Lipanj 08, 2024, 11:20:25 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka  (Posjeta: 1574 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« u: Veljača 07, 2011, 00:03:31 prijepodne »
Ovako, prvo cu reci da sam procitala vodic za pocetnike pa nemojte odmah o tome :)

I bez obzira sto sam bila procitala to, sve sam pogresno uradila i na kraju sam odlucila da ovaj akvarij koji ce ciklira vec 10 dana sredim totalno ispocetka.
Danas sam sve povadila van i ocistila akvarij i sutra idem ispocetka.
Pa bih voljela da mi unaprijed pomognete neke sitnice.
Imam dvije zlatne ribice koje jadne cekaju na akvarij u kugli od 5 litara :(
Ovo su stvari koje sam pogrijesila:
1. Kupila sam pijesak-sljunak presitan za zlatice, 1-3 mm sam kupila. Jer su mi u pet shopu rekli da im je i taj ok :S I tek sam ovdje kasnije procitala da ne valja to.
2. Stavila sam na dno hranjivu podlogu, jer sam stavila dvije biljke i ispalo je da ne treba ni ta hranjiva podloga i da ce se od nje mutit voda. Jer zlatice ruju dno.
3. Vrhunac je bio kad sam  danas ubacila onu malu pumpu za zrak, Baloncici sto su se stvarali su pravili spricanje tako da je kvasilo neonku koja je izgleda preblizu povrsine vode. Eh sad,ako bih spustila nivo vode onda bi mi filter i termometar bili 2 cm izvan vode, sto valjda nije dobro, a ako bi njih spustila onda bi bili ukopani u sljunak.... itd, i onda sam jednostavno odlucila sve ispocetka.

Na dno cu stavit samo sloj sljunka krupnog skroz(barem 5 mm), stavit cu tu jednu biljku za koju ne kuzim kako joj ne treba hranjiva podloga. Mozda kupim jos jednu istu takvu. i to je to. To ce biti najruzniji akvarij ikad.
Imate li nekakve ideje kako urediti akvarij za zlatne ribice a da nije prazna staklena kutija sa jednim slojem kamencica na dnu :(

Pozdrav

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #1 u: Veljača 07, 2011, 00:22:07 prijepodne »
A nebrini na greskama se uci, polako, korak po korak i doci ces i ti i ribice do onoga sto ocekuju i zele.. ;)
Sljunak od 5mm je okej za njih, a bilje kakvo namjeravas stavit, neznas mu naziv? Hranjiva podloga ti ne treba, kako ti je vec kolega napisao, one vole puno kopat, usisavaju sljunak i pljuckaju ga nazad .) Pogledaj ovdje na forumu ima nekih koji imaju hladnovodne akvarije i vidjet ces neke slike, a ak ne nađes tu, probaj na googleu pronac nest odprilike sto ce ti se svidjet.. A za pumpicu za zrak, kak mislis da si ju ubacila, nju si stavila u akvarij? Za pumpicu za zrak moras imati cijev koja ide u vodu a pumpica inace bude van akv i na cijev u akv stavis rasprsivac koji ce davati sitne baloncice i nece toliko spricati..
Kad sve krenes iz pocetka, javi gdje zapnes, pomoci cemo ti rado da ribice dodu u nesto bolje napokon.. Sretno i polako, pitaj sve sto te zanima..
pozdrav

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #2 u: Veljača 07, 2011, 00:42:42 prijepodne »
Ma znam za pumpicu, naravno da imam cijev i da je sama pumpa vani, a unutra je cijev i rasprsivac. Ma nije to tako spricalo da sam ja mogla primjetit, nego sam samo onako bezveze skinula poklopac da nesto dohvatim i vidjela da je na tom mjestu (koje je iznad mjehurica )neonka potpuno mokra.
hvala na savjetima, nadam se da necu opet nesto zabrljati...

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #3 u: Veljača 07, 2011, 00:43:59 prijepodne »
A biljka je anubias.

Offline Vonfy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Lokacija: Kc
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #4 u: Veljača 08, 2011, 00:08:00 prijepodne »
Anubias se ne sadi u podlogu, već se veže za kamen ili neki korijen/panj!!

Offline huskybucka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb-Zabok
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #5 u: Veljača 13, 2011, 17:19:30 poslijepodne »
A biljka je anubias.

Kao sto je kolega rekao anubias se ne sadi nego se sveze za panj ili kamen..
Ukoliko anubias mislis imati ne treba ti hranjiva podloga.

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #6 u: Veljača 13, 2011, 20:21:27 poslijepodne »
Za pumpicu - imaš kamen za raspršivanje?  -?
Unutra neko drvce i anubias, možeš neko nezahtjevno bilje koje one neće očerupati. Meni nisu dirale valisneriu, a ona bi trebala rasti i bez neke hranjive podloge. Vjerojatno se neće baš širiti kao da ima podlogu, ali ne bi trebala ni propadati
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline Innna

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #7 u: Veljača 27, 2011, 14:35:35 poslijepodne »
pitanje- kako usisavati dno zasađenog akvarija??????
relativno sam nova u akvaristici i pojma nemam da li se uopce usisava akvarij sa podlogom  -?

Offline goxic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
  • Adams family
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #8 u: Veljača 27, 2011, 18:06:23 poslijepodne »
Iako i ja nov, s obzirom da imam 5 zlatica u 28 litara, "usisavam" svaki tjedan šljunak jer gadice male dok cekaju na posten akvarij, stvarno rade nered u tako malom akvariju...

Ja sam uzero Tetratec GC 40 za oko 80 Kn (sluzit ce mi i za veci akvarij) i odlican je, vrlo jednostavno i ne trebas crijevo stavljat u usta, samo protreses u vodi

Imas i prezentaciju na netu:


Offline Innna

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #9 u: Veljača 28, 2011, 10:03:10 prijepodne »
Iako i ja nov, s obzirom da imam 5 zlatica u 28 litara, "usisavam" svaki tjedan šljunak jer gadice male dok cekaju na posten akvarij, stvarno rade nered u tako malom akvariju...

Ja sam uzero Tetratec GC 40 za oko 80 Kn (sluzit ce mi i za veci akvarij) i odlican je, vrlo jednostavno i ne trebas crijevo stavljat u usta, samo protreses u vodi

Imas i prezentaciju na netu:



hvala ti puno!!!! al kako ne ostertis biljkice onda????? ja kada sam usisavala preko pola vode mi ode dok to ocistim. 20 l akvarij . toplovodni. gupyi,platy,pristele i crne udovice.

Offline ipehar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Slavonski Brod
    • WeB
Odg: Pomoc, 60 litara- sve ispocetka
« Odgovori #10 u: Ožujak 12, 2011, 00:39:11 prijepodne »
os SERE uzmi usisavač dna koji spojiš na zračnu pumpu i pumpa ti prljavo ali vraća vodu u akvarij
baca vodu gore u kutijicu gdje je filter a  voda se vraća po štapu u akvarij dole, odlično i za prljavo u samom šljunku u staklo....

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.28d3bdd14ce646f58a154fc460614f51.sera-usisavac-za-ciscenje-dna-akvarija.aspx