Lipanj 04, 2024, 02:09:40 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: RO uredaj  (Posjeta: 1954 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline valu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 249
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
RO uredaj
« u: Studeni 27, 2011, 21:04:54 poslijepodne »
Eto kako naslov kaze, pitanje u vezi RO uredaja. Ja nemam iskustva s tim uredajem a, volio bi si nabaviti jedan. Tako da bi mi dobro dosli neki savjeti, sta vrijedi, sta ne, na sta treba paziti, itd...

Naso sam ovaj Puratek 100 GPD RO
model: http://www.elegancereef.com/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=77#ecwid:category=745948&mode=product&product=3123716

U omjeru cijene i kvalitete tog uredaja, jel on OK?

Offline valu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 249
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #1 u: Studeni 28, 2011, 15:27:11 poslijepodne »
Hello, mogu li ja dobiti neki odgovor. Dosta mi je ovo hitno...

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #2 u: Studeni 28, 2011, 15:49:11 poslijepodne »
 Uh što si nervozan.Možeš ti dobiti odgovor, ali ne koji bi te zadovoljio.Većina morskih akvarista ima neki od RO ili RO/DI uređaja.Barem desetak različitih vrsta.Pa ti pogodi koji je najbolji.
Ja imam jedan RO kojem bi sad trebao mijenjati uloške koji (sva tri ) koštaju skoro koliko i sam uređaj.Razmišljam o kupovini novog.Ima ih koji koštaju upola manje nego ovi ulošci.Koji ću kupiti neznam. Omjer cijene i kvalitete ? Dobavljivost novih uložaka i njihova cijena ? Nije ti pitanje tako lagano kao što ti se čini.

Offline valu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 249
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #3 u: Studeni 28, 2011, 18:35:37 poslijepodne »
Receno mi je da je kao to preskupo za nase trziste, kako se ljudi zale i zele jeftiniju robu.
Pa mi je preporuceno ovo: http://www.elegancereef.com/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=77#ecwid:category=1513811&mode=product&product=6234386

Ali ovako izmedu nas forumasa, jel ovo ista vrijedi? Mislim meni izgleda sve sto srotno, pa to je prejeftino. A RO uredaj da ipak radi svoj posao dobro mora i kostati...

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: RO uredaj
« Odgovori #4 u: Studeni 28, 2011, 19:15:11 poslijepodne »
sve ovisi za kaj i koliko ti treba

tebi za info ja sam uzeo bas tog s linka, pa da vidimo jel kaj valja al onoliko kaj meni treba mislim da ce bit ok

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #5 u: Studeni 28, 2011, 19:31:58 poslijepodne »
sve ovisi za kaj i koliko ti treba
tebi za info ja sam uzeo bas tog s linka, pa da vidimo jel kaj valja al onoliko kaj meni treba mislim da ce bit ok

Da, slažem se sve ovisi za što mu treba.Koji si uzeo? s gornjeg ili donjeg linka.
Ja sam svoj platio oko 200 eura i nisam nešto zadovoljan.Mislio sam poznata marka i lakše je kasnije za membrane.
Kad bi cijene odgovarale vrednosti robe život bi bio jednostavniji, ali nije baš tako.
Sad nedam više od soma kunića za novi.Dobro je i da kupiš DTS- za kontrolu inače neznaš kako radi i kad je zasićen.
Ako ti gazda premjesti temu u "morske" možda se i maheri uključe.

Offline valu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 249
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #6 u: Studeni 28, 2011, 19:51:50 poslijepodne »
Ha trebalo bi mi tjedno nekih 100l RO vode koju bi ja onda jos mjesao s obicnom itd...

Receno mi je da je kakti glavna membrana najvaznija te, ako ona ode mozes sve baciti u smece. Onda kako je isto tako bitno koliko filteri dodu, jel ako sve zamjenim i dode mi ko cijeli RO uredaj, hebes to. Jos gore, ako ne mogu nabaviti nove filtere za zamjenu. Onda kako je bitno da ima onaj back flush radi odrzavanja tj. duzeg zivota samog RO uredaja. Opet ne bi volio bacati hrpu vode kao neki koji daju npr. 10l ro i 40l otpada. Isto tako volio bi RO koji radi to za sta sam ga kupio a, ne kao neki koji su rekli skoro pa da nema razlika sa i bez RO. Jel su kupili smece jeftino, meni je jako tesko reci sto je jefticno smece ,a sto stvarno vrijedi kada nemam pojma i samo citam o tome od drugih ljudi tj iskustva.

A kupujem ga radi svojih kozica, zelio bi im malo realnije uvjete dati...

BTW, ako bi dobio vise odgovora na nekom drugom podforumu onda neka mi se premjesti ljepo bi molio modove ili admine...

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: RO uredaj
« Odgovori #7 u: Studeni 28, 2011, 20:03:56 poslijepodne »
sve ovisi za kaj i koliko ti treba
tebi za info ja sam uzeo bas tog s linka, pa da vidimo jel kaj valja al onoliko kaj meni treba mislim da ce bit ok

Da, slažem se sve ovisi za što mu treba.Koji si uzeo? s gornjeg ili donjeg linka.
Ja sam svoj platio oko 200 eura i nisam nešto zadovoljan.Mislio sam poznata marka i lakše je kasnije za membrane.
Kad bi cijene odgovarale vrednosti robe život bi bio jednostavniji, ali nije baš tako.
Sad nedam više od soma kunića za novi.Dobro je i da kupiš DTS- za kontrolu inače neznaš kako radi i kad je zasićen.
Ako ti gazda premjesti temu u "morske" možda se i maheri uključe.

sdonjeg linka + dodatne patrone, tak da nakon godinu dana ih promjenim a onda ajmo reci za 2 godine da ga bacim u smece meni se isplati

Offline valu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 249
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #8 u: Studeni 28, 2011, 21:50:53 poslijepodne »
Trazio sam dosta po starim postovima i hvali se JBL 120 ali RO MAN ga nadmasuje u tom.
Pa mozda da to cudo nabavim: http://www.ro-man.com/shop/product_info.php?cPath=22_88&products_id=1854

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: RO uredaj
« Odgovori #9 u: Studeni 28, 2011, 22:03:13 poslijepodne »
imam jbl 120 3 godine,jednom mijenjao filtere i prezadovoljan sam :up:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: RO uredaj
« Odgovori #10 u: Studeni 28, 2011, 22:08:44 poslijepodne »
ja sam svoj uzeo u viliju za nekih 1000 kn kolko se sjećam. Ima sad već 2 godine.

Offline damirOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Osijek
    • 240Biljni
Odg: RO uredaj
« Odgovori #11 u: Studeni 29, 2011, 10:35:09 prijepodne »
ja imam JBL120 već mislim 4 godine, svaki drugi tjedan 50 litara i još nisam mijenjao filtere....

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #12 u: Studeni 29, 2011, 16:09:15 poslijepodne »
ja imam JBL120 već mislim 4 godine, svaki drugi tjedan 50 litara i još nisam mijenjao filtere....

Kolika ti je tvrdoča vode na izlazu ? Čime si mjerio ? Koliko košta zamjena sva tri filtera ?

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: RO uredaj
« Odgovori #13 u: Studeni 29, 2011, 17:04:58 poslijepodne »
ja ga imam nesto vise od 2 g (jbl 120) akvarij od 260 l i 7 uzgojnih akvarija za diksuse tako da je u pogonu stvarno svaki drugi dan po 80-100 l...tvrdoća je jos 0 i nisam nis mjenjao...ne kompliciraj i nabavi ovaj koji je jeftiniji i za koji svi kazu da je dobar

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: RO uredaj
« Odgovori #14 u: Studeni 29, 2011, 17:08:40 poslijepodne »
ja imam JBL120 već mislim 4 godine, svaki drugi tjedan 50 litara i još nisam mijenjao filtere....

Kolika ti je tvrdoča vode na izlazu ? Čime si mjerio ? Koliko košta zamjena sva tri filtera ?
jbl ima 2 filtera i izmjena je 110-120kn u poljskom domu! :up:

Offline damirOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Osijek
    • 240Biljni
Odg: RO uredaj
« Odgovori #15 u: Studeni 29, 2011, 17:50:21 poslijepodne »
ja imam JBL120 već mislim 4 godine, svaki drugi tjedan 50 litara i još nisam mijenjao filtere....

Kolika ti je tvrdoča vode na izlazu ? Čime si mjerio ? Koliko košta zamjena sva tri filtera ?
jbl ima 2 filtera i izmjena je 110-120kn u poljskom domu! :up:

tvrdoča mi je još uvijek 0 tako da još ne diram filtere ali vjerojatno bi trebao već promjeniti barem predfilter ali su jako skupi  :'(
e da, a gdje su to filteri 110-120 kuna?!!

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: RO uredaj
« Odgovori #16 u: Prosinac 16, 2011, 20:51:41 poslijepodne »
pa ako se umjesto od 'velikih' hrvata kupi putem ebaya i nisu tako skupi:) pogotovo sto se nemjenjaju svaki cas
najbolje su ro s 10'' predfilterima, najeftinija zamjena a puno duze traju nego ove s plasticnim uloscima, taj filter je bar 5x manji a ako za njega kazu mjenjati 1xgodisnje... a i inace se sedimentni u najvecem broju slucajeva trebaju mjenjati puno rjede nego karbonski, ovisno o vodi ali moj od 5 mikrona dura vec koju godinu cist ko suza..
-i od 90% firmi su svi predfilteri i membrane izmjenjive, nije bitno od kojeg proizvodaca samo da je standardi ulozak. postoje oni dugacki, za velike kolicine vode ali to i tako nema kod nas, i postoji par firmi koje mecu drukcije filtere, iz vec poznatih razloga, ali vecina je izmjenjiva. membrane isto, samo ako se stavlja membrana za proizvodnju vece kolicine vode onda treba zamjeniti i onaj ventil(neznam naziv-flow restrictor) inace se zapusi.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: RO uredaj
« Odgovori #17 u: Prosinac 16, 2011, 20:57:52 poslijepodne »
ja imam JBL120 već mislim 4 godine, svaki drugi tjedan 50 litara i još nisam mijenjao filtere....

Kolika ti je tvrdoča vode na izlazu ? Čime si mjerio ? Koliko košta zamjena sva tri filtera ?
jbl ima 2 filtera i izmjena je 110-120kn u poljskom domu! :up:

tvrdoča mi je još uvijek 0 tako da još ne diram filtere ali vjerojatno bi trebao već promjeniti barem predfilter ali su jako skupi  :'(
e da, a gdje su to filteri 110-120 kuna?!!
http://www.poljskidom.hr/shop/category.php?id_category=32
Evo kolega :up: