Lipanj 16, 2024, 12:37:02 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Đak prvak  (Posjeta: 24073 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Đak prvak
« Odgovori #100 u: Prosinac 18, 2009, 14:44:07 poslijepodne »
Kao što sam navela, uspjela sam naći i kupiti samo Start plus od firme Dajana, a oni na etiketi ne navode posebno da preparat sadrži bakterije, no vele "primjenjuje se kod novih akvarija, izmjene vode u akvariju, kao i nakon liječenja riba. Preparat reducira klor, neutralizira teške metale, te pozitivno djeluje na probavni trakt riba. Za biološku ravnotežu i prirodni ambijent akvarija, kombinirati sa Amazon preparatom.


To je marketinski trik da ti jos nest prodaju.

Offline simeZg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 542
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #101 u: Prosinac 18, 2009, 14:46:44 poslijepodne »
ja sam za bakterije koristio nutrafin cycle, evo ti link pa pogledaj
http://www.hagen.com/uk/aquatic/nutrafin/nutrafin_water_conditioning.cfm
Struja je jedina imenica ženskoga roda koja se ne smije dirati golom rukom!

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #102 u: Prosinac 18, 2009, 15:01:27 poslijepodne »
Kupujem danas još te bakterija od Dajane i bok. Nek se onda ciklira koliko mu god volja i potreba.

Već maštam kako mi po šljunku plaze čistaći i kako ću imati male bebice od živorotki...Tek toliko da znate koliko mi ovo cikliranje ide sporo

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Đak prvak
« Odgovori #103 u: Prosinac 18, 2009, 15:03:55 poslijepodne »

Ovako, kao početnik, zaista ne mogu drugačije, nego se oslanjati na vaše savjete. Negdje sam pročitala da je zbog nedostatka tih bakterija koji uklanjaju te štetne tvari u vodi došlo do pomora ribe i slično.
Možda se navodi puno tih preparata, ali ja sam stavila samo start plus i na početku onaj tropic, i sad još te bakterije i onda na dalje ću dodavati samo taj preparat za pripremu vode, da ukloni klor i teške metale...Zar to nije neophodno za ribice?

Svatko tokom godina bavljenja hobijem nadje neki svoj sistem kako se stvari rade i ne postoji jedan nacin. I sad ti kao pocetnica slusas nase savjete bez jos razvijenog stava ili znanja onda te zbunjuju razlicita rjesenja i tako sam se ja osjecao u vrijeme pocetaka. Tako da je ponekad bolje ne bombardirat pocetnika sa rjesenjima. Napravis tako kako ti je cicov napisao da sad ne stvaramo pomutnju

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #104 u: Prosinac 18, 2009, 15:37:36 poslijepodne »
Koliko puta trebam staviti te bakterije. Ako stavim sada i promijenim 20% vode u ponedjeljak, moram li ih dodati opet ili više ne. Zanima me zbog veličine bočice, koju da uzmem

Offline simeZg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 542
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #105 u: Prosinac 18, 2009, 16:01:41 poslijepodne »
za dajanu neznam, a nutrafin sam stavio prvi put kad je aq isao u pogon i nakon prve izmjene vode, taman mi je tolko bilo u bocici.
nakapao sam to u filter medij, nakon nekog vremena bakterije sa mnoze i vise to nemoras stavljati.
ps filter materijal obavezno prati u akvarijskoj vodi jer u protivnom te kolonije bakterija odu ako peres pod pipom
Struja je jedina imenica ženskoga roda koja se ne smije dirati golom rukom!

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #106 u: Prosinac 18, 2009, 16:25:06 poslijepodne »
ps filter materijal obavezno prati u akvarijskoj vodi jer u protivnom te kolonije bakterija odu ako peres pod pipom

To sam pročitala. I ima mi to smisla, jer klor uništava bakterije. No recimo u trgovini gdje sam kupila akvarij su mi rekli pod vodovodnom vodom (ili ne znaju ili namjerno daju krive savjete)...

I sad jedno pitanjce u vezi filtera, kad ga moram sad prvi put očistiti?

Kako se točno sipaju bakterije u filter i mogu li samo u vodu?

Offline simeZg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 542
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Đak prvak
« Odgovori #107 u: Prosinac 18, 2009, 16:37:32 poslijepodne »
filter mozes cistit kad hoces jel cistis ga od otpada tak da to nije na odmet i uvijek ga prat u aq vodi jer u protivnom te bakterije odu ....a tolko smo pisali o njima ;)
ja sam ih nakapao u prvi spuzvasti medij.
Struja je jedina imenica ženskoga roda koja se ne smije dirati golom rukom!

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #108 u: Prosinac 18, 2009, 17:14:23 poslijepodne »
Evo sad u drugoj temi o bakterijama čitam kako je to sve izgleda "prodavanje magle"...ali šta sad. Ja odoh u trgovinu, nabaviti to, jer vam vjerujem i zaista nemam nikakvog iskustvar da bih radila na svoju ruku.

Bit će da je akvaristika kao i kulinarstvo. Svi jedemo sličnu hranu, ali radimo svatko po svom receptu...Iliti, do cilja se može doći različitim putevima  ;)

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #109 u: Prosinac 18, 2009, 18:58:17 poslijepodne »
Novosti, novosti, po povratku iz trgovine, sipnula sam bakterije (u vodu)...i na moje veliko iznenađenje   :P pronašli smo prvo živo biće u akvariju. Pužić, Jozo mu je ime. Kasnije sam vidjela i još jednog, dva puta manjeg od Joze, taj je crni, pa se zove Crni Jozo...

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Đak prvak
« Odgovori #110 u: Prosinac 18, 2009, 19:53:57 poslijepodne »
Novosti, novosti, po povratku iz trgovine, sipnula sam bakterije (u vodu)...i na moje veliko iznenađenje   :P pronašli smo prvo živo biće u akvariju. Pužić, Jozo mu je ime. Kasnije sam vidjela i još jednog, dva puta manjeg od Joze, taj je crni, pa se zove Crni Jozo...

Uzmi si telefonski imenik jer ces uskoro ostati i bez imena i bez boja  :star:

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #111 u: Prosinac 18, 2009, 20:27:34 poslijepodne »
Auu, ajde mi smo sretni  :D barem  neko živo biće da promatramo...

Možda je sad ovo okrutno od mene, ali pitanje je jesu li Joze (puževi) poželjni ili ne?

Da im se veselim  :zagrljaj: ili ne?

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Đak prvak
« Odgovori #112 u: Prosinac 18, 2009, 20:35:17 poslijepodne »
Auu, ajde mi smo sretni  :D barem  neko živo biće da promatramo...

Možda je sad ovo okrutno od mene, ali pitanje je jesu li Joze (puževi) poželjni ili ne?

Da im se veselim  :zagrljaj: ili ne?

Sreca i broj puzeva su obrnutno proporcionalne velicine ;) , probudi animalno u sebi i okoncaj im jadne besmislene zivote

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Đak prvak
« Odgovori #113 u: Prosinac 18, 2009, 20:42:06 poslijepodne »
nemoj im se previse veseliti jer se mnoze rapidnom brzinom... ali ako budes umjerena u hranjenju riba, nece ih biti previse... tako sam svojevremeno rjesavala problem puzeva kod koza...  :up:
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #114 u: Prosinac 19, 2009, 11:55:10 prijepodne »
Molim vas da mi pomognete u dilemi...
Naime, jako mi se sviđaju pajčolanke, zlatne ribice i vidjela sam jučer u pet cetru toliko prekrasnih da ih nikako ne mogu zaboraviti.

Sad me zanima, mogu li još uvijek prijeći na hladnovodni akvarij ili je već kasno za to?
Što mislite o tome...

Voljela bih recimo u akvarij staviti dvije pajčulanke (m i ž) i neke čistače...Zaista bih to voljela, pa ako se ikako još stignem prebaciti na hladnovodni bilo bi zaista odlično...

P.s. Puž Jozo navalio na listić hrane na dnu akvarija i bome ga slistio, za sada ne primjećujem povećanje populacije puževa
« Zadnja izmjena: Prosinac 19, 2009, 12:05:26 poslijepodne od Ribica plava »

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Đak prvak
« Odgovori #115 u: Prosinac 19, 2009, 12:27:44 poslijepodne »
meni su to ribe za veeeelike akvarije ili jezerca, iako su silno simpaticne.... radije se drzi toplovodnih sitnih ribeka... sa zlatnima ti ni vecina bilja ne ide, izuzev anubiasa i inog tvrdolisnog...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Đak prvak
« Odgovori #116 u: Prosinac 19, 2009, 14:19:51 poslijepodne »
Molim vas da mi pomognete u dilemi...
Naime, jako mi se sviđaju pajčolanke, zlatne ribice i vidjela sam jučer u pet cetru toliko prekrasnih da ih nikako ne mogu zaboraviti.

Sad me zanima, mogu li još uvijek prijeći na hladnovodni akvarij ili je već kasno za to?
Što mislite o tome...

Voljela bih recimo u akvarij staviti dvije pajčulanke (m i ž) i neke čistače...Zaista bih to voljela, pa ako se ikako još stignem prebaciti na hladnovodni bilo bi zaista odlično...

P.s. Puž Jozo navalio na listić hrane na dnu akvarija i bome ga slistio, za sada ne primjećujem povećanje populacije puževa


Defintiivno toplovodne :(

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #117 u: Prosinac 19, 2009, 18:42:54 poslijepodne »
Ok, šta sad, nisu mi ni one mrske. I dragi je navijao za tropske, a ja sam se nekako ponadala da mi je 54 litarski akvarij odličan za 2 zlatne ribice, ali dobro. Sad barem znam da nemam uvjete i neću više imati dilemu.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #118 u: Prosinac 21, 2009, 11:31:38 prijepodne »
Evo da se javim. Danas je tjedan dana kako se akvarij ciklira...tako da to vrijeme ipak nekako prolazi  :up:

Sinoć sam u kantu pripremila 11 litara vode i ubacila sam onaj Start plus da se uklone teški metali i klor, a večeras ću promijeniti tu količinu vode u akvariju..

Stanje sa puževima je ok. Jozu nisam dugo vidjela, samo sam vidjela da je pojeo jednu ljuskicu hrane (ono što sam ubacila tri za "hranjenje akvarija")...Osim ako se negdje ne skriva i množi rapidno, stanje izgleda ok.

Mangrovina (lijeva) i dalje pušta svoju sluz, sada već izgleda dlakavo, no to se isto razvija dosta polako, tako da vjerujem da neće pretjerano eskalirati dok ne dođu čistači...(jel njih smijem ranije? recimo za tjedan dana?)

Biljčica kojoj ne znam ime, ali imate je na slikama, ona igličasta, se bome razrasla i na njoj vidim nove izdanke što mi se sviđa.

Biljka za koju sam mislila da je mahovina, a zapravo je alga je nekako posmeđila i sad razmišljam je li to neko početničko propadanje (prije proljepšavanja) ili da je uklonim iz akvarija...

Voda je dosat bistra, iako crvenksta/smećkasta od mangrovine (čini mi se desne, jer je ta potamnila baš prilikom kuhanja i ne pušta sluz)

Staklo ribuckam sa magnemo svakih nekoliko dana, samo ne znam kako da oribuckam ono stražnje, jer sam nalijepila pozadinu (crnu) pa bi mi to magnet mogao pokidati ili nagužvati...Uspjela sam se i uštipnuti jednom na magnet, dok sam ga premiještala s jednog stakla na drugo. Jak je i ima onaj grublji čičak s unutarnje strane, pa kad mi se zaklopio em me je udario po prstu koji mi je ostao unutar, em me je to ubolo...uglavnom, opasna igračkica.

Mislim da su to sva moja pitanja za sada...A vi, molim vas, dajte si truda i volje, pa mi odgovorite na njih

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Đak prvak
« Odgovori #119 u: Prosinac 21, 2009, 11:38:38 prijepodne »
Baš volim pratiti ovu tvoju temu. :up: I jedva čekam vidjeti rezultate.A zašto iznjenjuješ vodu?

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #120 u: Prosinac 21, 2009, 11:47:54 prijepodne »
Baš volim pratiti ovu tvoju temu. :up

Hvala, baš mi je drago da me pratite i da me savjetujete, jer se još uvijek osjećam kao bambi na ledu

A zašto iznjenjuješ vodu?

Mislila sam da treba svaki tjedan? Šta ne? Malo da uklonim boju od panja, a i filterić moram malo oribati, sav mi je musav, kao da je prašnjav izvana.

Primjetila sam na grijaču neke mjehuriće, da to nije možda Jozino potomstvo na pomolu?

Hoćete mi sad polako već početi pričati o ribicama? Ono koliko kojih i kad smijem useliti komunalce? Malo da planiramo skupa

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #121 u: Prosinac 21, 2009, 11:56:22 prijepodne »
Primjetila sam na grijaču neke mjehuriće, da to nije možda Jozino potomstvo na pomolu?

Nije potomstvo, pomaknula sam grijač (nije mi vrag dao mira) i mjehurići su veselo zaplivali na površinu, tada sam ih prstima pipnula i stvarno, samo zrak, uh, dobro je

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Đak prvak
« Odgovori #122 u: Prosinac 21, 2009, 11:58:24 prijepodne »
Ne,nemoj mjenjati kad se ciklira.Ja nisam kompetentna za ribe.Komunalce sam stavilanakon 7dana i neonke nakon 15 dana.Sve je bilo ok,ali nije po pravilima.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Đak prvak
« Odgovori #123 u: Prosinac 21, 2009, 13:41:55 poslijepodne »
Znači li to da bih i ja mogla ovaj tjedan ubaciti komunalce? Koje mi preproučate i u kojem broju?

Vodicu onda neću mijenjati, hvala na toj informaciji...

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Đak prvak
« Odgovori #124 u: Prosinac 21, 2009, 13:47:28 poslijepodne »
Nemoj žuriti,pričekaj još bar tjedan dana.Važno se u akvaristici naučiti strpljenju.Ja sam dala svoj primjer,ali tebi ne bih ipak savjetovala jer bih se osjećala krivom da ribe uginu.