Svibanj 23, 2024, 22:30:07 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Diskus rapsodija ...drugi dio  (Posjeta: 27516 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #100 u: Veljača 05, 2012, 22:03:32 poslijepodne »
cini mi se da sam vidio u gornjem dijelu akvarija otvore,voda ide u centralni filter?

Imaju akvariji otvore tj. pipe koje po  potrebi koristim odn.  ne koristim kao preljev kod stalne izmjene vode. Filtere imam zasebne na akvarijima, nekako sam tako navikao pa mi se ne da to mjenjati mada sam si ostavio i neke druge mogućnost (centralni filter možda i dođe u obzir na dio akvarija).
095/907 83 76  [email protected]

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #101 u: Veljača 05, 2012, 22:09:07 poslijepodne »
Bitno je da vec imas pipe na akv.,po potrebi mozes ih spojiti i na centralni. Samo sto u tom slucaju moras raditi iskljucivo sa tvojim ribama.

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #102 u: Veljača 06, 2012, 14:20:43 poslijepodne »
Bitno je da vec imas pipe na akv.,po potrebi mozes ih spojiti i na centralni. Samo sto u tom slucaju moras raditi iskljucivo sa tvojim ribama.

To obavezno, nema tu mješanja ni slučajno...  8)
095/907 83 76  [email protected]

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #103 u: Veljača 11, 2012, 21:45:13 poslijepodne »
... mali update

 
095/907 83 76  [email protected]

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #104 u: Veljača 11, 2012, 23:07:38 poslijepodne »
Damire, ako se pocnu ozbiljno mrijestiti svi ti parovi potrosit ces trecinu place samo za artemiju.A tamo oko proljeca razmisli o kupnji bazena.http://www.catdiscus.com/joomla/index.php/cat-la-farm/navigazione/cat-zona-accrescimento.html

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #105 u: Veljača 11, 2012, 23:21:51 poslijepodne »
Svaka čast svim ovim našim akvarističkim entuzijastima koji uspijevaju postići tako visoku razinu usprkos svim poteškoćama. :up:

A nadam se da ću jednog dana biti u prilici to sve vidjeti i uživo! :)

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #106 u: Veljača 11, 2012, 23:24:43 poslijepodne »
Damire, ako se pocnu ozbiljno mrijestiti svi ti parovi potrosit ces trecinu place samo za artemiju.A tamo oko proljeca razmisli o kupnji bazena.http://www.catdiscus.com/joomla/index.php/cat-la-farm/navigazione/cat-zona-accrescimento.html

He he nadam se da neće svi u približno isto vrijeme, kad već spominješ artemiju poštenjačina "fišboj" mi u uvalio onu kinesku iz srbije koja ima izleženost 0% tako da se nemam što brinuti. Kad ih odvojim ionako će pokrepati od gladi pa pa će biti mjesta za slijedeće koje dolaze. Prijatelju kome on uvali artemiju taj je ne može za života potrošiti.
Žalosno ali istinito, " čovjeka " momira , fishboy ili kako već, prvi put vidim u životu, na moje ime mu čovjek  skine 400 kn cijenu  akvarija koji mu radi a on mi, valjda iz zahvale, znajući uvali svjesno artemiju kojoj je izleženost doslovno 0%.
095/907 83 76  [email protected]

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #107 u: Veljača 12, 2012, 08:11:28 prijepodne »
Damire, ako se pocnu ozbiljno mrijestiti svi ti parovi potrosit ces trecinu place samo za artemiju.A tamo oko proljeca razmisli o kupnji bazena.http://www.catdiscus.com/joomla/index.php/cat-la-farm/navigazione/cat-zona-accrescimento.html

He he nadam se da neće svi u približno isto vrijeme, kad već spominješ artemiju poštenjačina "fišboj" mi u uvalio onu kinesku iz srbije koja ima izleženost 0% tako da se nemam što brinuti. Kad ih odvojim ionako će pokrepati od gladi pa pa će biti mjesta za slijedeće koje dolaze. Prijatelju kome on uvali artemiju taj je ne može za života potrošiti.
Žalosno ali istinito, " čovjeka " momira , fishboy ili kako već, prvi put vidim u životu, na moje ime mu čovjek  skine 400 kn cijenu  akvarija koji mu radi a on mi, valjda iz zahvale, znajući uvali cijelu puksu 425gr  svjesno artemiju kojoj je izleženost doslovno 0%.
095/907 83 76  [email protected]

Offline fishboy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Volim diskuse
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #108 u: Veljača 12, 2012, 08:21:28 prijepodne »
Svaka čast svim ovim našim akvarističkim entuzijastima koji uspijevaju postići tako visoku razinu usprkos svim poteškoćama. :up:

A nadam se da ću jednog dana biti u prilici to sve vidjeti i uživo! :)
jesam li ja pakirao artemiju da znam kakva je predzadnji put si uzimao istu tu bila je ok tebi sam uzeo 1 a sebi 2 i ja sam bacio kao i ti ja sam bacio 800 kn a tebi nisam uzeo kao što pišeš 400kn nego male diskuse koji su mi pola pocrkali kad pišeš onda napiši kako je bilo.odkad se mi poznamo ispada da ja tebe želim prevarit još čuvam svoje dvije artemije koje se nisu izlegle kao dokaz dođi po njih pa ću ti pokazat ili poklonit da vidiš da sam i ja tako prošao pajdo da još sam ti dan prije javio da mi se neleže artemija i onda sam ja tražio od tebe jel znaš gdje ima artemije jer nisam ni ja imao a ti mi nisi ništa odgovorio pozzz,
« Zadnja izmjena: Veljača 12, 2012, 08:32:52 prijepodne od fishboy »

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #109 u: Veljača 12, 2012, 09:51:40 prijepodne »
prvo čitaj što piše, 400kn si manje platio zbog mene akvarij kod Čanića jer ti je čovjek izašao zbog mene u susret (i to je pred nama dvojicom rekao, ako si imalo čovjek to možeš potvrditi),  a pošto sam te prvi put u životu tada vidio nisam znao s kim imam posla a svejedno sam sa Čanićem prije razgovarao nego ćeš doći.
Drugo poslao sam ti pp s upitom za atremiju ti si mi odgovorio da nikad goru nisi imao i da se jako loše leže. Odgovorio sam ti da mi ne šalješ ako je loša da bi se ti drugi dan ispravljao i rekao kako je sve ok (poslao sam ti nazad tu tvoju poruku a sad je više nemam na žalost jer je izbrisana). S penangom (Ivicom) sam nedavno razgovarao i čovjek mi je samo potvrdio moje sumnje, lijepo ti je rekao da kako možeš nositi mi artemju koja se ne leže a ti si rekao nema veze.

Pajdo ja nisam nigdje napisao da si od mene uzeo novce za artemiju a tu ribu što si odnio ni ne vjerujem da je uginula jer kod mene nije niti jedna a ako i je onda je to zbog tvog neznanja, da ne upotrijebim neku drugu prikladniju riječ koja mi trenutno pada na pamet a počinje s g....

Već lažeš time što kažeš da si plaćao tu artemiju po četiristo kn (jer si ju plaćao oko 250kn) i to dva puta za redom a ako i ne lažeš onda opet samo potvrđuje da sam ipak trebao gore upotrijebiti prikladniji pridjev "glup"

Kad si ponovno bio kod Čanića da ti poveća rupe na istom akvariju (i to ti je po meni dovoljna kazna bila za to što si me namjerno zaje.. ) pripremio sam onu artemiju da dođem i da ti je vratim ali na žalost (ili na sreću) nisam stigao zbog drugih obaveza.


Dakle kad ovo ljudi pročitaju mislim da nisi mene sje... već sebe tako da će širi krug ljudi moći procjeniti tko stoji iza nicka fishboy (fishsroj).

Još jednom ljudi oprezno s dotičnim likom a meni se pajdo više nemoj uopće pokušati obraćati jer smo ja i ti završili priču i prije nego smo je započeli. Ja ti nisam neki balo kojem možeš prodavati svoje bisere. Artemiju sam svejedno nabavio jer ja imam gdje nabaviti istu i bez tebe samo što si me vremenski zavukao. 

za mene je tema s tobom oko artemije završila.
095/907 83 76  [email protected]

Offline fishboy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Volim diskuse
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #110 u: Veljača 12, 2012, 10:23:32 prijepodne »
Svaka čast svim ovim našim akvarističkim entuzijastima koji uspijevaju postići tako visoku razinu usprkos svim poteškoćama. :up:

A nadam se da ću jednog dana biti u prilici to sve vidjeti i uživo! :)
jesam li ja pakirao artemiju da znam kakva je predzadnji put si uzimao istu tu bila je ok tebi sam uzeo 1 a sebi 2 i ja sam bacio kao i ti ja sam bacio 800 kn a tebi nisam uzeo kao što pišeš 400kn nego male diskuse koji su mi pola pocrkali kad pišeš onda napiši kako je bilo.odkad se mi poznamo ispada da ja tebe želim prevarit još čuvam svoje dvije artemije koje se nisu izlegle kao dokaz dođi po njih pa ću ti pokazat ili poklonit da vidiš da sam i ja tako prošao pajdo da još sam ti dan prije javio da mi se neleže artemija i onda sam ja tražio od tebe jel znaš gdje ima artemije jer nisam ni ja imao a ti mi nisi ništa odgovorio pozzz,
samo ti piši šta ti je volja ispada da ja proizvodim i pakiram artemiju, pozzz

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #111 u: Veljača 12, 2012, 16:29:13 poslijepodne »
Ne znam samo kako je moj komentar (o tome kako se divim našim entuzijastima te se nadam kako ću sve te akvarije jednom vidjeti i uživo) citiran u sklopu cijele ove zbrke oko artemije! -?
Ja se samo divim cro cop-u, penangu i ostalima... i nemam nikakve veze s artemijom! :-[

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #112 u: Veljača 12, 2012, 17:51:21 poslijepodne »
Ne znam samo kako je moj komentar (o tome kako se divim našim entuzijastima te se nadam kako ću sve te akvarije jednom vidjeti i uživo) citiran u sklopu cijele ove zbrke oko artemije! -?
Ja se samo divim cro cop-u, penangu i ostalima... i nemam nikakve veze s artemijom! :-[

 :klap: ;)

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #113 u: Veljača 12, 2012, 22:16:05 poslijepodne »
Svaka čast svim ovim našim akvarističkim entuzijastima koji uspijevaju postići tako visoku razinu usprkos svim poteškoćama.

A nadam se da ću jednog dana biti u prilici to sve vidjeti i uživo! :)
:up:

Naravno,  jer u živo je dojam još bolji...
095/907 83 76  [email protected]

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #114 u: Veljača 12, 2012, 22:18:45 poslijepodne »
nadam se da s kolega neće ljutiti, ali moram to ovdje i pred svima reći.. stigli su mi četiri ljepotančića od kolege Damira ..ne znam koj ije ljepši od kojeg..svi zdravi i veseli..plivaju i jedu  kao da su i rođeni u mom akvariju.. samo mogu reći hvala..  :zagrljaj:

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #115 u: Veljača 13, 2012, 06:35:32 prijepodne »
nadam se da s kolega neće ljutiti, ali moram to ovdje i pred svima reći.. stigli su mi četiri ljepotančića od kolege Damira ..ne znam koj ije ljepši od kojeg..svi zdravi i veseli..plivaju i jedu  kao da su i rođeni u mom akvariju.. samo mogu reći hvala..  :zagrljaj:

... i drugi put pajdo , samo neka narastu u lijepe i zdrave ribe...  :up: 8)
095/907 83 76  [email protected]

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #116 u: Veljača 13, 2012, 09:17:57 prijepodne »
Damire ,ja sam nedavno pokusao sa koral sibirskom artemijom i mogu ti reci da je njena relativno niska cijena potpuno opravdana.Leze se oko 50%. U svakom slucaju bolje i tako nego nista, ali kad zbrojis dva i dva vidis da nisi nista ustedio.Sad ju koristim kao dekapsuliranu (topim ljuske sa obicnom varikinom 5%)jer na taj nacin nisam prisiljen bacati svu neizleglu artemiju. Po mom dosadasnjem iskustvu sa artemia cysts najbolja je americka, sa njom imas garantiran postotak lezenja.I tamo mozes naci jeftiniju i skuplju, ali ja svima preporucujem onu skuplju jer na kraju ustedis.Dakle tebi i ostalim akvaristima koji trebaju artemiju sa visokim postotkom izlijeganja NE PREPORUCUJEM http://eshop2.exothobby.cz/artemie/1295-6.html

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #117 u: Veljača 13, 2012, 13:17:48 poslijepodne »
Damire ,ja sam nedavno pokusao sa koral sibirskom artemijom i mogu ti reci da je njena relativno niska cijena potpuno opravdana.Leze se oko 50%. U svakom slucaju bolje i tako nego nista, ali kad zbrojis dva i dva vidis da nisi nista ustedio.Sad ju koristim kao dekapsuliranu (topim ljuske sa obicnom varikinom 5%)jer na taj nacin nisam prisiljen bacati svu neizleglu artemiju. Po mom dosadasnjem iskustvu sa artemia cysts najbolja je americka, sa njom imas garantiran postotak lezenja.I tamo mozes naci jeftiniju i skuplju, ali ja svima preporucujem onu skuplju jer na kraju ustedis.Dakle tebi i ostalim akvaristima koji trebaju artemiju sa visokim postotkom izlijeganja NE PREPORUCUJEM http://eshop2.exothobby.cz/artemie/1295-6.html

da koristio sam je i jako loša artemija. Imao sam iskustvo da se u nekom trenutku leže odlično i da je više nego očekivano izlijeganje, onda u jednom trenutku se gotovo u potpunosti prestane izlijegati. Pokušavao sam razne načine i ne pokreće se ništa. Stoji mi oko pola godine i potom se par boca izleže opet odlično i onda sve opet krene ne gore. Raznim tehnikama i izlaganju temperaturi sam pokušavao i u konačnici imam više štete nego koristi. Dakle kad se sve zbroji cijena mala a šteta velika i nema nikakve isplativosti. Trenutno imam Brine srimp američku artemiju i mogu ti reći da nisam nešto posebno oduševljen. Definitivno mi se kao najbolja pokazala Sanders premium i to je po meni najbolja artemija od kojih sam probao. U raznim uvjetima izleženost je uvijek oko ili preko 90%. Probao sam ja razne atremije u svom akvarističkom stažu od dekapsuliranih pa do liofoliziranih jaja tako do imam dosta iskustva ali uvijek postoje iznimke koje mogu promijeniti pravilo.

095/907 83 76  [email protected]

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #118 u: Veljača 15, 2012, 07:49:46 prijepodne »
Pozdrav Damire svaki put kada vidim novu snimku što postaviš sijetim se kako u živo izgledaju i samo mogu reći da su diskusi prekrasni,raj za oči.pozdrav

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #119 u: Veljača 15, 2012, 10:27:33 prijepodne »
Pozdrav Damire svaki put kada vidim novu snimku što postaviš sijetim se kako u živo izgledaju i samo mogu reći da su diskusi prekrasni,raj za oči.pozdrav

... je dudo baš raj za oči ali na žalost ovih dana sam toliko zauzet s poslom i drugim obavezama da ne stignem nešto i uživati.
P:S javim ti se prvom prilikom kad malo ispremještam ribe tako da ću onda točno znati što je za van. Živio
095/907 83 76  [email protected]

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Prijedor
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #120 u: Veljača 15, 2012, 14:00:50 poslijepodne »
Svaka čast ribe su prelijepe! :up: :klap:

Offline vlado53

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #121 u: Ožujak 10, 2012, 20:09:24 poslijepodne »
društvo starijih i mlađih

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #122 u: Ožujak 12, 2012, 21:13:17 poslijepodne »
... jako lijepo vlado,  :up: :klap:
095/907 83 76  [email protected]

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #123 u: Ožujak 16, 2012, 11:00:05 prijepodne »
095/907 83 76  [email protected]

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #124 u: Ožujak 16, 2012, 12:06:04 poslijepodne »
Predivne ribe!

Pa kolko toga ima?  :up: :up: