Lipanj 08, 2024, 04:41:31 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Filter za 54 litre  (Posjeta: 4539 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Filter za 54 litre
« u: Veljača 09, 2013, 20:54:19 poslijepodne »
Kao sto naslov kaze kaze,kaj bi preporucili za tu litrazu,hvala !

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #1 u: Veljača 09, 2013, 21:56:11 poslijepodne »
haqos expro 500..
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #2 u: Veljača 09, 2013, 23:33:32 poslijepodne »

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #3 u: Veljača 09, 2013, 23:33:46 poslijepodne »
haqos expro 500..
samo taj i nijedan druggi

Offline aquapero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
    • Aparments
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #4 u: Veljača 09, 2013, 23:38:06 poslijepodne »
Da skorz haqos je jako jeftin i jako dobar filter ;)

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #5 u: Veljača 10, 2013, 08:57:35 prijepodne »
haqos expro 500, ja ga imam na 54 litre i stvarno ok, 1 mj čišćenje, protok ok, ne zauzima mjesto u aq i ok cijena, novi je oko 180 kn

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #6 u: Veljača 10, 2013, 11:31:08 prijepodne »
Ma gledam i ja Haqos expro 500 ali imam poklopac i morao bi ga rezati pa sad još si nekak mislim da ili ne  :question:

Offline zlatko__hr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 277
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
  • No Turbo,No Fun!
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #7 u: Veljača 10, 2013, 11:39:31 prijepodne »
onda ona dva oglasa sto ti je rekao @kinggo,ja ti preporučujem fluval,dosta je tih i za taj akvariji odličan,a i da uzmeš eheima nebi pogriješio
-Slavonija- :d032:-Istra-

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #8 u: Veljača 10, 2013, 12:05:08 poslijepodne »
Ma gledam i ja Haqos expro 500 ali imam poklopac i morao bi ga rezati pa sad još si nekak mislim da ili ne  :question:
ne mozes usporediti uopce taj 500 sa onim fluvalom 204 a pogotovo ne eheimom 2224. I aquaclear 50 ce ti odradjivati posao ali nije to to. Ja sam izmijenio gro tih hangon filtera ali vanjski je vanjski. Puno manje ih trebas cistiti i oni ti mogu puno bolje odradjivati posao cak i ako malo zapustis akvarij. Ili ga pretrpas.

Offline zlatko__hr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 277
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
  • No Turbo,No Fun!
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #9 u: Veljača 10, 2013, 12:40:54 poslijepodne »
Ma gledam i ja Haqos expro 500 ali imam poklopac i morao bi ga rezati pa sad još si nekak mislim da ili ne  :question:
ne mozes usporediti uopce taj 500 sa onim fluvalom 204 a pogotovo ne eheimom 2224. I aquaclear 50 ce ti odradjivati posao ali nije to to. Ja sam izmijenio gro tih hangon filtera ali vanjski je vanjski. Puno manje ih trebas cistiti i oni ti mogu puno bolje odradjivati posao cak i ako malo zapustis akvarij. Ili ga pretrpas.

definitivno,imam i aquaclear 50 i fluval 204,jeste da imaju isti protoko oko 700l/h ali aquaclear je beba za fluvala,a i staviš vanjski filter u neku policu niti ga ne cujes,i kad cistis samo otkacis crjeva s ventila i nosiš kanister,opereš i miran si 2-3 mjeseca zavisi šta imaš od filter materijala
-Slavonija- :d032:-Istra-

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #10 u: Veljača 10, 2013, 14:25:13 poslijepodne »
Ma gledam i ja Haqos expro 500 ali imam poklopac i morao bi ga rezati pa sad još si nekak mislim da ili ne  :question:
ne mozes usporediti uopce taj 500 sa onim fluvalom 204 a pogotovo ne eheimom 2224. I aquaclear 50 ce ti odradjivati posao ali nije to to. Ja sam izmijenio gro tih hangon filtera ali vanjski je vanjski. Puno manje ih trebas cistiti i oni ti mogu puno bolje odradjivati posao cak i ako malo zapustis akvarij. Ili ga pretrpas.
pa koliko znamo expro 500 je kanister filter!pa kako ga onda mos stavljat u klasu aquacleara 50 .kad ovaj ima 10 puta vise filter materijala ,plus je 3 puta jeftiniji od tih eheim i fluvala,a za njegovu mu litrazu i ne treba bolji jer ce i ovog morat smanjit na manje od pola protoka,a ljudi koji su ga kupili koriste ga niz godina bez problema...

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #11 u: Veljača 10, 2013, 14:34:35 poslijepodne »
Gdje se moze pogledat i kupit H expro 500

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #12 u: Veljača 10, 2013, 14:38:46 poslijepodne »
http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/~/product/category=1490422&id=10232136  sad ga imas priliku narucit avansno   i proc jos 50 kuna jeftinije dobijes ga za 130 kn!  pa ti odluci... ja iman uisti na 54 litre i uvjek je na pola snage jer u protivnom mi baca ribe po akvariju ,a ako meni nevjerujes ima mnostvo ljudi na foruumu koji su ga kupili i koriste i prezadovoljni njime... malky,zlibrka itd

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #13 u: Veljača 10, 2013, 14:39:39 poslijepodne »
evo ti i video pa se uvjeri o izgledu i kolicini filter materijala..

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #14 u: Veljača 10, 2013, 15:20:35 poslijepodne »
Hvala svima na brzim odgovorima !

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #15 u: Veljača 10, 2013, 15:46:09 poslijepodne »
ja sam dodao spužve u dva pretinca, valjčiće sam stavio u najdonji samo i izvadio onaj bijelu tanku spuužvicu

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #16 u: Veljača 10, 2013, 15:54:16 poslijepodne »
i izbaci onaj aktivni ugljen sa spuzvicom

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #17 u: Veljača 10, 2013, 17:39:45 poslijepodne »
Ma gledam i ja Haqos expro 500 ali imam poklopac i morao bi ga rezati pa sad još si nekak mislim da ili ne  :question:
ne mozes usporediti uopce taj 500 sa onim fluvalom 204 a pogotovo ne eheimom 2224. I aquaclear 50 ce ti odradjivati posao ali nije to to. Ja sam izmijenio gro tih hangon filtera ali vanjski je vanjski. Puno manje ih trebas cistiti i oni ti mogu puno bolje odradjivati posao cak i ako malo zapustis akvarij. Ili ga pretrpas.
pa koliko znamo expro 500 je kanister filter!pa kako ga onda mos stavljat u klasu aquacleara 50 .kad ovaj ima 10 puta vise filter materijala ,plus je 3 puta jeftiniji od tih eheim i fluvala,a za njegovu mu litrazu i ne treba bolji jer ce i ovog morat smanjit na manje od pola protoka,a ljudi koji su ga kupili koriste ga niz godina bez problema...
pa od aquacleara je svakako bolji, no od fluvala 204 nikako. Fluval je 2x veci filter. I haqosa kao i obicno nema na lageru. Ne kuzim tu preporuku kupovine necega cega nema.

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #18 u: Veljača 10, 2013, 18:04:13 poslijepodne »
haquosa je je bilo do prije 15 dana i prodalo se ,posiljka filtera je na putu i uskoro stize na skladiste eleganca  i zato postoji mogucnost avansne kupnje,isto tako neznam sta ce mu za 60 l toliko skup filter kad ce s ovim za puno manje novce imat savrseno filtraciju ... mi smo svoje rekli na njemu je da odabere ...vama respect bez uvrede il neke zamjerke samo iznosenje stavova i misljenja :)   :up:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #19 u: Veljača 10, 2013, 18:18:45 poslijepodne »
ma OK, ali ispravni fluval 204 za 300kn je jako dobra kupovina. I moze ga bez problema iskoristiti i na 100l akvariju. A vecina nas je pocela sa 54l pa relativno brzo presla na nesto vece.
Lova potrosena na adekvatan filter je uvijek dobro potrosena lova.

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #20 u: Veljača 10, 2013, 18:25:09 poslijepodne »
razumim ja ,ako ima covik para zasto ne :) dobar filter je uvik dobro imat :) ja imam ovog haquos i zbilja vrijedi novaca,a jaci nisam tija uzimat jer cu prec na veci akvarij al ce i taj ostat :) pa ce za ovaj i onako trebat drugi filter... sve je to na njemu vezano za financije uglavnom ,zar to ne ide tako koliko para toliko imuzuike :)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #21 u: Veljača 10, 2013, 19:02:48 poslijepodne »
Imam 9 expro500 filtera,i reci cu samo ovoliko  :D
Filter u pocetku nema bas nek filter materijal tako da ga je potrebno nadopuniti
Ja sam to napravio ovako,prve dvije komore sam ubacio plavu spuzvu debljine 5cm,srednje gustoce,ove valjcice sam rasporedio u zadnje dvije komore,bijela spuzvica iz druge komore je premjestena u trecu,tako da su sada i treca i cetvrta sa tom spuzvicom i valjcicima
Kad sam pusto filtere tek u pogon,jedan sam bio stavio sa praznom prvom i drugom komorom,jer to sto je unutra ni nema smisla,a drugi sam napunio po svom,i mjerio protok,da vidim koliko sam oslabio filter sa plavim spuzvama,i zanemarivo je,filter i dalje baca vodu jako i potrebno je staviti onaj nastavak kao za kisu

Filteri po meni rade savrseno,vjerujem da bez problema mogu ici i na vece akvarije od 100litara,a cijena ovako avansno od 140kn+koja kuna za dodatne filter medije,je najbolja kupovina,a za 300kn se mogu kupiti dva i povezati ih zajedno i koristiti i na akvariju od 200-300l

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #22 u: Veljača 10, 2013, 19:22:29 poslijepodne »
Imam 9 expro500 filtera,i reci cu samo ovoliko  :D
Filter u pocetku nema bas nek filter materijal tako da ga je potrebno nadopuniti
Ja sam to napravio ovako,prve dvije komore sam ubacio plavu spuzvu debljine 5cm,srednje gustoce,ove valjcice sam rasporedio u zadnje dvije komore,bijela spuzvica iz druge komore je premjestena u trecu,tako da su sada i treca i cetvrta sa tom spuzvicom i valjcicima
Kad sam pusto filtere tek u pogon,jedan sam bio stavio sa praznom prvom i drugom komorom,jer to sto je unutra ni nema smisla,a drugi sam napunio po svom,i mjerio protok,da vidim koliko sam oslabio filter sa plavim spuzvama,i zanemarivo je,filter i dalje baca vodu jako i potrebno je staviti onaj nastavak kao za kisu

Filteri po meni rade savrseno,vjerujem da bez problema mogu ici i na vece akvarije od 100litara,a cijena ovako avansno od 140kn+koja kuna za dodatne filter medije,je najbolja kupovina,a za 300kn se mogu kupiti dva i povezati ih zajedno i koristiti i na akvariju od 200-300l

to to evo mi podrske :* :zagrljaj:

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #23 u: Veljača 10, 2013, 21:16:29 poslijepodne »
bit će mu žao nakon godinu dana, jer će preći na veči akvarij i onda nema filter....

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Filter za 54 litre
« Odgovori #24 u: Veljača 10, 2013, 22:25:54 poslijepodne »
mozda jedino ako ugasi ovaj akvarij a uzme drugi ako ostavi i ovaj nece mu bit zao,zato on treba odlucit sam sta bi mu bilo najbolje :)  :up: