Lipanj 17, 2024, 04:10:35 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: mlađ Congo tetri  (Posjeta: 782 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
mlađ Congo tetri
« u: Studeni 01, 2007, 13:11:00 poslijepodne »
Pozdrav svima i onim iskusnima i onima manje poput mene , odlučio sam se bio na mrijest Congo tetri , mrijesni akvarij je 75 l, dodavao sam kišnicu i 10 % vodovodne vode te sam stavio treseta u obliku čaja, parametri su bili savršeni ph 6.8 gh 3 , nitrata , nitrita je bilo sve u normali , često sam mjerio parametre , stavio sam mrežicu na dno kako bi se ikra sačuvala i spužvasti filter , temperatura oko 25 stupnjeva, stavio sam Congice u akvarij jednu ženku i mužjaka , iduće jutro dno je bilo puno ikri , nakon kojih 24 sta počeli su se leći malci, ali nejednako , izlegli su se nekoliko desetak , a ostali nisu još u idućih dva tri dana , mada su ikre bile prozirne ( nije bilo pljesnjivosti samo ikre koje nisu oplođene ), također sam kupio artemiu kako bi uzgaja za dohranu mlađi, međutim nakon nekoliko dana brojao sam ih samo nekoliko od tih silnih ja
aqua

Zagreb /Stenjevec

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
mlađ Congo tetri
« Odgovori #1 u: Studeni 05, 2007, 10:46:00 prijepodne »
..cijeli postupak mi se čini ok i nema zamjerke,jedino je moguće da se problem pojavio kod prve ishrane mlađi,tj,kod prvog davanja artemije,jer se tu ne smije napraviti greška i potrebno je ubaciti artemiju čim ličinke proplivaju vodoravno..ako zakasnimo,moguće je da cijeli mrijest ugine od gladi...infuzorija nije potrebna i samo može pokvariti vodu..kod hranjenja potrebno je staviti blagu rasvjetu da bi se artemija kretala prema njemu,jer ako legne na dno,moguće je da je ličinke neće pronaći...