Srpanj 18, 2025, 01:32:40 prijepodneNajnoviji Član: lfrketic

Autor Tema: šta staviti u 60 l akvarij?  (Posjeta: 35011 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #75 u: Lipanj 16, 2012, 14:55:36 poslijepodne »
Juhuhu!!!
Konačno sam imao malo sreče, i ulovijo ovog malog lukavca!
I to bez nekih problema...vidim je ispred rupe, i kada sam došao bliže, se je zavukla u jednu malu rupicu od prstaca.
Stavim ja mrežicu preko rupice, i razmišljam kako da je potjeram vani....od jednom pogledam mrežicu, i vidim je unutra!!!
Svašta...sama je ušla, i nisam ni primijetijo kada.
Hopa u vrečicu i piči kuči pjevajuči :D

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #76 u: Lipanj 16, 2012, 23:40:00 poslijepodne »
Labrax, fino! Vaša upornost je najzad dala rezultat. Imati i malo  sreće nije naravno nikad na odmet - ribica je rešila negde da pođe iz zaklona u zao čas! I meni se to što ste opisali događalo. Međutim, obično sam žrtvu u toj situaciji isterivao iz rupice pomoću vrlo tanke metalne žičice (posebno pripremljene za tu namenu!) koju bih provlačio kroz postavljenu vrećicu ili mrežicu! Inače, kakva je sada sitacija u Vašem akvariju? Izgleda da započinje duži period neugodne vrućine! Pozdrav!

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #77 u: Lipanj 17, 2012, 11:55:29 prijepodne »
Ja, vručina je tu.
Za sad imam nekako kao što je u moru, 23°C.
Na par dana dižem temp. na controlleru za ventilatore, tako da nisu stalno u kretanju (znači da ne mogu toliko da spuste temp.), jer mi onda preko noči pada, i nije previše konstantno.
Sada mi više-manje rade nonstop preko dana, kada radi klima i ponoči ne.
Još malo pa če proči 9. mjesec od početka ovog akvarija, ali pošto sam ga napunio početak oktobra, kada nije bilo više takve vručine (i vlažnosti!), se malo bojim kako če proči sljedeča 2 mjeseca.

U akvariju nema za sad večih promjena, malo jedino probavam održat neke alge-fali mi zelena boja nekako :)
Stavi ču neku sliku u kratkom.

Pozdrav!

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #78 u: Lipanj 18, 2012, 12:10:49 poslijepodne »
Ova ribica me još sikira...otkad je ubačena, pokazala se poslje 2 sata (za slikanje), i onda se zavukla, i nisam je više vidijo.
Gledam i ponoči sa lampicom, ali je nema...malo brinem da nije poginila, možda ju je neka riba napala, ili da nije završila u koju anemonu??
Ili je još rano, pa se možda još mora malo naviknit?

U svakom slučaju moram par komada anemona izbacit, jer je ponoči više površine anemona nego pjeska -?
Posebno actinia cari, koje imam 2 komada, ali su XXL!

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #79 u: Lipanj 18, 2012, 20:40:09 poslijepodne »
L. nigriceps noć provodi u rupici koju je odabrao za svoj dom – ne šeta se tada unaokolo. Može biti aktivan tokom jutra i prepodneva kada je osvetljenje na akvariju isključeno, ali ima dosta spoljašnjeg osvetljenja – polumrak mu odgovara. Nadam se da će se ta riba ubrzo aktivirati.  Upoznala je okolinu, odabrala neki stan – pa joj je verovatno potrebno samo malo vremena da se smiri i potpuno aklimatizuje. Inače, bleniji kao i velika većina drugih morskih riba znaju da se čuvaju anemona – stradaju samo u nekim izuzetno nesretnim okolnostima. 

Problem može da bude agresivnost druge ribe, a tu najpre treba da obratite pažnju na te krupnije blenije koje imate u akvariju. Ja recimo imam veoma loše iskustvo sa kombinacijom L.nigricepsa sa jednim starim, kapitalnim primerkom tropskog blenija Ecsenius bicolor koji je bio strosedelac u akvariju. Iako se radilo o akvariju (naravno tropskom) od preko 250 litara neto, to nikako nije išlo. Svaki put kada je Ecsenius ugledao ovog malog blenija, zaletao bi se trenutno svom silinom kao kakav “brzi voz” na njega! Čak i kada bi ga ugledao na drugom kraju akvarija! Pod ovolikim pritiskom L. nigriceps se viđao sve ređe, a nakon izvesnog vremena riba više uopšte nije smela da izađe iz svoje rupice. Tamo bi svakako i skončala da je nisam izbacio iz akvarija zajedno sa kamenom. Što se tiče riba koje nisu bleniji (čak i prilično krupnim), moje je iskustvo da se u toj kombinaciji L.nigriceps obično veoma dobro snalazi. U toj meri elegantno eskivira neke eventualne početne napade korisćenjem prolaza i zaklona u dekoraciji da to ubrzo sasvim obeshrabri progonitelja. Tako, niko ga naročito uporno ni ne progoni. Bilo da se radi o Jadranskim ili tropskim ribama. Naravno, ovo “pravilo kompatibilnosti” ne važi za predatore koji čekaju u zasedi i gutaju ribice u komadu!  A takve naravno treba držati u akvariju vrste ili sa jednako “opasnim” sustanarima.

Što se tiče držanja makroalgi, skrećem Vam pažnju na to da su smeđe makroalge u ogromnoj većini slučajeva mnogo, mnogo zahtevnije od zelenih i crvenih. Video sam na fotografijama da ste pokušavali sa nekim vrstama smeđih algi. U svakom slučaju, treba pri ovakvim isprobavanjima izbegavati ubacivanje velikih pelcera bilo kakvih algi – ako ovakvi počnu da se raspadaju  mogu ozbiljno da naruše kvalitet vode u akvariju – posebno u toliko malom akvariju kao što je vaš. Zelena alga Flabellia (Udotea) petiolata koju možemo videti na poslednjoj fotografiji se vrlo dobro drži u akvariju. Kolega Grof je o njoj pisao. Spada u sporije rastuće alge, ali ukoliko joj uslovi odgovaraju stabilno se razvija i širi unaokolo. I to horizontalnim širenjem korena koji izgleda kao kakav splet tankih svetlih niti koje su veoma dobro pričvršćene za podlogu – kao da su utisnute u nju. Sa tih niti rastu prepoznatljivi zeleni listovi. Iako sam imao iskustvo (radilo se o vrlo sličnoj tropskoj vrsti - pripadniku porodice Udoteaceae) da ti koreni mogu da izbiju i otpočnu da se šire i iz jednog usamljenog – otkinutog lista, siguran sam  da je mnogo bolje da pri uzimanju pelcera ove alge iz prirode obezbediti i “pristojnu” površinu podloge sa pričvršćenim korenjem. Time ćete obezbediti mnogo bolje početne uslove za širenje alge. Sećam se da je kod mene jednom prilikom od dva, tri listića alge sa šakom šljunka na kojem su bili pričvršćeni nastala lepa, gusta kolonija na podlozi akvarija – koja je bila u obliku kvadrata stranice duže od trideset centimetara!. Ne sećam se nažalost više koliko je vremena tačno za to bilo potrebno, ali sigurno se nije radilo o jako kratkom vremenskom periodu.

Preporučujem Vam da od zelenih makroalgi nabavite Caulerpu proliferu za akvarij – radi se o veoma dekorativnoj vrsti koja se fino održava u akvariju, a uz to je i starosedelac Jadrana. Potpuno se uklapa u koncepciju. Nekada (doduše, to je bilo baš davno!)  ova je alga bezmalo uvek bila u ponudi akvarističkih prodavnica u Trstu koje su držale “morske stvari”. Nemam uvid u to kakva je danas tamo situacija, ali Vama zaista ne predstavlja ni najmanji problem da to proverite – radi se o sasvim kratkom, prijatnom izletu!  Poz. 
         

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #80 u: Lipanj 18, 2012, 22:27:08 poslijepodne »
Hvala na odgovoru!
Da, one smeđe alge su bile samo za ''ukras'' :)
Nakon par dana sam jih izvadijo, jer su počele propadati.
Flabellia (Udotea) petiolata je sada oko tjedan dana unutra, i izgleda da se drži ok.
Nju sam kao što kažete, donjeo skupa sa vrhnjim delom kamenja, a na njemu ima i malo crvene alge (kao tropska montipora, samo puno manja...neznam joj ime...)
Zajedno sa malim nigricepsom ubačena je i alga Halimeda tuna, za koju isto čujem da se uspješno može održavati.
Probao sam staviti i Padinu sp., ali sam je rađe izbacijo, jer se mi činilo da se kao topi.

Hvala za savjet za trgovine u Trstu...baš moram jedan dan pogledati.
Caluerpu jako želim, ali je nisam još uspijo dobiti.

Od riba je smotan chromis chromis, kojeg moram zamjenit za manjeg što prije.
On bi mogao dosađivat nigricepsu.
Ja se stvarno nadam da je živ, jer stalno ga tražim, ali nema ga nigdje.
Moram reči ženi da malo pogleda ujutro, prije paljenja svjetla.
I baš tako je bilo prvi dan...prvo se je zavukla, onda je skroz izašla, i zbog slikanja sam na kratko upalijo svjetla, i onda je polako otišla.
Od tad je nema...

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #81 u: Lipanj 23, 2012, 15:59:28 poslijepodne »
...i još danas je nema, to je 7 dana.
I mislim da je i neče više biti...samo ona (i možda neka anemona) zna kako je završila :(

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #82 u: Srpanj 03, 2012, 23:00:24 poslijepodne »
OK, malog nigricepsa definitivno nema.
Prije sam bio u moru na pecanju, puškom i mrežicom 8)
More je grozno....28°C!!!
A u mom malom moru držim brez nekih problema na 24°C, i mislim da više nego 25°C neču preči nikako.
U glavnom, na pošti ispred kuče sam nigricepsa več tražijo, ali neuspešno (teren je super - valobran).
I danas opet malo gledam, i ugledam jednog!
Ali nije bilo sreče...apcap se zavuko i to je to.Ali sada znam di mu je kuča :D
Pa razmišljam, ako je moguče uloviti ga u vršu?
Izradio bi je sam, i to baš sitnu, sa malim ulazom, tako da se druge ribe ne love bezveze.
I stavijo bi je baš u rupu u kojoj sam ga vidio.

Odlučen sam imati tu ribicu, i zato planiram sve ribe vratiti, i onda prvo useliti nigricepsa, i nakon njega ostale nove (mlade) ribice.
Izbacit ču i par anemona...

Alge su koliko toliko ok - Halimeda tuna super, a zelena alga Flabellia (Udotea) petiolata malo slabije, jer izgleda da ju je jež malo oborijo.

Još nešto...danas sam vidio prekrasnu Aiptasiu mutabilis, skroz plave boje...kako je s njima u akvariju?

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #83 u: Rujan 05, 2012, 10:32:05 prijepodne »
Evo malo se javljam...
Akvarij još stoji, vručina se poslovila, ali i kad je bilo najgore temp. nije prešla 25°C samo uz pomoč ventilatora (ok, imam i klimu, ali nije radila nonstop).
Od kako je nestao mali nigriceps mi je jako pala morala oko akvarija...mjesec dana sam ga lovijio, i na kraju nestane prvi dan...
Možda su krive druge ribe, možda anemone. Ja mislim da ga je koja riba malo terala po akvariju, pa je uletijo u neku anemonu - ali ko če znat.
Poslje toga izbacijo sam zadnju vlasulju i 2x actinia cari, koje su bile prevelike (kad su bile otvorene).
Izbacijo sam i Aidablennius sphinx, S. ocellatus i Chromis chromis.
Jednom sam po gluposti ubacijo Tripterygion delaisi, koji je smotan. I njega sam mislijo izbaciti, ali nisam ga uspijo uloviti.
Tako da sad imam ovog Tripterygion delaisi, Parablennius rouxi, i ubačen je još mali špar od cca 3cm.

I neko vreme je prošlo tako, da sam samo mjenjao vodu i hranijo, ali nisam imao ni vremena ni volje za drugo.
Sve do ove nedelje, kad sam krenijo uloviti kojeg malog chromisa, jer jih ima puno sada.
I slučajno sam bio na terenu gdje sam ulovijo nigricepsa.
Pogledam u istu rupu, i evo ga tamo.
Malo sam se mučijo, i na kraju ga ulovijo.
Moram priznat da sam bio u dilemi uzeti ga ili ne, jer nisam znao šta je bilo krivo prošli put.
Ali da sam imao takvu sreču, da sam ga odmah ulovijo, sam se odlučijo da ga uzmem (ipak je izbačeno par riba i večih anemona).
I opet ista pjesma...ubacim ga, zavuče se iza kamena, i nestane. 3 dana su prošla, i nisam ga vidijo.
Tako da sam sad opet brez volje....ali i razljutilo me mnogo, tako da sam odlučijo izbaciti sve ribe, dodati koji novi kamen, i onda PRVO ubaciti nigricepsa, i poslje sve ostalo.

Za napred tako planiram imati:
1x Microlipophrys nigriceps
1 ili 2x Chromi chromis
1x S. ocellatus
Trebam samo još savjet, kojeg blenija bi mogao još ubaciti?

Malo sam se raspisao, ali evo...
Pozdrav!

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #84 u: Rujan 05, 2012, 13:11:41 poslijepodne »
ajde baci koju sliku da vidimo kako sada sve to izgleda, jer rijeci su malo naspram slike..  ;)

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #85 u: Rujan 05, 2012, 21:56:06 poslijepodne »
I opet ista pjesma...ubacim ga, zavuče se iza kamena, i nestane. 3 dana su prošla, i nisam ga vidijo.
Smatram da je ovo vaše iskustvo neobično i baš loše. Žao mi je zbog toga. Naravno, ne može se očekivati da će se baš svaki primerak morskog organizma prilagoditi životu u akvariju, ali moje iskustvo je da je L.nigriceps zaista veoma prilagodljiva i otporna riba. Dosta primeraka sam držao i životni vek velike većine je u mojim akvarijima iznosio 3-6 godina. Sumnjam da je problem kod vas u prisustvu “prevelikog” broja anemona, kako ste pomenuli. Mislim da je najveća verovatnoća da je uzrok svega ovoga u  prisustvu Parablennius rouxi-a. Niste zapazili, ali je moguće da je malog blenija ova riba pojurila žestoko nekoliko puta – pa ovaj ne sme više da izlazi iz svoje rupice. Preporučujem Vam da odmah “izolujete” ovog blenija – moguće je da će se mali blanij pojaviti već sledećeg dana? U protivnom, zaista niste imali sreće sa primercima koje ste uhvatili. Možda bi mogli da se dogovorite sa našim kolegom ovde sa Foruma. Da vam kolega Daimyo pošalje neki lep primerak, na “njegovom terenu” ove ribe očito nisu retkost. Puno pozdrava.  

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #86 u: Rujan 06, 2012, 10:33:42 prijepodne »
ZorK, po vašem savjetu sam odlučijo izolirati sve ribe :)
Tako sam uhvatijo malog šparčiča, P. rouxi-a i T. delaisi-a, kojeg prošli put nisam mogao uloviti.
Sinoč sam tako morao malo raskopati akvarij, ali bio sam odlučen da ga vratim u more.
I dok sam lovijo ribe, izleti i mali nigriceps! :D
To je bilo veselje!
Poslje sam ribe vratio u more, i malo mi je teško bilo za P. rouxi-ja, jer je bio prava maskota akvarija, i imam ga od samog početka.
Ali kako sam rekao - prioriteta mi je imati nigricepsa, i poslje drugo.

Znači vračam se na prvi post: ŠTA STAVITI U 60L AKVARIJ? :)
Kao sam napomenuo, planiram nekako ovako:
1x Microlipophrys nigriceps
1 ili 2x Chromis chromis
1x S. ocellatus
Koji blenij bi se uklopijo u ovo društvo? Lipophrys adriaticus?Lipophrys dalmatinus?
Možda Gobius bucchichi?
Svaka pomoč dobrodošla!

Pozdrav!

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #87 u: Rujan 08, 2012, 01:55:42 prijepodne »
Da li se taj vaš mezimac sada malo “oslobodio”? Skrenuo bih Vam pažnju na činjenicu da se ribe slobodnije ponašaju u akvariju ukoliko ih je više – naravno to pod uslovom da se međusobno ne svađaju i tuku! Dodajte nešto…A u vezi sa pitanjem o kombinovanju riba u Vašem akvariju, važi odgovor koji sam na njega napisao na početku ove teme! Nisam u međuvremenu promenio mišljenje! :) Pozdrav.

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #88 u: Rujan 08, 2012, 22:04:55 poslijepodne »
Je se oslobodijo!
Može se ga vidit kako njuška po akvariju (evo baš sad šeta - imam akvarij pored pc-ja)
Malo prije bio na lovu - ubačena 2 kom S. ocellatus (3cm i 2 cm) i malo za šalu ubacio još 1 kom Oblada melanura - očada, od 2 cm (nadam se da nije to bila veleglupost).
Želeo sam malog šparčiča ili pica, ali jih nije bilo tako malih.
No i ubacio sam i cca 30 kom Leptomysis lingvura. Za sad jim smetaju samo večje kozice, ali i te ču izbaciti i ubaciti malo manje (imam najmanje 4 kom velikih skoro 4cm).
Ovih dana planiram još po Chromise, i možda još nekog blenija. No možda promjenim još koji kamen, jer od grupe cladocore nije ostao ni jedan polip živ (možda zbog svjetla, možda ishrana, možda i kozice smetaju...)

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #89 u: Rujan 08, 2012, 23:08:51 poslijepodne »
Dobra vest! Međutim, ušatu, očatu je najbolje nabavljati za roštilj – ali naravno morate pronaći mnogo veće primerke!  :D A i njeni rođaci koji su pomenuti su što se tiče naravi u akvariju prilični zlotvori – kada malo poodrastu. Takođe, u vezi sa planovima za nabavku blenija, mnogo sigurnije je da potrazite nekog gobija. Ne želite valjda da ponovo uskoro lovite po akvariju! Tek ste rešili jedan problem sa kompatibilnošću.Poz.   

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #90 u: Rujan 17, 2012, 09:23:16 prijepodne »
Zdravo!
Prije 2 dana ubačena 3 kom Chromis chromis od cca 1,5 cm.
Akvarij je ponovo oživijo i ribe se ne bockaju.

U akvariju su se prvi put pojavile ciano (crvena fleka po pjesku), koju sam sinoč sredio sa promjenom vode.
Sumnjam da se pojavila zbog kupljene smrznute hrane, koju ne isperem i ocjedim prije hranjenja -?
Zanima me ako če se opet pojaviti...

Ovih dana planiram ubaciti još koji kamen, malo srediti scape, pa ga onda slikam.

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #91 u: Rujan 24, 2012, 22:43:07 poslijepodne »
Jedno pitanje...
Kako je sa održavanjem školjke lima lima (bar mislim da je to ta), ako ima neko iskustva?

Pozdrav!

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #92 u: Studeni 07, 2012, 22:11:05 poslijepodne »
Da malo puhnem prašinu iz ovog topica :P
Akvarij je napunio godinu dana, imao sam u planu da bude tip top za njegov rodjendan, ali nije išlo - nalomijo par rebra pa nisam mogao u more.
Sad polako finiširam, jer još par udara bure i more če bit prehladno. I onda par mjeseci šta imaš-imaš.
Stiglo je par komada novog kamena i još par sitnica, moram još par algi ubacit i to če biti to.
Aja...velika nova želja mi je pronači žuti zoatar (Parazoanthus axinellae). Kažu da je uletio i kod nas ;)

Slika nemam, ali moram se natjerat opet malo poslikat.

Pozdrav!

PS - žao mi je da je ovaj dio foruma tako mrtav -?

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #93 u: Prosinac 12, 2012, 21:06:11 poslijepodne »
I meni je žao da je ovaj dio foruma tako mrtav a tvoj akvarij je primjer kako bi lijepo i živo mogao izgledati.. Zato nedaj da potpuno zamre, čekamo nove slike! Let's go! ;)

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #94 u: Siječanj 20, 2013, 21:25:18 poslijepodne »
Evo par slika, toliko da se vidi da se ne damo još ;)

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #95 u: Siječanj 22, 2013, 21:16:52 poslijepodne »
It was about time!  :klap: Meni izgleda fenomenalno! Jesu li i dalje sve živine jadranske? Kakva je to velika gljiva sprijeda ljevo?

Offline malimaks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zg / Vrbani III
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #96 u: Siječanj 22, 2013, 21:38:01 poslijepodne »
stvarno jedan od prekrasnih jadranskih.  :klap:
kao što je već netko prije napisao tek ovako ljudi mogu shvatiti koliko je jadran lijep.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #97 u: Siječanj 22, 2013, 22:01:19 poslijepodne »
da jako lijepo sve izgleda.. sve je lijepo cisto unutra i bistro.. zanima me sto je ovo na zadnjoj slici zuto?

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 49 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #98 u: Siječanj 22, 2013, 22:06:54 poslijepodne »
Parazoanthus axinellae

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #99 u: Siječanj 23, 2013, 01:12:30 prijepodne »
Zaista vrlo dobro izgleda, pogotovo kada se ima u vidu da se radi o zaista malom akvariju. Fino je kolega Labrax to doterao, sa pažnjom i ukusom.

Što se “gljive” tiče (ima ih tu više primeraka – ali je jedan baš poodrastao), radi se vrsti anemone Cereus pedunculatus. Pomenuta je u ovoj temi, a negde sam na Forumu već izneo i mišljenje da se radi o najboljoj Jadranskoj anemoni što se tiče držanja u akvariju. Skoro da nema nikakve mane. Lepa, šarena – po boji vrlo varijabilna. Dobro pamtim jedan posebno upečatljiv varijetet sa diskom boje tamne čokolade i pipcima naranžasto-crvenim kao sveža opeka! Izuzetno dobro se drži, odlično podnosi i nešto povišenu temperaturu vode i uopšte (!) se ne šeta po akvariju. Skoro uvek će “večno” ostati na mestu gde je postavite! Poz.