Kolovoz 12, 2025, 20:40:33 poslijepodneNajnoviji Član: Kiki24

Autor Tema: promjena pumpe  (Posjeta: 661 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 47
promjena pumpe
« u: Travanj 19, 2006, 14:29:00 poslijepodne »


Zanima me da li bi bilo efikasno promijeniti samo pumpu u originalnom cayman filteru. Protok je sad negdje oko cca 550 L/H cayman od 240 l.


danas sam naisla na pumpe od 1200 L/h za kojih 170 kn , i svojom velicinon stanu u pretnac za pumpu u cajmanu.


da li bi i to bilo kakvog utjecaja na bakterije, biolosku i mehanicku filtraciju, tj da li ima vise koristi li ne od takve promjene ?


obrigado.
Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
promjena pumpe
« Odgovori #1 u: Travanj 19, 2006, 15:07:00 poslijepodne »
mehanicka filtracija ce se poboljsati zbog veceg protoka.. to definitivno, ali ce se bioloska smanjiti jer ce voda brze proticati kroz medij.. jedino ako mozes ubaciti nesto za povecanje puta vode.. jos bioballsa ili tak nesto.. da se voda sto duze zadrzava u filteru.. osobno mislim da bi dobila na mehanickoj a izgubila na kemijskoj cistoci vode...pa ti biraj
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Njuška

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1492
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Rijeka
promjena pumpe
« Odgovori #2 u: Travanj 19, 2006, 15:41:00 poslijepodne »
Mislim da nema nikakve potrebe mijenjati pumpu. Ova original je sasvim dovoljna a osim toga jača pumpa bi sigurno prije "ispraznila" filter kada se ovaj malo zaprlja.
Rijeka / Hrvatska
...nakon duge i teške muke dobio sam internet...