Kolovoz 19, 2025, 00:16:37 prijepodneNajnoviji Član: Kiki24

Autor Tema: pojede mi ribice  (Posjeta: 1655 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jeca&Rade

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
pojede mi ribice
« u: Veljača 22, 2008, 19:11:00 poslijepodne »
Prvo pozdrav svima. Evo mene kao jos jedan novajlija sa glupim pitanjima. Ja i muz smo skoro aktivirali akvarijum sa velikom zeljom i skromnim znanjem, i tako nam se desilo (na srecu) da sinoc kupimo jednu zenku gupi koja je odmah nocas pocela da se mrijesti, ali problem je taj sto ih ona izbacuje jednu po jednu i onda ih klopa. Neznam dali je to tako inace sporo i kako da ih spasim od nje, posto ona jos nije zavrsila svoj mrijest. Ja sam napravila jednu malu mrezicu u tom akvarijumu i trenutno ih cekam i ubacujem unutra, a vas bih molila da mi date neki savjet sta se radi u ovakvim situacijama jer nemogu da "cucim"pored akvarijuma citavu noc.
Izgleda da nismo znali da volimo ribice

Offline sara16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Ženski   Dob: 34
pojede mi ribice
« Odgovori #1 u: Veljača 22, 2008, 19:30:00 poslijepodne »


imaš za kupit kotilice koje na sredini imaju mrežicu (rešetku) pa kako ih gupica rađa tak oni padaju u donji dio i ostaju živi...ovaj put ih vjerojatno nećeš uspjet sve spasit, ali nabavi muškog gupija i kotilicu pa će za dva-tri tjedna ponovo bit malalca...


sretno
okolica Zaprešića

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 46 Lokacija: Zg
pojede mi ribice
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2008, 19:39:00 poslijepodne »


Skoro sve ribice jedu svoje mlade, odnosno jaja ako se radi o ribama koje se mrjeste. Kod nekih vrsta npr. bette, mužjaci ostaju čuvati jaja a ženke treba maknuti.


Možeš kupiti kotilicu u zoo shopu i kada ženka obavi svoje, izvadiš ju iz kotilice, a mladi koje ne stigne popapati ostanu u kotilici.
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Rain can't soak what is not there...
pojede mi ribice
« Odgovori #3 u: Veljača 22, 2008, 20:00:00 poslijepodne »
Ja sam u zadnje vrijeme protiv te kotilice. Ovak bi ja napravio: posadiš u akvarij puno bilja, gustoga i mekanog (mahovine, cabomba). Onda se mladi gupiji unutra sakriju. Brže će ti rasti ako su slobodi u akvariju (takvo je barem moje iskustvo). Naravno, tu i tamo će koji biti pojeden. Ali ako nabaviš muškog, opet će ti se roditi za 2-3 tjedna najviše, a preživjet će ti najjači i najotporniji (što je još uvijek dovoljno veliki broj).
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline skalar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
pojede mi ribice
« Odgovori #4 u: Veljača 22, 2008, 23:03:00 poslijepodne »
u potpunosti se slazem s wickermanom 999.

mozda prvi put ti ne uspije ali iz drugog, treceg puta bit ce malaca ko u prici samo nabavi jos par zenki i muzjaka a onda ces dozivjeti "babyboom" ili bolje "fishboom".

zasadis biljke i priroda sama obavi svoje. za mene je to puno jednostavnije nego se brinuti kad ces zenku stavit u kotilicu i pazit koliko ce ona tamo stajat.

kao sto je i kolega rekao najjaci i najotporniji ce prezivit, a vjeruj mi bit ce ih mnogo.

puno strpljenja i puno srece!

Riba Ribi grize rep

Offline Jeca&Rade

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
pojede mi ribice
« Odgovori #5 u: Veljača 22, 2008, 23:13:00 poslijepodne »
kotilica je ubacena a malci veselo plivaju. Varijanta sa biljkamanam(ja i muz)se svidja i nesmeta da poneki bude pojeden (sta da radimo sa 70 ribica iste vrste), ali ovde u nasem pet shopu izbor biljkica je ocajan pa dok ih ne nabavimo mora se ovako. Samo me jos interesuje sa cim da hranimo malce dok su jos ovako mali. Hvala za odgovore, sa nasim iskustvom pitanja ce biti sigurno jos zato ljudi cujemo se.
Izgleda da nismo znali da volimo ribice

Offline skalar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
pojede mi ribice
« Odgovori #6 u: Veljača 22, 2008, 23:22:00 poslijepodne »

gupiji su ribe koje ce pojesti sto im ponudite. mozete koristiti univerzalnu hranu u listicima samo ih prije dobro izmrvite da malci mogu pojesti. ako su u kotilici a vidim da jesu onda ih mozete hraniti i do 3 puta dnevno po onoliko koliko mogu pojesti u par minuta (2-3 minute). nemojte pretjerivat s hranom.

osim gupija mozete nabaviti i nekoliko bijelih i crnih molija. oni se isto brzo razmnozavaju (ako vec ne zelite jednu vrstu u akvariju).

ako vam se pretjerano kote uvijek ih mozete darovati. uvijek ima akvarista koji ce udomiti mala stvorenja.

Edited by: skalar
Riba Ribi grize rep

Offline Jeca&Rade

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
pojede mi ribice
« Odgovori #7 u: Veljača 22, 2008, 23:30:00 poslijepodne »


Vec imamo parkomada crvenih Zebrica i Platy(koje se takodje spremaju za mrijest), i nekoliko komsija da posvoje visak ribica. Svidja mi se puno ribica, ali ipak treba misliti i na prostor.
Izgleda da nismo znali da volimo ribice