Strasilo,mogao bih te da mi objasnis kako to ledice rade bez drivera, pretpostavljam da ih spajas na napajanje od racunala ili na jedan veci driver?
Upravo tako ...
Koliko je je LEdica wati, toliko joj treba volti (jednostavno rečeno) .... i treba ti samo jedan otpornik vulgaris koji će glumiti potrošač (jer ledica to nemože) i riješio si Y2K problem ... 
a na napajanju od compa imaš sve potrebno ... i 3V i 5V i 12V poprilično lijepo ispeglane struje i napona ... 
Ja ti moram proturjeciti s tvojim navodom.
Naime, nije istina da koliko ledica ima Wata, da joj toliko Volti treba. Naime, ledice istog tipa a razlicite boje imaju razlicite napone za nazivne struje. Ponavljam, kod ledica se govori o struji a ne o naponu.
Postoji kombinacija gdje prema specifikacijama mozes vidjeti da ledica radi na 1A struje, te da tada ima pad napona od 3.2V, pa onda mozes zakljuciti da ako joj spojis 3.2V, da ce to biti to. I to je istina. Ali... Ako ti je napajanje 3.25V, struja daleko premasuje dozvoljenu granicu i dioda MOZE pregoriti (zavisno od hrpe parametara nije nuzno da ce pregoriti).
Ono sto ljudi rade je da spoje 3 diode u seriju, pa racunaju da ce na njima biti pad napona 3.2V (zavisno od karakteristika diode), takodjer se "zna" da za ta 3.2V ide struja 1A, i onda izracunas razliku napona, te 1A struje, i dobijes koliki otpor treba dodati u tu seriju da bi stvar funkcionirala. Tu orpor ima cistu disipaciju, i ponasa se kao trosilo, ali je samo zato da "pojede" dio napona, da se diode ne spale.
Na tom principu rade jeftini LED Stripovi.
Ali, opet, otpornik ima toleranciju cca 5%, sto znaci da ti moze biti da nece biti pad napona bas onakav kakav zelis, pa ti moze napajanje jos malo fulati...
Generalno, ako radis rasvjetu od skupih power ledica, ja nikako ne preporucam da se radi s naponskim izvorima.
Treba ti ili gotov driver, ili mozes koristiti chip koji to radi, spojen na PWM izlaz iz nekog miko/makro kontrolera (recimo cat4101
http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/CAT4101-D.PDF)
Generalno, mozes se igrati i riskirati sa 3 diode od 3.2V spojene na 12V PC napajanje + otpornik, ali, mislim da je to bacanje energije (sam otpornik na tom "railu" ti trosi cca 2.4W disipirane snage, pa racunaj koliko dioda mislis spojiti i dobijes kolicinu energije koju bacas u zrak i grijes okolinu i akvarij, a da ne spominjem da ti trebaju samim time jaci otpornici snage)
Delete je tu na forumu (Ledolomka
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79765.0) napisala kako je to ona napravila, i to je jedan od dobrih pristupa. Nije pretjerano kompliciran, a funkcionalan, s hrpom mogucnosti.