... inaće jedan Heat koji samo nosi taj gen, koji bi u budučnosti mogao imati takav podmladak košta od 20 000 - 40 000$, a uz to vam nitko ne garantira da ćete daljnjim parenjem dobiti te leucistice.
To nije točno. Nosioc nasljeđa za leucistizam je kodominantan gen, Dakle ako parimo mužjaka i ženku koji su heterozigote, dobit ćemo 25% mladih koji će biti leucistični (dakle ispoljit će karakteristiku). Znači, ako parimo mužjaka koji je heterozigota (kao taj Heat)koji prenosi haploidnu spolnu stanicu s genom za leucistizam s "običnom" ženkom, dakle s normalnom koloracijom, dobit ćemo 25% potomstva koje će bit heterozigote s željenim svojstvom (dakle, nosit će gen za leucistizam, ali ta karakteristika neće biti vidljiva na životinji - izgledat će "obično", kao majka). Ako ženku heterozigotuiz takvog potomstva povratno parimo s mužjakom heterozigotom (u ovom slučaju Heat-om

) dobit ćemo, kao što sam već pripomenuo, 25 % mladih koji će biti homozigote, tj. ispoljit će karakteristiku leucistizma.
E sad, kad imamo mužjaka i ženku koji su leucistic, možemo biti sigurni da su homozigote, tj. parimo li ih ponovo dobit ćemo 100% potomaka koji će biti leucistic morf.
To je i razlog zašto će cijene drastično pasti za ono vrijeme koje sam naveo u prethodnom postu - kraljevskim pitonima treba cca 2-3 godine do spolne zrelosti, znači ako netko kupi heterozigotnog mužjaka kao što je Heat, treba mu minimalno 6-7 godina do F2 generacije gdje će dio mladih ispoljiti karakteristike. Kad dođe do F3 generacije, već će hrpa uzgajivača imati spremne homozigotne roditelje, što znači da će njihovo potomstvo postati manje-više uobičajeno. A tek sljedeća generacija...ma za 10 godina će koštati najviše 50 EUR-a!