Lipanj 04, 2024, 08:53:10 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Par pitanja  (Posjeta: 758 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corny12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Par pitanja
« u: Ožujak 01, 2010, 13:21:05 poslijepodne »
Čitala sam dosta po forumu i vodičima, neke stvari su mi jasnije ali trebam pomoć i odgovore na neka pitanja  :-[

Prvo, nano morski mi je plan, želja i tiha patnja, trenutno sam skupila neke novce i željela bi ostvarit taj svoj san.
Zanima me koliko je otprilike maximum litraža nano morskog koju 2k kuna mogu podržat ( vidila sam i od jednog gospodina oglas ali bih sama radije sve napravila ako me shvaćate ), naravno znam da ovisi o svemu što bi stavila unutra, ali nešto kao malkyev nano mi je cilj, pa računajte to kao referencu.

Koji hang-on filter preporučate za taj nano i koji bi aditivi bili potrebni za svakodnevnu ( ili svakotjednu ) brigu za taj akvarij. Živim uz more i pokušala bi što češće radit izmjene sa svježim morem.

Također me zanima jesam li dobro shvatila, kako more hlapi ne dodajem morsku vodu unutra nego destiliranu ili RO vodu, kako bi se održao isti salinitet, a kad radim izmjene vode, onda 20ak % morske za morsku mjenjam?

Nadam se da ćete mi znat pomoć i na ova najjednostavnija pitanja, vodim se onim da nema glupih pitanja ...  :nerd:


Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Par pitanja
« Odgovori #1 u: Ožujak 01, 2010, 13:38:10 poslijepodne »
Za početak pročitaj ovaj članak o nano akvarijima:

http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=626:nano-i-piko-reef-akvariji&catid=62:anci&Itemid=209


Da, kad more hlapi nadolijeva se RO ili destilirana voda...a kad radiš izmjene, radiš i ih sa morem.