Lipanj 17, 2024, 13:07:14 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Pomoć oko UV filtera u vrtnom jezeru  (Posjeta: 1346 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline johnny88

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Pomoć oko UV filtera u vrtnom jezeru
« u: Srpanj 30, 2011, 20:14:31 poslijepodne »
Pozdrav svima! Novi sam ovdje na forumu, pa vas molim unaprijed za razumjevanje ako je ova tema već bila otvorena. Što se tiče moga problema...problem je naravno zelena voda u jezeru, odlučio sam napraviti filter za vodu. Jako mi se sviđa filter koji je opisan u ovoj temi...takav isti želim napraviti. https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=49080.0 Jedini problem je što neznam kakav UV filter mogu staviti i gdje ga kupiti da bude dovoljno velik za toliki protok vode. Zanima me dali se može napraviti filter iz kućne radinosti. Dali neko ima kakvu ideju. Novi su dosta skupi, a i nisam vidio neke dovoljno velike za protok vode od 6000l/h...

Offline texlip

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sveta Nedelja - Brezje
    • 150 L Biljni
Odg: Pomoć oko UV filtera u vrtnom jezeru
« Odgovori #1 u: Srpanj 31, 2011, 07:46:14 prijepodne »
Neznam bas da li se UV moze doma napraviti, ali mislim da sam vidio velike UV filtere u Bauhausu na Zitnjaku, bas za vrtna jezerca.
Otkad sam otkrio Akvaristiku puno sam opusteniji!
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=67806.new#new

Offline Trole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 123
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Pomoć oko UV filtera u vrtnom jezeru
« Odgovori #2 u: Srpanj 31, 2011, 21:06:49 poslijepodne »
Prolistaj malo teme i jezerca od Tonyri decko je car i za te filtere i sve u vezi vanjkih jezeraca.a imas u jednjoj njegovoj temi objasnjeno sve od a do z..

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Pomoć oko UV filtera u vrtnom jezeru
« Odgovori #3 u: Kolovoz 02, 2011, 06:27:21 prijepodne »
Neznam bas da li se UV moze doma napraviti, ali mislim da sam vidio velike UV filtere u Bauhausu na Zitnjaku, bas za vrtna jezerca.

...može, no treba ti ponešto dijelova od jeftinijih modela, ja sam ga napravio i slike su negdje na forumu..