to ti je isto kao i u životu, ako želiš sagraditi visoku i stabilnu kuću trebaš prvo napraviti dobar i stabilan temelj...

Naime, ušao si u držanje diskusa a nisi se dobro prethodno teoretski pripremio a sada će biti problema na štetu riba...

Probat ću skrenuti pozornost na neke stvari:

1. Preslab filter a zbog toga imaš smeđe čupave alge na panju, a diskusi će brzo oboljeti jer su oni jako osjetljivi na povišenu količinu amonijaka, nitrata i nitrozamina a također i fosfata
    (ja sam na akvarij od 250litara imao filter s protokom 1200l/sat i čak sam razmišljao da uzmem još jedan...)
2. Prejaka rasvjeta za diskuse, njima jako smeta jaka rasvjeta (njihovo prirodno stanište je u močvarnim šumama sa relativno malo direktnog svjetla...)
3. Zbog dužine akvarija morat češ iskonstruirati filter tako da imaš na oba kraja akvarija po jedno usisno tijelo a s ciljem bolje filtracije...)
4. Za zdravlje diskusa te dobar i pravilan rast jeko je bitno da je što manja tvrdoća i što niži pH uz minimalnu temperaturu 28C
5. kada držiš diskuse morat češ redovito usisavati podlogu a što uništava bilje te također moraš kupiti ribe dna corydorase...
6. Redovito moraš mijenjati vodu a najbolje je jednom tjedno cca 35 do 40% ovisno o gnojenju bilja...

Ima tu još puno stvari jer držanje diskusa nije za svakoga a posebice ako želiš imati lijep biljni akvarij i zdrave diskuse to je iznimno teško napraviti posebice jer temperatura vode ne smije iči ispod 28C a to podnosi vrlo malo biljaka a uz to dok se diskusi ne priviknu na tako jaku rasvjetu morat češ i nju smanjiti (ja sam podigao jedan veliki panj tako da su cijeli dan kada je bilo upaljeno svjetlo provodili u sjeni ispod panja)...

Sretno.

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #24 u: Listopad 06, 2010, 14:15:54 poslijepodne »
u nekim stvarima nisam početnik,bavim se akvaristikom više od 10 godina a u zadnje vrijeme profesonalnom.Diskusima ne bi trebala smetat toliko jaka rasvjeta(moje misljenje) jer oni su uzgojeni u zatočenistvu nisu doneseni iz prirode,u aq ima mjesta koja nisu pod jakim svjetlom.
Podlogu planiram usisavat,filter cu promjenit ako stvarno uvidim da je slab uz tjedno mjenjanje vode.Crna alga mi je počela rast prije 2 tj prije neg sam nabavio diskuse jer sam malo pogriješio s gnojenjem.Od sad mi je prioritet voda ne biljke.Nije problem 29 čak niti 30 stupljeva jer sam testirao biljke i na prek 36stupnjeva i sve su preživile u odličnom stanju.Evo ja sam iznio svoe misljenje i mislim da sam kolko tolko u pravo mada sam totalni početnik s diskusima a kao takav trudit cu se primjenit sve dobronamjerne savjete...hvala na pomoći :)
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #25 u: Listopad 06, 2010, 15:56:38 poslijepodne »
u nekim stvarima nisam početnik,bavim se akvaristikom više od 10 godina a u zadnje vrijeme profesonalnom.

Diskusima ne bi trebala smetat toliko jaka rasvjeta(moje misljenje) jer oni su uzgojeni u zatočenistvu nisu doneseni iz prirode,u aq ima mjesta koja nisu pod jakim svjetlom.


Podlogu planiram usisavat,filter cu promjenit ako stvarno uvidim da je slab uz tjedno mjenjanje vode.Crna alga mi je počela rast prije 2 tj prije neg sam nabavio diskuse jer sam malo pogriješio s gnojenjem.Od sad mi je prioritet voda ne biljke.


Nije problem 29 čak niti 30 stupljeva jer sam testirao biljke i na prek 36stupnjeva i sve su preživile u odličnom stanju.Evo ja sam iznio svoe misljenje i mislim da sam kolko tolko u pravo

E moj prijatelju, nemoj mi zamjeriti ali ja sam ti zaista htio dati iskrene savjete o svojim osobnim iskustvima u držanju diskusa, pa ako ih hoćeš prihvatiti, prihvati ih a ako nećeš tada molim te nemoj niti ljude moliti za savjete.

Diskuse uvijek u karantenu i tamo ih očistiti od parazita jer kada jednom uneseš parazite u veliki akvarij vrlo ih se teško istrijebiti a to često zbog jakih lijekova znači ponovno cikliranje vode, puno algi, uništeno bilje, pobijeni beskralježnjaci i dr.

Vjeruj mi jaka rasvjeta smeta diskusima pa neki čak sipaju tekuču treset da zatamne vodu...
Filter ti je za diskuse preslab i tu nema diskusije, ako ih želiš držati treba ti jači filter.

Ali sorry, ti to sve već znaš kada se toliko dugo baviš akvaristikom.

Vidjet češ što će biti sa biljem, sa kvalitetom vode i algama sada kada budeš ribe liječio protiv parazita (poslat ću ti pp). Sretno

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #26 u: Listopad 06, 2010, 19:33:45 poslijepodne »
Nisam nista loše mislio,niti sam htio rec da sam sve znam.Samo sam rekao svoje misljenje za koje sam skroz siguran a to je da biljke podnose prek 35 stupnjeva...za svjetlost sam uvjeren da im ne smeta,a ak ce im smetat iza panja je tamno mjesto tako da...
Evo ja se ispričavam ako je ispalo da se pravim pametan,nije mi bio to cilj nego da iznesem svoja mišljenja i ono što sam sam dokazao a tome valjda i služi forum,da svi skupa razmatramo situaciju do situacije. :)
« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2010, 19:38:59 poslijepodne od Akvarist* »
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #27 u: Listopad 06, 2010, 19:36:29 poslijepodne »
the best

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #28 u: Listopad 06, 2010, 21:29:00 poslijepodne »
Ovako prijatelju, vidim da si mlad i prepun entuzijazma te da imaš lijepe planove i vizije..., međutim, to ti je isto kao i u životu, ako želiš sagraditi visoku i stabilnu kuću trebaš prvo napraviti dobar i stabilan temelj...

Naime, ušao si u držanje diskusa a nisi se dobro prethodno teoretski pripremio a sada će biti problema na štetu riba...

Probat ću skrenuti pozornost na neke stvari:

1. Preslab filter a zbog toga imaš smeđe čupave alge na panju, a diskusi će brzo oboljeti jer su oni jako osjetljivi na povišenu količinu amonijaka, nitrata i nitrozamina a također i fosfata
    (ja sam na akvarij od 250litara imao filter s protokom 1200l/sat i čak sam razmišljao da uzmem još jedan...)
2. Prejaka rasvjeta za diskuse, njima jako smeta jaka rasvjeta (njihovo prirodno stanište je u močvarnim šumama sa relativno malo direktnog svjetla...)
3. Zbog dužine akvarija morat češ iskonstruirati filter tako da imaš na oba kraja akvarija po jedno usisno tijelo a s ciljem bolje filtracije...)
4. Za zdravlje diskusa te dobar i pravilan rast jeko je bitno da je što manja tvrdoća i što niži pH uz minimalnu temperaturu 28C
5. kada držiš diskuse morat češ redovito usisavati podlogu a što uništava bilje te također moraš kupiti ribe dna corydorase...
6. Redovito moraš mijenjati vodu a najbolje je jednom tjedno cca 35 do 40% ovisno o gnojenju bilja...

Ima tu još puno stvari jer držanje diskusa nije za svakoga a posebice ako želiš imati lijep biljni akvarij i zdrave diskuse to je iznimno teško napraviti posebice jer temperatura vode ne smije iči ispod 28C a to podnosi vrlo malo biljaka a uz to dok se diskusi ne priviknu na tako jaku rasvjetu morat češ i nju smanjiti (ja sam podigao jedan veliki panj tako da su cijeli dan kada je bilo upaljeno svjetlo provodili u sjeni ispod panja)...

Sretno.

Plavi sve potpisujem,jos bi dodao.
-Unutarnji filter je totalni promasaj u akvariju s Diskusima!
-Potreban vanjski filter s sto vecim volumenom bioloske filtracije
-protok bi trebao biti 2 do najvise 4 puta volumen akvarija u satu,iskljuceni kanister filteri,oni su deklarirani za koliko su litara

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #29 u: Listopad 12, 2010, 15:45:34 poslijepodne »
predobro izgleda,super.. pozz

Offline pajo_ultras

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: vinkovci
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #30 u: Prosinac 11, 2010, 18:02:31 poslijepodne »
odlično . biljke su krasno raspoređene i rasnovrsne, lijepo drvo . kad metneš pozadinu savršeno. što se tića bilja i rasta tu malo moraš biti strljiv. bavim se akvaristikom dosta dugo. do sada sam držao američke ciklide, a prije 6 mjeseci sam prešao  na diskuse

Offline kkliba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1338
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Pula
  • zvjerka
Odg: 300l diskusari
« Odgovori #31 u: Prosinac 11, 2010, 18:21:58 poslijepodne »
Lijep akvarij, diskusi tek trebaju postati lijepi tj. trebaju narasti da pokažu svoje čari, najvažnija ti je higijena u akvariju za dobar napredak diskusa, samo naprijed...
- ništa nije dovoljno dobro da nebi moglo biti još bolje -