Lipanj 04, 2024, 09:43:41 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: easy carbo i riccia?  (Posjeta: 1884 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline betan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
easy carbo i riccia?
« u: Studeni 19, 2007, 17:06:00 poslijepodne »
Pozdrav svima!
Može li mi netko odgovoriti kako riccia podnosi easy carbo? Naime, postavio sam novi setup prije 7 dana (DIY 54l, podni grijač 5W, denerle depot mix, 1xT8 15W juwel daylight, 1xT5 24W denerle special plant)i ricciu vezao na panj.
Easy carbo sam dodavao dnevno po 1ml. 3-4 dan počela je dobivat smeđu boju i do danas je sva smeđa.
E, sad...sumnjam na easy jer sam istu ricciu stavio i u drugi (karantena) akv. gdje ga nisam dodavao i tamo je sve u redu.Također mi je i cuba perlala prva dva dana, da bi 3-4 dan počela trunut tu i tamo (što ne mora biti ista stvar, ali..)5 dan sam prestao dodavati easy i počeo sa DIY Co2.
Jel ima tko kakvih ideja?
 

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
easy carbo i riccia?
« Odgovori #1 u: Studeni 20, 2007, 10:47:00 prijepodne »
Sam si našao odgovor.
Ricija ne podnosi e.carbo.
Šta je s cubom neznam, ona u pravilu s normalnim dozama e.carba nema problema vjerojatno je prilagodba na novu sredinu. Ako je cuba iz trgovine onda propada jer je bila uzgojena na suhom.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline betan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
easy carbo i riccia?
« Odgovori #2 u: Studeni 20, 2007, 11:40:00 prijepodne »
Znači riccia nebi uspjevala ni s manjim  dozama e. carba?
Cuba je iz trgovine (Austrija) ali mi je čudno što je prvih dana perlala i tek 4. dan počela propadati. Budući da je cikl. u tijeku nisam počeo gnojiti.Jel moguće da joj fali nečega čega bi joj mogao dati gnojenjem ili bolje da ju pustim da se još neko vrijeme bori sama...
Ostalo bilje se zasad dobro drži, pogotovo ludwiga glandulosa i hyg. polisperma te anubias nana
 

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
easy carbo i riccia?
« Odgovori #3 u: Studeni 20, 2007, 12:16:00 poslijepodne »
koristim samo e.carbo u jednom tanku, za ricciu mogu reci da se siri ali se nekako stanjila i svjetlija je nego bi trebala biti a cuba carbo podnosi bez problema...

citajuci neke Tuljan-ove teme ja sam gnojio od samog pocetka (i u fazi cikliranja), nisam imao vecih problema, par dana mi voda bila malo zelenkasta ali to sam rjesio izmjenom vode i UV lampom, od onda je voda kristal.

Offline betan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
easy carbo i riccia?
« Odgovori #4 u: Studeni 20, 2007, 12:56:00 poslijepodne »
 
Citat: Mastino
koristim samo e.carbo u jednom tanku, za ricciu mogu reci da se siri ali se nekako stanjila i svjetlija je nego bi trebala biti a cuba carbo podnosi bez problema...

Jel dodaješ 1ml/50l ili manje, mislim jesi probao smanjivati doze dabi riccia preživjela, ili picis konstantno isto?
 

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
easy carbo i riccia?
« Odgovori #5 u: Studeni 20, 2007, 14:25:00 poslijepodne »
nisam probao smanjivati dozu, uvijek isto 1ml/50L, AQ je od 100L netto vode (mjereno) tako da svakodnevno dodajem 2ml carba...