Lipanj 16, 2024, 11:18:49 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Đak prvak  (Posjeta: 24067 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #150 u: Prosinac 25, 2009, 20:57:04 poslijepodne »
Ovako, ne znam jesam li ja pretjerala oko cijena, ali obični cori je koštao 10 dok je panda koštala 22 kn.
Gibija je platio 25 kn (na računu piše pleho, a tražio je ancistrusa)  :roll:

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Đak prvak
« Odgovori #151 u: Prosinac 25, 2009, 21:31:16 poslijepodne »
Ne znam za gibija, a za corye se cijene krecu tak nekak. "Obični" (paleatus...) 10ak, pande 20-25kn. To kazem na temelju cijena u 4 ducana u koje idem.

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #152 u: Prosinac 25, 2009, 23:49:53 poslijepodne »
Ne znam za gibija, a za corye se cijene krecu tak nekak. "Obični" (paleatus...) 10ak, pande 20-25kn. To kazem na temelju cijena u 4 ducana u koje idem.

da te cijene su  iste kao što sam i ja  vidio..jedino bilo je sad  Božićnih  popusta  pa  su  negdje  bili i  malojeftiniji..

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #153 u: Prosinac 26, 2009, 00:06:04 prijepodne »
Ajde, onda su barem cijene ok  ;), meni se to osobno činilo puno, ali valjda sam uspoređivala sa cijenama iz pet centra gdje su ribice bile na božićnom popustu.

Zna se da ja kompliciram i tamo gdje ne treba.
Nego, zanima me jel 2 ancistrusa i jedan gibiceps previše za moj akvarij.

Dobila sam na poklon 2 ancistrusa, koja će mi tek poslati, a sad iskreno dvojim da uzmem samo jednog, zbog gibija, kojeg dragi ne da dok ne naraste toliko da ćemo ga se morati riješiti.
Ja sam inače htjela situaciju u konačnom stanju sa 2 ancistrusa i eto, mislili smo da imamo već jednog, međutim to je gibiceps, no evo vam sličice, pa vi recite
I molim vas da me savjetujete u vezi još ova +2 ili da uzmem samo jednog...Nisam ni sama pametna i najrađe bih zadržala sva tri, ali ako je to baš toliko nemoguće, onda mi ne preostaje ništa drugo nego postupiti po vašim savjetima






Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #154 u: Prosinac 26, 2009, 00:16:55 prijepodne »
Ovo je definitivno gibiceps ;)

Gle, teoretski 2 ancistrusa su prevelika za 54 litre - idealan bi bio 1.
No, ako pogledamo koje ribe ljudi drže u 20-30 l (prvenstveno mislim na iskusne akvariste, čak aquascapere) mislim da ta 2 ne bi bila puno.
Uz redovite izmjene vode i korištenje jakog i kvalitetnog filtra - mislim da problema doista ne bi trebalo biti.

Ipak, o gibicepsu nema razgovora - on mora van ...
FILIP (Valpovo)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #155 u: Prosinac 26, 2009, 00:32:50 prijepodne »
Joj već mi je muka i zlo i naopako što opet moram u istu trgovinu mijenjati nešto za svoj akvarij. Kontam da će me ubrojiti u "kupca kojeg si ne želite", i da ću opet slušati priče tipa "tko vam je rekao da to nije ancistrus" i  izjave tipa "opet ste čitali internet i slušate što vam drugi govore". To me jako smeta kod trgovaca. Onda bi još mogli izmisliti, kao opravdanje tipa "pa i gibiceps je vrsta ancistrusa" a ja baš nemam sve u rukavu u vezi ovoga da im fino odgoovorim kako im priliči...Joj, joj...što da radim :dead:

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Đak prvak
« Odgovori #156 u: Prosinac 26, 2009, 00:42:48 prijepodne »
Joj već mi je muka i zlo i naopako što opet moram u istu trgovinu mijenjati nešto za svoj akvarij. Kontam da će me ubrojiti u "kupca kojeg si ne želite", i da ću opet slušati priče tipa "tko vam je rekao da to nije ancistrus" i  izjave tipa "opet ste čitali internet i slušate što vam drugi govore". To me jako smeta kod trgovaca. Onda bi još mogli izmisliti, kao opravdanje tipa "pa i gibiceps je vrsta ancistrusa" a ja baš nemam sve u rukavu u vezi ovoga da im fino odgoovorim kako im priliči...Joj, joj...što da radim :dead:

Otkrij - o kojoj je trgovini je riječ?
FILIP (Valpovo)

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #157 u: Prosinac 26, 2009, 00:50:33 prijepodne »
reci da znamo  koji to  biseri   ne razlikuju  babe i žabe.. 8)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #158 u: Prosinac 26, 2009, 01:00:41 prijepodne »
Dogi trade, ne bih ih željela reklamirati...

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #159 u: Prosinac 26, 2009, 01:32:37 prijepodne »
prvi put čujem za te..od kud su ti?

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #160 u: Prosinac 26, 2009, 10:37:47 prijepodne »
Pa piše mi ispod sličice da sam iz Osijeka...Ne želim reći da su lošta trgovina, ok su opremljeni i super su mi za otići kod njih kupiti nešto što točno znam da mi ne mogu uvaliti, ali kad ovako moram nešto vraćati, to sigurno nitko ne voli...
Kad mi stigne ancistrus (uzet ću samo jednog) onda ćemo vidjeti kako se slažu gibo i ancistrus, ali gibo će polako na udomljavanje...

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #161 u: Prosinac 26, 2009, 11:29:01 prijepodne »
sorry nisam   primjetio...sitna slova.. ;)
ma samo ti  odi tamo..pokaži  malo  oštrine i traži ono što si   željela  a oni nek se pjene..
imaš pravo za  svoje   novce dobiti  ono što si htjela...

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #162 u: Prosinac 26, 2009, 11:36:27 prijepodne »
Iskreno, da imaju još koju pandu, otišla bih ga zamijeniti za nju, ali nemaju više niti jednu.
Morat ću se dobro potruditi da pronađem pande...

Gledam danas Gibu i sve mi srcu prirastao. Razmišljam da ga zadržim još neko vrijeme, jer još uvijek je malen i tako je vrijedan. U dva dana koliko je kod mene, skoro je cijeli panj mangrovine obrstio od sluzi. Zaista je vrijedan i jako sam mu zahvalna.

Nego recite mi, jel coriji trebaju jesti kakicu sa poda, jer nešto mi je jako prljav akvarij (gibo je sluz prepakirao u kakicu i sad je to sve na dnu akvarija)...Danas sam im opet ubacila tri ljuskice hrane za tropske ribe, jer nisam kupila tabletice za čistače, budem u ponedjeljak, a do tada nadam se da nisu gladni.
Brste nešto po bilju, a ne znam pronalaze li nešto što im je hranjivo ili im je to čisto zanimacija.

Trebam li im dati nešto osim to malo hrane, koju će valjda pojesti kada padne na dno?

Danas se spremam izraditi do it yourself usisavač dna...Imam crijevo, bocu i još smišljam da nekako tu vodu profiltriram korz neko sito, da u njemu ostanu nečistoće, a ovu vodu da vratim nazad...Hoće li to funkcionirati?

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Đak prvak
« Odgovori #163 u: Prosinac 26, 2009, 11:57:33 prijepodne »
ni jedna ribe NE jede kakicu... oni su tu da pokupe ostatke hrane sa dna.. kakicu jede samo usisavac dna..  :up:
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #164 u: Prosinac 26, 2009, 12:15:04 poslijepodne »
Ok, hvala na informaciji  :-[ onda ćemo smisliti usisavač.

A šta kažete na kombinaciju gibo + ancistrus, drag mi je, šta ću

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #165 u: Prosinac 26, 2009, 13:37:06 poslijepodne »
Sad sam se malo zezala i napravila od crijeva i plastične boce usisavač za dno akvarija.
Prvo sam se malo vježbala u kupaonici sa umivaonikom i kadom (tu sam za probu ubacila krušne mrvice za paniranje, da isprobam kako kupi prljavštinu), nakon što sam bila očarana rezultatom (malo mi je ušlo u usta, ali sasvim malo), ispred akvarija sam namontirala na stolac kantu, na koju sam stavila mrežicu za ribe, uronila kraj s odrezanom bočicom u akvarij, povukla, i spustila drugi kraj da ide u kantu kroz mrežicu za hvatanje ribica.
Začas sam napunila kantu, a dok sam usisavala jedan kori se motao oko moje ruke, pa sam stalno gledala jesam li ga povukla. Koliko sam shvatila, ribice se nisu preplašile, možda samo gibo, ali on je inače ovako sramežljiviji.
Uglavnom, začas sam izvukla cca 6,7 litara iz akvarija, te sam vraćajući "čistu" vodu nazad opet sipala kroz mrežicu, da pokupi i one trunčice što su ostale na dnu kante.
Uglavnom, za čas posla se usisa taj akvarij, samo bi možda bilo pametno isključiti filter, jer sam izvukavši vodu filter ostavila do pola u vodi što znam da se ne smije.

Bilo bi odlično nabaviti onaj usisavač za dno koji baca nečistoće u onu vrećicu i automatski vraća vodu u akvarij, da se ne mora koristiti kanta i misliti kad je puna (meni je ovo sad bilo vrlo zanimljivo, ali bilo bi mi super uz nekog pomoćnika)

Usisala sam tamo gdje je gibo najviše kakio iza panja i super sam zadovoljna... :up:

Ima li tko onaj multi vac, ali koji je provjereno dobar da mi preporuči gdje ga kupiti. Vidjela sam da je netko kupio za 160 kn (ne znam gdje) i super je zadovoljan, a netko je kupio identičan samo zeleni za 50 kn i veli ništa ne valja...oba pod istim nazivom, pa sad neznam koji valja.

ja sam u pet centru škicnula samo i vidjela sam 2 komada. Jedan po nekih 50 kn, a drugi je koštao oko 70...
Ja bih taj na baterije, koji super obavlja posao, iako za prvu ruku i ovo što sam napravila je vrlo, vrlo efikasno i jednostavno

Offline zecky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Dob: 37 Lokacija: osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #166 u: Prosinac 28, 2009, 13:55:13 poslijepodne »
pozz evo i ja sam iz osijeka i isto sam kupio u doggyu akvarij od 54 l ko i ti no ima vec pola god medjutim neznam dali si zamijenila gibicepsa ali ja kad sam kod njih kupovao akvarij nista mi nisu prodali kako treba a njihovi savijeti su bili katastrofa.Rekli su mi da je dovoljno ciklirat akvarij 4-5 dana i onda ubaciti ribice i tako sam napravio jer nisam imao o nicemu pojma i nakon dva dana sve ribice uginule :dead: i nakon tjedan dana rada akvarija mi stao filter i on mi je rekao da sam ja kriv za to jer sam ga trebao dok se cikliralo prati svaki dan pod spinom,sto sam kasnije saznao na forumu da je greska.
Jedini problem u tom akvariju veci sto imam i za nadolazece ljeto moram nesto smislit je temperatura, naime temperatura mi skace preko ljeta i preko 30 stupnjeva pa sam to rijesavao klimom odnosno hladjenjem prostorije i skidanjem poklopca cijelo ljeto mi je poklopac stajao poprijeko radi zraka i tako mi je se temp. sporije rasla.

Offline zecky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Dob: 37 Lokacija: osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #167 u: Prosinac 28, 2009, 13:56:38 poslijepodne »
puzeve sam takodjer dobio od biljaka od njih i sada moram kupovat botiu jer ih imam kao kineza :down: svo plutajuce bilje sam morao bacit jer nisam vidio biljku od njih.
dali si nabavila ribice i odlucila se koje ces?

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #168 u: Prosinac 28, 2009, 14:10:44 poslijepodne »
Ajoj Zecky, šta da ti kažem  -? vidim da si i ti razočaran njihovom stručnošću.

Isti savjet o potrebnom cikliranju u trajanju od 4, 5 dana sam dobila i ja, samo sam bila ipak malo opreznija i slušala savjete forumaša.

Gibija nisam zamjenila još, jer smo ga i dragi i ja zvoljeli, ali jednom će doći i taj dan, ako ne umre od gladi, jer mu ancistrus koji je jučer stigao ne dopušta ništa. Naganja ga i ne da mu pristup hrani.

To da imaju loše savjete, imaju, ali najviše me iritira kad mi kažu "a vi lijepo čitajte internet, pa će bit problema".
Ono što su mi za pripremu vode dali preparat Tropic, neću komentirati. Onda kad sam tražila da mi daju Aquastart (jer su mi bile potrebne i bakterije i nešto za odstranjivanje klora i metala) onda su se ljutili  i rekli "jel van nismo već dali preparat za pripremu vode?!", ja sam rekla, da jeste, ali meni ne treba preparat koji farba vodu u smeđe (ajde i snizuje ph, ima ipak neku ulogu) nego za to, što sam gore navela...
Onda su ljuti rekli da nemaju taj aquastart. Rekoh, ok, dajte mi onda ostalo s popisa, ovo ću potražiti drugdje.

Zbog tih njihovih savjeta je moj dragi bio toliko nestrpljiv. Stalno je govorio "jel ti nisu rekli da je dovoljno do tjedan dana cikliranja", pa onda u stilu "bili su baš ljubazni, nisu ti podvalili i slično", ali razlika je u tome što oni zaista imaju ljubazan pristup, ali čim zagrebeš malo po akvarističkom forumu shvatiš da su im savjeti zapravo zlonamjerni i da će na kraju okriviti tebe.

Meni je isto savjet dan da perem filter pod tekućom vodovodnom vodom.

Sva sreća, ribice su mi žive i zdrave, jer smo ih ubacili 10. dan cikliranja, a danas idem u potragu po gradu za pandama. Htjela bih nabaviti još 4 komada, da ih imam 6.

Tražim i informaciju gdje kupiti multi vac čistač dna na baterija koji čisti bez da odlazi voda van akvarija, no eto ne dobivam povratne informacije, ali svejedno idem danas u pet centar pa ću vidjeti što tamo imaju.

Za gibija razmišljam da im ga lijepo uvalim kada bude što veći i da im kažem da im vraćam njihovog "ancistrusa". No žao mi ribice, nemaju ni oni kamo s njim.

Od puževa vidim samo tog jednog koji je već lijepo narastao. Ne znam trebam li ga ukloniti ili ne, da ne bi nastao problem.

Situacija u akvariju je po meni, jako dobra. Panj je očišćen tip top, a polako nestaju i te alge što su se raspršile na mahovinu.
Biljčice rastu, možda je sve skupa malo tamno jer je voda zaista crvena od panja, ali bit ćemo strpljivi i čekat ćemo da to prođe samo od sebe. Mislim da tu preparati za bistrinu ne pomažu, jer voda nije mutna, samo je crvena.

Uglavnom, uživam u akvariju i jako, jako mi se sviđa

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Đak prvak
« Odgovori #169 u: Prosinac 28, 2009, 14:18:35 poslijepodne »
Jedini problem u tom akvariju veci sto imam i za nadolazece ljeto moram nesto smislit je temperatura, naime temperatura mi skace preko ljeta i preko 30 stupnjeva pa sam to rijesavao klimom odnosno hladjenjem prostorije i skidanjem poklopca cijelo ljeto mi je poklopac stajao poprijeko radi zraka i tako mi je se temp. sporije rasla.

problem sa temperaturom je kod svih akvarija... manje više... da bi ribice dobile kisika dobro je ubaciti zračnu pumpu ili namjestiti filter da mreška površinu... i mi smo klimom hladili i prostoriju i akvarije a drugi su ugrađivali u poklopce ventilatore od pc-a.. itd.

evo po iskustvima zecky-a i ribice plave zaključujemo da u tom pet shopu bolje ne slušati ono što prodavač kaže ili preporuči... raspitaj se ovdje i dođi u trgovinu točno po ono što hoćeš... ako nema ideš u drugu ;) .... i bez brige... manje više je to svuda tako (čast iznimkama) ... sve dam samo da prodam
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline zecky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Dob: 37 Lokacija: osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #170 u: Prosinac 28, 2009, 14:36:29 poslijepodne »
Jedini problem u tom akvariju veci sto imam i za nadolazece ljeto moram nesto smislit je temperatura, naime temperatura mi skace preko ljeta i preko 30 stupnjeva pa sam to rijesavao klimom odnosno hladjenjem prostorije i skidanjem poklopca cijelo ljeto mi je poklopac stajao poprijeko radi zraka i tako mi je se temp. sporije rasla.

problem sa temperaturom je kod svih akvarija... manje više... da bi ribice dobile kisika dobro je ubaciti zračnu pumpu ili namjestiti filter da mreška površinu... i mi smo klimom hladili i prostoriju i akvarije a drugi su ugrađivali u poklopce ventilatore od pc-a.. itd.

evo po iskustvima zecky-a i ribice plave zaključujemo da u tom pet shopu bolje ne slušati ono što prodavač kaže ili preporuči... raspitaj se ovdje i dođi u trgovinu točno po ono što hoćeš... ako nema ideš u drugu ;) .... i bez brige... manje više je to svuda tako (čast iznimkama) ... sve dam samo da prodam


istina dobro si rekao mene su dobro tamo nasamarili i na kraju akvarij koji me trebao izadji oko 700 kn sa ribama podlogom itd izasao me 1200 kn radi njihovih savijeta

Offline zecky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Dob: 37 Lokacija: osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #171 u: Prosinac 28, 2009, 14:40:07 poslijepodne »
gdje si kupila ribice nebi ti preporucio ni pet shop jer oni imaju uvijek bolesne ribice bar u mom slucaju a  cuo sam puno pohvala za malu arku da su tamo ribice ok i zdrave.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #172 u: Prosinac 28, 2009, 19:30:43 poslijepodne »
Ljudi moji, svaki odlazak u kupovinu me iznenadi nečim.

Danas sam pošla kupiti 4 cory pande i usisavač za dno, nešto spiruline i hranu u granulicama...

U Maloj Arci, nismo pronašli niti pande niti usisavač, pa samo se zaputili u pet centar.
Na moje veliko oduševljenje, pronašla sam upravo onaj multi-vac koji sam tražila, ali po malo paprenoj cijeni. No kako u Osijeku nema nikakvog izbora, kupila sam ga za 190,60 kn.

Pande su imali, ali po cijeni od 40,xx, dakle više od 40 kn, što me je iskreno šokirali i nije mi palo napamet kupiti 4 komada kod njih.
Tamo sam uzela usisavač dna i gnojivo za biljke...Usput pitanje: dodajem li gnojivo ravno u akvarij ili nekako drugačije, zbog ribica me zanima?

Još smo svratili do dogi tradea i tamo smo kupili spirulinu i hranu u granulicama (jer Dajana nema hranu u granulicama za tropske ribice)
Pande nisu imali, ali će dobiti next week, pa ću se strpiti i onda otići po pande i usput ću uzeti jato neonkica....

Uglavnom, moram vam priznati da sam već poprilično opskrbljena žutim bočicama, imam svega i svačega.

Usisavač dna smo isprobali i dosta slabo vuče, ali čisto dovoljno da povuče nečistoće sa dna. Oduševljena sam, jer ona kućna verzija crijevo, boca su mi komplicirani zbog izlijevanja vode, a ovako samo trebam pomoćnika da mi svijetli s nekom lampom u akvarij da vidim što radim i da me upozori kad mi čarapica izlazi van okvira akvarija, pa lijepo zalijevam element gdje stoji akvarij. No, za prvi put je ok...
Uz njega se dobije i nastavak za čišćenje stakla, sa gumicom, tako da se i to može, ali ukoliko manje budem hranila ancistrusa i gibija, budu to oni riješavali...Ovako kad su jučer i danas dobili po cijelu tableticu (prekinula sam na pola, ali nisam vidjela kome je hrana pripala) spirulina alge, nešto mi ljenčare...

Novac koji sam do sada potrošila na opremu za akvarij bolje neću zbrajati  :-[

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #173 u: Prosinac 28, 2009, 19:53:28 poslijepodne »
Imam jedno pitanjce na koje mi treba odgovor: Pripremam si kantu vode za sutrašnju izmjenu, stavila sam sredstvo za odstranjivanje klora i teških metala, a zanima me trebam li dodati i biofilter (korisne bakerije) te proflor (gnojivo za biljke) i smijem li to troje kombinirati.

Piše mi za biofilter da ga je u redu dodavati jednom tjedno, a gnojivo za biljke 2 puta mjesečno ili svakih 14 dana...

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Đak prvak
« Odgovori #174 u: Prosinac 28, 2009, 19:55:52 poslijepodne »
Nisi jedina..i ja sebe uvijek iznenadim  nečim..a najviše    računom..
 Što se tiče   vakum  čistača ne  znam što da ti   kažem..imam   5  aq u   funkciji pa  imam   vakum čistač od  20 kn i  sasvim sam  zadovoljan...
a pande su    u zg oko 25-30 kn zavisno od trgovine..
a gnojivo    ubacuješ  direktno u vodu...