Između ta dva filtera po meni je bolje uzeti JBL e901. Razloga ima nekoliko.
Volumen posude kod e901 je 7.6 litara, dok je kod Ecco Pro 300 5 litara. Deklariran protok kod e901 je 900 l/h, kod Pro 300 je 750 l/h. Sve u svemu, e901 je veci filter za slicnu cijenu.
Jos jedna prednost kod e901 je sto ima moderniji tip plosnate brtve koja je stisnuta između glave i kanistera, te pri otvaranju ne dolazi do trenja kao kod starije "o" profil brtve na Ecco Pro. Ista brtva kod Ecco Pro sluzi i kao brtva rucne pumpe, te se dodatno tare pri svakom pokretanju filtera. Rucna pumpa na e901 je izvedena zasebno.
Prednosti Ecco Pro pred JBL e serijom je sto je Ecco Pro poboljsana verzija provjerenog, pouzdanog i za razliku od danasnjih filtera puno cvrsceg Eheim Ecco filtera koji je na trzistu vec 15-16 godina. Koljena kod Ecco Pro su klasicne cvrste "U" cijevi, dok su JBL-ove cijevi koje idu s filterima nesto slabije kvalitete. Filter kosare kod Ecco Pro se izvan filtera sve sastave u jedan blok i jako jednostavno se umetnu u kanister bez mogucnosti pogreske. Kod JBL-a treba malo vise paziti pri sastavljanju jer svaka kosara se u kanister ubacuje zasebno i ima sklopivu drsku koja ima tendenciju da ne sjedne na mjesto i da se filter ne zatvori ispravno. Iz tog razloga treba posvetiti vise paznje pri sklapanju JBL filtera. Nova Ecco pro 300 verzija trosi samo 8 watta, e901 11 W. Ecco Pro dolazi s nesto boljim punjenjem po pitanju bioloske filtracije. Sadrzi litru BioMech-a i litru SupstratPro-a, dok e901 dolazi samo s litrom MicroMec-a, ostatak je ispunjen spuzvama pa je uputno ubaciti jos litru-dvije kvalitetnijih medija u JBL.