Lipanj 06, 2024, 13:09:23 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Nutrafin CO2 sistem  (Posjeta: 17066 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #25 u: Svibanj 28, 2008, 07:00:45 prijepodne »
I tako postavio ja sve po uputama, sinoć oko 8 navečer, i danas ujutro (prošlo je više od 10 sati) ni mjehurića  :( X-( piše da se prvi pojave nakon  2-10 sati a ako ni nakon 24 sata nema balončića onda si nešto zaje... ili postavljanje cijevčice ili zavrnuti čep. Cijevčicu sam nataknuo na najdonji utor i to točno kako je opisano. Čep sam zavrnuo tako da ga prvo okrenem malo kontra da dobro legne i onda zavrnuo do kraja. Jedini razlog što mi pada na pamet je da sam bocu stavio na pod pored stalka pa tlak još nije dovoljan da izbaci mjehuriće. U dijelu cijevčice koja je u akvariju na ljestvama se vidi da ima vode pa možda je dugi put od poda do akvarija da tu vodu izbaci van, ili mu treba toliko da počne frcati balončiće  :question: :question: :question: a ja jedva čekao ustati ujutro da vidim te balončiće po ljestvama  :roll:

Gdje sam li ga zaje... >:(

jesi stavio hladnu vodu mozda? jer to ponekad zna biti uzrok... ako jesi izvadi sve van, napravi vlastitu smjesu i stavi vodu izmedu mlake i vrele i mjehurici bi ti trebali ici u roku 10-min ko ludi  ;)

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #26 u: Svibanj 28, 2008, 11:41:39 prijepodne »
Jesi pogledao datum na vrecici od kvasca? Zna to dosta dugo stojati na rafama, pa onda bas i nije najbolji. :punch:

Probaj staviti bocu na poklopac, ako je do temperature, da se malo ugrije od lampi. -?
Ako ne, pravi "svoju" smjesu... :)
Tuzlanka u Sarajevu

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #27 u: Svibanj 28, 2008, 22:06:11 poslijepodne »
Došao doma s posla popodne i mjehurića nema  X-( bit će da je voda bila prehladna, ali stavio sam cca akvarijske temperature, oko 25. Bacio sam tu smjesu ća, napravio novu od šećera, sode bikarbone, suhog kvasca i vode, i nakon par sati eto veselja  :D sad imam 1 mjehurić na 2-3 sekunde, veći pri dnu, manji kad dođe do vrha ljestava, je li to ok?

Offline Mele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 199
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Valpovo
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #28 u: Svibanj 28, 2008, 22:08:08 poslijepodne »
Došao doma s posla popodne i mjehurića nema  X-( bit će da je voda bila prehladna, ali stavio sam cca akvarijske temperature, oko 25. Bacio sam tu smjesu ća, napravio novu od šećera, sode bikarbone, suhog kvasca i vode, i nakon par sati eto veselja  :D sad imam 1 mjehurić na 2-3 sekunde, veći pri dnu, manji kad dođe do vrha ljestava, je li to ok?

to je ok... samo voda ne smije biti hladna inace je reakcija vrlo spora  ;D

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #29 u: Svibanj 29, 2008, 00:51:09 prijepodne »
Cak i kada naspes hladnu vodu, a tek je kasnije indirektno zagrijes, ako je kvasac OK, mjehurici krenu. :)

Kod mene tako sljaka namjerno. Boca mi je na lampama. Po danu, dok mi treba vise CO2, zbog topline smjese imam vise mjehurica. Kad se lampe ugase, smjesa se hladi i reakcija je sporija. :P

Vazno je da oscilacije nisu prevelika, kao i da je najtoplija temp dobra gljivicama, tj da ih ne skuhas... :nerd:

No, vazno je da imas reakciju... Zelim ti da traje sto duze. :up:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #30 u: Svibanj 29, 2008, 06:39:53 prijepodne »
Eto mjehurići su sada malo manji ali lijepo to ide. Uzeo sam JBL CO2/ph tester i preko noći se malo spustio ph, što pretpostavljam da je normalno kad su lampe ugašene, vidjet ću danas kad dođem s posla situaciju. Ribe sve plivaju u svojim rajonima kao i prije pa pretpostavljam da im ne fali kisika. Uf, sve to ja prije proštudiram, al opet dobro promatram kako stvari idu   :roll:

Offline F. Chief

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 588
  • Spol: Muški   Dob: 49
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #31 u: Lipanj 02, 2008, 18:58:50 poslijepodne »
Kod mene tako sljaka namjerno. Boca mi je na lampama. Po danu, dok mi treba vise CO2, zbog topline smjese imam vise mjehurica. Kad se lampe ugase, smjesa se hladi i reakcija je sporija. :P

Eee kemičarke... :D :up:
Zabok

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Nutrafin CO2 sistem
« Odgovori #32 u: Lipanj 02, 2008, 21:47:29 poslijepodne »
Dakle, biljke lagano perlaju, a stargrass je konačno s dodatkom CO2 krenuo  :) a čini mi se da i limnophila aromatica isto dobro napreduje, što me jako veseli  :D

Režim mi je sada slijedeći - svijetlo gori 5 sati, 2 sata pauza, 5 sati (da bih smanjio bujanje algi). Budući da se zelena točkasta malo proširila u par dana po dodavanju CO2, ipak sam odlučio za dodavanjem NPK gnojiva od nutrafina i dodavat ću ga svaki treći dan po 1 ml, a dan nakon toga dodajem obično gnojivo s mikroelementima, nutrafinov plant gro, i to tako da tjednu dozu rasporedim u nekoliko manjih u toku tjedna.

E sad, s početkom CO2 sam obustavio Easy carbo iz predostrožnosti. Mogu li nastaviti i dalje s EC?

Da li na što još trebam obratiti pažnju?