Lipanj 07, 2024, 11:44:35 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Anketa

Koji vanjski filter bi vi stavili na akvarij od 250 l

Haqos expro 1200
21 (84%)
Tetra ex 1200
4 (16%)

Ukupno Glasova: 25

Autor Tema: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?  (Posjeta: 6599 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« u: Veljača 19, 2012, 19:56:53 poslijepodne »
Pozdrav svima, nikako ne mogu da izaberem koji filter da stavim na svoj novi biljni akvarij od 250l. Dimenzije akvarija su duzina 140, visina 45 sirina 40 cm. Jedan od navedenih filtera bi vjerovatno kombinirao sa fluva 204 filterom. Za tetre sam cuo da vrlo brzo pocnu pustati. S druge strane, o ovom Haqosu sam citao samo najbolje.

Nadam se da cete mi pomoci.
« Zadnja izmjena: Veljača 19, 2012, 20:12:11 poslijepodne od alemtr »

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #1 u: Veljača 19, 2012, 20:37:03 poslijepodne »
fluval 305 nečeš požalit ja ga imam dve godine radi bez greške
Virovitica - Brezovica

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #2 u: Veljača 19, 2012, 20:41:38 poslijepodne »
fluval 305 nečeš požalit ja ga imam dve godine radi bez greške

fluval je ekstra ali nema ga kod nas u BiH. Sta mislis o JBL e 1500 ?

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #3 u: Veljača 19, 2012, 20:45:17 poslijepodne »
gle neznam probaj ga od negdje naručiti, sam pišeš da tetra procuri i onda razmišljaš da bi ga kupio, moje mišljenje je da tetru izbaciš
ako možeš najrađe uzmi fluval ili eheim, mislim da je nedavno u temi ciklidi bila riječ o hagosu pa potraži tamo malo, čak mislim da ga alen zgb ima pa pitaj njega
Virovitica - Brezovica

Offline ZLovric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Našice
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #4 u: Veljača 19, 2012, 21:02:15 poslijepodne »
Ja imam Haquosa 3 dana. Prvi dojam je OK. Malo djeluje plastično i krhko, ali sa dostavom me došlo cca 370 kn. Za te novce mislim da stvarno solidan!
_________________________________________________
Paintball klub BlackSheep Našice

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #5 u: Veljača 19, 2012, 21:19:09 poslijepodne »
Fluval bi volio i zelio ali ne znam da ga mogu naruciti ovdje kod nas. Znam samoza sigurno da, pored gore navedenih filtera, imam na izboru jos JBL e1500.
Haqos je definitivno najjeftniji a JBL je ista cijena kao Tetrea KOJU SAM DEFINITIVNO IZBACIO. KOMOTNO MOZEMO GLASATI ZA JBL ILI HAQOS

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #6 u: Veljača 19, 2012, 21:27:03 poslijepodne »
Ja imam Haquosa 3 dana. Prvi dojam je OK. Malo djeluje plastično i krhko, ali sa dostavom me došlo cca 370 kn. Za te novce mislim da stvarno solidan!

pa da, mene bi do bih izasao nekih 70 eura sto je jako prihvatljivo za ovaj protok. Samo mi je frka sto garancije ne vrijede kada kupujem iz inostranstva a strah me i za dijelove.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #7 u: Veljača 19, 2012, 21:49:53 poslijepodne »
onda JBL
meni je ovaj haquos toliko jeftino i krhko izgleda da ga ne bih nikad stavio. Bez obzira kaj je 3x jeftiniji od odgovarajuceg fluvala.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #8 u: Veljača 19, 2012, 21:53:37 poslijepodne »
zasto garancije nevrjede? problem je kod uvoznika onda?
a jesi nasao izbor,sukob titana :) btw, na ebay.de mozes naci dosta njemackih filtera, ima i polovnih za smjesne novce, prosli/pretprosli mjesec bilo tri polovna eheima iz pro2 serije u kompletu za 120e+17postarina, ecco je dosta povoljan, itd..polovni 20ak e, a i puno drugih marki. fluvala, jbl-a.. ima i rezvnih dijelova, itd. a kod polovnih vecinom nema carine jer su svi voljni napisati malu cijenu. samo ako neznas njemacki racunaj da ce ti vecina tih mulaca odgovarat na njemu makar ih ti pitao na engleskom :D  u svakom slucaju, nista te nekosta provjeriti, kod novih garanciju imas, a ako nenades ostaje ti  haqos. za te novce je sasvim solidan filter, pogotovo za nas izbor na trzistu, samo racunaj da dobijes tocno koliko i platis

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #9 u: Veljača 19, 2012, 21:56:52 poslijepodne »
onda JBL
meni je ovaj haquos toliko jeftino i krhko izgleda da ga ne bih nikad stavio. Bez obzira kaj je 3x jeftiniji od odgovarajuceg fluvala.

 :up: nebi ni ja, ni da je besplatan ako bas nemoram, pogotovo ako je uvoznik onaj tko mislim da je

Offline aston

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb-Srednjaci
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #10 u: Veljača 19, 2012, 22:06:16 poslijepodne »
na 250 litara imam tetru 1200 i monarku 700l ....monarka je stvarno dobra malo je skupa ali sam kupio polovnu za 400kn.....

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #11 u: Veljača 19, 2012, 22:09:17 poslijepodne »
onda JBL
meni je ovaj haquos toliko jeftino i krhko izgleda da ga ne bih nikad stavio. Bez obzira kaj je 3x jeftiniji od odgovarajuceg fluvala.

 :up: nebi ni ja, ni da je besplatan ako bas nemoram, pogotovo ako je uvoznik onaj tko mislim da je

uvoznik je Elegance reef. Mislim, salju u BiH, a ostala bi garancija ipak u funkciji. Dakle, tetra otpada, Haquos je jeftin, ali vidjet cemo jos oko njega. JBL - moram da vidim ovih dana ima li jos na stanju e1500. Da li bi mogao gurati i e900?? 


Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #12 u: Veljača 19, 2012, 22:11:29 poslijepodne »
zasto garancije nevrjede? problem je kod uvoznika onda?
a jesi nasao izbor,sukob titana :) btw, na ebay.de mozes naci dosta njemackih filtera, ima i polovnih za smjesne novce, prosli/pretprosli mjesec bilo tri polovna eheima iz pro2 serije u kompletu za 120e+17postarina, ecco je dosta povoljan, itd..polovni 20ak e, a i puno drugih marki. fluvala, jbl-a.. ima i rezvnih dijelova, itd. a kod polovnih vecinom nema carine jer su svi voljni napisati malu cijenu. samo ako neznas njemacki racunaj da ce ti vecina tih mulaca odgovarat na njemu makar ih ti pitao na engleskom :D  u svakom slucaju, nista te nekosta provjeriti, kod novih garanciju imas, a ako nenades ostaje ti  haqos. za te novce je sasvim solidan filter, pogotovo za nas izbor na trzistu, samo racunaj da dobijes tocno koliko i platis

hahah njemacki ne znam, vidio sam da ima svega ali sam jako skeptican sto se tice polovnih filtera od nekoga koga ne poznajem. Dakle samo novo. Hahaha Haqos je jako primaljiv sa cijenom, ER bi mi poslali na kucnu adresu i to bi me ukupno kostalo 72 eura.

Ali JBL jsu cijene ovakve: e700 je 65e, e900 mislim da je 80e, a e1500 ne bi trebao biti vise od 110 e.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #13 u: Veljača 19, 2012, 22:14:31 poslijepodne »
Imao sam Haqosa EXPRO 1200 oko godinu dana i bio mi je super (nikakvih problema). Prodao sam ga jer sam gasio akv zbog selidbe.
Cudno mi je da ti garancija (1 god) ne vredi, jer sa uvoznikom nisam imao nikakvih problema. Cak naprotiv. To si proverio ili je to tvoje misljenje? Ne vidim razlog zasto ti ne bi vredela garancija.

Trenutno imam samo jedan akv i na njemu JBL e701 (oko pola godine) i isto tako sam super zadovoljan. Cak sam ga kupio u Njemackoj i siguran sam da mi vredi garancija (3 god).

Mislim da neces pogresiti ako odaberes bilo koji od ta dva filtera.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #14 u: Veljača 19, 2012, 22:19:27 poslijepodne »
Imao sam Haqosa EXPRO 1200 oko godinu dana i bio mi je super (nikakvih problema). Prodao sam ga jer sam gasio akv zbog selidbe.
Cudno mi je da ti garancija (1 god) ne vredi, jer sa uvoznikom nisam imao nikakvih problema. Cak naprotiv. To si proverio ili je to tvoje misljenje? Ne vidim razlog zasto ti ne bi vredela garancija.

Trenutno imam samo jedan akv i na njemu JBL e701 (oko pola godine) i isto tako sam super zadovoljan. Cak sam ga kupio u Njemackoj i siguran sam da mi vredi garancija (3 god).

Mislim da neces pogresiti ako odaberes bilo koji od ta dva filtera.

to sam cuo da ne ide garancija ako kupis u insotrnstvu, iskreno nisam niguran moram to da provjerim. Mislim da bih ipak bio sigurniji sa JBL-om, ali problem je da li cu naci e1500. Mislim da mi 2701 nije dovoljan za moja akvarij. Cak nisam siguran ni za e901 da li bi mogao da ga pogura.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #15 u: Veljača 19, 2012, 22:22:29 poslijepodne »
ako je monarka skupa onda se bas neisplati jer nije bas najkvalitetniji, isto je kinez. ali ima onu foru s predfilterima, ta ideja je dobra, predfilter odvojen od glavnog filtra.
900? onako, ovisi o broju riba, itd, ali trebao bih. ima 4l filter mase? uz dobar materjal moze, samo racunaj da taj s 15w nema sanse da ima vise od 300l protoka zarauzliku od deklariranog.
garancija bi uvjek trebala vrijediti, cak i da uvoznik nece ti mozes kontaktirati proizvodaca(malo teze s kinezima ali mozes) ali trebalo bi biti rjeseno, uz malo prjetnji, da ces izvjaviti javno na forumu i tako to..obicno se stvar ubrza ;)
-neznam ni ja njemacki, svaku 10u mozda, ali ima google prevoditelj zato :)

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #16 u: Veljača 19, 2012, 22:27:07 poslijepodne »
ako je monarka skupa onda se bas neisplati jer nije bas najkvalitetniji, isto je kinez. ali ima onu foru s predfilterima, ta ideja je dobra, predfilter odvojen od glavnog filtra.
900? onako, ovisi o broju riba, itd, ali trebao bih. ima 4l filter mase? uz dobar materjal moze, samo racunaj da taj s 15w nema sanse da ima vise od 300l protoka zarauzliku od deklariranog.
garancija bi uvjek trebala vrijediti, cak i da uvoznik nece ti mozes kontaktirati proizvodaca(malo teze s kinezima ali mozes) ali trebalo bi biti rjeseno, uz malo prjetnji, da ces izvjaviti javno na forumu i tako to..obicno se stvar ubrza ;)
-neznam ni ja njemacki, svaku 10u mozda, ali ima google prevoditelj zato :)

heheh google prevoditelj je tito :-) ali mislim dacu se pokusati snaci na nasem "domacem" trzistu. Koliko svatam, ostaju mi na raspolaganju Kinez i JBL :-) ako nadjem e1500 i ne bude preskup onda on. Ako ne nadjem, onda da ubacim Haqos expro 1200 i rizikujem :-)...

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #17 u: Veljača 19, 2012, 22:33:03 poslijepodne »
jbl e700 = Volume of filter material: 3,5 l, Capacity of container: 6.1 l, za akvarije do 160 litara i 100 cm (moj je dug 140).
jbl e900 = Volume of filter material: 4,7 l, za akvarije do 300 l ali 120 cm duzine (moj je dug 140).
jbl e1500 = Capacity of container: 12 l, Volume of filter material: 8 l, za akvarije do 600 l ili 150 cm


Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #18 u: Veljača 19, 2012, 22:40:48 poslijepodne »
haqos je isto kao tetra, samo za neustrasive  ljude koji neznaju za strah..skaces padobranom, bungee skokove iznad ponora, penjes po alpama bez ikakve opreme, prijavis u irak tek toliko da osjetis adrealin bez kojeg ocito nemozes u zilama..i onda kada dodes doma odmoriti kazes ajde da si stavim haqosa malo  :D
-nema ti veze ta navedena duzina, prvo gledas volumen a zatim brzinu, snagu motora. ako je slab protok mozes dodati pumpicu u akvarij a filteru netrebaneznam koliko litara na sat, ako s 900 dobijes 200-300 bit ces ok, samo nemoj pretrpavati ribe/bacat previse hrane. iako, uvjek ti je bolje ici na sto veci mozes, nikako nemozes pretjerati s filtracijom, samo je stvar $

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #19 u: Veljača 19, 2012, 22:43:35 poslijepodne »
onda JBL
meni je ovaj haquos toliko jeftino i krhko izgleda da ga ne bih nikad stavio. Bez obzira kaj je 3x jeftiniji od odgovarajuceg fluvala.
zasto nebi haqos stavio, vise izgleda haqos kvalitetniji nego npr tetra 1200, prije bi uzeo haqosa.. meni bas neizgleda krhko, filter izgleda super za te novce i tko god ga je imao nije pozalio.. lako je govoriti tako, ako ga nisi probao.. ja sam probao tetrine filtere sto mi nisu nikako odgovarali a niti su mi cistili, ali nekazem da nisu dobri, sve ovisi kako na kojeg se naleti, netko s njima nema problema i rade najmanje 2,3 godine bez problema a nekome ne.. tako da ako si probao haqosa, naravno imas pravo godoriti, ako si s njim imao problema, ali ako ga nisi probao, nemoj onda tako pisat..

fluval je broj jedan od filtera, ali ako netko nema novaca da si ga priusti, zasto nebi uzeo npr haqosa za male novce, i uzivao u cistoj vodi??!

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #20 u: Veljača 19, 2012, 22:45:20 poslijepodne »
onda JBL
meni je ovaj haquos toliko jeftino i krhko izgleda da ga ne bih nikad stavio. Bez obzira kaj je 3x jeftiniji od odgovarajuceg fluvala.

 :up: nebi ni ja, ni da je besplatan ako bas nemoram, pogotovo ako je uvoznik onaj tko mislim da je
zasto ne?! ajd navedi neki filter vanjski za te novce a da odrađuje posao kao haqos1200??! ako nađes neki za te novce i da odrađuje posao kao haqos, ja skidam kapu..

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #21 u: Veljača 19, 2012, 22:47:31 poslijepodne »
haqos je isto kao tetra, samo za neustrasive  ljude koji neznaju za strah..skaces padobranom, bungee skokove iznad ponora, penjes po alpama bez ikakve opreme, prijavis u irak tek toliko da osjetis adrealin bez kojeg ocito nemozes u zilama..i onda kada dodes doma odmoriti kazes ajde da si stavim haqosa malo  :D
-nema ti veze ta navedena duzina, prvo gledas volumen a zatim brzinu, snagu motora. ako je slab protok mozes dodati pumpicu u akvarij a filteru netrebaneznam koliko litara na sat, ako s 900 dobijes 200-300 bit ces ok, samo nemoj pretrpavati ribe/bacat previse hrane. iako, uvjek ti je bolje ici na sto veci mozes, nikako nemozes pretjerati s filtracijom, samo je stvar $

hahah definitvno onda nije za mene Haqos, mozda prije par mjeseci ali toliko sam se love nadavao da mi se greske ne prave vise :-) pa mislim da bi onda ovaj JBL e900 mogao da frcera u paru sa mojim fluvalom 204 :-) ekstirca. Moram samo jos da vidim cijene i stanje na trzistu :-)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #22 u: Veljača 19, 2012, 22:48:19 poslijepodne »
onda JBL
meni je ovaj haquos toliko jeftino i krhko izgleda da ga ne bih nikad stavio. Bez obzira kaj je 3x jeftiniji od odgovarajuceg fluvala.

 :up: nebi ni ja, ni da je besplatan ako bas nemoram, pogotovo ako je uvoznik onaj tko mislim da je

uvoznik je Elegance reef. Mislim, salju u BiH, a ostala bi garancija ipak u funkciji. Dakle, tetra otpada, Haquos je jeftin, ali vidjet cemo jos oko njega. JBL - moram da vidim ovih dana ima li jos na stanju e1500. Da li bi mogao gurati i e900?? 


sve navedene filtere koje bi mozda zeli, jbl je super filter, i ako uspijes doci do njega, bit ce dobro.. ako ne, zasto nebi uzeo haqos1200, kako neki od kolega kazu da ga nebi, zasto? filter je za pozeljeti za te novce.. ja ti ga preporucujem i vjeruj neces pozaliti, cak i ako 2 uzmes.. ja ga imam po drugi put, i ako treba uzet cu ga jos i treci i cetvrti..  ;)

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #23 u: Veljača 19, 2012, 22:50:49 poslijepodne »
Ooo alene tebe sam ceako. Vidim da imas ovaj Hagos, hajde reci mi kako si rijesio problem sa curenjem i to? da li se isplati da ulazim u tu avanturu sa mojim skromnim akvaristickim iskustvom? nikada ranije nisam imao kanister filter. Sada sam kupio polovan fluval 204 i odlicno se ponasa, testiram ga trenutno da vidim curi li.

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Koji vanjski filter odabrati za biljni 250l?
« Odgovori #24 u: Veljača 19, 2012, 22:52:45 poslijepodne »
sorry vidim da si vec napisao odgovor .-)