Prvo, ideja je super. No vidim da radite razne kombinacije, neke od njih su katastrofalne.
Prvo, prigušnica mora biti dimenzionirana za jednaku snagu kao i lampa, odnosno za siguran rad trebala bi biti 15% "jaea" od same cijevi. Razlog tomu su razlike u strujama ali i vršnim naponima kojima se cijevi pale. Sve skupa ima ueinak na zagrijavanje elektroniekih elemenata poput triaca i sl.
Drugo, nikako ne spajajte paralelno prigušnice. Ne znaei da naoko neae proraditi kao što ljudima prorade i slieni eksperimenti. Izvori izmjeniene struje se ne spajaju paralelno kao i izvori istosmjerne struje. tu se radi o faznom pomaku, o smijeru toka struje pa tako jedna prigušnica može optereaivati drugu, mogu se "poništavati", tim više što sve skupa radi na vrlo visokoj frekvenciji i sam sklop je nestabilniji na razna kolebanja. Izmjenieni izvori se spajaju u razne kaskade i sl. no nikako kao dvije baterije.
Imajte na umu da radite s relativno visokim naponom, imajte na umu obavezno uzemljivanje, ne bi bilo loše u cijeli strujni krug ugraditi i neki rastalni osigurae.
Ako želite "pojaeati" prigušnicu trebalo bi odre?ene elemente zamijeniti jaeima, dakle, onima koji su predvi?eni za jaee struje ali i napone, prvenstveno glavni triac, otpornike snage itd.
Inaee, ne bi bilo loše pronaai smolu za zalijevanje elektroniekih ure?aja i cijeli sklop zaliti u OG instalacijsku kutiju i time ga ueiniti potpuno vodonepropusnim i mehanieki neosjetljivim.