Lipanj 16, 2024, 08:04:04 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Bubble anemona u 3 dijela!  (Posjeta: 1202 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sparko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 166
  • Spol: Muški  
Bubble anemona u 3 dijela!
« u: Veljača 25, 2013, 23:34:11 poslijepodne »
Nije da sam neki veliki morski znalac, ali moja bubblica mi je odlučila priuštiti nešto što još nisam nigdje našao opisano. Dakle pred desetak dana mi se anemona nakon što je zadovoljno rasla i debljala repovima kozica na dobro osvijetljenom i razcirkuliranom mjestu (disk joj je dostigao cca 12-15 cm promjera), odlučila odšetati u sjenu kamenja. Nakon 2-3 dana izlazi na staklo i ima duboku brazdu na cca 2/3 i 1/3 volumena, te ja mudro naslutih da slijedi udvajanje. Nastavila se penjati dok nije slijedeći dan ušla u češalj preljeva. U tom trenutku je već bila praktički rascijepljena u dva dijela (ostalo je svega jedan tračak tkiva koje je spajao na periferiji - pa sam joj pomogao da se razdvoji) i zaključih da je dosta, odnosno odlijepio sam oba nova dijela i spustio je na kamen. Onaj manji dio se zaokružio i opet udebljao kao mala anemona, ali (sad slijedi ono najbolje) onaj veći dio se nastavio razvlačiti kao krpetina po stijeni. Jedna polovica je odlučila pobjeći u sjenu, dok je drugi dio usidren ostao "na suncu". Jedno pola sata se mučila i razvlačila po kamenu dok nije pukla. Izgledala je doslovno ko krpetina. Konačni rezultat: 3 male crvene bubblice promjera po cca 5 cm. Pratim ih evo već par dana da vidim hoće li koja uginuti ali izgledaju poprilično fit. Jedino što primjećujem, ne da im se jesti repove kozica (valjda ih još bole usta :D).
St/HR

Offline cactus

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Neo
Odg: Bubble anemona u 3 dijela!
« Odgovori #1 u: Veljača 26, 2013, 14:27:27 poslijepodne »
to se i meni dogodilo, nije rijetkost, neće jesti jer još nisu formirana usta, samo sada treba pazit da sada ne sprže sve po akvariju...

Offline simeZg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 542
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Bubble anemona u 3 dijela!
« Odgovori #2 u: Veljača 26, 2013, 15:40:28 poslijepodne »
kod mene ista situacija prije pol godine....simpa su kad su male loptice!
Struja je jedina imenica ženskoga roda koja se ne smije dirati golom rukom!