Ožujak 28, 2024, 19:45:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Temperament tarantule i ostala pitanja  (Posjeta: 518 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Temperament tarantule i ostala pitanja
« u: Listopad 17, 2011, 12:10:10 poslijepodne »
Uzel sam od Tončeka B. Boehmi prije mjesec i pol, fino napreduje, jedanput se presvukla kod mene, sad ima cca 6cm i stalno je vani. Dosta je plašljiva i ful brza u smislu da ak se ja prenaglo približim terariju ona šmugne u rupu. Da ne pričam dok dignem poklopac da ubacim žohara. Pokolpac dižem jako polako, al je danas jurnula da se zaletila u stijenku terarija. Jel se s godinama smire ili to ovisi od pauka do pauka?
I drugo pitanje je jel se trebam brinut kaj ostatke hrane i izmeta vjerojatno drži u rupi jer ih u terariju nema? Ili bude s vremenom to počistila. I košuljica je ostala u rupi.

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Temperament tarantule i ostala pitanja
« Odgovori #1 u: Listopad 17, 2011, 12:54:00 poslijepodne »
Uzel sam od Tončeka B. Boehmi prije mjesec i pol, fino napreduje, jedanput se presvukla kod mene, sad ima cca 6cm i stalno je vani. Dosta je plašljiva i ful brza u smislu da ak se ja prenaglo približim terariju ona šmugne u rupu. Da ne pričam dok dignem poklopac da ubacim žohara. Pokolpac dižem jako polako, al je danas jurnula da se zaletila u stijenku terarija. Jel se s godinama smire ili to ovisi od pauka do pauka?
I drugo pitanje je jel se trebam brinut kaj ostatke hrane i izmeta vjerojatno drži u rupi jer ih u terariju nema? Ili bude s vremenom to počistila. I košuljica je ostala u rupi.

To ti sve zavisi od jedinke do jedinke! Mozda se smiri, a mozda i ne! Iako tarantule iz roda Brachypelmi bi trebale bit mirnije, ali opet to je do samoga pauka. kod nekoga ista vrsta moze da bude miran i da se ne mice tolko cesto, dok kod nekoga moze da bude pravi vrag :devil:

A za ostatke hrane ne brini, ako su joj u skrovistu neka tammo i stoje, nepotrebno bi bilo da ti sad trazis po tom skrovistu di su oni i samim tim uznemirujes pauka! A to sta je kosuljica u rupi isto nema veze, vjerojatno je sa vremenom bude izbacila van
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline vedrank

  • Opomena do 30.11
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Porec
Odg: Temperament tarantule i ostala pitanja
« Odgovori #2 u: Listopad 17, 2011, 13:32:11 poslijepodne »
Za temperament vidi tako da joj kistom malo prodes ispred prednjih nozica, vidi kako se ponasa, moja meni isto smugne tako, ali kada ju uhvatis vani onda je totalno mirna. Sve ti ovisi o njihovom raspolozenja iz dana u dan. Kavez ima cistis 3 puta godisnje, sve ostalo ona sama radi  :zagrljaj: