Lipanj 03, 2024, 05:30:33 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Nova nada za nabavu bilja preko interneta  (Posjeta: 2501 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ribic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški  
Nova nada za nabavu bilja preko interneta
« u: Svibanj 07, 2008, 21:18:55 poslijepodne »
Dakle, slućajno sam naletija na ovu stranicu www.aquaspotworld.com, dok sam tražija sliku od neke biljke e sad ja još nisam narućija šta znaći da nije zagarantirno da će sve uspješno doći ili da vas možda neće neko zaje... tj. radite na vlastitu odgovornost. Nakon izleta s englezima i razočaranja nakon odbijenice naše carine došao sam do zakljućka kao i neki drugi kolege i kolegice da nikom oni u biti ni nisi stavljalji fitosanitarni certifikat na bilje samo je nekom prošlo a meni naravno nije  X-(, ali šta veseli kod ovog dućana je da prilikom opcije naruđbe biljke imate mogućnost da vam biljke šalju s fitosanitarnim certifikatom koji istina košta 33 dolara sad sve to skupa treba malo proućit ja sam tek naletio na stranicu pa još nisam dobro izućija ali kako se cini ima brdo biljnih vrsta. Dostave za hrvatsku ima ali kao i za fitosanitarni certifikat imate kvačicu za izabrat a u toj kvačici stoji da je to expresna dostava u kojoj od 2-4 dana u kojoj oni garantiraju da će bilje doć živo i zdravo ali ona košta 25 dolara te piše da za biljke ne garantiraju ako ta opcija nije izabrana šta znaći da 58 dolara treba izdvojit bez i jedne biljke pa sad koliko se isplati ovisi o vama samima te ako je netko već ćuo za ovaj dućan neka reće svoja negativna ili pozitivna iskustva. Ja sam samo ima namjeru izvjestit cjenjeno pučanstvo te mislim da bi se moga upustiti u naruđbu.  Sad ja idem gledat pervana pa ćemo vidit šta glas naroda kaže.
« Zadnja izmjena: Svibanj 07, 2008, 21:21:32 poslijepodne od ribic »

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Odg: Nova nada za nabavu bilja preko interneta
« Odgovori #1 u: Svibanj 08, 2008, 12:54:10 poslijepodne »
Eto, sad se treba sakupiti družba koja će podijeliti trošak certifikata i sastaviti skupnu narudžbu biljaka. Mogu reći da sam zainteresiran za biti pokusni kunić u akvarističkoj družini. :D

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Odg: Nova nada za nabavu bilja preko interneta
« Odgovori #2 u: Svibanj 08, 2008, 22:34:44 poslijepodne »
evo nakon dugo vremena da  se i ja javim. mislim da nije za hrvatsku ali ima odlicnih ponuda...
http://pflanzenhandel24.de/
tko zna zna, ko nezna dva

Offline ribic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški  
Odg: Nova nada za nabavu bilja preko interneta
« Odgovori #3 u: Svibanj 16, 2008, 16:29:01 poslijepodne »
Nema više nade uz svu moju želju da se domognem nekih biljaka nemože preko toga ljepo na stranici piše da naplaćuju certifikat 33 dolara i sve to ja taman da ću narućit kad ono kažem sebi idem im poslat e mail da vidimo jel sve u redu ali oni meni kažu da oni ne šalju u europu s certifikatom pa ajde ti sad ovo razumi na stranici su fino napisali da uzmemo opciju ako u našoj zemlji traže fitosanitarni certifikat jer će nam bilje bit vraćeno i onda odgovore kako sam već reka da za europu ne šalju s certifikatom te obrazlažu da bilje treba prolaziti kroz labaratorij itd. i da to rade samo ako je to njihov poslovni partner vjerovatno im se neda zafrkavat s nekom manjom kolićinom ili šta već ali ja sam mislija dosta toga narućit pa mi nije jasno ćemu to sad