Lipanj 16, 2024, 12:44:08 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: dal uzet dslr il kompakt?  (Posjeta: 18803 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #75 u: Travanj 12, 2010, 13:32:59 poslijepodne »
Ovo mogu potvrditi, srecom ne iz prve ruke, Canonov servis slovi za jedan od losijih odn. citam cesto kako se ljudi zale.
Cannibal, prije vise od godinu dana je moj prijatelj na Njuskalu kupio 450d s 18-55is za 3000kn, manje od 5000 okidanja. Jest da ovdje dobijes i tele-zoom, ali mozda bolje da uzmes ipak neko novije tijelo.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #76 u: Travanj 12, 2010, 20:48:38 poslijepodne »
što mislite o ovome?
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-350d-canon-rebel-xt-oglas-1146491

NE! nemoj to uzimati ... nemoj dslr ispod 450 ... stvarno se ne isplati! Ruku na srce.. kad sam uzimao 50 setku.. nisam se mislio riješiti 350 desetke... ali več nakon dva dana su mi misli išle da mi in više ne treba.... nakon mjesec dana kasnije sam a prodao.... jedostavno mi se nije dalo sa njime više zezati.... i naprezati oko fotkanja. Veći display bolja rezolucija i stvarno se vidi kak je fotka ispala.... na 350 misliš da je fotka dobra pa kad je staviš na komp onda se razočaraš ... a da okularu i ne govorim... ovo sve što ide novije je sve preglednije i sve veće -... AF sve bolje i preciznije radi.... ma gle baš me briga ja sam ti rekao kaj da napraviš ... pa ti izaberi ... samo nemoj pentaxa i sonya ... sonya možeš ako imaš para :)

Canonov servis je  u Zagrebu loš, ali kad je rijeć o servisiranju profi linije to je malo bolja situacija. No kao što večina  njih nesretanika koji moraju do servisa poći .. isti idu u Sloveniju.

Davore nismo se shvatili .. nisam rekao da ostalo ne valja nego da beži od toga ... oly ima jedino dobu optiku ostalo je za klinac.... pentax je pentax srednja žalost... naravno sve ovisi za kaj ti treba, ak buš se po doma naslikaval onda ti je to ok
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #77 u: Travanj 12, 2010, 20:59:16 poslijepodne »
A bas svuda hvale Pentax i dinamicki raspon koji je najcesce veci nego kod Canona :) ali to da ljudi Canone furaju u Sloveniju na servis, to se slazem :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Igor Velevski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #78 u: Travanj 12, 2010, 22:34:34 poslijepodne »
Nema tu mnogo filozofiranja...ako ne znas koji automobil da kupis, a zalis dobar, samo vidi kakvi su vecina automobila u kojima se voze diplomati, predsednici, ministri, pa ako treba neka to bude i mali mercedes a klase, ipak je mercedes! Isto je i kod aparata, a inace ima sajtova gde se pljuje canon, kod drigih nikon, kod trecih sony. Po meni uzima se dobar brend koji se najcsce koristi i to je to!

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #79 u: Travanj 12, 2010, 23:18:58 poslijepodne »
Ja gdjegod sam čitao recenzije za pentax-a kx svugdje dobro prolazi ..zato bi volio da mi netko konkretnije napiše zbog čega bi trebao prekrižit taj mogući odabir... "pentax je srednja žalost" mi je preopćenito.. :)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #80 u: Travanj 13, 2010, 18:12:30 poslijepodne »
Ja gdjegod sam čitao recenzije za pentax-a kx svugdje dobro prolazi ..zato bi volio da mi netko konkretnije napiše zbog čega bi trebao prekrižit taj mogući odabir... "pentax je srednja žalost" mi je preopćenito.. :)

Gle Ace ovako ... ne da mi se .... daj uzmi bilo koji foto časopis... i pogledaj što hvale u kojem broju. Ja volim Canona, Nikona i Mamiyu http://www.mamiya.com/ ... ostalo mi je krđa, krama .. niš koristi :) .... serem, ali kad već svi seru u ovoj temi budem i ja malo :)  :D  .. ja bum si kupil Pentaxa digitalnu kameru srednjeg formata.

.... evo brate ovaj Pentax valja i to skorz!!!! http://gizmodose.com/hr/pentax-645d-40megapixel-medium-format-digital-slr-camera.html  uzmi njega :)

.. evo kaj se tiće pentakya i ostalih krđa.. sve što je iznad 8mpix je ok za fotke formata 15x10, ono što ide na veći papir mora biti jebena optika i dobra oprema na kaj cijelo vrijeme nagovaram ovog mulca kanibalalalalala :)

Kada se vratiš u zbilju.... kad se malo odmakneš od časopisa i razmisliš... što onda vidiš?!?! ...  kak bi se reklo i slijepi vide da se radi o sponzoriranim člancima .. i tako to biva... svako svog konja hvali. Uglavnom tu i tamo kupim neki od tih časopisa i svaki puta se poslije lupam ciglama po jajima jer sam konj kaj sam bacio tih 30 i nekaj kuna za to sranje... bolje da sam kčer na sladoled odveo.

Ako želiš recenziju onda lijepo od klikaj http://www.dpreview.com/ pa si uspoređuj, gledaj .... čitaj. Po meni je to jedan e-book od finijih recenzija opčenito.

.. sve vas volim, ali svog canona malo više ;)

LP
Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #81 u: Travanj 13, 2010, 18:16:20 poslijepodne »

.. evo kaj se tiće pentakya i ostalih krđa.. sve što je iznad 8mpix je ok za fotke formata 15x10, ono što ide na veći papir mora biti jebena optika i dobra oprema na kaj cijelo vrijeme nagovaram ovog mulca kanibalalalalala :)



cannibal će ti dat mulca na akteru  :D :D

no, samo vi pišite, a ja sam se odlučio za canon, al ne znam još koji i ne znam još kad, pošto sam vrlo blizu bankrota  :D :D no, ove godine bude

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #82 u: Travanj 13, 2010, 18:25:14 poslijepodne »
Weeeeeeeeeeeee radujem se tome :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #83 u: Travanj 13, 2010, 18:35:04 poslijepodne »
Gle Ace ovako ... ne da mi se .... daj uzmi bilo koji foto časopis... i pogledaj što hvale u kojem broju.

Kada se vratiš u zbilju.... kad se malo odmakneš od časopisa i razmisliš... što onda vidiš?!?! ...  kak bi se reklo i slijepi vide da se radi o sponzoriranim člancima .. i tako to biva... svako svog konja hvali.
Ako želiš recenziju onda lijepo od klikaj http://www.dpreview.com/ pa si uspoređuj, gledaj .... čitaj. Po meni je to jedan e-book od finijih recenzija opčenito.

Pa ja baš i gledam recenzije na netu a ne po časopisima itd..ne pada mi na pamet to kupovati :)
Ti kažeš da pogledam po časopisima pa onda da su to ipak samo sponzorirani članci..
Evo za primjer pentax(kx) je dobio dobru recenziju baš na dpreview...

Ali nije bitno..osobno mislim da mali broj ljudi iskoristi punu cijenu onoga što su kupili..i baš oo što si ti rekao čini mi se , nije do fotoaparata nego do fotografa..vidio sam slike napravljene s mojim kompaktom canon a75 kojih se nebi postidila ekipa s skupljim dslr-ovima...govorim naravno o samoj slici kao radu fotografa..ne o tehničkim stvarima..

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #84 u: Travanj 13, 2010, 22:07:02 poslijepodne »
Naj problem je u tome kaj večina ljudi kad idu nekaj fotkati čim to nešto ugledaju počnu kliketati... a da se reccimo udalje ili pomaknu u stranu samo 10 metara fografija bi bila superb ..... .. neke stvari se vremenom prerastu isto kao odjeća kad si klinac ... tako je i sa foto opremom. tako je sa autima...., sisama..... zavaravamo se, ali tako je sa svime na svijetu :)  ... iako nam to nije potrebno uvijek žudimo za jačim boljim večim....  kaj ne? :nerd:
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #85 u: Travanj 13, 2010, 23:12:51 poslijepodne »
:) Ovo isto kaže i Scott Kelby ...mislim na ovaj prvi dio o fotkanju ....

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #86 u: Travanj 14, 2010, 09:48:15 prijepodne »
:) Ovo isto kaže i Scott Kelby ...mislim na ovaj prvi dio o fotkanju ....

.. to je onaj debeljuco ak se ne varam... on radi jako dobre fotke.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #87 u: Travanj 14, 2010, 12:20:08 poslijepodne »
Canonov servis u Zagrebu možeš zaboraviti!
I ja sam imao problema sa Powershotom u garantnom roku, i odustao sam od reklamacija, jer nakon 2,3 puta više nisam imao živaca dplaziti!
Fotić je koštao skoro 3000 kn nov, tako da nije riječ baš o nekom shitu kojeg im se ne bi trebalo dati popravljati, ali su odugovlačili katastrofalno....

Samo još mali komentar što se tiče odabira. Mislim da za početnika nije DSLR, ja bih kupio neki kompaktni do 1500 kn pa onda ako bi imao afiniteta, nakon što bi iscrpio mogućnosti tog malog, prešao na nešto ozbiljnije.

Bavio sam se pomalo fotografijom i prije digitalaca tak da sam već imao 2 tijela SLR-a, Canon i Minoltu, i 2 torbe objektiva.
Bez obzira na to da sam baratao SLR manualcima, prilikom kupnje digitalca nisam htjeo DSLR baš zbog veličine, jer mi je bilo pun kufer nanašanja torbi i sl, a kad sam malo pogledao po mogućnostima manualnih postavki ima kompakata koji ne zaostaju za DSLR-ovima. Jedino ih optika muči jer je malih dimenzija i time i lošijih mogućnosti.
 
Za neke uvjete sa malo svjetla znao sam posuditi od frenda DSLR Nikon, ali većinu potreba već skoro 4 godine zadovoljava taj mali Canon Powershot mislim 620, 7MP. Koliko sam vidjeo danas su ti kompakti puno jačih mogućnosti sa boljim objektivima, imaju i tu stabilizaciju slike i sl!

Vjerojatnost da ćeš imati uza sebe kompaktni je puno veća nego da ćeš tegliti DSLR, tak da ćeš sigurno imati više prilike i fotki ako uzmeš kompakt.
Evo ja sam nedavno malo lutao po Italiji i radije sam slikao mobitelom koji ima 5 MP kamericu, nego da teglim kompaktni fotoaparat. A da ne govorim o mijenjanju objektiva i sl.

Eto pa ti vidi!

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #88 u: Travanj 14, 2010, 13:46:48 poslijepodne »
   ...

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #89 u: Travanj 14, 2010, 17:41:19 poslijepodne »
:) Ovo isto kaže i Scott Kelby ...mislim na ovaj prvi dio o fotkanju ....

.. to je onaj debeljuco ak se ne varam... on radi jako dobre fotke.

Je..i piše super knjige ;)

@zeljkoc
Da to si i ja razmišljam..da ne napravim "overburn"(moj naziv za situaciju kad kupim najbolju(ili jednu od boljih) stvar koja se može kupiti u bilo kojem segmentu života i onda ne iskoristim ili nemam vremena iskoristiti ni 10% onoga što nudi..tj. ne iskoristiš ono zbog čega si je platio toliko puno)
« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2010, 17:45:18 poslijepodne od Ace »

Offline Igor Velevski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #90 u: Travanj 14, 2010, 18:06:51 poslijepodne »
:) Ovo isto kaže i Scott Kelby ...mislim na ovaj prvi dio o fotkanju ....

.. to je onaj debeljuco ak se ne varam... on radi jako dobre fotke.

Je..i piše super knjige ;)

@zeljkoc
Da to si i ja razmišljam..da ne napravim "overburn"(moj naziv za situaciju kad kupim najbolju(ili jednu od boljih) stvar koja se može kupiti u bilo kojem segmentu života i onda ne iskoristim ili nemam vremena iskoristiti ni 10% onoga što nudi..tj. ne iskoristiš ono zbog čega si je platio toliko puno)

Ako putujes mercedesom i jugom za Paris, iskoristices ih podjednako, sticices tamo i sa jednim i sa drugim, ali ces se jako razlicito osecati u ova dva slucaja! Mislim da shvatas sta zelim reci!

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #91 u: Travanj 14, 2010, 19:03:29 poslijepodne »
Sve ovisi koliko imaš novaca..ak imaš na trošenje..netrebamo dalje razgovarati kupuj najbolje stvari u životu(pa tako i dslr fotić)..ali ako si prosječan građanin..ipak ćeš razmišljati dal da kupiš mercedes pa da dođeš do Pariza al onda pješke natrag jer nemaš ni za benzin  ili ćeš kupiti Yugo i još napraviti feštu u Parizu za sebe i Parižane :)

Gle ak je njemu fotografija stvarno takav gušt..pa i da nema para na bacanje..nek digne kredu i kupi si dslr..ali kažem treba dobro razmisliti i ne juriti u to..evo ja već dugoo razmišljam :) :)

Da sažmem...ako čovjek ima para ne treba razmišljati..kupuje samo najbolje...no velika većina ipak treba razmisliti..

Offline Igor Velevski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #92 u: Travanj 14, 2010, 19:26:42 poslijepodne »
Sve ovisi koliko imaš novaca..ak imaš na trošenje..netrebamo dalje razgovarati kupuj najbolje stvari u životu(pa tako i dslr fotić)..ali ako si prosječan građanin..ipak ćeš razmišljati dal da kupiš mercedes pa da dođeš do Pariza al onda pješke natrag jer nemaš ni za benzin  ili ćeš kupiti Yugo i još napraviti feštu u Parizu za sebe i Parižane :)

Gle ak je njemu fotografija stvarno takav gušt..pa i da nema para na bacanje..nek digne kredu i kupi si dslr..ali kažem treba dobro razmisliti i ne juriti u to..evo ja već dugoo razmišljam :) :)

Da sažmem...ako čovjek ima para ne treba razmišljati..kupuje samo najbolje...no velika većina ipak treba razmisliti..

U pravu si delimicno! I ja nemam para za bacanje i nisam kupio najbolji DSLR, nego dslr za siroku primenu, ekonomican, a ipak bolji od svih kompakta. Nisu svi dslr-i "najbolji" koji kostaju iznad 2000 eu, ipak ima i onih za sire mase koje kostaju kao dobri kompakti, a po velicini i tezini se ne razlikuju.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #93 u: Travanj 14, 2010, 19:28:07 poslijepodne »
Pa nije sve ni u novcima, veličina fotoaparata zna biti ključan faktor ne samo kod toga da li ga ponesti, nego i kod odluke da li ga vaditi iz torbe.

A mogućnosti koje pruža DSLR nisu nešto pretjerano veće, ako se koristi za neke normalne stvari. Kad sam ja kupovao digitalac, DSLR fotoaparati čak nisu snimali filmiće recimo. Hoću samo reći da znam sigurno ako slučajno uzme kompakt, raditi će puno više fotki jer će češće biti uz njega! Znam po sebi.
Tim sam malim Canonom napravio prve godine preko 30 000 fotki! Onda sam malo prestao brojati.

Kao što je rakao Ace, tko ima love, neka si kupi DSLR, ali to ne znači da će s njime biti u nekoj prevelikoj prednosti nego s kompaktom, srećom to ni sam neće moći znati. Ako ipak jednom kupi kompakt, vidjeti će koji je gušt imati fotić uvijek u džepu!

Isto se dosta govori o polovnim uređajima, kao bolje polovan DSLR nego novi kompakt, i to je diskutabilno. Što ako čovjek ne bude sretne ruke pa mu netko uvali pokvaren. Meni se to recimi desilo davno s jednim tijelom SLR. Jedva sam uhvatio čovjeka nakon 2,3 tjedna izmotavanja!

Tema se morala zvati "Što bi vi kupili DSLR ili kompakt", nekako mi se čini da je odluka odavno pala u ovom slučaju, ali ako je tako, ja preporučam novo, ili kupovinu od nekog poznatog i sl.!
Uz tijelo bi trebalo uzeti neki kvalitetan zoom i zaboraviti mijenjanje objektiva i slične ludorije za koje treba torba i sl. Ja recimo imam zoom 28-210 mm i to mi je bilo idealno za neko amatersko slikavanje!

Poz!

 

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #94 u: Travanj 14, 2010, 19:35:29 poslijepodne »

Tema se morala zvati "Što bi vi kupili DSLR ili kompakt", nekako mi se čini da je odluka odavno pala u ovom slučaju,


tak je željkoc, negdje sam čak bio i napisao da se tema preimenuje, a i odluka je pala na canon, rabljeni, a koji vidjet ćemo.. :)

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #95 u: Travanj 14, 2010, 19:37:00 poslijepodne »

Tema se morala zvati "Što bi vi kupili DSLR ili kompakt", nekako mi se čini da je odluka odavno pala u ovom slučaju,


tak je željkoc, negdje sam čak bio i napisao da se tema preimenuje, a i odluka je pala na canon, rabljeni, a koji vidjet ćemo.. :)

Probaj onda uzeti od nekog pouzdanog, šteta bi bilo da te neko oženi, nije baš mala lova u pitanju!

Poz!

Offline Igor Velevski

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #96 u: Travanj 14, 2010, 19:49:37 poslijepodne »
Ako pricamo o kompaktima koje mogu da stanu u dzeb, onda ne vidim razlog za bacanje i te pare. Takav aparat imas u svakom dobrom mobilnom telefonu. Tako ces imati plus i top mobilni. Video sam fotografuje takvih mobilnih i prosto nisam mogao da verujem kako su dobre! Ali posto ovde su vecinom teraristi, akvaristi i t.d., da uslikaju svoje ljubimce stim igrackama bilo bi malo teze, jer znam od sopstvenog iskustva! Imam i sad Canon power shot S2 IS, koji kada sam ga kupovao je bio najbolji kompakt, ali sam ubrzo uvideo njegove mane kod slikanja mojih ljubimca. Bas sa takvim kompaktima, a i slabijim, ljudi pracaju po forume fotografije, na primer pauka, gde se ne vidi ni sta je noga ni abdomen, a jos traze da se odredi pol ventralnom metodom. Danas ima mnogo boljih kompakta koji su slicne velicine kao dslr-i i u nikom slucaju se ne mogu staviti u dzeb i nisu tako laki. Takav je i moj kompakt koji koristi sad moja supruga, jer kad njega nosim ili svoj dslr nema nikakve razlike, mozda stotinjak grama koji se uposte ne osecaju!
Znaci kad govorite za DOBRE kompakte znajte da nisu laksi od slr, niti se mogu nositi u zdeb, a ako vec zelite igracke koje vade pristojne fotohrafije, za svakodnevne situacije u kuci, na odmoru, na putovanju, onda mozete da uzmete dobar mobilni i tako cete imati plus odlican mobilni telefon!

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #97 u: Travanj 14, 2010, 20:34:16 poslijepodne »
Canon g11 i Panasonic Lumix LX3 su aparati koji su daleko laksi od dslr-a, aparati koji rade odlicne fotografije, aparati koji stanu u dzep od jakne, aparati koji su vise nego iskoristivi za akvaristiku i teraristiku, aparati koji od najboljeg mobitela rade doslovno 10x bolje fotografije. Itekako se moze napraviti dobra fotografija da se odredi spol pauka ventralnom metodom, tko ne zna to s kompaktom uslikati, taj nece znati ni s dSLRom s macro objektivom.

Evo par mojih s g9 koji je ipak dosta losiji od g11, jedino po cemu mobiteli prate kompakte je rezolucija i to je smijesno da se uopce ide usporedjivati.







Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #98 u: Travanj 14, 2010, 20:35:05 poslijepodne »
Kliknuti na maslacak i na travu da se vide detalji!  ;)

Evo jos jedan primjer sto g9 moze, a mobiteli ne mogu:

« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2010, 20:42:59 poslijepodne od Ruki »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: canon EOS 1000D + EF 18-55
« Odgovori #99 u: Travanj 14, 2010, 20:49:25 poslijepodne »
Na ovoj gore nema fotosopa osim sto sam ju smanjio. I sad muku mucim zasto je u fotosopu fotografija normalno kontrastna, vide se detalji na lijevoj vesti, a u firefoxu se nista ne vidi... tako mi i treba kad sam bespotrebno hard formatirao, sad sve treba porihtati  :'(
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...