Lipanj 17, 2024, 16:55:46 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Ideja: 120l Ciklidni  (Posjeta: 6287 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Ideja: 120l Ciklidni
« u: Srpanj 05, 2009, 15:10:08 poslijepodne »
Evo bacamo se polagano u realizaciju naseg prvog veceg akvarija (prosli 54l).
Ciklidi su nam presavrseni i mislim da smo odlucili sloziti ciklidni akvarij.
Posto volimo i bilje u akvariju, kako ciklidi podnose bilje i koliko ga smije bit u akvariju?
Posto jos relativno malo znam o ciklidima otvoren sam za sve prijedloge.
Znaci koje bi prepoucili u 120l te koliko njih, dali se mogu mjesati(najbolje da dam linkove) :)

http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=425:pseudotropheus-saulosi&catid=16:ciklidi&Itemid=58
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=391:amphilophus-citrinellum&catid=16:ciklidi&Itemid=58
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=431:cyrtocara-moorii&catid=16:ciklidi&Itemid=58
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=420:labidochromis-spqhongiq&catid=16:ciklidi&Itemid=58
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=426:maylandia-barlowi&catid=16:ciklidi&Itemid=58

Ako sam pogrijesio negdje molim da me shvatite :)
Isto tako bi htio prijedlog bilja koje moze u akvarij, trebalo bi i sto vise kamenja koliko sam shvatio(stvoriti umjetne spilje)?

Zahvaljujem na trudu koji cete ulozit na odgovor :)
Zagreb-Trnje

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #1 u: Srpanj 05, 2009, 18:15:47 poslijepodne »
sve ove ribe koji si nabrojao nisu pogodne za akvarij od 120 litara, pogotovo citrinellum (centralna amerika) i crytocara moorii (malawi), mozda ali mozda bis mogao probati sa jednim parom saulosia (1m 3f) ili recimo hongia(isto 1m 3f), ali daleko je to od idealnih uvjeta za njihovo drzanje!!!bilje mozes odmah zaboraviti!!!

sorry ako sam ispao grub :)
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #2 u: Srpanj 05, 2009, 22:45:15 poslijepodne »
sve ove ribe koji si nabrojao nisu pogodne za akvarij od 120 litara, pogotovo citrinellum (centralna amerika) i crytocara moorii (malawi), mozda ali mozda bis mogao probati sa jednim parom saulosia (1m 3f) ili recimo hongia(isto 1m 3f), ali daleko je to od idealnih uvjeta za njihovo drzanje!!!bilje mozes odmah zaboraviti!!!

sorry ako sam ispao grub :)

sve 5 :)
Nikako ne mozes bit grub, jer mi je u interesu da naucim pokoju stvar.
Sto bi preporucili u tih 120-140l?
Zagreb-Trnje

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #3 u: Srpanj 06, 2009, 09:45:56 prijepodne »
evo koliko vidim ocito je da si se odlucio za ciklide , a posto te zanima i bilje mozes staviti apistograme, cak i jedan par aequidens pulchera (plava akara), ramireze (dosta su osjetljivi) a ukoliko zelis afriku imas dosta tanganjikanaca stvorenih za tu litrazu, mozes pokusati i sa malawcima(ali sa nekim manjim i mirnijim vrstama tipa lanisticola ngara) eventualno lab. caeruleus na tu litrazu!!
dalo bi se dosta toga sloziti ali umjeren broj riba na tu litrazu ako su ciklidi!!!
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #4 u: Srpanj 06, 2009, 11:20:09 prijepodne »
Mozes pomoc sa nekim slikama? :-[
Plava akara mi izgleda super, ali zar samo 2 ribice u cijeli akvarij?
tanganjikance ako mozes preporucit neke(ak imas visak vremena) :)
Nisam ni mislio trpati puno riba, gledao sam vec neke akvarije tu kak otprilike treba izgledat.
Zagreb-Trnje

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #5 u: Srpanj 06, 2009, 14:46:36 poslijepodne »
Akare su lijepe ribe ali kad se pocnu mrijestiti ako imas vise zenki i muskih lako da ce dominantni muzjak zatuci ostale muske i zenke, zato racunaj na njih kao par (kao i vecine centralno i juzno americkih ciklida)
 u tanjganjiku se ne kuzim , moje podrucje je malawi i victorija!!!
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #6 u: Srpanj 06, 2009, 14:58:15 poslijepodne »
Akare su lijepe ribe ali kad se pocnu mrijestiti ako imas vise zenki i muskih lako da ce dominantni muzjak zatuci ostale muske i zenke, zato racunaj na njih kao par (kao i vecine centralno i juzno americkih ciklida)
 u tanjganjiku se ne kuzim , moje podrucje je malawi i victorija!!!

Zahvaljujem na odg :)
Probat cu pricekat nekog tko se razumije u navedene.
Koliko bi l bilo dovoljno za victorije?
Ti imas 250l i 10ak ribica jel tako?
p.s. zadivljen sam tvojim akvaćem  :klap: :klap:
Zagreb-Trnje

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #7 u: Srpanj 06, 2009, 17:50:17 poslijepodne »
za viktoriju ti je minimum minimuma nekih metar akvarija tj negdje oko 250 lit.
ja trenutno unutra imam 19 riba i  mislim da je to taman!!!!

za tanganjiku slobodno upitaj CVELE-ta ,on je CAR tanganjike!!!!!
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #8 u: Srpanj 07, 2009, 13:35:06 poslijepodne »
Car Tanganyike je mislim na odmoru.....
Koje su ti dimenzije tanka?
Moj prijedlog je da lijepo rezrviras u Cveleta leptosome (utinta)kod njega uvijek neki mrijestovi...uzmes 10tak komada mladih,dolje skoljkase (multifasciatuse,brevise,ocelatuse ili sto vec mozes nabavit)jednog leleupija i par transcriptusa ili nekih julidochromisa....i  uzivas u Tanga zajednici....
E da mozes uzeti i kojeg paracyprichromisa,super se slazu sa leptosomama a nije moguce krizanje....Svakako za tu litrazu Tanganyika ali ne pretrpavati jer to je knap litraza,ja imam identicnu litrazu i trenutno i mislim definitivno unutra su:4 paracyprichromis brieni,9 mladih leptosoma,par transcriptusa i jedan leleupi,multifasciatusi su izletili u zasebni tank jer su ko pitbulovi,a bogami i ko zecevi,stalno se mrijeste....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #9 u: Srpanj 07, 2009, 13:55:44 poslijepodne »
Car Tanganyike je mislim na odmoru.....
Koje su ti dimenzije tanka?
Moj prijedlog je da lijepo rezrviras u Cveleta leptosome (utinta)kod njega uvijek neki mrijestovi...uzmes 10tak komada mladih,dolje skoljkase (multifasciatuse,brevise,ocelatuse ili sto vec mozes nabavit)jednog leleupija i par transcriptusa ili nekih julidochromisa....i  uzivas u Tanga zajednici....
E da mozes uzeti i kojeg paracyprichromisa,super se slazu sa leptosomama a nije moguce krizanje....Svakako za tu litrazu Tanganyika ali ne pretrpavati jer to je knap litraza,ja imam identicnu litrazu i trenutno i mislim definitivno unutra su:4 paracyprichromis brieni,9 mladih leptosoma,par transcriptusa i jedan leleupi,multifasciatusi su izletili u zasebni tank jer su ko pitbulovi,a bogami i ko zecevi,stalno se mrijeste....

E takav odgovor sam cekao :)
Samo kad bi mi mogao neki linkic dat na te ribice  :-[
Mozda bi se islo i na malo veci tank, ovo je za sada ideja.
Imam jos pitanje kako bilje ide sa tanganyikom?
Zagreb-Trnje

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #10 u: Srpanj 07, 2009, 14:36:41 poslijepodne »
Pa ako si u planu onda idi na minimum 1m duzine i 50 sirine,tu si vec na 250 lit...e tu ide i malawi a kako ti je turbo reko mogla bi i viktorija.....ali kako sam ja u Tangi ne bi o tom....
Pa bilje....ja sam drzao nesto bilja,moze valisneria (bilo koja)anubiasi,ali evo ja sam se polako rijesio bilja jer mi je ljepse tj.prirodnije bez njega,iako svi koji vide akv pitaju gdje je bilje,ali ja ga drzim radi sebe ne radi drugih...
Dok su ribe mlade nece bas brstiti bilje,kasnije poneki mladi listic...ako je blizu kamenja iskopat ce ga (nenamjerno) jer uglavnom svi kopaju po pijesku,osim naravno leptosoma koje su ribe sredine i povrsine tanka...
Na linku http://www.ciklidi.com/ imas svih ovih ciklida,nesto na sto trebas pazit su prehrambene navike,ima izuzetaka ako je veliki tank ali u pravilu carnivore (mesojede) i biljojede(herbivore)ne bi trebalo mijesati upravo radi prehrane.....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Zagreb-Trnje

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #12 u: Srpanj 07, 2009, 15:43:14 poslijepodne »
ovo su ostali
http://www.ciklidi.com/ciklidi/cyprichromis/ciklidi_cyprichromis.shtml
http://www.ciklidi.com/ciklidi/paracyprichromis/ciklidi_paracyprichromis.shtml

a brevisi,pa jedan par ili 4-5 mladih pa cekas da se upare...
ili umjesto skoljkasa uzmes altolamprologus compressiceps,mozes i calvus-e ali oni narastu dosta veci tako da za 120l mislim da bi prikladniji bili ovi prvi...no kod njih je takodjer teze raspoznati spol dok su mali pa bi opet trebao uzeti 4-5 kom i cekati da se upare ili uzeti vec odrasle uparene ribe.....
ima dosta vrsta koje bi jos mogle u tu litrazu ali naravno sve ovisi o ponudi i tvojoj mogucnosti nabavke...ima nekolicina ljudi na forumu koji su majstori za tanganyiku...prosvrljaj malo po forumu pod ciklidi mozda ti jos poneka ideja sine.....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #13 u: Srpanj 07, 2009, 15:57:31 poslijepodne »
Ovi su mi mrak totalno :)
Cekam da se onda javi netko od majstora, ugl kako ideja uskoro krece u realizaciju imam vrmena za nabavku riba.
Ima netko u forumu da se bas bavi uzgojem navedenih riba? Pa da se s njim dogovorim da mi ih pricuva dok se ne obave sve pripreme za akvarij i dok se ne zavrsi cikliranje?
I da imam pitanje jos jedno, dali kamanje smije bit obraslo mahovinom?
Zagreb-Trnje

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #14 u: Srpanj 07, 2009, 16:20:08 poslijepodne »
 :)ovi si mislio na leptosome?pa da cesto nepravedno zapostavljene ribe u tanganiyka tankovima...ja sam ih uzeo u Cveleta,kazem ti on cesto ima mrijestove,i stogod uzmes kod njega neces pogrijesiti...
Sto se tice mahovine,ma naravno da moze,samo ja nemam iskustava sa tim ali vidjao sam je u nekim tankovima...kako ja nemam nikakve cistace u akvariju onda to moze biti problem jer ako se alge pocnu gomilati po mahovini nema ko cistiti...
Kod mene je bio problem sa biljem jer mi je voda prilicno tvrda(morski sljunak sa dosta mrvljenih skoljkica i ostalog)cesta zamjena vode (1 tjedno)bilje mi je stagniralo,mlade listove anubiasa su transcriptusi poceli brstiti(oni su svejedi tako da im ponekad treba i malo zelenjave)...uz taj tank imam i 35l biljni sa neonkama tako da u bilju uzivam u tom akvariju a ovaj sam pretvorio u kamenjar,izvadio sljunak i stavio pijesak,bas kao sto je i u prirodi.....i sad vidim da je to to....naravno sve kako volis....ako si bas za bilje probaj sa microsorumom ili pogledaj ovo http://www.fmueller.com/home/aquaristic/240g/fish/
iako pun bilja sa crnim pijeskom itd meni jedan od najljepsih tanga tankova sto sam vidio na webu.....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #15 u: Srpanj 07, 2009, 16:58:13 poslijepodne »
Mislio sam opcenito na sve navedene ribice(koje si naveo)
Koji bi cistaci isli u ovakav tank?


Znaci one vole sitniji pijesak i malo sljunka?
Citao sa na ciklidi.com da anubias vecinom nece dirati navedene ribe, probao bi sa anubiasom i mahovinom po kamenju.
Da se dobije nekako prirodniji stih, osobno mi ovak akvarij samo sa kamenjem izgleda malo preumjetno stvoreno.
Ovaj akvarij je stvarno predivan, ali za takav tank su sigurno potrebne godine i godine iskustva.
Odlicna mi je fora sa biljem izmedu kamenja, bas odlicno izgleda.
Zagreb-Trnje

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #16 u: Srpanj 07, 2009, 19:00:35 poslijepodne »
ok vidim da si se odlucio, ali razmisli dali tvoje prve ribe  "moraju" biti ciklidi?? uzmi u obzir da oni traze vise vremena i paznje od nekih drugih ribica, da su dosta specificnih zahtjeva ,ne odgovaram te samo zelim da u startu naucis neke stvari o ciklidima i njihovom karakteristicnom ponasanju koje ako ne zadovoljis sve njihove zahtjeve zavrsava nerijetko i smrcu!!! sretno!!!
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #17 u: Srpanj 07, 2009, 19:48:22 poslijepodne »
ok vidim da si se odlucio, ali razmisli dali tvoje prve ribe  "moraju" biti ciklidi?? uzmi u obzir da oni traze vise vremena i paznje od nekih drugih ribica, da su dosta specificnih zahtjeva ,ne odgovaram te samo zelim da u startu naucis neke stvari o ciklidima i njihovom karakteristicnom ponasanju koje ako ne zadovoljis sve njihove zahtjeve zavrsava nerijetko i smrcu!!! sretno!!!

Ucenje i briga o ribama mi je najmanji problem ;)
Nisu prve ribe, ne pratis me.
Imam akvarij vec 2godine i dosta toga sam naucio, imam zivorotke i neonke u tom akvariju.
Sijamski algojedi su mi 9cm veliki, ancitrusi su isto toliko...
Ne smatram se neiskusnim, a tu hvala bogu ima puno ljudi koji su spremni pomoc pa kad budem imao pitanja(kao sto ih sad imam za pocetak) naci ce se uvijek dobra dusa sa voljom za pomoc.
Zagreb-Trnje

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #18 u: Srpanj 07, 2009, 21:33:36 poslijepodne »
Evo da se i ja malo uključim u raspravu tj. sa pitanjem. Ja se isto po malo pripremam za 120l ciklidni (prostor mi ne dopušta više). To bi mi bio drugi akvarij. Za sada će unutra biti stijena koja je na slici, malo drukčije boje. E sad Tanganyka ili Malawi? Koje su bitne razlike u uređenju?

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #19 u: Srpanj 07, 2009, 22:12:35 poslijepodne »
to postar: sorry nisam skuzio da vec imas znanja o ribama,sretno sa ciklidima za koje se god odlucis!!!

to grale:razlike u uredjenju izmedju malawija i tange skoro da i nema, ali tanga ima znatno vise riba kojima 120 litra bolje odgovara nego vecini malavaca!!!
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #20 u: Srpanj 07, 2009, 23:51:47 poslijepodne »
Grale@ cemo u zajednice projekte :)

turbo@ ma nema frke ;)
Samo da rjesim neki akvarij i da se dogovorim sam sa sobom di ga stavit :(
To mi je najveci problem.
Zagreb-Trnje

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #21 u: Srpanj 08, 2009, 01:25:39 prijepodne »
Bitnih razlika u uredjenju osim litraze gotovo i da nema.....bezveze mi je da nagovaramo nekoga za ovo ili ono ali neke smjernice mozemo dati,cinjenica je to da kao sto je turbo rekao u 120 lit ima puno veci izbor u tanganyici nego u ostalim vodama....ionako je zadjna tvoja, pa dok ti sastavis i tank i sve mozda zavrsis i na centr.americi ko zna.... :roll:
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #22 u: Srpanj 08, 2009, 10:25:36 prijepodne »
Kolega Staglin,ispravak!ne narastu calvusi veci vec sk6ro isto kao compres.I obavezno bih dodao calvusa 8) fascinantna riba.ja ga imam igrom slucaja sa multicima i moram rec da je fenomenalan
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #23 u: Srpanj 08, 2009, 11:57:27 prijepodne »
Ocito sam imao krivu predodzbu odnosno podatke,no svejedno iako je i meni to jedna od drazih riba (nisam je drzao)mislim da za nju ipak treba veci tank (barem 200l)onda bi trebao smanjiti broj drugih riba ili ne uzimati leleupija(koji btw naraste isto poprilicno)ili transcriptuse,opet sve zavisi i o dimenzijama tanka....cesto su akvariji od 120l dugi oko 80cm na sirinu od 40tak cm,calvuse svakako uzmi u obzir no onda ne racunaj na podmladak ostalih riba jer u 120l calvus kad naraste i kad proradi njegov predatorski nagon....opet neko ce ti reci i to cesto tako i bude(da imaju super suzivot sa drugim ribama)ali ne u manjim tankovima.....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: Ideja: 120l Ciklidni
« Odgovori #24 u: Srpanj 08, 2009, 12:22:48 poslijepodne »
Zahvaljujem momci na odgovorima, uzeo sam sve u obzir.
Gdje ih je najbolje kupovati?
I gdje bi mogao pogledat jeftine akvarije 120-200l sa postoljem?
Zagreb-Trnje