Lipanj 04, 2024, 14:31:07 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Trazim zemljaka s Pescenice  (Posjeta: 1297 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Trazim zemljaka s Pescenice
« u: Veljača 07, 2008, 11:16:00 prijepodne »

Citajuci postove naletio sam na nekog tko ima signaturu Rep. Pescenica, pa ak ga znate javite tko je.
Ili bolje, nek se sam javi jer bas sam u poslovima oko novog aq pa da ne gnjavim samo Bradu sa bilijun pitanja!

Inace evo sump je gotov, voda nasoljena, ceka se kamenje!

Kod izrade svasta se desava.

Npr. iskusno oko odmah ce vidjeti gresku u koracima na ovoj slici kod lijepljenja pregrada na sumpu!




naravno, necu moci kasnije izvaditi prigusnice koje su mi sluzile kao podest kod lijepljenja
Srecom skuzio sam dok sam slikao!

Ovak se to radi!





Na kraju to ovak nekak izgleda:




Dva pregradna stakla su malo zatamljena jer sam nesto citao da se alge stvaraju u skimmeru i slicno, pa mi je palo na pamet da se to ovak malo sprijeci.

Voda ulazi lijevo kroz onu pregradu u uglu, u prvoj komori će biti skimmer, srednja komora rezervirama za povratnu pumpu, a desno je refugium u koju planiram staviti onaj miricle mud.

Glavni aq je samo nasoljen, vodu mi je slozio frend koji ima nekakv kem. lab. za isp. vode, tak da je s 10x manje minerala od kupovne demineralizirane.




Evo i 200 l aq. iako se za sada nema stogod vidjeti! Pametni ljudi rekose stavi sol i stavi zracnu pumpu, kak nemam viska pumpu podigao sam povrat od filtra (nemam ni pumpu) tak da se na taj nacin upucava zrak u vodu!





Poklopac i postolje radim sam, tak da cu post-ati slikice kak bu radovi napredovali!

Pozdrav ljudi!







Offline neznalica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.google.com
Trazim zemljaka s Pescenice
« Odgovori #1 u: Ožujak 14, 2008, 22:22:00 poslijepodne »
Bravo majstore. Držim fige da sve dobro složiš..